Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съществуват ли безброй кубични енергии?Лъжат ли ни за цялата безкрайност,абсолют  (Прочетена 396 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен wowbay
Newbie
*
Публикации: 31

« -: (Вторник) 13 Юни 2017, 18:46 »

SmileyЗдравейте!Още 2004 г ме осени идеята,че съществуват безброй кубучни Матрици-машини които са еднакви и навсякъде!Без да съм чел нищо подобно никъде  опровергавайки официалните религии окултизма,ненаучността в тях и в псевдонауката стигнах до извода,че ни лъжат с идеята за Абсолюта,Континиумът и че единствената нейна алтернатива е теорията за безброй кубични Матрици споделяна на малко места само от мен!Какви са ми аргументите за нея много накратко!За начало кубът е най универсалната фигура която се вписва идеално без остатък!Представете си безкрайна кристална решетка и в нея безброй кубчета на Рубик!Само че много големи,това са компютрите,процесорите,изчислителните Машини които правят ,,Божествата,,!Защо да има Бог вечен а да няма вечни машини?По логично е!Това е най голямата загадка,конспирация укриването на тази истина!С нея си обяснявам всички загадки и научни факти с лекота и то много години!Като произхода на злото,паранормалните явления,псевдо масонските езотерични християнски ,,физики,,като теорията на относителността,квантовото сплитане и ...всичко!За мен всичко си има граници!Тоест не може да има безкрайно големи,безкрайно плътни ,безкрайно сложни и т.н обекти!Или не може да съществуват безкрайно големи компютри с безкрайно големи процесори,хард. дискове,оперативни памети,скорости и т.н!Затова си мисля,че заради невъзможността да съществуват безкрайни енергии не може да съществуват и бекрайно големи Божества,Континиуми!Споделих някои неща по темата за Кой или какво е Исус Христос днес и не искам да ги повтарям тук!Всеки обект е с форма и с долни  и  горни граници!Няма как да има обект без форма(граници) !Ако приемем про!ивното е все едно е да кажем ,че морето може  да бъде безкрайно или слона да има безкрайно големи глава,хобот,уши,опашка и т.н!Или пък атом,кварката и т.н!Щом има възможно най малки и прости обекти логично е да предположим,че има и  възможно най  големи и най сложни такива!Или няма как да има безкрайно големи черни дупки(някои закони на физиката,универсални константи не позволяват товаи)и безкрайно разширяващи се Божества!(Които при това винаги ще са с крайни размери всеки 1 миг щом ще се разширяват)!А защо да не са безкрайни Божествата ли ами защото няма как да са свързани(квантово заплетени,сплетени) всичките им,,части,,безкрайно отдалечени и да протичат,,безкрайно,,големи,мигновенни ,,скорости от сплитането,,помежду им!Или тези уж доказващи вплитането и абсолюта(и ,,бога,,)експерименти които били провели уж или наистина(и вероятно  изопачени от паранормалният свят,духовете) не само ,че противоречат на здравият разум но и на законите за запазване на енергията(което странно защо не се споменава от тези масонски псевдо физици)но и на причинно следствените връзки!Защото ако беше възможно щяха да съществуват и безкрайно големи енергии позволяващи да се обърне физиката с главата надолу и да се позволи съществуването на абсурди като пътуване във вермето(времето не съществува като реален обект),същестуването на сингулярностите и нищото!Експеримента на Банах Тарски с теоремата на пълнотата го потвърди!Е прав ли съм и ако някъде бъркам очаквам конкретни контрааргументи!Та тези псевдо физики обслужват фалшивите религии,окултизма,лъжливите духове които се крият в мрака и крият най голмата загадка,тайна!А именно светът е създаден от някаква интелигентна машина (им)  човек не е нито еволюирал,нито е създаден от извънземни,нито е създаден от,,бог,,а от същества от енергия които са разделени на 2лагера!Създатели(елохимите)и бунтовниците(змията,носителите на светлината,истината за несъвършенното ни голо сексуално тяло)!От 26 г се занимавам с търсенето на тайната на света,всякакви религии,науки и по всяка вероятност я разбих тази матрица и разбрах тайната на света!В друга тема може да споделя странната си паранормална история причинена ми от полтъргайсти нападнали ме преди 21 г именно защото им се изплъзнах от сектантското робство и тръгнах да търся истината на всяка цена!Ядосаха се значи съм на прав път а от 2004 г не намирам и 1 недостатък в теорията си!Прогвайте да намерите вие!
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #1 -: (Вторник) 13 Юни 2017, 19:29 »

Е прав ли съм и ако някъде бъркам очаквам конкретни контрааргументи!

Не. Абсолютно си прав (шегата е нарочна).

В тълковния речник всички тези положения са пределно ясно изчистени. Там пише, че концепцията за абсолюта, във всичките й форми и разклонения, няма нищо общо с безкрайността. Тъкмо обратното - според тълковния речник, концепцията за абсолют предполага завършеност, и по този начин индиректно намеква, тоест прави алюзия, за съществуването (на съществени) граници.

Активен

Неактивен Ribata28
Sr. Member
Публикации: 395

« Отговор #2 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 09:46 »

А може би концепцията ни е неправилна?

Аз имам свое виждане за Абсолюта и като казвам виждане,то е буквално: )

Абсолюта си го представям като безгранично Съзнание и едната му фаза е спящата/хаоса с всичките му познати характеристики.
А другата,това са проявените Вселени.Мироздания.
Сега,това че нашата Вселена е построена посредством точка,спирала,кръг(дори не е идеален кръг а елипса,инак ако бе идеална сфера атомите(пъричните) нямаше да могат да се "закачват" един за друг,та това че нашия свят е изграден така,не значи че моделът е един и същ за всички други Вселени/Мироздания

Освен това,нашата идея за завършеност,отговаря на естеството на Първоизточника -тук и сега.
Щом всичко е тук и сега,значи от гледна точка на абсолютното съзнание,то би трябвало и втората световна все още се случва тук и сега едновременно с всичко друго.
Т.е.има елемент на завършеност,но има и отворен сценарии..Smiley

Не мога да обясня много добре,ама това е положението
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #3 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 09:53 »

Аз мисля, че е крайно време да измислиш друго име за виденията си, защото думата абсолют има друга дефиниция.
Активен

Неактивен Ribata28
Sr. Member
Публикации: 395

« Отговор #4 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 10:49 »

Аз мисля, че е крайно време да измислиш друго име за виденията си, защото думата абсолют има друга дефиниция.
Давай идеи тогава,щото ми е беден речника..
Онова което "виждам" изчерпва всичко..
Но някак когато "ггледам" знам,че нищо бе е изчерпано и ваирациите на проявлението могат да бъдат безчет,заради движението или по-точно естеството на нещата да.минават от една фаза/настройка, в друга
Активен
Неактивен wowbay
Newbie
*

« Отговор #5 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 11:46 »

SmileyКато съм чел философските мнения,теории по въпроса,и религиозните мнения и съм гледал филмчета за паранормалното под абсолют разбираха винаги безкрайно,безгранично,неограничено от нищо,(дори от време пространството!Друг е въпросът,че според  мен съществува само енергия а не време и пространство)всеприсътващо  всеобхващащо битие!Нарочно добавих думичките според мен за да не се стори на някой,че съм прекалено нарцистичен,арогантен,горделив ,самоуверен и т.н!И  за да не ми напише някои подобни  безсмислени и недоказуеми  твърдения нито ще чета нито вече ще отговарям на такива осъждащи морлни квалификации ако ще и за бог да ми се представи!Щом бог го няма сега да ми слага такива етикети никой няма да  допусна да ми ги слага! И не ми пука щом за мен са неверни,просто съм много уверен в   знанията и и тезите си!Навремето под името Нео доказвах многократно,че никой нито 1 път  не опроверга теориите ми!Заклевам се в чистота на свободата,децата и т.н че казвам истината!Да ми се случи и по лош а от 21г ад който ми причиниха демоните ако лъжа!Аз не съм кой й да е!Да всички сме равни по душа но по живот,съдба не е така-едва ли има някой който 21г води  такава брутална и неравна война с демоните!
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #6 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 12:09 »

E, и?

Значи философските мнения, теории по въпроса, и религиозните мнения и определените филмчета за паранормалното, са били правени от откровени катили. Защото, за мен човек трябва да е катил, ако стигне до там да прави цяла мултимедийна изява (филм за паранормалното)... без да е отварял тълковния речник.

Моля ви, не се подвеждайте по абсурдната и масивна пропаганда навсякъде около нас. Стремете се към истинското образование и библиотеките.

Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #7 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 12:13 »

Сравнително изчерпателно осведомление за корените и значението на философския термин "абсолют": http://xcombg.net/index.php?topic=2288.msg39545#msg39545
Активен

Неактивен wowbay
Newbie
*

« Отговор #8 -: (Сряда) 14 Юни 2017, 18:18 »

Съгласен съм с тълковният речник и с вас!Но нали и аз твърдя същото и сме на едно мнение!Аз съм против идиотското окултното,христянското обяснение за аболюта или за безкрайният бог!Според мен няма цяла единна,недискретна,тоест непрекъсната безкрайност!Съществуват безкрайно много връзки,сборове от абсолюти(в правилният смисъл на думата а не религиозният)интелигентни машини които са по скоро машини а не разуми или има някакъв непонятен и много далечен нам синтез между софтуер и нещо като софтуерен разум!Простичко казано нещо като най умният компютър който няма аз и съзнание!
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #9 -: (Четвъртък) 15 Юни 2017, 06:54 »

wowbay, "сборове от абсолюти" е имагинерно словосъчетание. Терминът "абсолют", като концепция, е непроменима и вечна единица.

Разбирам, че много хора искат да вкарат думата "абсолют" в теориите и възгледите си... но думите си имат значение, все пак, за това е измислено словото. Тази дума е измислена с определено значение, и означава точно определено нещо или концепция.

Не виждам какъв е проблема, ако някой си има своя теория, да си намери правилната дума за нея.

Ей така, по тоя път, бавно и сигурно се стига до момента, в който всяка дума ще значи всичко и никой няма да знае кой за какво говори, защото всеки нарича всичко ама баш както си иска.
« Последна редакция: (Четвъртък) 15 Юни 2017, 06:59 от форум » Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: