Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Егото и неговата територия - Форумен Авторитет  (Прочетена 700 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« -: (Събота) 13 Май 2017, 10:18 »

Тук ще призная Форум за Форумен Авторитет Тук/във форума ни/.

(Нямам нужда от ответно признание,правя го за мене си,демек  - мотивацията ми е егоистична).

Това на фона на писмените ни взаимоотношения(особено напоследък) може да ви изглежда странно,а за мен е закономерно.Може би,защото съм странен/особен.
Ето например една проява на моята странност:

https://s15.postimg.org/l3mvm22rf/parola.jpg
Егото и неговата територия - Форумен Авторитет

Това реално действие има и символизъм,който е от значение поне за мен.Ще го обясня по-късно.
Времето се разваля,нетът ми - също,затова ще направя пауза,да си подредя думите.Ще гледам да съм по-компактен и сдържан,без ненужни словесни орнаменти,доколкото мога.
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #1 -: (Неделя) 14 Май 2017, 08:48 »

Мога да ти докажа,че ако ми дадеш паролата за профила си,няма да злоупотребя с доверието ти.

Общото между всички излъгани е,че те са повярвали някому.

А лъжите са изградени от страх!

Можеш ли да ми повярваш или те е страх?

Дадох си паролата на Форум заради един клиничен(харесвам тази дума) експеримент,който бих искал да проведа.
Но той няма да е възможен,ако Дора не се съгласи да участва.
А за да се съгласи,тя трябва да ми повярва.

Тя вярва на Дънов,макар,че той казва неща,някои от които не могат да бъдат проверени.Например,че на Слънцето живеят по-развити същества.Или е така ,или не.Няма как да се провери.
А това,което аз казвам,може да се провери.
Активен

Неактивен Ribata28
Sr. Member
Публикации: 395

« Отговор #2 -: (Неделя) 14 Май 2017, 12:57 »

Хомър,..
Слънцето форма на живот ли е или не?
Ако да,то значи неговата телесна физическа форма е огън.
Самото слънце е по-развита форма на живот от нашата.
И щом това е така,какво пречи,то да бъде населявано от Себе си в индивидуални порции?
Точно както фауната тук е продължение/еманация на духа на планетата Земя,така може да бъде и със слънцето..

Аз по време на "сън" отидох и до там и се "запознах" с "батковците"..
Ама бързо ме натириха,че не ми е там мястото и да съм се махала и преди да усвоя "огнедишането"( каквото и да значи това),нямам работа на това място:)
Инак,любезни бяха да.И не бяха никак учудени от присъствието ми,напротив.От реакцията им
 имах чувството,че с свикнали разни шматароци да се бутат между шамарите,и сякаш с лека досада и снизхождение приеха присъствието ми.

Почувствах се като тригодишното дето се бута насред карето за белот..Smiley
« Последна редакция: (Неделя) 14 Май 2017, 13:02 от Ribata28 » Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #3 -: (Неделя) 14 Май 2017, 13:20 »

След като има микроби, има и макроби. Така се казват. Въпрос за размисъл.
Активен

Неактивен Ribata28
Sr. Member

« Отговор #4 -: (Неделя) 14 Май 2017, 13:24 »

След като има микроби, има и макроби. Така се казват. Въпрос за размисъл.

Пфуу,понякога като ви чета с Боби с ква лекота си формулирате словото,и се чувствам като дебил.. Roll Eyes

Хахах...

микРОБИ
макРОБИ
 Grin
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #5 -: (Неделя) 14 Май 2017, 13:49 »

Ribata 28,

Съмнява ме Форум да седне да се занимава с тоя батак тук.
Та това,си е чисто губене на време и ресурс..
Да се занимаваш с нещо,което отдавна е мъртво,поради немарливостта и некдърността на стопанина му..
Но това,не значи,че чакалите като Дора,ще могат да глозгат трупа на воля!

Е,аз не бих описал Дора като чакал,а като неспасяема диагноза.

От по-предни мнения на Форум останах с впечатление,че той е отписал форума като мъртъв и го е изоставил.
Стана ми не много приятно.Все едно да отпише стойността на своите текстове тук и да ги изостави.
Но изглежда,че все пак той се чувства ангажиран.

Значи, да напомня къде е темата, и да обобщим как върви.

http://xcombg.net/index.php?topic=2535.0

За онези, които ги мързи да влизат в профила си и да проверяват преброяването:

Да сега са гласували 8 човека.
7 от тях смятат, че трябва да опазим форума от фалшиви пропаганди и затова Дора трябва да бъде банната повторно.
1 глас (този на Дора, несъмнено) подкрепя твърдението, че Дора разпространява ценна и достоверна информация и затова не трябва да се банва повторно.
0 човека се двоумят, което ще рече, че всеки от до сега гласувалите е категорично готов с мнението си.

На новия сайт, който правим, разразяването на такива социални възпаления просто няма да е възможно. И с това нямам предвид, че унизителните социални ситуации ще бъдат потискани по някакъв начин, а имам предвид, че стопанисването на новия сайт ще разполага с добре замислени инструменти, които да осигурят пълноценното протичане на всички социални енергии, така че да не се стига до такива инсулти, като този в момента с туморния съсирек Дора.

Това, че ще има нов сайт, обаче, НЕ ОЗНАЧАВА, че имаме правото да плюем върху историята си, върху произхода си, върху труда си от миналото и върху историята на еволюцията, която ни води към този нов сайт.

ЕТИКАТА и уважението ни към самите себе си ни задължава да опазваме всичко това - нашата история и произход. Знам, че на някои от вас (не на много, но на достатъчно отделни единици) цялата идея на гражданското общество по принцип им е чужда. Но точно заради това себеуважение, към себе си и собствените корени и предходни усилия, хората в собствената ви държава поддържат архитектурни резервати, поддържат паметници на културата и се опитват да спазват политики за опазване на културното си наследство.

Селтачката Дора, с нейните ембрионно недоразвити факултети за лично и групово самосъзнание, го играе като едно токсично, киселинно лайно от гълъб, което с радост разяжда един мъртъв паметник на нашите досегашни усилия, с който обаче се гордеем.

Аз например се гордея с това, че тук в този форум има информация на български, която я няма НИКЪДЕ другаде на български. Това ще рече, че ако някой в нашата държава иска да прочете на български тази информация, той ще трябва да дойде ТУК, и на НИКОЕ ДРУГО МЯСТО. Нито при Бялото братство, нито при ню-ейдж блоговете и порталите, нито по другите сайтове, а само ТУК.

Аз се гордея с някои от въпросите, които сме обсъждали тук в нашия форум, които са на много по-високо ниво от ВСИЧКО, което по тяхно време се е говорело КЪДЕТО И ДА Е в българското интернет пространство!

Да, вярно е - има доста лайна, и нещата, с които и аз и убеден съм и вие се гордеете, на практика плуват сред лайната. Много пъти хора са ми казвали по лична и-мейл кореспонденция защо не желаят да се регистрират при нас и да участват - твърде многото лайна. Но именно нещата, които все пак плуват сред тях, с които и аз и вие се гордеем, са сред причините, които всички тези хора ми изброяват, когато ми казват защо ще продължават да ни ЧЕТАТ, макар и мнимо.

Това място все още има стойност!! И аз се чувствам длъжен да опазвам тази стойност и след кончината на форума, чувствам се длъжен да опазвам стойността, който с вас събрахме тук, въпреки че плува сред лайна и въпреки, че вече няма и капка жизненост в тази вкаменелост!

И няма да спра да упражнявам натиск това място да бъде опазвано - точно както омразния ми Black Adder умно опазва съдържанието на синия Хнет ВЪПРЕКИ, че отдавна е един фосил! Дори в този ужасно насран момент ние ВСЕ ОЩЕ можем да вземем пример от умрелия син Хнет!!

И докато някои от нас се трудят, за да надградят целия натрупан опит до сега и да го надскочат, за да осъществим идеята за онзи фундаментален проект, който Хнет не успя да стане... можем само да се надяваме, че тукашното ръководство ще се осъзнае, преди да започне да събира тоалетна такса за регистрация на бивши баннати тролове!

Авторитет,бих казал е някой,който получава признание от другите ,но не от овчеглави последователи,а от такива,които са го признали за стойностен по силата на това,което той Е.Понеже отговаря на техните представи за стойностност,дори да не са съгласни винаги с него.А не са винаги съгласни,защото не са овчеглави.Някой ден те могат да се съгласят още повече с него,но след като са преминали през собствената си съпротива.Тогава съгласието им с него е истинско.

Не знам доколко успях да се изразя ясно,но общо взето ,мисля че се справих.
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #6 -: (Неделя) 14 Май 2017, 13:57 »

А ако опитам да го кажа по-ясно - в цитата на Форум съм подчертал нещата,които отговарят на моите критерии,за да призная някого за Авторитет.И те така.
Активен

Неактивен Ribata28
Sr. Member

« Отговор #7 -: (Неделя) 14 Май 2017, 13:58 »

Ами той ти го каза..
Опазва паменик,не реанимира трупове Smiley

А Тодора е баш чакал,налетял на безпризорен труп и няма да спре да глозга докато има какво.

Изобщо не става дума за неспасяем случай,макар тя добре да играе ролята си на невменяема.
Не е такава.
Напротив.
Действа хитро и премерено,така щото,ако някой не я възприеме като жертва,то поне да я приеме  като "неспасяем случай" с диагноза

Само,че диагнозата на Дора се нарича "духовна.проституция",и не е заболяване на психиката,а състояние на духа.
Активен
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1965
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #8 -: (Неделя) 14 Май 2017, 14:04 »

Вече и на части ли ме разделихте. Похейтвайте аз ще се включа по-късно.

Искате да ми кажете, че "spearmint" е джоджен, досега съм живяла в лъжа.
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Ribata28
Sr. Member

« Отговор #9 -: (Неделя) 14 Май 2017, 14:30 »

Вече и на части ли ме разделихте. Похейтвайте аз ще се включа по-късно.

Ми то всеки боклук го разделят на съставните му части и го рециклират.
Ако не хората,то природа.Рано или късно.

Искаме да ти кажем,че ти самата си една лъжа.
И щом самата ти си лъжа,то респективно и целият ти живот.

Отиваш са си замиеш задника с надеждата Форум най-после да кацне върху него ли? Cool
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #10 -: (Неделя) 14 Май 2017, 14:35 »

Хора и вие защитавате това. Това!
Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Ribata28
Sr. Member

« Отговор #11 -: (Неделя) 14 Май 2017, 14:57 »

Хора и вие защитавате това. Това!

Не разбирам защо още стоиш?
Сред хората които „защитават това”?

Пък и....сама каза да те хейтваме,кво ревеш ся? Cool

Боби, трябва да полетиш понякога за да покажеш на хората, че не са единствени. Аз полетях, за да покажа на Форум(защото той така е настроен), че трябва да кацне! .

rofl2 rofl2 rofl2

« Последна редакция: (Неделя) 14 Май 2017, 15:03 от Ribata28 » Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #12 -: (Неделя) 14 Май 2017, 15:09 »

А ти сигурно очакваше друго? Може би, че си намерила авторитета, синтезирал истината, и сега просто трябва месиански да копи-пейстнеш сайта на Бялото пратство тук в този форум?

Да. До сега си живяла в лъжа.

Но да ви върна на темата. Ето малък тийзър от материала, който аз в момента подготвям на български, за новия сайт (казвам аз, защото други подготвят други материали):

...
Пример

Погледнете типичния исторически пример за шаблона на тиранията. Гримиран бияч събира една банда, за да изтръгнат парите от околните хора. Той се справя успешно и заграбва огромни количества пари и бандата му прераства в армия. Той успява да избие предишните офицери по силово налагане на закона или пък ги подкопава чрез задкулисие. Знаейки, че в дългосрочен план ще може да извлече повече стойност, ако оставя жертвите си живи, той налага една "такса" върху всички, попадащи под влиянието му. Той начертава граници, издава укази. Важното е, че той обещава на жертвите си да ги защитава от всички други биячи. Жертвите му бавно започват да свикват с неговата воля, и с лъжите му. Хората започват да се страхуват, ако чуят съседите си да говорят за бягство от таксите и от жестокостта. Скоро те активно започват да подкрепят режима, като взимат на прицел всички приказки за "измяна" и започват да предават изменниците на полицията. Първоначално наричан престъпник, биячът вече го наричат авторитетна власт и институция. Той е наричан закон и ред.

Този пример с лекота би описал коя да е банда варвари от средновековието или от древната история. Той може да се приложи към който и да е цар или император от миналото. Той може да пасне и на който и да е съвременен завоевател, или на коя да е мафия. Всъщност, този пример дословно представя всеки един авторитет, изграждан някога. Веднъж след като хората бъдат дресирани да приемат хрумването за авторитета, те по принцип се подчиняват без замисляне. Обектът на закона е подчинението, а унищожаването на свободата се корени в слепотата на това подчинение. Принципът на авторитета показва, че дори когато човек по принцип смята, че дадено действие е лошо, ако му бъде заповядано от авторитет, той все пак ще го извърши. Установяването и упражняването на авторитет върху хората се нарича шаблон на тиранията.
...

Както казах на Дора в друга тема, всеки авторитет е кух. Работата е там, че човешкият мозък работи на този принцип и няма изгледи някой скоро да препрограмира биологичната ни архитектура (с нея върви и разсъдъка).

Човекът Е създаден като изпълнител! Хора като Марк Пасио СА прави, когато казват, че основната функция и качество на човешкото същество е да бъде програмируемо! Това е факт. Това все още не означава директно, че човек е създаден като роб... това все още зависи. Това  обаче със сигурност означава, че човек е създаден така, че свободата за него да бъде избор. Когато човекът е бил създаван, той е бил направен така, че да може да се откаже от свободата си (с която се ражда по подразбиране). И нима това не е логично? Ако човек не можеше да се откаже от свободата си... какъв щеше да е тогава,  наистина свободен или наистина роб?

Човек никога не може да бъде наистина роб, именно защото ще е винаги свободен да се откаже от свободата си.

И точно затова... когато човек е роб, това е лъжа. Но когато е свободен, това е напълно вярно.

И затова, човекът е така създаден, че да бъде програмируем, така че да бъде изпълнител на волята на авторитети. В това е божествеността.

Затова Дора има нужда от авторитета на Дънов, за да говори пред публика. Някой ден (но не днес) тя ще осъзнае, че ще трябва да се освободи от авторитета на Дънов, за да продължи да говори пред публика, и тя самата да стане авторитет.

Някой ден след това (но не днес и не утре), Дора ще се изправи пред проблема, че каквото и да прави, никога няма да може да се освободи от себе си така, както може да се освободи от авторитета на който и да е друг.

Да бъдеш своя собствен авторитет, е начина, да бъдеш своя собствен изпълнител или с други думи сам да програмираш съдбата си, за да се наречеш свободен. Да избягаш от своя собствен авторитет не е възможно, можеш само да го сдадеш доброволно и това не е вариант, защото означава да си роб.

И Дора тогава ще си отвори очите за това, което трябва да направи - по някакъв начин да се възпротиви на чуждата нисша природа. Чуждата нисша природа се състои в наклонността на всеки човек да робува. Тази наклонност е вградена в самото му същество.

Така че, бъдещата Дора ще трябва да се запита, как може да комуникира истината пред множество хора, без да бъде авторитет? Но после как ще може да направи така, че при това да не създаде своите собствени роби?

Ако човек научи истината сам, чрез собствения си опит, той ще бъде свободен. Но какво от това, след като няма да има достатъчно време да сподели свободата си с който и да е.
Ако човек научи истината от другиго, учейки се от думите и опита на другите, той рискува да стане роб. Но това, че ще има голяма част от живота си на разположение, за да може да сподели свободата си с другите, този риск напълно си заслужава.

Зравият разум отсъжда напълно еднозначно в дилемата риск или безсмислие.

Очевидно, бъдещата Дора ще трябва да направи съзнателни изменения и да упражни съзнателна намеса в принципния закон за авторитета и в принципната, първична човешка природа.

Всички знаем как аз станах авторитет във форума. Писал съм го на всеослушание още във времената на най-големите интриги и раздори. Отговарям ли на горния пример? - Определено.

Залях ли форума с информацията, която аз считах за нужна? - Да.
Доминирах ли форума с моето мнение? - Да.
Определих ли по този начин с какво Гугъл ще свързва името на форума? - Да.
Контролирах ли по този начин какви хора и с какви интереси ще идват тук? - Да.
Създавах ли на практика аудиторията на форума? - Да.
Това превръщаше ли ме, на практика, във форума? - Да.
Диктувах ли, на практика, какво се случва, без да съм модераторско лице? - Да.
Бях ли извън контрола на модераторския екип? - Да.
Беше ли замислено всичко това от самото начало? - Да. Така се казвам, Форум.

Но какво обаче НЕ направих?

Опитвал ли съм се някога да събирам последователи? - Не.
Опитвал ли съм се някога да концентрирам власт в себе си? - Не. Иначе отдавна щях да съм модератор.
Опитвал ли съм се някога да събирам ценности от другите доброволно или насилствено? - Не.

Имало ли е тук, някога, поне един човек, който да не съм се опитвал да антагонизирам поне веднъж? - Не, няма. Ако някой чувства, че никога не съм го антагонизирал спрямо спрямо себе си, нека го каже и ще се опитам да си спомня кога точно съм го правил.

Някой някога да си спомня да съм извъртал ситуацията, да съм говорел неистини, да съм лъгал или подвеждал онези, които са ми били най-върли опоненти през последните 3-4 години? Не - винаги съм им казвал НЕПРИЯТНИТЕ факти в лицето. Винаги ГОРЧИВИНАТА на истината е била моето оръжие... а не лъжата и подвеждането.

Това, че моите исторически опоненти не можеха да понасят горчивината от истината... именно това ги превръщаше в мои опоненти. Те изразяваха омраза и неприязън към мен заради нещо, което беше в тях, и това беше красотата на целия ми терор над тях.
Онези, които понасяха и приемаха горчивината на истината, в последствие започнаха да ги наричат "групата на Форум", "подгласниците на Форум" и какво ли не, сега за последно ги нарекоха "Форум крю". Аз никога не съм искал подгласници, това просто бяха хора, които не можеха да бъдат антагонизирани от горчивината на истината.

А ако моята идея не беше да говоря истината... тогава какъв щеше да е смисъла да бъда авторитет, но без последователи? Ако моята идея беше да заблуждавам... тогава какъв щеше да е смисъла, да бъда авторитет, но да не концентрирам власт или ценности в себе си?

Ако моята идея беше да имам последователи и да концентрирам власт и ценности в себе си... тогава какъв щеше да е смисъла да се опитвам да говоря истината, след като съм авторитет?

Фактът е... че след 3-4 години форумна история... аз съм авторитет, но въпреки това нямам нито един очарован роб на каишка.

И фактът е... че за 3-4 години форумна история... нямахме нужда нито от Дънов, нито от Исус, за да пресечем една общност и да разделим онези, които са склонни да приемат истината и да поддържат свободата от нези, които не са склонни да приемат истината и желаят да поддържат робството.

И сега е време онези, които са склонни да поддържат свободата, да бъдат въоръжени и опълномощени да го направят. Затова е нужна нова платформа - една искрено бойна платформа, защото това е война.
« Последна редакция: (Неделя) 14 Май 2017, 15:18 от форум » Активен

Неактивен Ribata28
Sr. Member

« Отговор #13 -: (Неделя) 14 Май 2017, 15:41 »

Ми аз винаги съм казвал,че за мен,не самите действия,а мотивите и подбудите/целите/ са по-важни.
Защото случва се човек да не прецени с акъла си действията,но мотивът/поривът за действие идват от сърцето.И според мотива станал причина за действие,съдя и за това какво сърце имам насреща си.

Ако целта  на Дора,бе просто да стане част от форума,да трупа и да споделя опит и информация, никой нямаше да забелязва „грешките” и.
Но,Дора дойде да събира публика,да нравоучителства,просвещава и превъзпитава тукашната аудитория с нейните си ценности.

Изобщо не разбира,патката му с патка,че не можеш да накараш едно същество да  преглъща помията която му поднасяш до безкрай.
Рано или късно,ще се стигне до пристъп на повръщане.
Обаче,пък на нея и пречи миризмата от повръщаното.
И започва да обвинява повръщащия,за туй,че я е залял с повръщано.Нарича го „атака и нападение”
Без да си дава сметка,че самата тя е станала причината за симптомите на рефлукс

Доро,и преди да се зачудиш защо наричам постовете ти „помия”,помни,че всеки има право какво да харесва и какво не.

Има бебета които не обичат манго.
И повръщат като им дадат пюре от манго,въпреки настояванията на тъпите си майки„колко е вкусно мангото”...

Така и ти си мислиш,че щом си наръсила яко подсладител върху постовете си и си ги украсила с „любов и светлина”,то те непремемно ще бъдат преглъщани.

Да,ама не.
« Последна редакция: (Неделя) 14 Май 2017, 15:53 от Ribata28 » Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #14 -: (Неделя) 14 Май 2017, 18:16 »

Ако тези филми бяха реални,  отдавна да бяха преценили и да бях банната от който трябва. 
Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: