Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тайната на секса!Тайната на рая!  (Прочетена 505 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен wowbay
Newbie
*
Публикации: 31

« -: (Сряда) 14 Юни 2017, 08:39 »

SmileyДуховете са направили първите двама,тоест заченали са ги инвитро,отгледали са ги като бебета и после в зряла възраст са им изтрили паметта и нарочно са ги,,изпитали,,с дървото !Това е игра облог между разделените помежду си духове!Било е предвидено ако устоят на теста да си останат,,незнаещи доброто и злото,,тоест незнаещи истината за злото т.е несъвършенното си животинско сексуално тяло!Думичката,позна,,в битие 3 гл е същата като в биие 4 гл-,,и позна,,жена си!Иначе защо ще има демон в чистият рай на неопетнените хора?Не знам ако бяха устояли дали щяха да направят нова двойка в нова ,,райска,,градина която също да я ,,изпитат,,!Може би не защото какво щеше да стане ако няколко милиона двойки устояха а 1 се провалеше?Всички ли щяха да ги изгонят от градините им както би постъпил еврейският псевдо ,,бог,,(нали ако нечий син или дъщеря на Адам и Ева съгрешеше после той щеше да ги ,,мацне със всичките(искащите да творят хора и желаещите да правят проблеми на хората и да ги контролират),,барабар с животните!Питам християните какво щеше да направи техният ,,бог,, в подобна ситуация?Или щеше да убие или изгони (но къде ?)само съгрешилите?И защо не е направил така с А и Е или и не бе създал нова двойка после?А защо са тези проблеми глупости при и със секса,износването,раждането,гледането на ревящи,падащи и създаващи проблеми бебета?Защо не направил цяла планета със зрели двойки които да ги направи безплодни и да се любят на воля?Нали без това 1 ден е трябвало да го направи заради пренаселеността!И защо не е направил по една планета-рай за всяка двойка?Нали другите с животните само пречат и светят!Няма интимно уединение и свобода и що за нудистки рай би било ако всички със подобни секс функции си гледаха птичките,чуруличките!Нямаше как да не поглеждаш и пожелаваш изцяло чисто голата жена на ближният когато прелестите и цъфнат буквално пред лицето ти!) Духовете са измислили секса!Доказано е,че секса си е вид наркотик и е пълен с неудобности като теченията заради които трябват бани а ни бани ни легла ни тоалетни е щяло да има в рая!Дори храната е по кофти от сега-голо зърно,плодове и треви и то делящи ги с животните и водата също!Едва ли някой би искал да гаврътва вода с  някоя крава,да ходи по гниещи динени кори на които може да се хлъзне в  мрака!На студената трева нощем газещи буболечки и на пек денем покрай ходещи по голяма нужда биволи,слонове,динозаври...голям рай ще е било!А дали е имало отделяне?Би следвало,защо иначе ще им се правят подобни органи?!И защо животните (поне по едрите,пречещите,грозниците,дивите)не са на друга планета?Защо ние не сме духове,какво е  това нечестно ,,деление на децата му от ,,бога,?Нали би дал най доброто на всичките си деца!Уж го направил малко(колко?по малко?Разликата между енергия и кокали с месо е огромна!) по долен от ангелите а в битие го нарича пръст!?!?Да си дух е по висше,,да си човек е,,средно,,а и духовете никой не ги е изпитвал с забранени дървета!Защо?А това забраненото дърво ще го има ли в новият рай на християните?Няма и намек за него в библията,в откровение,че и в ст.завет значи трябва да го няма!Но това не е справедливо спрямо Адам и Ева!В рая бременни булки няма как да има!Изобщо какво значи рай?Нещо съвършенно без недостатък!Земята няма как да е такава!Хора от плът щяха да  се уморяват поне малко от седене(не на фотйол  а на неудобната ръбеста земя с трева)ходене,сънна умора...И да няма сънна унора е имало мрак,нощ,намалена видимост(може да се спънеш) и сън със сънища които са лъжа!И без сънища и умора си е странно,тогава защо е съня и нощта изобщо?Без нощ земята ще  прегрее но защо е нямало ,,изкуствен,,рай с бели нощи или не е бил на такова място а планетата да е била без ледниците и по полюсите,или защо не е бил рая с изкуствена светлина директно от бога извън вселената защото тя със слънцето ще умрат!Тогава,,бог,,щеше да ни превърне в  духове ли или щеше да премести земята в нова вселена?Едва ли!!Доказно е,че ледници винаги е имало при запълване на земята- рая  голите хора към полюсите с лед ли щяха да ги засилят?!Доказано е ,че бременността винаги ходи с  проблемите на дискомфортността а при раждането винаги има някакъв дискомфорт!После бебетата щяха да реват защото не могат да говорят,а секс между брат и сестри както уж е трябвало да бъде в рая винаги е морална извратеност!
« Последна редакция: (Сряда) 14 Юни 2017, 09:35 от wowbay » Активен
Неактивен Ribata28
Sr. Member
Публикации: 395

« Отговор #1 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 09:21 »

Доказано е ,че бременността винаги ходи с  проблемите на дискомфортността а при ражднето винаги има някакъв дискомфорт!После бебетата щяха да реват защото не могат да говорят,а секс между брат и сестри както уж е трябвало да бъде в рая винаги е морална извратеност!

Също така е доказано и оргазменото раждане.
Ама пък пусто,то не се вписва в тезата ти: )

Освен това твърдението, че е "доказано",че бременността винаги "ходела" с "проблеми на дискомофортността"(квото и да значи словосъчетанието) е пълна лъжа.
Няма изведен научен постулат,че всяка бременност непременно и задължително е съпроводена с дискомофорт.
Това е лъжа.
А аз съм едно от милионите ходещи доказателства,че бременността може да е и същински "Дар Божи" за жената,заради засилената имунна система и начинът по който хормоналната промяна се отрази на всяк клетка от тялото ми.
И то бе видно за всички около мен.
И психичното и физ. състояние.
Буквално пълен ъпдейт да всички системи
« Последна редакция: (Сряда) 14 Юни 2017, 09:30 от Ribata28 » Активен
Неактивен wowbay
Newbie
*

« Отговор #2 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 09:44 »

SmileyАми радвам се,че не сте изпитвали дискомфорт при раждането но се съмнявам,че не сте изпитвала дискомфортта в най късният стадий на бременността от който се оплакват масово жените!Под дискомфорт нямах предвид болка а с лъжи не се занимавам аз а се занимава библията и хората които са я написали движени от лъжливи сили които проклинайки целият женски род да ражда с мъка и болка според битие 3 гл явно са пропуснали вас! Smiley
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #3 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 09:50 »

Ribata28 спомена оргазменото раждане. И то е факт, има цели клиники, които се занимават с това.

Колкото до масовите оплаквания на човечеството от всички естествени функции - това оплакване е в следствие от дълбокото невежество и откъсване от естественото поведение. Масовото човечество в никакъв случай не е мерило за естественост или за здрав разум.

Наистина, това е информация, която доста се избягва, но все пак е налична и можеш да разсърфираш - https://en.wikipedia.org/wiki/Birthgasm
Активен

Неактивен Ribata28
Sr. Member

« Отговор #4 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 10:00 »

SmileyАми радвам се,че не сте изпитвали дискомфорт при раждането но се съмнявам,че не сте изпитвала дискомфортта в най късният стадий на бременността от който се оплакват масово жените!Под дискомфорт нямах предвид болка а с лъжи не се занимавам аз а се занимава библията и хората които са я написали движени от лъжливи сили които проклинайки целият женски род да ражда с мъка и болка според битие 3 гл явно са пропуснали вас! Smiley

Не,Вие не правите разлика дори между бременност и раждане.
Ограмотете се ако искате да има дискусия.

За това жените да страдат по време на бременност и раждане има други причини,и те нямат нищо общо с библията.
Но този форум не си заслужава труда,и ще пиша някой ден на новото място,точно за зачатието,бременноста и раждането.Тук не.

А това да си позволите да изкажете съмнение оносно описанието на прекараната лично от мен бременност,е арогантно и нагло.
Т.е.вие дирекно заявявате че аз лъжа,смо за да си нагодите писнията към вашата си теза..
 Обаче е редно да се аргументирате,къде и за какво лъжа.
Вие разбира се няма как да го направите,защото не сте бил свидетел на моята бременност.
!??!?WTF!?!?!
Активен
Неактивен wowbay
Newbie
*

« Отговор #5 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 11:16 »

SmileyИзвинете ме госпожо,лейди,мадмоазел,милейди,мадам или както ви е удобно!Аз с дама не желая да споря,не помня и да съм спорил не ви обвинявам в лъжа но погрешно ме разбирате!Сама казвате,че жените изпитват болка при раждането!Сама си казвате ,че няма нищо с библията но стиха в битие твърди точно обратното!Бог е проклел жената с мъка и болка да ражда!Аз се базирам на. библията която вие защитавате!И няма какво да си нагаждам тезата за да си защитя теорията си!Никой пастор или вярващ не я е опровергал и до днес и във форумите също!По принцип и тя и самото битие и всичко в него са недоказуеми!Никой не може да докаже,че живеем в реален свят а не в Матрица примерно!(не твърдя,че живеем в матрица а,че всичко е недоказуемо научно)!А колкото до раждане и бременност правя огромна разлика и вашето странно и с нищо предизвикано от мен мнение за противното ще го оставя без коментар!А щом не отговаряте и  не опровергавате другите неща които съм писъл е безмислено за каквито й да е отговори към вас!Е добре да приемем,че не сте изпитвали никакъв дикомфорт то тогава какво да кажем за другите жени които са го изпитвали и защо библията лъже като твърди,че жените ще раждат в болка!Или ще кажете,че това е за Ева само нещо с което пастори и то много няма да се съгласят!И да е само за Ева няма как да избегнем неудобните истини за теченията на мъжа и жената за които писах по горе!Аз съм бивш християнин и то бях много искрено и силно отдаден християнин,при това съм изключително добър по сърце и душа(не твърдя че съм безгрешен а добряк грешник веселяк)!При това съм чел ужасно много и съм мислил ужасно много без да се влияя от абсолютно никого!Ако съм ви засегнал с неточно подбрани думи ви се извинявам сега!Но ви моля да не коментирате само тази извадка това нама да засенчи  всичко което написах!И има разлика между да не казваш истината и да лъжеш!1то може да е несъзнателно а 2то съзнателно!Аз не лъжа съзнателно никога и използвах думичката съмнявам се имам право да се ъмнявам както и думичката доказано а не научно!Ако съм използвал и научно се извинявам! Аз твърдя какво говори билията и многото жени,това са техни мнения,аз не съм жена и не мога да не се съобразявам с мнението им и на библията,ако те не са прави сърдете се на билията и тях!Аз вина не мога да имам ако са ме подвели!Аз обаче между библията и мнението на една час от жените ,че не раждали с болка слушам и 2те!Тоест вашето раждане без болка ми показва,че библията не ми казва истината!Тоест защитих вас а изобличих  библията!Но е факт ,за женската болка и е факт,че не може да се докаже,че няма нищо общо с библията както вие недоказано твърдите!Можете ли да докажете вашето мнение!Едва ли!Защото не е възможно и обратното мнение е също невъзможно да се докаже!Темата е приключена от моя страна!Чувствах,че трябваше да се доизясня и защитя,нито съдя,нито нападам,нито обвинявам някого!Нещата са недоказуеми!Вие също не може да докажете ,че не сте изпитвали дискомфорт нали!А в  природата на човек е да се съмнява!Правописните грешки ще си ги дооправям друг път!
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #6 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 11:54 »

Нещата са недоказуеми!Вие също не може да докажете ,че не сте изпитвали дискомфорт нали!

Но някои избират да се доверят на доказателствата, а други избират да се доверят на желанията си.

Аз мисля, че цялото въпросно събитие в Библията - изгонването на Адам и Ева от Еденската градина, е поднесено по един малко по-различен начин от директния. Същото това говорене се среща често и в алхимията.

Какво знам аз, и как си правя изводите.

1. Аз знам, че жените масово преживяват родилни мъки.
2. Аз знам, че ИМА начин за "блажено раждане", тоест раждане в удоволствие, а не в мъки.

Сега... как осмислям тези два неоспорими факта. Преглеждам подробностите около всеки:

1. В текста на Библията, родилните мъки са наказание от Бог. То се разглежда като част от, като подточка, като някаква прикачена клауза по въпроса с изгонването от Еденската градина. Това изгонване е в следствие от това, че Ева е изкушила Адам.

Значи в обобщение: понеже Ева е изкушила Адам -> и двамата са изгонени от Еденската градина -> дефакто това изгонване се изразява в преживяването на родилни мъки (освен други неща).

2. При оргазменото раждане мъжът участва в родилния процес. Неговата роля е, да създава чувства на спокойствие и комфорт на родилката, подкрепяйки я и създавайки й усещане за сигурност. Наред с това, той започва да я стимулира сексуално, и започва да я води към оргазъм чрез ласките си. Това трябва да се направи така, че да съпроводи началото на родилния процес. Оттам насетне излизащото навън бебе довежда до преживяването на оргазъм от страна на родилката, без никакви болки. След това семейството се отдава на интимни семейни моменти за поне 30 минути след раждането, без никой да ги притеснява.

Значи в обобщение: понеже е налице естествен семеен принцип -> и двамата родители участват в раждането -> което дефакто представлява "пребиваване в Еденската градина", тоест "блажена репродукция".

Оттук насетне, на мен ми става пределно ясно следното:

Бог е казал на Адам и на Ева... че след като помежду им са се заформили отношения на база изкушението (защото те в крайна сметка са идеалния първообраз на семейството)... тогава Ева ще започне да ражда в мъки (освен други неща).

Е... На мен ми се струва тогава, че това въобще не е някакво божествено деяние. И не е никакво проклятие. Това е чисто и просто констатиране на последствията в природата.

Както казвам постоянно и навсякъде - Това и АЗ можех да им го кажа на Адам и на Ева. Не е нужно да съм Господ, за да им кажа какво ще стане, когато скочат от покрива на НДК.

На практика ВСЕКИ обикновен човек, но добре изучен, е могъл да каже на Адам и на Ева, че щом семейството им придобива такъв специфичен израз, тези техни неадекватни отношения един към друг ще доведат в крайна сметка до болезнено раждане.

Не е нужно да съм божество... а просто да имам истинско образование.

СИРЕЧ - нужно е просто да знам истината... за да кажа на Адам и на Ева какво е "проклятието от взаимоотношенията им".

И това по никой начин не противоречи на казаното от wowbay. Аз казвам съвсем същото... Разликата е, че съм го премислил по-добре от него (а това е функция на усилията и на времето, а не защото някой е специален).

Разликата е и че чрез тези си прозрения (все още не достатъчно развити), wowbay се опитва да прокара и други свои твърдения. Той казва, "Защото съм прав в първото, можете да ми повярвате, че съм прав и за второто". Но първото и второто нямат директна връзка, и за второто не се представят аргументи, а се изисква доверие от читателя.

И това е също разбираемо. wowbay явно има контрастна предистория на житейските си преживявания. Нормално е да се опитва да преподреди голям материал в главата си, и в този процес да избързва да заема крайни позиции, преди да е готов, тоест преди тези крайни позиции да отговарят съвсем точно на неоспоримата и крайна истина. Аз самият много добре познавам този период в живота.

Но е само въпрос на време. Защото wowbay е дорасъл за знанието, че истината прави човека свободен (за разлика от много хора тук наоколо, и за разлика от световното мнозинство). Така че единственото, от което има нужда за проучване и узнаване на истината, е общуване със също така настроени хора.

Никой няма интерес от затапване на комуникацията.
« Последна редакция: (Сряда) 14 Юни 2017, 12:05 от форум » Активен

Неактивен Ribata28
Sr. Member

« Отговор #7 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 12:11 »

Аз казвам истината, господине,защото говоря от първо лице и защото не съм тук з да се надцаквам с лъжи.
И за ваш ужас,не съм единствения случай при който жените се радват на бременноста и силите които се вливат в нея.Напротив.
Хиляди жени са така.
А някои от тях,не само че докарват разкритията без никаква бошка,но и изпитват оргазъм когато бебето излиза.

П.п.Факта,че 10 дни преди да родя се бях покатерила на 5етияж да мия прозорци,говори предостатъчно за това колко е била дискомфортна бременността ми: )
Всъщност,тая фаза с лудото чистене си я има и при животните..
Активен
Неактивен Ribata28
Sr. Member

« Отговор #8 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 12:18 »

Форуме,темата за бременността и майчинството ми е наистина"свята",щото то някак много копира не само "Първия Взрив",но и "раждането" на една душа от гледна точка на фините светове.
И не искам тук да я обсъждам сериозно.

Само ще кажа,че,какви ще бъде бременността и раждането,зависи само и единствено от самата жена.И най-вече от нейния мотив да забременее,както и от това каква е психичната и емоционалната нагласа към събитието като цяло.
Изключения разбира се има.
Предварителни договорки и решения,"чистене на карма" и т.н.
Активен
Неактивен wowbay
Newbie
*

« Отговор #9 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 17:56 »

SmileyКъм форума!Ти така приемаш нещата твое право но аз ги приемам по друг начин и то буквалнно и безпристрастно!Виж как приемам нещата-свързвам всеки 1 библейки стих със всички останали!И да има някакво оргазмено раждане за което не споря и не ме и вълнува то ако искаш постни цитирай битие 3:16,3:17,3:19, 3:22 да се вижда нагледно каквото точно казва библията!1 факт Бог явно е  и ядосан защото проклина дори земята и невинната змия което е тъпо защото тя е само неволен медиум -жертва на демон и като такава тя няма никаква вина!2 факт бог казва ще ти преумножа скръбта от раждането и дори заради грехът й я подчинява на мъжа изцяло като това е в едно с преумножаването на скръбта й!Може преди греха да е имал план за оргазменно раждане но после не казва ще ти го отнема това ор(ако изобщо го има де) а ще ти дам болка!Между другото при много жени не сработва това оргазменно раждане дори и много да се обичат зщото просто родилните и органи са много малки и неразтегливи-чиста анатомия!При доста много млади жени е същото!А А и Е са изгонени от рая при това библията ясно пише,че са могли да живеят вечно или много дълго и затова  заради грехът им бога ги е лишил от вечен или много дълъг живот!А това означава ,че грехът можел да бъде вечен!Каквото го казвм го казвам и на 2та!И аз съм за святостта на утробата и да се раждат бебета  сега защото няма друг начин!И защото създаването на живот е добро дело!Само,че за мен този е по трудният начин,има и по лесни!Да се създават готови зрели хора-можел ли е ,,богът,, тях да ги  създаде бебета!Да!Защо да не!Има и друга логика-задължително ли да се създават бебета?Не!Значи ако не е  то появата на живота е донякъде и въпрос на прищявка което не говори добре ни за библия ни като цяло!Верно е ,че може да отговорите на което искате и това ми го казват и християни и др и обикновенно не отговарят нищо лед това!А аз даже знам какво ще направите предварително  приблизително де не абсолюто точно,защото винаги постъпват по един и същи начин който е много логичен ако аз съм прав и не логично ако те са прави!Изчезват,заключват темите или нещо от рода и дискусиите ги пркратяват!А аз мога да говоря до дупка денонощно!Я да ви попитам  с жената щом сте за размножаването как да постъпват според вас изнасилените жени- да запазват ли плода или да го абортират!Би следвало да го абортират но така ще са убийци   а  ако го задържат ще го мразят?И как от 2ма се появиха цели 4 кръвни групи дори повече с - резус фактор и откъде се взеха толкова много раси?А за минус резус фактора скоро доказаха че е аномалия и твърдяха,че е доказателство за външна намеса  не еволюция!Скоро си отивам оттук и няма да разбивам мисловни илюзии!И нали само бог е бащата според исус и никого друг трябва да нямаме,наричаме отец за такъв защо тогава е това земно бащинство което изчезва в бъдещият рай където кръвните връки спирали според Христос! Защото в рая нито се мъжели нито женели!В рая как ще ги наричат християните сегашните си родители?А тези които имат по няколко бащи и майки и те как ще им викат?Научно го доказаха това госпожо освен ако не са ме излъгали по новините,че може да се вземат днк материал от няколко човека и дори друга жена да износи плода!И как от зло,изнасиилване става добро-ами тогава някои биха казали,че е по добре,че е имало изнасилвания за да се появят някои на света!А децата появили се от изнасилване не биха ли се отвратили от секс и че така са ги напраили и те ли трябва да приемат ,,светостта,,на секса?
Активен
Неактивен Ribata28
Sr. Member

« Отговор #10 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 18:21 »

Можеш да приемаш "нещата" както искаш.
Това не ги прави истина.
Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #11 -: (Събота) 17 Юни 2017, 14:34 »

wowbay:

Цитат
Между другото при много жени не сработва това оргазменно раждане дори и много да се обичат зщото просто родилните и органи са много малки и неразтегливи-чиста анатомия!При доста много млади жени е същото!

Защото не са учени да познават себе си. Учени са да приемат представи. И са учени да искат чуждото, защото ги убеждават че са нуждаещи се от (списъка може да е безкраен и безсмислен. Виж някоя реклама, няма значение коя). Казано точно, масово жените биват учени да не възприемат себе си, а да заместват себе си, посредством образи, които подходящо се лансират чрез всички средства на комуникация. Подменя се смисъла на жената. Как да роди без болка?!

Ще изместя малко темата. Ще стъпя в забранените интимни религиозни води. Бог е милостив и справедлив. Инак не би допуснал да се съмняваме в Него.
             Йоан, възлюбения ученик на Иисус е бил девственик.
Казват, злословят дори, че бил малоценен като мъж, с незначително по размер мъжко достойнство. (били разбрали това, когато бил погребван?!).
Казват злите езици много неща, но в думите на злия мъдрост няма. Затова прескачам скодоумните помисли, които ще се появят тук и продължавам.
Възлюбен.
Любов има тогава, когато няма консумация. Който разбира, разбира.Тогава болка няма. Разбираш ли това си защитен.

Бил си в сектата на Адвентистите казваш. Значи чели са по книжките разни библейски пасажи, грижливо оформени от тях, подобно лекции. Но дали са споменали за това:

В Матей 19/3-12 се говори за това -  кога, при какви случаи следва да се даде разводно писмо. В този пасаж Иисус споменава едни думи, които биват буквално възприети от някои. Думите са:
(Матей 19/12)

Защото има скопци, които така са родени от утробата на майка си; има пък скопци, които са били скопени от човеци; а има и скопци, които сами себе си са скопили заради небесното царство.

Ориген възприема този цитат буквално, след което решава и се кастрира буквално. В една от книгите си ( "Психологически типове") К. Юнг обстойно изседва особеностите на типовете и дава пример с темперамента на Ориген, в сравнение с характера на Тертулиан, затова аз само намеквам, (а останалото потърси и прочети), че правилното разбиране на едно твърдение се обагря, според характеристиката на индивидуалния тип възприятие. Защото Ориген е възприел буквално една истина, включваща в себе си много по-изчерпателно, многопластово съдържание, от акта на една физическа кастрация. Физическия аспект е отговор на душевното състояние и на личните дадености и развитие в даден конкретен момент. И понеже реакцията в един момент предполага гъвкавост, а истината не, то Ориген бидейки абсолютно верен на думата, извън нейните нюанси,  възприема истината чиста от изменчиви състояния. И той премахва органа, който би могъл да доведе до двусмислие и многообразие , с което Ориген не е могъл да борави. За това пък е могъл да бъде точен до безкрайност в своята работа със словото и сведенията, оставени от него в наследство, са безпогрешни в своята истинност (доколкото самия Ориген е разполагал с тези сведения той ги е предал безупречно, за разлика от други преписвачи).
И разбира се Иисус не говори буквално! Мисля, че от погледа на естественото познание е видно, че може човек вместо кастриран, да бъде осъзнат. Тогава многообразието не е препъни камък, нито е скривалище за истината. Никой не се забутва в множеството ако иска да види ясно, а се качва на високо. И да, трудно е да се катериш всеки път, някои избират да си останат на високото, а други се изгубват в множеството. Но други наистина обичат Бога и не се плашат ни да слизат, ни да се качват. Затова и последните носят най-малко багаж със себе си и най-нужното.

.....
И как да правиш секс и да бременееш и раждаш ако не приемаш себе си? Ще боли. И Ева какво е сторила, че я боли. Заменила е своето си 'опознание' с 'познанието'  на Змията. Ще боли.

И когато раждаш без любов е трудно! Бих казала, че и да правиш дете без любов е трудно, но няма да бъда разбрана, понеже времената са такива. Без любов се насилва. Без любов се прави безразборен секс. Прави се и секс без любов. Има и проституция, която замества и измества любовта. И изобщо понятието любов е опорочено. Затова и понятието "насилие" тържествува, дори пробивайки скрито под думи като "грижа", "взаимопомощ", "страст", "нужда" и дори "любов", но по-често се представя съвсем лигитимно и категорично и действа със свое лице, "с правото" на агресивната пошлост, "култивирана", според битието на душевния скот. Нищо не би могъл да стори невинния, невежия и незрящия в срещата си, по-точно в сблъсъка си с това още по-висше невежество:  "Правото на насилника".

Проблеми при раждане често се появяват най-вече, когато има страх. А страх има, когато няма познание за естеството на процеса, защото нещо е непознато.
Боли, когато нещо не е естествено, не е собствено, а чуждо преживяване. За чуждото не можеш да си готов нито навреме, нито на място. Защото чуждото не идва в твоето време и на твоето място. Не идва за теб. Чуждото е като преждевременната смърт. И такава е смъртта, която са наследили Адам и Ева.

П. П: Колеги, към момента нямам възможност  да изчета напълно Вашите коментари. Ако се случи да ср дублирам с някой от Вас в изказаното мнение, а не съм го отразила, не е преднамерено. Казвам това, защото ми се случва на няколко пъти да забелязвам, че нещо, което съм подготвила да напиша е вече казано или го поставям, зачитам и виждам подобно мнение. Изглежда сякаш минавам през другите, а не е така. Чета всичко, но на последващ етап. Има невероятно интересни за мен коментари, които бих обсъждала с дни, ако нямаше и какво още да върша!
Активен
Неактивен Ribata28
Sr. Member

« Отговор #12 -: (Събота) 17 Юни 2017, 15:37 »

Не,Мила.
Много добре си го написала.
Ако бях тръгнала да пиша за раждането и бременността,именно това щях.
Много са важни както мотивите за забременняване,така и отношението към бременността,майчинството,както и нагласата към факта,че ставаш причина още едно съзнание да се пръкне на белия свят.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: