Страници: [1] 2 3 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Внимание! Ти може да си следващата жертва!  (Прочетена 2437 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« -: (Петък) 02 Юни 2017, 13:00 »

За какво беше цялата тази работа с потребителката Дора? За да бъдат предпазени други хора от това да станат Жертви на Ню Ейдж чумата.

Да-Дора е Ню ейдж-жертва.

Тя е с разбита психика от презобване с такава литература. Живее в болест и страх, а твърди, че е щастлива. Загубила е способността си за трезва оценка на действителността, следствие на внушението, че трябва на всяка цена да казва на черното-бяло; на злото-добро и на пълния мрак пред очите си-светлина.
  Дора е загубила осезанието си за това къде се намира в пространството-повярвала е, че се намира над всички. Твърди, че се налага понякога да слиза на нивото на обикновените люде, за да им разяснява нещата, които те не виждат, бидейки долу.
  Дала е контрола върху живота си на Герой-на външна сила, която е примамлива с блясъка на обещанията си. Жертвата не си прави равносметка какво е загубила-разделила се е със здравия си разум, болна, на ръба на отчаянието, но се усеща щастлива. Тя не иска да чува истината за себе си-предпочита да вярва, че е родена със специална мисия-да лекува другите, да ги поучава и да им помага-всичко онова,което ѝ липсва на нея самата- да излекува себе си, да се изучи и да си помогне. Жертвата предпочита да вярва, че е Избраната, онази на която ще ѝ бъде налято огромно количество информация, непонятно за нея, което ще я издигне над простолюдието. Затова Дора остана толкова дълго тук(изкл. Админа)-защото тя очаква всеки момент да бъде просветлена и "Ще видят те тогава на кого се подиграват". Затова не извика батковците на помощ, защото вярва, че нещо много по-могъщо ще се застъпи за нея.....всеки момент.

Разликата между истинската практика и Ню ейдж е в това, че първото е пътуване навътре, а второто-навън. При едното пътуване водач си ти самият, а грешките се превръщат в опит с поука, а при другото някой те води нанякъде, грешки не съществуват и всичко е правилно.

Дора, каквото трябва да се направи оттук нататък зависи изцяло от теб. Желая ти успех!

Активен
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #1 -: (Петък) 02 Юни 2017, 13:42 »

Боби, чудесно си го казала, браво !
Тук във форума, само Дора афишира ню-кейджърските постулати, а какво става извън форума ?! Такива като нея са масово явление. За Дора съм спокоен, тя още на Дънов. Предстои й да "открие" Крион, да си поиска импланти.... и прочие дивотии !
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #2 -: (Петък) 02 Юни 2017, 13:43 »

А на онези, които предпочетоха да запазят добрия си образ; онези, които недоволстваха от грубостта и осмиването; онези, на които им беше през оная работа-казвам, че тази ню ейдж напаст трябваше да бъде направена на посмешище-сещате се за личната страница на Тодора, нали;трябваше да бъде нагрубена и с отрязани пипала, да бъде смачкана от словесни шамари.
 Не се помага на жертва като ѝ се предлага крило, под което да се сгуши. Жертвата трябва да спре да бъде покровителствана, иначе никога не би излязла от зависимостта си. Никога не би помислила да открие собствената си сила. Никога не би посмяла да вземе решение сама, да действа сама, да сгреши сама и сама да се справи.
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member

« Отговор #3 -: (Петък) 02 Юни 2017, 13:48 »

Биг Мама, "Дора "се превърна в нарицателно име отдавна. Какво ще прави човекът Дора и ще прави ли нещо изобщо-само тя може да реши.
Активен
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1965
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #4 -: (Петък) 02 Юни 2017, 14:23 »

Ей,  големи разбирачи.  Благодаря за отделеното време.  Вие сте най-добре!  Аз си се качвам горе.  Smiley))))
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 395
Ние сме очите на небето.

« Отговор #5 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:00 »

А на онези, които предпочетоха да запазят добрия си образ; онези, които недоволстваха от грубостта и осмиването; онези, на които им беше през оная работа-казвам, че тази ню ейдж напаст трябваше да бъде направена на посмешище-сещате се за личната страница на Тодора, нали;трябваше да бъде нагрубена и с отрязани пипала, да бъде смачкана от словесни шамари.

Ми браво. Направи я за посмешище, само че моя хумор не го намира за смешно. Сори ама никой не е длъжен да се забавлява с тва жалко изпълнение.. Щом ви харесва този образ поддържайте си го, аз лично не искам да съм такава. Така че, хайде да спрем да си лепиме етикети и да говорим от чуждо име на кой през къде му е..
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #6 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:12 »

Я сега се скарайте и заради мене.  И да се знае.  Хахаха
Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Antistar
Sr. Member
Ние сме очите на небето.

« Отговор #7 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:20 »

Кое да се знае? С никой не се карам и не става въпрос за теб, а за отношение.
Отдавна съм разбрала, че истинските проблеми не се разрешават по този начин, иначе във форума нямаше да има 5 човека на кръст.
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #8 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:25 »

Просто ми е много странно да се заяжда всеки.  В борба за образцов форум.
Активен

Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 635
Помни края

« Отговор #9 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:34 »

Човек устояващ на критиките хич не е жертва, ами чистокръвен вълк.
Само една зодия е способна на това и не е рак Grin
Ама вие си вярвайте.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #10 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:37 »

Асцендента ми е стрелец.  Иначе скоро 25.06 и хоп.. 31 years young Smiley

Иначе съм единица сметни. Родена съм в 5:50
Активен

Неактивен Antistar
Sr. Member
Ние сме очите на небето.

« Отговор #11 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:39 »

Просто ми е много странно да се заяжда всеки.  В борба за образцов форум.

Ти знаеш, че си намерила място на което да си спамиш на воля, когато опре ножа до кокала и форума няма имунитет към такива хора, именно заради дребните заяждания(след основната роля на администратора). Така че.. не виждам кое не му е странно на форума..
Ако можеш да ми кажеш нещата които са си наред, ще те черпя някой път.
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #12 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:41 »

Активен

Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 635
Помни края

« Отговор #13 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:42 »

Аха. Е да де, Вълк.

Овци, кокошки, лисици...ходят да ядът ряпа и се чудят " що тъй ве миме".

Аз съм близнаци+марс, тъй че да не се чудиш повече Laugh   лайнар и полвина Grin
Активен

Живота е свещен.
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #14 -: (Петък) 02 Юни 2017, 19:43 »

Наред е това,  че е свободна анархия.  Както трябва да е.  Но вие не можете да се справите.  Вместо всеки да помага на другия,  той го съди и обижда.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: