Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Драма №5  (Прочетена 1454 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1954
Спокойно, ти си само още един пример!

« Отговор #15 -: (Сряда) 11 Октомври 2017, 05:50 »

Да довърша.

„При запознаване с „Паневритмия – разумна обмяна със силите на живата природа“ /изд. С., 1938 г./ и „Ръководството по Паневритмия”, написано от ПетърДънов /С., 2004 г., „Б.Б.”/ съдът никъде не среща твърдения, че Паневритмията може да се изпълнява само от посветени или, че тя представлява някакво особено тайнство, или е представена в мистично – окултна светлина, или е път за изразяване на почит към Бога.

Напротив, Паневритмията е израз на самия живот „…Тя е велика всемирна хармония на движението. Целият живот е Паневритмия….Понеже движенията на Паневритмията са в хармония с космичния ритъм, те активират всички сили  в човешката душа. …..Те не са само упражнения на мускулите и белите дробове, а способстват за образуване на връзка между живата природа и човека. ….По – рано човекът е бил в по – голямо общение с природата. Той е бил в общение не само с формите, но и с духовните й сили. Днес човечеството е отчуждено до известна степен от природата, отслабено е вътрешното му общение с нея. …Ето защо при паневритмичните упражнения чувстваш, че ти, живият център, простираш нишки, хиляди антени в океана от сили, в който си потопен, и получаваш нещо животворно чисто. …..В училище и в обществото на възрастните, трябва да се въведат тези упражнения, за да се подготви едно съвсем ново поколение, здраво и издържливо физически, с възвишени чувства, с духовен подем, със силна воля, с инициатива, души решителни, смели и активни, с калена нервна система. Нека Паневритмията проникне във всички градове и села, …..в обществото. ……Паневритмията трябва да се въведе в училищата…..Днес има нужда да се влеят жизнени струи в културата. Това може да стори Паневритмията…“.

Нищо окултно, нищо тайнствено няма във философията на Паневритмията. Тя е създадена за всички и с цел да се подобри физическият, емоционален и духовен статус на всеки един човек. Една екологично – етично - естетично построена философия Паневритмията не е практика за единение с Бога, с Христос, а практика, насочена към себепознаване на хората като част от природата.

http://www.bialobratstvo.info/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82/%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82-%D0%B1%D1%80-71/%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD-%D0%B7%D0%B0-%D1%86%D1%8F%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0

http://www.panevritmia.info/news/?news_item_id=193

http://panevritmiyabg.org/news/item.php?lang=bg&id=67

Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #16 -: (Сряда) 11 Октомври 2017, 06:28 »

Много хора така са си настроили мислите, че виждат само опасности и зло навсякъде.

Някой ми казват, че изпадат в съблазън, понеже виждат много нередности в Света, а аз им отговарям: Ако попитате някоя муха дали тук наоколо има цветя, ще отговори: „Не знам, там долу в дерето има консервени кутии, тор, нечистотии”, и ще
ти изреди всички мърсотии, върху които е кацала. Обаче, ако попиташ една пчела дали е видяла някоя нечистотия наоколо, ще ти отговори:„Нечистотия ли? Не съм видяла такова нещо, тук мястото е пълно с миризливи цветя”, и ще ти изброи един куп градински и полски цветя. Значи мухата знае само къде има нечистотии, а пчелата знае, че ей там има една лилия, по-нататък зюмбюл и т.н.Доколкото съм разбрал, някои хора приличат на пчелата, а други – на мухата. Подобните на мухата във всяко нещо търсят да намерят лошото и се занимават с него. Те не виждат никъде нищо добро. А подобните на пчелата търсят навсякъде да намерят нещо добро. Който има добри помисли, каквото и да види, каквото и да му кажеш, ще го възприеме с добър помисъл.

Или:

Един човек, честен и работлив си поддържал градината добре. Съседът му много му се дразнел и злобеел. Един ден съседа решил да спретне номер на добрия човек за да го ядоса. Оставил пред вратата му кофа с пумия. Добрия човек взел кофата, измил я, напълнил я с най-хубавите си ябълки от градината и я занесал на съседа. Той с недоумение попитал какво е това. Добрият казал: Това е за теб съседе, защото който каквото има, това дава на другите.
Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #17 -: (Сряда) 11 Октомври 2017, 11:00 »

Един човек, честен и работлив си поддържал градината добре. Съседът му много му се дразнел и злобеел. Един ден съседа решил да спретне номер на добрия човек за да го ядоса. Оставил пред вратата му кофа с пумия. Добрия човек взел кофата, измил я, напълнил я с най-хубавите си ябълки от градината и я занесал на съседа. Той с недоумение попитал какво е това. Добрият казал: Това е за теб съседе, защото който каквото има, това дава на другите. 

Винаги съм имала чувството, че всичко, което  е под формата на боклук би могло да влезе в употр*ба. Имаше и една приказка, с подобно послание. Ето я: https://chitanka.info/text/20381-kakvoto-stori-djado-vse-e-hubavo
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #18 -: (Сряда) 11 Октомври 2017, 11:41 »

И с право. Мислила съм си. Как от боклука ние извличаме енергия. Обаче хубаво ще е тази енергия да се трансформира за да стане основа за строеж на нещо ново и по-добро. Да има урок.
Активен

Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #19 -: (Сряда) 11 Октомври 2017, 13:44 »

И с право. Мислила съм си. Как от боклука ние извличаме енергия. Обаче хубаво ще е тази енергия да се трансформира за да стане основа за строеж на нещо ново и по-добро. Да има урок.

Да. Нали знаеш в живота младите изместват старите не от лошотия, просто всяко нещо, което е изменчиво си има време и иска грижи, докато се преобразява. Всичко от тоз свят иска грижи, защото се руши от всевъзможните процеси на триене. И така ; )   А нали знаеш кога триенето не причинява щети... Знам, че знаеш. Изхабяването е толкова по-малко, колкото повече сърцето е  изпълнено с любов. То е балансьора межу световете... И така, когато нещо е в повече то може не да се захвърли някъде, а да се преобрази в нещо,да се освободи енегията, вложена в него, но неизползвана. Всичко си имо точно предназначение, и всяко и всеки в съвместни усилия поддържа този баланс... И ето Ви я Свободната енерия, (освободената) гдето толкова се дърпахте за нея, па спряхте. Защо? Аз ще Ви кажа защо - Вие търсите от любопитство, не поради належаща нужда за глътка въздух! Затова не Ви се получава. Вие крещите от срах, че сте мъртви и не Ви помага ни глад, ни пост, ни ум, ни мъдрост.  Не Ви е любопитно вече...?

Та по-добре е да си преподредим и очистим наличното, вместо да има застой. Защото в този застой ще потъне цялото ни вдъхновение...и всеки ден ще се събуждаме по-мъртви!

Доре, Благодаря ти за присъствието! Сгрява ми душата!
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #20 -: (Сряда) 11 Октомври 2017, 19:37 »

Ами, Меандър не иска да поеме отговорност, а аз се съмнявам в егрегора на Дънов и утре, понеже съм на регресия ще разпитам и за това. Ако ми се даде възможност.
Активен

Неактивен The Dark Lord
Jr. Member
**
Публикации: 92

« Отговор #21 -: (Сряда) 11 Октомври 2017, 20:02 »

В такъв случай ще те помоля да кажеш на Калоджеро, че си строго зад това да не ти скрива лицето по време на сеанса. Даже може да споменеш за това, че членуваш в един форум в България, където хората се интересуват от нещата, които той прави под хипноза. И задължително видео от сеанса, тук във форума. В Мултимедия ли ще е , в Енергийни импланти ли, ти решаваш.
А, да, да не забравя.. Моля те да кажеш колко точно опити са били нужни за да влезеш под хипноза, тъй  като АЗ ЛИЧНО не съм убеден че всичко става от първия път при него.
« Последна редакция: (Сряда) 11 Октомври 2017, 20:07 от The Dark Lord » Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #22 -: (Сряда) 11 Октомври 2017, 20:09 »

100%!
Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1572
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #23 -: (Петък) 13 Октомври 2017, 08:06 »

Grin
Цитат
Ааа това е ново, не мога да разбера, как заради поемането на по-голям обем информация може да се затрие раса?

Не е проблема във обема информация а това че информацията се приема за знание.Всичко е енергия, и едно нещо на което не му се обръща внимание.Трябва да сме енергопроводими за това което правим.Ако не сме ,както се получава с иформацията си патим хубу.
Ние сме патили Българите.Давали сме информация,обяснявали сме, учили сме, и за малко да се затрием.Щото ползвателите на това което сме дали го използват като можене без да имат необходимата енергфопроводимост.Което е част от хаоса във момента.Сега нещата си идват на мястото.Телата не носят нашата отговорност,а Аза ни.Телата ни си минават на нормална енергопроводимост и АЗа ако не внимава се оттича откъм дупето.И е време да си минем на направи си сам,за да не патим излишно.
Ако не знаете тялото без ние да разберем провежда енергия двупосочно.Беше барано за да бъде блокирана връзката му и към Земята и към небето.Вече не е така.Казах ви че мислите ви се чуват и от небето и от Земята.Дали ще предизвикат реакция зависи от други работи.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #24 -: (Петък) 13 Октомври 2017, 08:34 »

И положително заредената вода ни прави по-добре проводими. Или позитивните мисли и чувства те правят по добре проводим и осъзнат за нещата. И количеството информация става качествена, защото минава през сърцето.

Силният, умният човек, който разбира законите, съзнателно предизвиква лошите хора да изкажат всичко, което крият дълбоко в себе си, и по този начин той ги обезоръжава. Забележете, когато лошият човек се разгневи, той започва да говори всичко, каквото му дойде на ум, и като мине известно време, поолекне му малко, и тогава казва: Стига вече! Казах си всичко, което бях събрал от толкова време в себе си. Този закон се потвърждава навсякъде в живота. Ако имате някой неприятел, който говори лоши думи по ваш адрес, ще дойде ден, когато ще ви стане най-добър приятел. Обаче, той непременно трябва да изхвърли всички ония снаряди, които е приготвил срещу вас.

Любовта е подтик за придобиване на знания, за създаване на характер, за придобиване на добри мисли и желания. Не е въпрос да се използва любовта, но когато тя посети човека, той трябва разумно да я използува. Забелязано е, че с любовта нещата стават лесно и бързо. Когато ученикът обича учителя си, той учи добре. Или когато обича някой предмет, той учи лесно. Който не обича нито учителя си, нито предмета му, той е разсеян, мъчно учи. Разсеяността е във връзка с известни вътрешни състояния у човека. Когато умът на човека е раздвоен, т. е. когато за едно и също нещо има две противоположни мисли, той всякога е разсеян. Разсеяността пък се отразява върху паметта. Обикновено разсеяният има слаба памет. За да засили паметта си, човек трябва да се концентрира, да мисли право за нещата. Правата мисъл не създава никакво раздвояване.
« Последна редакция: (Петък) 13 Октомври 2017, 09:14 от Dora » Активен

Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #25 -: (Петък) 13 Октомври 2017, 10:31 »

Grin
Да не би да си руса?
Цитат
И положително заредената вода ни прави по-добре проводими. Или позитивните мисли и чувства те правят по добре проводим и осъзнат за нещата. И количеството информация става качествена, защото минава през сърцето.
Падаш ми в очите.Регресии тинтири минтири, ма май само си информирана.
Всяко нещо е такова каквото е.Водата е проводима за нея си,но това не значи че прави тялото по проводимо.Тялото чрез труда ни си изгражда проводниците и като ги докараме да е както трябва то тогава и енергийното тяло придобива същата проводимост.Техники, практики,учения довеждат до друга проводимост която много трудно се оправя.
Тялото ни има всичко което го има във живота като знание и можене.От нас зависи колко ще пуснем в действие.И няма как да го ползваме ако не го направим и във енергийното тяло,за да е 2/3.Не на празно казват космически човек.Пипнете си тялото ,в него е събрано цялото можене на целия живот.От това ги е страх някои,но и неудържимо ги привлича за да са най силните.Щото мерака им е да мачкат другите.А щом сте във тяло, значи сте във него/бога/, и няма как да бъде излъган.А ако посягате на някой през енергийното,значи посягате и на тялото/бог/.Това срещу което си не можеш да ползваш нищо негово,не е само приказка.
Количество информация няма как да стане качествена,ако не си прекалено тъпа ще се сетиш.Май на сърцето му е друга работата а не да е информирано.
И продължавате да месите обич и любов.
Цитат
Силният, умният човек, който разбира законите, съзнателно предизвиква лошите хора да изкажат всичко, което крият дълбоко в себе си, и по този начин той ги обезоръжава.
Уффф, би ли спряла да се излагаш.Другаде е бирата.
 Cool
P.p.Основния проблем който ще има човечеството е проводимостта.И вече се забелязва.А изсере ли ви тялото, щото АЗ и енергийното му тяло не са проводими.Се случва същото както със натрапниците.Получават служебно материално проявление тип рядко лайно.А това не е хич добре.Финните енергии са много плътни,и като минават през тялото шприцоват непроводимите неща.Как се правят толумбички,със шприц в горещо олио.
Водата е много финна енергия,и като общуваме със нея, заедно в съдружие се почиства тялото от непроводими/ниски/ енергии.
Бавно е но сигурно, а ако не се почистим от непроводими енергии то мястото към което се движи Земята ще ни прочисти от такива щото е само истината/дух/.А и той слиза към Земята.И там чалъми и номера не вървят,и си патим бая.
« Последна редакция: (Петък) 13 Октомври 2017, 11:09 от meander » Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #26 -: (Петък) 13 Октомври 2017, 11:21 »

Как без да се излагам, да ти кажа какво знам. Smiley))))  Аз не вярвам на това. Съзнателно трябва да контролираме енергиите вече, не да ги оставяме те да ни насочват. А негативното ни блокира. За да постигнеш баланса който се търси, с проба грешка пак същото постигаш. Почувствал си.

Аз искам да контролирам себе си, не да се нося по течението. А ти казваш обратното.
Активен

Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #27 -: (Петък) 13 Октомври 2017, 11:52 »

Grin
Ми споменах че ни се бъркат във мисли,приказки,в живота.
Гледай какви мисли приказваш със ръката си.И дали са верни/смисленни.
По добре е вместо да контролираш да работиш в съдружие със тях.Все нещо ще научиш от тях.
Да контролираш себе си? Как.Ти си в момента АЗ и тяло.Кое можеш да "контролираш"?
Единяването/преливането със тялото става на база работа правилна.Тогава във енергийното тяло на АЗ се появяват същите проводимиости които се развиват и във тялото.Така става единението.Други начини няма.
Така се преливат/единяват и мъжко и женско продукта е христова енергия/любов.
За да ти е по ясно.
Човека е едно дърво.Корените са основата/краката/,стъблото е тялото,короната е главата.Когато можеш нещо то то има проводимост от корена през стъблото и във короната-3/3.
Ако използваш техники създаваш проводимост която няма корен,и си патиш.Работата по правилата е тази  която развива корена,стъблото и короната.И листенцето на върха има проводник през клона ,стъблото та чак до корена.
Това е 3/3.
Така че бачкането му е майката,и тогава има плодове.Другите чалъми са дърво без корен.
Когато работиш енергията която протича през тялото прави проводниците 3/3.
Затова има мъжка и женска работа.И е много важно всеки да си гледа неговата работа.Могат да си помагат но си има чалъми.
В момента женското яко се прецаква като изиска от мъжа да се занимава със женски работи.Тя губи,щото работата ще я направи Жена.
А щом има работа за вършене мъжа може и да работи женската работа,но мама Земя после му я преубразува със бая лихви,а някоя жена се стопява.
От главата си патим.Когато се въртят чалъми ,практики,и тям подобни се натрупват над главата на АЗ/той има енергийно тяло със глава/.И ако са тежки енергиите от тежеста им АЗа не може да се задържи във тялото  свлича се и излиза от тялото,знаеш от каде.
 Cool
 П.п. Пак да ти обърна внимание.Съзнателно значи със знания.Обаче знанията са знания когато са достигнали до инстинкти,при жените осъзнаване.Знанията ни вече работят със енергиите,както е редно и правилно.
« Последна редакция: (Петък) 13 Октомври 2017, 12:15 от meander » Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #28 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 07:06 »

Добре,аз съм агностк, допускам всякакви идеи.Какво е правилна женска и правилна мъжка работа? Може ли да обясниш. И за реда и правилата ако може да дадеш повече информация,защото явно има много които знаеш,от къде да ги разберем и ние?

Когато човек се намира като свързващо звено между две сфери, между Слънцето и Земята, той получава и отдава енергии спрямо тях. Но той би трябвало да знае, своята роля на проводник, по който текат енергиите, т.е. да си зададе въпроса "какво става в проводника или в черната кутия, каквато той е в момента". Докато не осъзнае съдържанието на черната кутия, докато не не придобие енергийната култура спрямо собственото си тяло, човек продължава да страда от болести, да бъде като едно животно, което виждайки светкавицата я възприема като огън от Небето. Небето всъщност не му праща огън, а чрез самата светкавица се проявяват Законите на Природата, които рано или късно разбуждат човешкото същество и го принуждават да надникне в тайните. А на един по-късен етап да се заинтересува от т.нар. енергийна култура.
« Последна редакция: (Събота) 14 Октомври 2017, 07:39 от Dora » Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #29 -: (Събота) 14 Октомври 2017, 16:33 »

Вие казвате, че Бог е Любов, че Бог живее във всеки човек. Тогава Бог живее в умовете и в сърцата на хората. И всеки ден от Невидимия свят Ангелите ви слушат какви глупости говорите – даже най-добрите от вас говорят глупости. След като сте разговаряли с една сестра, казвате: „Тя е смахната, малко й хлопа дъската, няма маниери – я виж каква й е шапката!” Не е лошо човек да критикува, но да прави критика на място, която да отговаря на известни истини; не само да предполага нещо, но точно на място да го каже. Ако човек постоянно само критикува, на какво ще заприлича светът? Светът се нуждае от много малко критици. Трябва да се изнесат хубавите и лошите страни. Вие вземате мястото на критици, но когато критикувате, какво трябва да направите? Трябва да напишете някому едно анонимно писмо: „Според мен ти трябва да постъпиш така и така.” Напишете му едно хубаво писмо, че човек, като чете вашата критика, да се ползва. Понякога не е необходимо да си споменавате името. Ще кажете: „Сестра, вие имате хубави, но имате и слаби страни: много мигате, езикът ви е много къс, много мислите, а малко говорите, лъжете по малко.” Трябва да си удължите езика малко – човешкият език е къс, аз бих желал да имате език като у животните. Много пъти това, което хората говорят, не са техни мисли. Например дойде някой и ви каже някоя новина, която не сте проверили. Често пъти по селата някоя баба чува някоя новина и казва: „Ще я кажа само вие да я знаете”, отива на друго място и там казва същото – скоро цялото село узнава. Ако новината обиколи цялото село, какво е спечелила бабата? А после, след като я хванат, казва: „Не съм говорила аз.” Ти разказваш на десет места това, което си чул, но мислиш ли, че тези хора ще задържат това, което са чули? Не. Неща, които не са точно проверени, не трябва да се казват – трябва да казваме неща, които са точно проверени. Често има същества, които ти продават своите стъкълца и казват, че са скъпоценни камъни.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: