Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Битие 2017  (Прочетена 2558 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1806
Душата е есенцията на добрите ни дела.

« Отговор #165 -: (Понеделник) 12 Юни 2017, 14:38 »

Точно така, няма спор тук. А тези много знаещите, да се върнат в началото и да си припомнят простата основа!
Активен

Грешници съдят грешници, заради различните си грехове.
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 763

« Отговор #166 -: (Неделя) 18 Юни 2017, 14:53 »

Dora, някъде не беше ли споменала, че си правила авторегресия? Може ли да споделиш насоки за авторегресия?
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен paci1
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #167 -: (Четвъртък) 22 Юни 2017, 06:46 »

Нещо ми "влезе в окото", докато кротко си четях тук някакви неща. Става въпрос за 13-те племена и пак толкова черепи кристални(за черепите съм хептен бос откъм инфо, пък и с племената не съм много по- напред).

Цитат
 Поради липса на 13то племе на главите ни правят нещо като чалма  
Да не би дадено племе да отговаря за дадена чакра? Undecided
Щото племената са колкото чакрите(13), доколкото съм запознат/информиран. Интригата е що примерно са дошли/пратени точно 13, а не примерно 16 племена? Един вид резерни.
Тук врътката с бройката е много интересна, но също и толкова неразбираема, поне за мен.
Пиша тук, щото темата си е моя, пък и дан стане после що налазваш чужди теми и зор с обясненията. Tongue
 Grin

п.п. А,и още нещо:
Цитат
  За да опознаете това около вас е достатъчно да опознаете себе си.  
Тоя лозунг го има навсякъде, където се пише на енергийна тематика.
Може ли някой, ей така със свои думи да го поясни, щото и до сега не съм съвсем сигурен какво точно е искал да каже автора.(на оригинала)
Малко късно се "хванах" на хорото, та затова питам така, а може и нещата да съм ги "фанал" накриво. hi

« Последна редакция: (Четвъртък) 22 Юни 2017, 08:25 от paci1 » Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #168 -: (Четвъртък) 22 Юни 2017, 08:52 »

Факт е, че който разбира по-добре себе си, разбира по-добре света около себе си.

Факт е също така, че разбирането е функция на съзнанието. Има една приказка, че ако съзнанието ти е колкото тенис-топка (не много тренирано), ще извлечеш разбиране колкото една тенис-топка от дадена книга. Ако обаче съзнанието ти е колкото баскетболна топка (по-тренирано), ще извлечеш смисъл колкото баскетболна топка от същата книга.

Няма значение колко информация е вложил авторът в своята книга. Колкото по-съзнателен е читателят й, толкова повече смисъл може да извлече от нея. Защото цялата информация е взаимосвързана. Така, информацията в една книга, която е под буквена форма, е просто началото на пътя. Когато човек изкълве всичките букви от нея, той не изчерпва книгата, а изчерпва само началото на пътешествието.

Книгите се пишат от хора. А хората са цели вселени. Така, тъй като хората са прозорци към Вселената, така и книгите са същото, защото са писани от хора.

Това означава, че ако някой е много интелигентен, той ще разбере цялата буквена информация в книгата. Но ако този някой е също така и много умен, той ще извлече и информацията от книгата, която е под формата на междуредия. Ако този същия човек е не само много интелигентен, не само много умен, но също така и много интуитивен, той ще разбере и що за човек е автора, който е написал книгата. А после... ако същият този човек е не само много интелигентен, не само много умен, не само много интуитивен, но и освен това много добре познава себе си... заедно с опознаването на автора чрез книгата му, той ще научи и нещо повече за хората като цяло.

Затова, колкото по-съзнателен е човек, толкова повече разбиране може да извлече.

Китайците са казали, че "Който до дъно разбере едно единствено нещо, той ще научи всичко за всички неща".

Това е просто друг вариант на гръцката поговорка "Човеко, опознай себе си!" на Сократ.

Защото, по какво се познава истинският майстор? - Познава се, по знанията. Истинският майстор се познава по знанията, които влага в своите произведения, и които знания той е добил единствено като упражнява занаята си и по никой друг начин.

Онова, което ни пленява в произведенията на истинските майстори, са знанията за съвсем странични теми и полета на познанието, до които полета майсторът обаче въобще не се е докосвал, а е получил тези знания като прозрения, задълбочавайки собствения си занаят. В произведенията на истинските майстори се откриват занния, които са нетипични за занаята им, и които майсторът е добил и се е научил да предава чрез занаята си.

Затова майсторът се познава по знанията и по начина, по който се е сдобил с тях.

Всичко е взаимосвързано. Поради това, човек никога не може да опознае света около себе си, ако не проумее, че той самият е част от този свят и е неразривно свързан с него. Следователно, преди човек да е опознал себе си, той никога няма да може да опознае света около себе си, от който е част.
« Последна редакция: (Четвъртък) 22 Юни 2017, 08:57 от форум » Активен

Неактивен paci1
Sr. Member

« Отговор #169 -: (Четвъртък) 22 Юни 2017, 09:09 »

Благодаря за мнението ти, Форуме.
Явно ще трябва да си изработя още RAM, за да ми се доизяснят нещата.
Активен
Неактивен paci1
Sr. Member

« Отговор #170 -: (Петък) 23 Юни 2017, 06:16 »

Пак нещо ми щукна:
Цитат
  Поради липса на 13то племе  
Кьоравия не беше ли от същото племе? Щото някой спомена, че тоя същия е фанал(дал е фира) на някъде. Undecided   Назаритянин?
Май им беше ГЛАВАтаря. Големите букви издават къде е бил "назначен". Неговата какво ли прави сега без него? Cry
Просто си разсъждавам, не че имам какво да кажа. hi
« Последна редакция: (Петък) 23 Юни 2017, 06:22 от paci1 » Активен
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1806
Душата е есенцията на добрите ни дела.

« Отговор #171 -: (Сряда) 26 Юли 2017, 05:24 »

Сега намерих време да върна отговор,простете. Всеки път когато си правя авто регресии е със слушане. Преслушах каквото можах в нета и си подбрах аудио с насоки, които те водят по време на регресията. Започнах с Любомир Розенщайн, който води на български и е добър, можете да чуете негови водени медитации и хипнози нa changewire.info
Активен

Грешници съдят грешници, заради различните си грехове.
Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #172 -: (Сряда) 26 Юли 2017, 21:20 »

Dora, благодаря за включването, ще разгледам инфото от посочения сайт.
Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1531
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #173 -: (Четвъртък) 27 Юли 2017, 07:56 »

Така че дестилата и никотина ни пазят но да са оригинал не ментета.
 Cool
Мдааа алкохола и цигарите те пазаят единствено от лайняната ти реалност която ще те смачка ако останеш на трезво няколко дена или се опиташ действително да се очистиш.Ясен си.
Ти да видиш!
http://nepoznato.energetika-bg.com/2017/07/konspiratsii-li-zashto-pravitelstvata-iskat-nepremenno-da-se-otkazha-ot-pusheneto-video/
Ко стана ся?
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен paci1
Sr. Member

« Отговор #174 -: (Понеделник) 07 Август 2017, 05:11 »

Вчера Слънчица показа тъмната си страна. Снимките са мои.

Тук наскоро един "академик" поиска доказателства. Ето ги.
Има и в темата за НЛО, лично съм ги снимал.

п.п.   Да поразсъждаваме върху горните снимки. Ако приемем за вярно, че аурата/карантината е двустранно огледална, то отражението на облака е проектирано от вътрешната и страна.
По пътя на логиката "прожекторът" би следвало да е от същата страна, защото ако беше от другата, светлината би се отразила от външната страна на аурата. Това би послужило като доказателство, че Слънцето е от вътрешната страна, но пък има една подробност, и тя е че аурата пропуска избрани от нея енергии, а останалите ги отразява/спира.  Така че не е сигурно къде точно е позиционирано самото Слънце, отвътре или отвън. Другото незнайно нещо е до къде всъщност се простира самата аура на Земята. Имам подозрение, че се простора до края на Слънчевата система, като обхваща деветте познати планети. Ако е вярно, то следва, че Слънцето е от вътрешната страна. Ако не е, то следва че е извън слънчевата система и няма пряка връзка с нея.
Баси дилемата!
Малко помощ?
« Последна редакция: (Понеделник) 07 Август 2017, 07:04 от paci1 » Активен
Неактивен paci1
Sr. Member

« Отговор #175 -: (Събота) 02 Септември 2017, 15:25 »

Да спомена нещичко, докато не съм забравил.
Защо при изгрев Слънцето е малко и ярко (бяло), а при залез е голямо и е с понижена яркост(оранжево)?
Ако Земята се върти, логично е(Слънцето) в какъвто вид изгрява, в такъв и да залязва. Очевидно не е така.
Някакви предположения?
Активен
Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #176 -: (Събота) 02 Септември 2017, 23:10 »

Smiley
« Последна редакция: (Събота) 02 Септември 2017, 23:51 от bg2 » Активен

Неактивен paci1
Sr. Member