Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Междинна Рекапитулация с елементи на Безжалостност.  (Прочетена 574 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« -: (Петък) 02 Юни 2017, 15:34 »

Само с елементи,защото съм начинаещ.

Сега искам да призова...нее,твърде е патетично,та,да поканя всички симпатизанти на Форум да кажат ясно споделят ли мнението му за мен.

Ако сте съгласни,защото вие сами независимо от Форум сте достигнали до същото/неговото виждане - кажете го сега...или си стойте като мишки без собствена идентичност.

Пауза за една-две-три цигарки.

Този път мисля да мина без големи шрифтове,червено и подобни.Така че малко пауза да се настроя.

Тук е Родос,тук скачайте,ако ви стиска.

Понеже Форум някъде беше написал нещо от рода на :"Това,което съм произвел до сега,са хора,които не могат да ме понасят" и нещо такова,че с тези хора дистанцирано ще обсъждат фактите,не си го спомням,но е почти същото.

Да произвеждаш хора?!Ти си господ,може би?

Май не ти понесе,че мен не можа да ме произведеш?

Ако си произвел някого,значи той няма собствено съществуване.

Питам,има ли такива произведени от Форум?
Или той лъже?Според мен не лъже.

След малко ще ви подпукам всички ОтФорумПроизведени.

Колко е хубаво,че няма ни модератор,ни Админ.

(Но току виж - появил се)

« Последна редакция: (Петък) 02 Юни 2017, 15:40 от HomerCat » Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #1 -: (Петък) 02 Юни 2017, 15:52 »

Дадох си паролата на Форум,та ако вземе да му писне от мен да ме банне,един вид.

Нали му рекох,че ще ми даде предварителен бан за новия сайт.Ако сте забравили,ето - припомням.

Защото тиранията не понася инакомислещи.Патологичното его на форум(забелязвате ли вече малката буква?) - също.

Активен

Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 395
Ние сме очите на небето.

« Отговор #2 -: (Петък) 02 Юни 2017, 16:22 »

Смени си паролата.
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #3 -: (Петък) 02 Юни 2017, 16:41 »

Не,защото да остана със старата си парола е моят начин да плюя в лицето на тиранията.

Ако форум ме изключи ще докаже  с действието си че съм прав.
Другия вариант е да го доказва с думи.

И двата варианта ме устройват.

Опитвал ли съм се някога да събирам последователи? - Не.

(само да "произвеждаш хора,които"...дъра-бъра)
Опитвал ли съм се някога да концентрирам власт в себе си? - Не. Иначе отдавна щях да съм модератор.

(от мен е предположението,че истинската власт може да управлява формалните управители,примерно модератори)

защото това е война.

Това е война и съм го казал макар и с други думи преди форум.

Войната е за човешкия ум,дори по-лошо - за човешкия Дух.
Ако се считате за хора с Дух не можете да си правите илюзии за неутралитет,защото това е предателство към себе си.

форум иска да ви включи в своята война със света.По негови си причини,които може да произлизат от нерадостното му детство.Така ми изглежда поне,но наистина не съм психоаналитик.

Аз ви казвам,че войната е нашата майка.
От едни тя с длетото си ще извае покорна тълпа или клиентелисти на тиранията.

От други тя ще извае непокорни бунтовници,които приемат унищожението си,но не и покорството.

Пауза,за да видя като река да вляза пак ,дали ще мога.

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #4 -: (Петък) 02 Юни 2017, 17:10 »

И къде е бойното поле?Какъв е залогът?Къде е фронтът на тази война?

Всеки от вас е всички тези неща наведнъж.

Това е моето виждане,което не ви задължава да го приемате.

Внимавайте прочее,да не ви превърнат в "пушечно месо" за чужда кауза.
Внимавайте да не ви привлекат под чуждо знаме(лъжейки ви,че е вашето),защото Вие сте своето знаме.

Внимавайте да не бъдете засмукани от харизматични черни спирали,примерно.
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #5 -: (Петък) 02 Юни 2017, 17:31 »

Не казвам,че форум лъже.
Не го омаловажавам/подценявам.Точно защото не съм глупак.

Той ме е впечатлил с присъствието си,вече съм го казвал.

Той има своята кауза.Негова.Истинска.
И свирепата си вяра.(Тук мракът търпеливо дебне начинаещите джедаи.Някои от вас,имам предвид)

Защото ако не сте почувствали в ума си,в костите и карантиите си,че Вие само(и нищо извън Вас) сте собствената си кауза и знаме,тогава има опасност неукрепналото ви Самосъзнание да бъде привлечено/увлечено от чужда кауза.

И тази чужда кауза(което е трагично) може да не е злонамерена.Но свирепата ѝ вяра,че ви води към свободата,всъщност ви я отнема.

Това е моето виждане,вярно или не,което не ви задължава да го приемате.
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #6 -: (Петък) 02 Юни 2017, 17:58 »

Защото ако не сте почувствали в ума си,в костите и карантиите си,че Вие само(и нищо извън Вас) сте собствената си кауза и знаме,тогава има опасност неукрепналото ви Самосъзнание да бъде привлечено/увлечено от чужда кауза.

Как би могло да стане това?

Досадно повтаряйки се,може би,с това,че съм само любител,даващ мнението си ,а не проповедник,ще предположа най-общо някакво съчетание от неосъзнат личностен дефицит плюс проекция.

Виждате една харизматична личност ,която е...може би нещо,което Вие бихте искали да бъдете...но не сте.(А длъжни ли сте?)
И неволно се отъждествявате с него,опитвайки се да се приближите към едно постижение...чуждо.
Дали потайно(от себе си) не сте религиозни,търсейки авторитет И оправдание за пред себе си,че го следвате?
И когато се подигравате на традиционно религиозните,че имат овче мислене...дали виждате Вашата Сянка,която е Вашето търсене на някой...Бог?

Аз не мога да дам верния отговор за Вас,вместо Вас.
Влезте във "вътрешната си стаичка" и потърсете отговора.

И не забравяйте,че има фалшива интуиция.Страх и Надежда,оплетени около жезъла на Пастира.
Нечестивият таен порок на страха от свободата.

Най-ценното нещо,което съм срещал в свинеядния си(а напоследък и никотинен) живот е форум.

Защото израстваме само според силата на препятствието/изкушението,което успеем да надмогнем.

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #7 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:58 »

А ти, глупако, си пример за това, че не можеш да накараш някой да пие от кладенеца. Всичките ти опити да се научиш да говориш обосновано доведоха единствено до прояви на лобизъм от твоя страна, а не на разсъждаване. И то на прекалено явен и плитък лобизъм. Разликата ти с Митко и meander на практика е никаква - твоето "разумно поведение" се свежда единствено до това  кого ползваш като емблема. Твоето "разсъждаване" не е нищо повече от заявяване на лоялност към нечия чужда изява.

Ако трябва да дам мнение като страничен читател, опитвайки се да съм безпристрастен...

Лоялност към чужда изява...твоята ли имаш предвид.Ако е така - точно това е плъхът,който хванах в себе си.

Как би могло да стане това?

Досадно повтаряйки се,може би,с това,че съм само любител,даващ мнението си ,а не проповедник,ще предположа най-общо някакво съчетание от неосъзнат личностен дефицит плюс проекция.

Виждате една харизматична личност ,която е...може би нещо,което Вие бихте искали да бъдете...но не сте.(А длъжни ли сте?)
И неволно се отъждествявате с него,опитвайки се да се приближите към едно постижение...чуждо.
Дали потайно(от себе си) не сте религиозни,търсейки авторитет И оправдание за пред себе си,че го следвате?
И когато се подигравате на традиционно религиозните,че имат овче мислене...дали виждате Вашата Сянка,която е Вашето търсене на някой...Бог?

Аз не мога да дам верния отговор за Вас,вместо Вас.
Влезте във "вътрешната си стаичка" и потърсете отговора.

И не забравяйте,че има фалшива интуиция.Страх и Надежда,оплетени около жезъла на Пастира.
Нечестивият таен порок на страха от свободата.

Най-ценното нещо,което съм срещал в свинеядния си(а напоследък и никотинен) живот е форум.

Защото израстваме само според силата на препятствието/изкушението,което успеем да надмогнем.

Това,което казвам да потърсите дали не е валидно във Вас,открил съм го в себе си.И понеже не се смятам за уникален,допускам,че може да е валидно и за други.

Безжалостността към себе си освобождава.

А за моето говорене/писане - нали съм казвал,че част от изявата ми е и его-полюции,мастурбация пред огледало с публика.
Май съм казвал нещо подобно из темите.
Ако пък съм пропуснал - казвам го сега.
Аз съм его-мастурбатор.

За разлика от други мога да си го призная.Доброжелателна и същевременно безжалостна самоирония - това са полезни "провизии" по Пътя Навътре.

Да.Не мога да накарам никой да пие от извора.Мога обаче да посоча извора отново,ако някой е пропуснал.

Вие само(и нищо извън Вас) сте собствената си кауза и знаме.

Ето извора.Ето вратата.Мога само да Ви ги посоча.Не мога да накарам никой да пие от извора/да мине през вратата.

Но това,което Ви посочвам не Ви задължава да го приемате.Това е моят извор и моята врата.
Вие може да предпочетете,тези,които Саурон Ви предлага.С огън и меч,нали така беше?
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #8 -: (Петък) 02 Юни 2017, 22:57 »

Личното ми неангажиращо мнение е,че Кастанеда не е дооценен в този форум.
На младини попаднах на първата,ако не греша,негова книга,издадена у нас.

http://www.bgbook.bg/%D0%9F%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BA%D1%8A%D0%BC-%D0%98%D0%BA%D1%81%D1%82%D0%BB%D0%B0%D0%BD-(%D0%A3%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BD-%D0%A5%D1%83%D0%B0%D0%BD)-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%BE%D1%81-%D0%9A%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%B4%D0%B0_a8746.html

Тогава не я дооцених,както и автора като цяло,но нали съм книжкаджия,имал съм време да си променя мнението.

Според мен,в книгите на КК има верни неща.За някои от тях,в психоенергиен аспект,така да се каже,не мога да давам компетентно мнение.Но за други бих казал,че са верни в един по-земен,практическо-психологичен аспект.Мнението ми произлиза от четене самонаблюдение,наблюдение на другите и размишления върху комбинацията от предните три.Разбира се,по един самодейно-любителски начин/а друг аз нямам на разположение/.

Все едно дали ДХ е измислен от КК персонаж,в нещата,които той е казал чрез автора/или автора чрез ДХ,става въпрос за практически приложими неща.Представени чрез определен начин на словесно описание.
Така че,в този контекст,любезни ми читатели,всички Вие спадате към една от трите категории: пръдня,пикня или бълвоч/повърня.

Не,не простея,не се сърдете на мен,а на ДХ и начина му на говорене.

Когато се запознах с тези колоритни определения,стори ми се ,че отговарям и на трите.
После си казах: "Ее,"Хомър",я по-скромно,не може да си чак толкоз надарен."

Искам да кажа,че е добре човек да знае,че поне спада към едно от тези определения и да го приеме като изходна точка.
И не е добре,когато приб*рзано реши,че е безупречен воин.Изглежда ми,че първо се става воин,а после безупречен.Евентуално.
А по този път има скрити препятствия,капани или врагове.Някои от тях имат изкушаващи имена като "Сила" и "Яснота",ако си спомням.Следите ли мисълта ми - Силата може да бъде враг.

Абе мисълта ми е като пияна маймуна,скачаща насам натам,затова сега ще скочи към Африка,Будизъм и към един мой далечен пра-пра вуйчо по дедова линия.Може да сте го чували - Кроули.Вуйчо Алистър.

Еклектизъм е когато се събират различни неща от различни концепции и се получава сбирток или миш-маш,натъкмен,че да пасва на представите на автора си,за да обслужва...представите му за нещо си.
Другото значение на думата е,когато се търсят парченца истина,разпилени сред различните концепции/учения и се сглобява пъзелът,премахвайки ненужните парчета.Нещо като да сглобиш слон чрез опипване на различните му части.
Занимание с негарантиран успех.
Но имам еклектични наклонности и ги следвам,а успешно ли е ...рано е да се каже.

Представете си антилопи на водопой,израза на Кроули : "Do Thou You Wilt,Shall Be The Whole of The Law" / "Прави каквото ти е по Воля,ще се изпълни Законът",будистката кармична идея и моето изречение:
"Вие само(и нищо извън Вас) сте собствената си кауза и знаме."

Какво ще се получи?Още не знам,отивам да разбъркам котлето,пък ще видим.

(Изразът на английски написах по памет.С английския съм като с психичното здраве - не ми е силната страна)

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #9 -: (Събота) 03 Юни 2017, 01:00 »

http://xcombg.net/index.php?topic=1393.0

Да ми е по-лесно за цитати.

Филми за животните/а човекът е социално такова/.

Антилопи и зебри идват да пият вода(не непременно от извор,по-скоро е голяма локва,но го използвам  като донякъде подходящо сравнение)По-лесно е за хищниците да дебнат тук,отколкото да го правят из саваната.

Стана въпрос,че не мога да накарам никого да пие от извора,но мога да го посоча.
И не искам да карам никого,ако той не е "ожаднял",защото като разместите буквите на думата "карам" се получава "карма",но това са си мои асоциации.Та изворът е този:

Вие само(и нищо извън Вас) сте собствената си кауза и знаме.

С горното може да се комбинира изразът на Кроули,но може и без него.
Е,край този "извор" дебне изкушението да си помислите,че може да си правите каквото искате без ограничения.
Например ,като сте постигнали някаква истина,да я налагате "с огън и меч".

Тук е моментът/мястото където постигналият някаква степен на Сила начинаещ джедай може да бъде спипан от Тъмната страна на Силата.Просто гледам много филми и затова използвам такива изрази.
Тук Анакин пада в мрака,борейки се със злото.

Трябва да изучиш злото,нещо такова каза форум.Аз да предложа вероятността,че ако се захванеш да изучаваш злото,то изучава теб също.И търси отворен "порт".(Заимствах думата от компютърните термини,макар че не съм техничар)
Изучавайте го,но не забравяйте за възможността  за подхлъзване.Тя е "невидима заплаха".
Колкото повече Сила има някой,толкова по-дълго може да изучава злото/или мрака.
Толкова по-дълго изкушението има време да търси "порт".

Желанието да победиш злото е такъв "порт".

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #10 -: (Събота) 03 Юни 2017, 03:51 »

Колкото повече Сила има някой,толкова по-дълго може да изучава злото/или мрака.
Толкова по-дълго изкушението има време да търси "порт".

Желанието да победиш злото е такъв "порт".

Освен всичко друго - това е война. Аз се сражавам в тази война, и не признавам нищо и никой, който седи между мен и победата в този широкомащабен световен сблъсък.   

Портът е отворен.Влиза тиранията.

Активен

Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #11 -: (Събота) 03 Юни 2017, 07:35 »

Освен всичко друго - това е война. Аз се сражавам в тази война, и не признавам нищо и никой, който седи между мен и победата в този широкомащабен световен сблъсък.   

Портът е отворен.Влиза тиранията.

Смени си паролата.

Не,защото да остана със старата си парола е моят начин да плюя в лицето на тиранията.

Вместо да ти обяснявам неща, които са отвъд капацитета ти да проумееш... за сега..., с едно изречение ще онагледя колко са глупави действията ти като цяло, които наричаш "борба с тиранията".

Не мога да ти сменя паролата, защото това се прави с потвърждение по пощата.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1954
Спокойно, ти си само още един пример!

« Отговор #12 -: (Събота) 03 Юни 2017, 07:39 »

(Изразът на английски написах по памет.С английския съм като с психичното здраве - не ми е силната страна)

Хоумър, защо си вкарваш сам сдухове? Психически си си супер.Но мисля, че имаш нижда от емоционален баланс. Не се връзвай за всичко, много ще се блокираш Smiley
Бунтовник си и ти.
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #13 -: (Събота) 03 Юни 2017, 08:09 »

Логичното продължение на сагата. От сега нататък, всеки, който демонстрира проблем, ще бъде успокояван от Дора, че всичко му е наред, проблеми няма, и ще бъде черпен една пастичка. Това беше именно последствието, които всички виждахме в бъдещето - как след масовия спам с тотален булшит, сега ще се мине на работа на парче на 4 очи с всеки, който търси решение за някакъв свой проблем. Ще бъде убеждаван, че няма смисъл и че няма проблем. Всичко си е наред точно както си е - мотивацията ни за промяна и стремежът ни към постигане на по-добър живот са просто някакъв бъг в матрицата, грешка на природата.

Къде ли съм го чувал и преди... А да - admin.

Хоумър да е бунтовник? Не знам... Читателят сам може да прецени, но според мен, ако някакъв гей започне да ми праща свои голи снимки на мейла, заедно с копия на лични документи, това най-вероятно би бил Хомър.

Спестете ми ексхибиционизма си. Падам си повече по хората, които ценят живота си.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1954
Спокойно, ти си само още един пример!

« Отговор #14 -: (Събота) 03 Юни 2017, 08:14 »

А какво трябва да се направи,  бе Форум.  Да му набивам грешката и да го замерям с обидни думи?
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: