Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ?/Питанки/?  (Прочетена 415 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 2135
Не разменям човечността с патриотизъм!

« -: (Събота) 14 Октомври 2017, 07:52 »

Отличителна черта на интелигента е това, че той не прави изводи, преди да опита сам. Той никога няма да обяви за лъжливо това, което правят другите. Той ще каже:"Кой съм аз, че да съдя друг и да преценявам дали преживяванията му са истинни?" Кой сте вие, че да решавате дали друг греши?

Всеки има право да има право.

Постъпката на мъдрият самурай е отличен пример за нестандартно (творческо) действие, разширяващо рамката – колективно човешко съзнание. Тя е успешна, освен в директния смисъл (побеждава провокативния похват на другия войн), но и дава повод за изживяване и замисляне, както на война, така и на учениците на самурая. Войнът (видял и преживял слабостта на своята техника), ако прояви творчество, ще разшири зоната си на комфорт, измисляйки и други похвати, за да стане още по-ефективен.

Някога в Япония, в едно село живял мъдър стар самурай. Веднъж, докато преподавал уроци на учениците си, към него се приближил млад воин, известен със своята жестокост и груб характер. Любимият похват на този воин била провокацията. Той успявал да извади от равновесие своя противник, който приемайки неговото предизвикателство, заслепен от ярост започвал да прави грешка след грешка, в резултат на което губел битката.
Младият боец се опитал да приложи своята техника и върху стария самурай. Започнал да го оскърбява и да го ругае, плюел и хвърлял камъни по него. Но мъдрият самурай останал невъзмутим и продължил със своите занимания. В края на деня, изморен и раздразнен от неуспеха си, младият воин си заминал.
Учениците на самурая, учудени от поведението на своя учител, го попитали:
- Но защо понесохте всички тези оскърбления и не го предизвикахте на бой? Нима се изплашихте от него?
- Ако някой дойде при вас и ви носи някакъв дар, но вие не го приемете, кой ще е собственик на този дар? – отговорил на въпроса с въпрос самураят.
- Ами предишният стопанин – този, който го носи. – казал един от учениците.
- По същия начин стоят нещата със завистта, омразата и оскърбленията. Докато не ги приемеш, те принадлежат на този, който ти ги поднася.

Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #1 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 09:07 »

Grin
Цитат
Той ще каже:"Кой съм аз, че да съдя друг и да преценявам дали преживяванията му са истинни?" Кой сте вие, че да решавате дали друг греши?
Криворазбраната цивилизация.
Не вие решавате,а констатирате за вас си дали е правилно или неправилно.А със каквото се съгласявате ви идва в живота.Ако нещо не сте догледали можете да си промените мнението,без да сте като ветропоказатели,т.е. ви трябва причина за да си промените мнението.Това ви изчиства и знанията.Щото правилно или неправилно трябва да са на база вашите знания а не какво е казал дънов.
Тука е така.Дет са вика сте длъжни да оценявате със правилно и неправилно околните.Така се пази живота от хаоса.Но изходната позиция е винаги вашето можене,ако нямате подходящо можене се осланяте на чувството което предизвиква дадено нещо във вас.
Така се избистря истината и ако се наложи да се защитите казвате вашата истина но без да съдите.
И да сте слабоенергийни някой ще ви чуе и ще потвърди и вашата истина щото знае и може.
Оценявайте нещата около вас.И да сбъркате минава малкия дявол и ако искате си променяте мнението спрямо това което ви се е случило.
Каквото дадеш това ти се връща.Така оценявайки другите и те ще ви оценят.Нещо като взимопомощ.А оценката ви вика малкия дявол.Така пазите другите от големия.
А, вие също се оценявайте като мерите със един аршин.И е хубаво да си признавате на вас си нещо неправилно и си обещавате че ще се научите.
 Cool
« Последна редакция: (Събота) 14 Октомври 2017, 09:17 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #2 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 12:02 »

Много криво разбиране, да. Карай по интуиция за мен не е отговор. Аз се опитвам да мисля глобално. Ако говориш за вселенските/природните закони, мога да приема.

Ще ти дам пример за криво разбиране, с който се сблъсках скоро.
За циганките,когато мъжа ги ревнува и им забранява да излизат и да се срещат с други хора е гордост. Това значи, че той ги обича. На мен ако ми се падне ревнивец, бих го отхвърлила веднага, защото това е негов проблем, не мой и  ми отнема свободата. Много примитивно, но факт, който все идва от разбирането.
Тук може би ще кажете, че съм крайна и винаги в едни отношения и двете страни участват. Да, крайна съм за свободата си, защото като дете ми се забраняваше всичко,че съм била щура. Та има ли забрана, там съм и аз.
Но за да има баланс, трябва да се следват ясни правила и то от всички, без значение етнос, вяра и тн.
« Последна редакция: (Събота) 14 Октомври 2017, 12:44 от Dora » Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #3 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 13:12 »

Grin
Цитат
Много криво разбиране, да.
Ми толкова мога.На мен си ми върши работа,даже някои искат да им обяснявам.Криво разбиране ,а пък право приказване. Undecided
А ти с твоето право разбиране до какъв хал се докара.Даже и търсиш чалъми да се отървеш от отгговорност. М?
Гроздето е кисело.
Умния се учи от грешките на другите,а глупавия от собствените си.Дерзай,последния акъл дето щи дойде ще ти помогне.Ма да не е след дъжд качулка, чи ....!!!
Правилата ги има ма бая са фанали къра.И съм казал че не обяснявам,а търся приказката.Щом не си схванала за какво става дума безсмислено е да ти обяснявам каквото и да е.Щото не е приказка, а обяснение.Всяко нещо е такова каквото е.
 Cool
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #4 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 13:19 »

Ами, за да разберем, е хубаво да обясниш. Че са полувинчати тея приказки. И точно защото ми е добре, затова се защитавам.

Кажи сега за кое не поемам отговорност? Искам да поема, за кое? Гледам да съм изчерпателна. Позитивна настройка и меря с един аршин. Не обиждам, опитвам се да водя разговор.
Активен

Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #5 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 13:28 »

Grin
Тея неща със махането на паразити.Ми ако ти си причината да са във тебе.А и щом имаш бълхи е твоя работа да ги изловиш и очукаш.
Цитат
Ами, за да разберем, е хубаво да обясниш. Че са полувинчати тея приказки.
Ще ти са.От какъв зор да ти се обяснявам.И да влизаме в контакт личен.Не си ми никаква още повече си и жена.
Обясненията са инфо. и щом се налага да се обясни то тоя  няма никаква работа със тая материя.И само ще усили хаоса,щото няма знание за това.И кой е крив после,АЗ.Ми благодаря не харесвам хаоса.
Още повече че си сляпа,и не си видяла на това което питаш отговора.Има ги и те са тука във форума.И трябва да правя личен контакт с тебе.От какъв зор.
Пиша неразбрано за да може сами да се сетите,щото не ща фенове.Има тука един дето го е схванал и постоянно ми проверява писаното.
Но пък сам си пречи щото толкова му е акъла.И той смята инфото за знание.
А, и когато се обясняваш на някой даваш от себе си за да разбере той.Е аз съм скрънза и не давам.
 Cool
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #6 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 13:46 »

Пази си го за тебе тогава и си го носи, аз искам да помагам не само на себе си,а и на други. Значи сам си противоречиш.Ще ви кажа, ама малко, дано разберете. Аз виждам отговора ти, но не съм съгласна и продължавам да питам. Щото така се прави. Не искам нищо на готово, и точно щото информацията не е знание, изпробвам и ми е добре.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #7 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 14:21 »

Понеже днес преди 15 години щях да съм *урбан,но нещо ме спаси, малко за старата вяра:

СВЕТА ПЕТКА БЪЛГАРСКА - БОЖ ДУХ
14-ти октомври

"...Да видим сега къде се среща старата ни българска вяра с новата християнска светица – рече Магда и вдяна конеца на старата история в иглата на новата. - Почитта към Света Петка иде от старата вяра, че всяка къща има Дух закрилник – Стопанин. Тоз закрилник обикновено е споминал се човек от рода, който е оставил следа – обработвал е много земя, отчувал е достойно много челяд, бил се е за земята си, бил е книжник, оставил е скъп спомен и родът му е горд с родоначалството му.
Стопанинът се почита особено много на Петковден, защото самата Петка е негов покровител. Ако Стопанинът е родовият дух, то Петка е Бож дух – от Бога дух за всички духове.
Обредът, тайнството, което се извършва, се именува СТОПАН.
На тоз ден се събира целият род и се поменува Стопанинът. В родовия кръг се омесва един хляб - поменик. Месят всички – и мъже, и жени, и деца – като тавата с тесто минава през всеки един по кръга, по възраст. Всеки поменува този, когото смята за голям човек в своя род, разказва история за него, изрежда добрините и веселбите му. Децата трябва да научат и да запомнят!
Не се жалее, а се слави!
Хлябът – поменик не се раздава на чужди – като на задушница – а се поделя между всички родственици, които са се събрали. Хлябът се разчупва от най-стария и когато всеки получава залъка си, нарича: „ Да се помни и да пребъде рода ми!”

Три са грижите на Петка – родът, очите и зачеването. На тоз ден се нарича и за зачеване.
„Да помагаш, Петке, на мойта рожба да ù се отворят очите в Бога, па да погледне, да ме познае и да си слезе при мене!” На такъв обред се меси и Рожбена пита!

И за друго проглеждане отговаря Петка – на слепите! На тези, дето очите им не виждат, но и на тез – дето душите им са слепи. Това тайнство е именувано Прогледно тайнство. На него се меси Прогледен хляб. Да се отворят очите на душата към светлото, че да си види радостта.

– А ти на обреда утре, за какво ще наричаш, за какво се събират хората?
– Прогледно е утре тайнството Райно, тъй съм решила. Че много народ има, толкоз ослепял, че не види туй – дето е пред очите му. Търси народът, чуди се, лута се, надалеко гледа, планове прави. А очи няма, да види какво у дома му не е наред, че първо него да оправи, себе си да вземе да стегне...
И всеки Стопанин ще почетем. Всеки ще каже на другите кой му е Стопанинът. Пък да се сетят барем, че имат род, че някой първом е полагал темели, за да имат къщи сега, че някой диря е оставил, пътека е проправил, за да ги има сега и тях..."
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #8 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 14:36 »

Ако умееш да обичаш, това си личи във всичко, което правиш. Другото е различна степен на егоизъм.

Обичта се изразява във всяко живо творение на Бог. Всичко, в което Бог е вложил своята любов, е способно да обича и да бъде обичано. Ако ти самият обичаш, това означава, че ти съзнателно споделяш своята енергия насочвайки я с положителен заряд, завихрена от всички положителни емоции, които обичта провокира в теб. Дали обичаш Човек, Животно, Природата, Слънцето, Земята или Вселената, това не е от значение за обичта. За нея граници не съществуват. Много са свидетелствата, с които историята споделя с нас за великите подвизи на любовта, която е изпълвала със светлина и най-тъмните кътчета. Да обичаш някого означава да се свържеш сърце в сърце с него и да споделиш и най-ценното, което носиш в себе си. По този начин енергията се завихря и мултиплицира, взаимно подпомагайки се по пътя напред да вървят. Научиш ли се да обичаш, тогава знай, че ти носиш едно от най-силните оръжия в ръцете си, с които си способен да сътвориш чудеса!
Активен

Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #9 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 18:28 »

Цитат
     Съзнателно значи със знания.Обаче знанията са знания когато са достигнали до инстинкти,при жените осъзнаване.Знанията ни вече работят със енергиите,както е редно и правилно.

Хубу де, тук описваш какво е можене. Що го бъркаш със знание? Да ти дам един пример. Чул си, че някъде ги е тръснало 8.1 по Рихтер. Имаш информация за случката, нъл тъй? Обаче ако си свидетел, или веднага отидеш на място и се увериш че инфото е вярно вече е знание. Или ако не си го видял а само си чул, е информация за нещо, а ако си свидетел е знание?
За моженето пример: хапвате си баница със сирене и спанак с аверите, но за разлика от тях ти можеш да я направиш, а не само да я оцениш и да и се кефиш като останалите.
Аз примерно правя баница без мисля как се прави. Просто си го мога. Научих се.

Цитат
  Пиша неразбрано за да може сами да се сетите,щото не ща фенове.Има тука един дето го е схванал и постоянно ми проверява писаното.
Но пък сам си пречи щото толкова му е акъла.И той смята инфото за знание.    
Когато Бог сътворява Земята не помня да съм бил там. Тъй че инфото за случката си остава инфо, и няма как да стане знание колкото и да се напъвам. Или всяко правило си има изключение. Може и да съм тъпънар, ма си имам глава на раменете. Имам предвид, че понякога не ни остава друго, освен голото инфо.  Жив и здрав!
 hi
« Последна редакция: (Събота) 14 Октомври 2017, 18:47 от paci1 » Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #10 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 18:30 »

Grin
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #11 -: (Неделя) 15 Октомври 2017, 05:59 »

Върши си мъжките работи, изчисти се и ще си привлечеш някоя по-така проводима жена, която ще си спомни и ще ти каже, и за Бог, и за баницата.
« Последна редакция: (Неделя) 15 Октомври 2017, 06:06 от Dora » Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: