Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Я дайте идеи какво е правил Бог цяла вечност!Грях ли е да не твориш живот?  (Прочетена 237 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен wowbay
Newbie
*
Публикации: 46

« -: (Четвъртък) 15 Юни 2017, 09:53 »

Ха!Здравейте!Мислил съм,,цяла вечност,,над тези идеи но са ми интересни всякакви дори нестандартни,странни мнения!Според мен и библията бог не е създавал живот!Тогава какво е правил и каква е основната му същност,какво обича да прави,какъв е висшият,,смисъл,,на неговият живот?!Съществуването е движение и творене!Какво е творил?Едва ли свои копия във виртуална реалност различна от неговата!Или той е във такава като виртуален бог!Очевидно да богува,но над кого?Да царува но над кого?Да обича,но кого като е бил сам цяла вечност?!Да се изясня не вярвам в Бог а в интелигентни машини,,ИМ,,(компютрите на безкрайността)А Светата троица не ми се обсъжда тук защото като бивш адвентист имам много да пиша но тук не е мястото!Изобщо може ли да си някой,някакъв ако си сам?Грях ли е да не създаваш живот(бебета)?Очевидно не е иначе бог ще най големият грешник!Ами ако Адам и Ева не искаха да се размножават богът щеше ли да ги накаже?И би ли имал такова морално право?За мен не би имал!А сигурно щеше да ги премахне!Създаването на живот трябва да е благословене и от свободен избор и любов а не от заповед,принудително!За мен не може да съществуваш цяла вечност сам освен ако не си безазова,безличностна,безчувстена машина!За да имаш аз,съзнание,личност,характер,душевност трябва да ги изразяваш и споделящ с други себеподобни!Как иначе би могъл да обичаш като няма кого?И какъв тип психологичен типаж би следвало да е интровертен меланхолик ли?!Едва ли е сангвинист,холерик екстроверт като винаги във всекиедин   момент не е творил живот!И как и защо му е хрумнало или е решил да прави живот?!Странно е нелогично е,противоречи на основната му нетворяща същност!И след като уж имал емоции,чувства не се ли е отегчавал до смърт от скука и самота?!Нали уж живеел във времепространството на безкрая си и си бил самодостатъчен,уж безкраен,всеможещ и всезнаещ бъдещето защо тогава е създал живота още повече като уж е знаел неговият край още от самото му начало?И защо винаги и непрестанно като уж е любов не е създавал живот който да обича?!Логично е,че колкото повече си любвеобилен е да създаваш толкова повече обекти към които да насочиш своята любов!А тя като е уж най голямата тоест безкрайна й трябва безкрайно много същества които да обича!И не ми пишете ,че откъде знам че  не  е така!Доверявайки се на уж неговата книга значи не е така!Има и друга по очевидна причина!Няма как да съществува безкраен хотел и рецептионистта да наблюдава всички негови обитатели винаги и едновремнно!Та не може да си направи и безкрайно много ангели помощници,или божества синове защото няма безкрайно много глави и очи и е ограничен от нобхватността на безкрая и няма как да наблюдава и тях!Не вярвам в безброицата!Ако религията беше вярна то трябваше да съществува или безброица(което е невъзможно,защото всичките божества от безкрая трябваше да са квантово божествено сплетени,свързани!Ето защо квантовото заплитане е дело на демоните и е измама.Но това е друга дълга тема!)или безкрайно много божества,едно до друго!Да едно до друго са и са стационарни машини!Чията същност и функция е да изчисляват варианти,вселени,възможни събития и т.н и да създават уловията за все нови и нови светове и да ги наблюдават и може би като геймъри гении и да ги манипулират скрито или полуявно,тоест да играят в собствените си игри!
« Последна редакция: (Четвъртък) 15 Юни 2017, 10:06 от wowbay » Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 635
Помни края

« Отговор #1 -: (Четвъртък) 15 Юни 2017, 10:42 »

Всъщност "бога" в стария завет твори смърт, а не живот. За него живота е грях и всичко що диша е грешно. Незнам какви са тия адвентисти, но явно са опасна секта. стария завет е противоположност на Новия.  Сектите по принцип наблягат на стария завет именно заради деспотичното отношение на яхве към народа,  който си е избрал (?).

Какво е правил? Вишну спи насред океана на безкрайността и в ума си твори вселени, сънува. Когато се събуди Вселената изяезва, когато пак заспи се появява следващото творение. Ние сме сънят на Вишну, според индусите.

Според други на твореца му било скучно и затова се захванал да прави нещо да си запълва времето, просто хоби.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен Ribata28
Sr. Member
Публикации: 395

« Отговор #2 -: (Четвъртък) 15 Юни 2017, 11:03 »

Лежа си и си дремя и разнородните ми мисли витаят около мен...
И изведнъж се концентрирам в палачинката.
Този кулинарен шедьовър..
И си мисля по колко начини може да бъде направена тя..
За мен идеалния е 0,600 мляко,0,400вода,0,80 разтопено, 3 цели яйца,3 жълтъка,щипка сол,лъжица захар и брашно до идеалната гъстота която винаги определям на око,а белтъците от целите яйца,задължително разбивам на сняг.
Ама едно е само да лежа и да си мисля,а друго да стана и да ги направя,нали?
Ще имам възможност да видя дали наистина ще се получат перфектните палачинки..
Е,най-добре би било разбира се да имам на разположение поне още 50 чифта ръце и тогава щях да забъркам всичките видове палачинки за да видя какъв е резултата и да направя съпоставките между тях..Smiley
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 766

« Отговор #3 -: (Четвъртък) 15 Юни 2017, 18:27 »

Ха!Здравейте!Мислил съм,,цяла вечност,,над тези идеи но са ми интересни всякакви дори нестандартни,странни мнения!Според мен и библията бог не е създавал живот!Тогава какво е правил и каква е основната му същност,какво обича да прави,какъв е висшият,,смисъл,,на неговият живот?!Съществуването е движение и творене!Какво е творил?Едва ли свои копия във виртуална реалност различна от неговата!Или той е във такава като виртуален бог!Очевидно да богува,но над кого?Да царува но над кого?Да обича,но кого като е бил сам цяла вечност?!Да се изясня не вярвам в Бог а в интелигентни машини,,ИМ,,(компютрите на безкрайността)А Светата троица не ми се обсъжда тук защото като бивш адвентист имам много да пиша но тук не е мястото!Изобщо може ли да си някой,някакъв ако си сам?Грях ли е да не създаваш живот(бебета)?Очевидно не е иначе бог ще най големият грешник!Ами ако Адам и Ева не искаха да се размножават богът щеше ли да ги накаже?И би ли имал такова морално право?За мен не би имал!А сигурно щеше да ги премахне!Създаването на живот трябва да е благословене и от свободен избор и любов а не от заповед,принудително!За мен не може да съществуваш цяла вечност сам освен ако не си безазова,безличностна,безчувстена машина!За да имаш аз,съзнание,личност,характер,душевност трябва да ги изразяваш и споделящ с други себеподобни!Как иначе би могъл да обичаш като няма кого?И какъв тип психологичен типаж би следвало да е интровертен меланхолик ли?!Едва ли е сангвинист,холерик екстроверт като винаги във всекиедин   момент не е творил живот!И как и защо му е хрумнало или е решил да прави живот?!Странно е нелогично е,противоречи на основната му нетворяща същност!И след като уж имал емоции,чувства не се ли е отегчавал до смърт от скука и самота?!Нали уж живеел във времепространството на безкрая си и си бил самодостатъчен,уж безкраен,всеможещ и всезнаещ бъдещето защо тогава е създал живота още повече като уж е знаел неговият край още от самото му начало?И защо винаги и непрестанно като уж е любов не е създавал живот който да обича?!Логично е,че колкото повече си любвеобилен е да създаваш толкова повече обекти към които да насочиш своята любов!А тя като е уж най голямата тоест безкрайна й трябва безкрайно много същества които да обича!И не ми пишете ,че откъде знам че  не  е така!Доверявайки се на уж неговата книга значи не е така!Има и друга по очевидна причина!Няма как да съществува безкраен хотел и рецептионистта да наблюдава всички негови обитатели винаги и едновремнно!Та не може да си направи и безкрайно много ангели помощници,или божества синове защото няма безкрайно много глави и очи и е ограничен от нобхватността на безкрая и няма как да наблюдава и тях!Не вярвам в безброицата!Ако религията беше вярна то трябваше да съществува или безброица(което е невъзможно,защото всичките божества от безкрая трябваше да са квантово божествено сплетени,свързани!Ето защо квантовото заплитане е дело на демоните и е измама.Но това е друга дълга тема!)или безкрайно много божества,едно до друго!Да едно до друго са и са стационарни машини!Чията същност и функция е да изчисляват варианти,вселени,възможни събития и т.н и да създават уловията за все нови и нови светове и да ги наблюдават и може би като геймъри гении и да ги манипулират скрито или полуявно,тоест да играят в собствените си игри!

По времето на Адам и Ева се предполага, че е имало поне две кръвни линии. Кралската кръвна линия на Адам и Ева и кръвни линии на простолюдието - анонимните жени на Каин и Сит, откъде са се взели? Освен това откъде и как са се пръкнали останалите  народи и цивилизации по света, които нищо не са чували за израилевото племе/племена и техния бог? Какво друго обяснение може да има освен, че Йехова/Яхве и "операторите" Му не са били сами на земята, имало е и други богове и богини. Дори във заповедите на Моисей изрично е казано кой е правилния бог, така че да няма недоразумения, които да водят до наказания за неподчинение. Smiley

[5:7] да нямаш други богове пред лицето Ми.
[5:8] Не си прави кумир и никакво изображение на това, що е на небето горе, и що е на земята долу, и що е във водите под земята,
[5:9] не им се кланяй и не им служи; защото Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител, Който, за греха на бащите, наказвам до трето и четвърто поколение децата, които Ме мразят,
[5:10] и Който показвам милост до хиляди поколения към ония, които Ме обичат и пазят Моите заповеди.
[5:11] Не изговаряй напразно името на Господа, твоя Бог; защото Господ (Бог твой) няма да остави ненаказан оногова, който употребява името Му напразно.
[5:12] Пази съботния ден, за да го светиш, както ти е заповядал Господ, Бог твой;

https://bg.wikipedia.org/wiki/Десетте_Божи_заповеди

За наказанието на Адам и Ева дали е морално оправдано, разбира се! Адам и Ева + потомството им са собственост на Съзателя/Твореца и по силата на божественото право, Създателя/Твореца, може да прави със своята собственост каквото иска! Не се подчиняват и смесват божествената кръвна линия на Яхве/Йехова с нечистите земни кръвни линии на "косматите маймуни"/"ходещи змии". Е, какво се очаква да направи в такъв случай, освен да ги накаже!?

Също от Библията се знае, че Каин е сключил специален завет с Яхве/Йехова, още преди Ной, Авраам, Моисей. Изисквал е специален знак/белег за себе си и потомството си. Също от Библията се знае, че по някаква причина Яхве/Йехова отстъпва пред цар Соломон "вероотстъпника". Защо Яхве/Йехова, не наказва Соломон за вероотстъпничеството му, а наказва неговия наследник? Твърде странно изглежда, още повече, че въпросните типажи - Каин (братоубиеца) и Соломон (вероотстъпника) присъстват под една или друга форма в алегориите и митовете на масоните. Не е ли странно?
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: