Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Евангелието  (Прочетена 1415 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #30 -: (Неделя) 18 Юни 2017, 17:03 »

meander:

Цитат
...  аз съм писал че заради енергийната тематика и въобще другите гледни точки ако не обогатяват наличните ни знания, ни вредят.  

Да, защото тогава ще са си ненужен товар, а не познание, както се случва в приказката за лисицата и котката, която прилагам отново:

Веднъж котката срещнала лисицата в гората. Тъй като мислела, че лисицата е много умна, много е живяла и патила и е на голяма почит в целия свят, спряла я и радушно я заговорила:
— Добър ден, Кумичке-Лисичке, как си, какво правиш? Как преживяваш в тия усилни години?
Лисицата, която била ужасно високомерна, огледала котката от главата до петите, придавала си дълго важност и мълчала. Все пак накрая рекла:
— О ти, жалка мустакано, пъстрокожа глупачке, гладнице и мишеловке, какво те е прихванало? Осмеляваш се да питаш как съм? Какво си учила ти? Какво умееш?
— Умея едно-единствено нещо отвърнала котката скромно.
— Какво е това едно умение? — попитала лисицата.
— Ако ме подгонят кучета, мога да се покатеря на някое дърво и така да се спася.
— Това ли е всичко? — рекла лисицата. — Аз пък умея сто неща и освен това имам торба, пълна с лъжи. Жал ми е за тебе, ела с мене и аз ще те науча как да се спасяваш от кучетата.
В тоя миг се задал ловец с четири кучета. Котката бързо-бързо се покатерила на едно дърво и седнала на самия връх, дето клоните и шумата напълно я скривали.
— Развържи торбата с лъжите, Кумичке-Лисичке, развържи торбата с лъжите! — викнала котката от дървото, но кучетата вече били хванали лисицата и я държали здраво. — Ай, Кумичке-Лисичке — обадила се пак котката, — загази ти с твоите сто умения. Ако можеше да се покатериш на дървото като мене, нямаше да се простиш сега с живота.

Край

https://chitanka.info/text/2286-lisitsata-i-kotkata
« Последна редакция: (Неделя) 18 Юни 2017, 17:14 от Мила » Активен
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 549

« Отговор #31 -: (Неделя) 18 Юни 2017, 20:13 »

Цитат
 Има и още един въпрос.После какво ще се роди от осакатен човек?    
Ми кво? Роб/ОП.
Или начина за преодоляване на женската защитна стена, която засича празно тяло. При исляма ми се струва че номерът е такъв:
Хряс с ножа, и на същото място с ритуал се слага чип/троянски кон.(вероятно енергиен) При полов акт, когато жертвата вече е в полова зрялост, инфото/програмата/вируса от чипа се предава в утробата. И честито на печелившите, имат си нов напълно развит аватар, готов за обсебване. Като сложим и номера с връвчицата от мама, малко религия за аромат, и става манджа с грозде.
И роби на килограм. Луната пък за какво се ползва? Undecided
С християните не ми е съвсем ясно как го правят. Дали не е пък при кръщенето? Undecided
Цитат
  Важното е, че каквото и да се роди, то е пълностойностен човек. Но обременен с лъжите, объркването... и психологическо-емоционалните окови на предшестващите го.    
С онова червеното май си в грешка. Така ми се струва, но може и да греша.

п.п. Много са бързи. Днес писах за нещо, полегнах за малко да поспя, и после трябваше да се измъквам с пълзене.
Отдавна не се беше случвало, явно темата е "болна". Но после им споменах майката. Grin
« Последна редакция: (Неделя) 18 Юни 2017, 20:28 от paci1 » Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1588
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #32 -: (Неделя) 18 Юни 2017, 20:27 »

Grin
Цитат
С християните не ми е съвсем ясно как го правят. Дали не е пък при кръщенето?
Евреите са копирали от нас вярния начи а той е че детето се води на майката.А нас са ни накарали да се води на бащата.
Майката като роди детето,тя е готова със името му.И като го роди се мие от бабата и му се дава името.Това е кръщенето на детето.Жена, вода и име.
На дърти години участвах във кръщене.Викам на попа яз не съм кръстен бре.Той,нарядай са.И ма кръсти балабар със бебетата.След време ми дойде на акъла че така не може младенец и дърт да са кръщават с един ритуал.И айде горе на кръстова гора а после и на бачково.Питам ги що тъй бре.Те няма значение благодатта слизала.После разбрах че се правило проверка . И кво беляза ма на челото,със кръстен знак.Е да ма кръст са ползва и за зачеркване.За мене знака на "звяра " се слага при кръщенето.Щото попа е мъж и не може да дава име,това е работа на жената.Тя го ражда тя му дава името,и го записва във домовата книга и и се води на отчет.
Да не говорим че бяха ни откраднали семето и са плодяха кат зайци на наш гръб.Ся да ги видим дали няма да им секне плодовитоста.
Мангалите си бяха направили шадраван със слонски хобот и от там течеше нашетъо семе.И тея са комкат и са праят на мъже.Ей гласа гладен свят му се вие.Сютляш вече нанай.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #33 -: (Неделя) 18 Юни 2017, 20:33 »

Преди малко го гледах по скат. Голям смешник. Някой ми спомена, че му мяза на костенурка. Laugh
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #34 -: (Неделя) 18 Юни 2017, 20:36 »

Grin
Бъркаш са.Не е той.Виждал съм ги и двамата.Различни хора са.
 Cool
Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #35 -: (Неделя) 18 Юни 2017, 20:42 »

Преди време една позната му направи проверка и каза че е той. Ма може и да е сгрешила.
Няма значение, не толкова важно.
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #36 -: (Неделя) 18 Юни 2017, 20:45 »

Grin
Гласа като го мярна и все си пада на главата.Скоро за втори път хем са криеше отзаде.
Тоя съм го виждал със още един дето е от сириус и "пазел" България.Наложи се да му наместя едно нещо,и повече не са се мяркали.
А гласа си проси още едно падане на главата за последно.
Тъй че са различни визуално и като характери.
Нищо не пречи и да се бъркам,в енергийното се правят на каквото си искат,даже наскоро имах среща със арх. Михаил.Смях.Не можаха да го издокарат хубаво.
 Cool
« Последна редакция: (Неделя) 18 Юни 2017, 20:51 от meander » Активен

Неактивен Ribata28
Sr. Member
Публикации: 395

« Отговор #37 -: (Понеделник) 19 Юни 2017, 08:31 »

Преди време една позната му направи проверка и каза че е той. Ма може и да е сгрешила.
Няма значение, не толкова важно.
Аз също го чекнах още като се завъртя тук,щото имаше "нещо" в писанията му..
Категорично няма нищо общо с дъртака Стаменов.
Изобщо как ви хрумна,нищо общо..
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #38 -: (Понеделник) 19 Юни 2017, 08:36 »

Още нещо важно свързано със зачеването и раждането ми прави впечатление.
Начина на раждане напоследък, и особено при мюсюлманите(Визирам "българските" турци, щото имам доста познати от тях. Чувам, че и при циганите халът е същия.).
С изненада установих, че при болшинството от споменатите етноси,  раждането става със секцио(цезарово сечение).Или не могат да раждат по нормален начин, което е доста озадачаващо. Undecided
Почти на 100% от случаите родилките нямат кърма, а ползват хумана и прочее заместители.
Чудя се причините хормонални ли са, или хавата е друга? Незавършен процес при развитие на плода, намеса(енергийна), или нещо трето?
Тук намерих нещо доста смущаващо, свързано с "образователната" система на атлантите. Цитата е част от ченълинг, известен като Башар :

"Участник: Моят въпрос е следният. На едно от предишните събирания ти спомена, че хората на Атлантида са имали начини да ускоряват ученето при децата ...
Башар: Да.
Участник: С помощта на барабани ... като симулират ритъма на сърцата им ...
Башар: Да.
Участник: Ще благодаря за малко повече подробности около това.
Башар: Идеята е, че когато децата се съберат в клас, барабанът започва да бие по начин, който отразява будното състояние по време на деня. Постепенно биенето бива забавяно, за да наподобява ритъма на сърцето в това, което наричате сънно състояние. Когато барабанът забави ритъма на ударите си и когато децата позволят ритъма на сърцето им да последва ритъма на барабана, те изпадат в определен синхронен вид съноподобно състояние, в което им предоставят възможност да визуализират нещата, които трябва да научат, за да могат да почувстват себе си като действащи лица в съответния сценарий. Това е нещо като хипнотично състояние, вид приложение на хипнозата в обучението, но то се основава на периодичността на сърдечните удари за активиране на правилното състояние на мозъка, което да накара тези представи да изглеждат много реални, така че децата да могат да потънат надълбоко в тях и да почувстват, че действително ги преживяват и по този начин те усвояват повече информация. В този смисъл, в тези свои преживявания те учат чрез правене, чрез попадане в подходящото състояние. Това помага ли ти?    
Участник: Да. И когато барабанният ритъм се забави, тогава инструкторът въвежда сценария ...?
Башар: Да. „Вие се намирате на кораб в морето. Вие се учите как да управлявате кораба в морето. Вие сте корабът. Вие сте мачтите, вие сте въжетата ... вие сте платната ...” и децата започват да идентифицират своето съзнание с тези отражения по такъв начин, че превръщайки се в платното в тази своя представа, те научават всичко, което могат да научат за платното и какво могат да научат във връзка с всички останали части на кораба, и по този начин научават всичко, което могат да научат за корабите и за корабоплаването.
Участник: Това специален вид барабан ли е и специален начин на биене на барабана?
Башар: Резонансът на барабана би могъл да бъде важен в известна степен, но те са избирали барабани, които най-ясно наподобяват ударите на сърцето. Те също така са използвали това, което наричате регресии, защото след наподобяване ударите и звуците на сърцето, вие може да вземете този резонанс и периодичността на ударите, и да го отнесете към сърдечния ритъм, който детето е чувствало в утробата на майката, и така детето може да получи много ясни спомени за целия процес на раждането си и за всичко оттам нататък. Намираш ли смисъл в това?
Участник: Да, благодаря ти.
Башар: Нещо друго?
Участник: Не, благодаря.
Башар: Благодаря."

Май са използвали собствените си деца за да се докопат до технологии. Какъв човек трябва да си, за да посегнеш на детето си?
Не се чудете защо са "изчезнали"/зачистени от Живота.

п.п. Сайта от където са ченълингите отдавна е премахнат. Клиповете в нета и те. Без да искам и напълно случайно навремето си го свалих на флашка почти целия.(4-5 теми липсват)
Ако някой нещо – на лични. Wink
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #39 -: (Понеделник) 19 Юни 2017, 09:00 »

Психо, тоя е шеф на феномените. Какво е нужно, за да си шеф? Ми тряя си най-добрият, нали?
Да припомням ли какви ритуалчета си спретваха на едно баровско място? На видео ги има. При всички случаи не е читав.
« Последна редакция: (Понеделник) 19 Юни 2017, 09:38 от paci1 » Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #40 -: (Понеделник) 19 Юни 2017, 09:22 »

Grin
Цитат
Аз също го чекнах още като се завъртя тук,щото имаше "нещо" в писанията му..

Undecided
Значи затва още от синия форум ма джавкаш,щото си ма кьорнала.
Новия ви форум явно ще има и екстра  чекване.Що вие си знаете.

Cool
Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #41 -: (Понеделник) 19 Юни 2017, 10:24 »

paci1:
С помощта на барабани ... като симулират ритъма на сърцата им .  

!Това е вярно!
Също и за ритуалните приношения се е ползвал този метод.

Когато барабанът забави ритъма на ударите си и когато децата позволят ритъма на сърцето им да последва ритъма на барабана, те изпадат в определен синхронен вид съноподобно състояние, в което им предоставят възможност да визуализират нещата, които трябва да научат, за да могат да почувстват себе си като действащи лица в съответния сценарий.      

Тези методи са познати и в автопрограмирането, в опитите за контролирано сънуване. В инициациите.
Също звукът, който възприемаме  докато спим, но всъщност не бихме чули по същия начин. Този постоянен тон, който присъства, макар ние да не го регистрираме със сетивата си, но той  ни държи в темпото си. Ние живеем в него!

Някога ми се случи да имам една опитност, когато видях, че времето има поведението на този ритъм и темпото му е в относително съзвучие с вътрешните възприятия на всеки, защото у всеки присъства свое времева стойност, но тя не винаги е изравнена с Потока. Забелязах също, че когато съумях да стъпя в "ритъма" на "Външната тоналност" усъзнах напълно и изцяло всичко, което идва, от къде и защо се появява. Знам, че ясновиждането е във връзка с тези тонални синхронизации. Почувствах лекота и мир тогава, за известен период от време.
Явно тези тоналноати се управляват, точно както се научаваме да управляваме превозно средство. Защото тоналността, звука, светлината... Потока им е точно това - превозно средство. И то се управлява посредством звука и съвпада на вътрешния-индивидуалния поток с външния - - до степен на синхронизация... С целия Поток - - ако искаш да реминеш отвъд тази реалност.

Етерното тяло се повлиява от тона точно както растението!! Атлантите са 'владетели' на етерните сили. Тяхната мощ е била и тяхното наказание. Етерните сили са живи. Никой не търпи хомот. Потока е Свободно съзнание. Принудата рано или късно се разпада както снега се стопява през пролетта.

А... Ето из темата на vlad81 Символичните афоризми на Питагор

3. Когато духа вятър, вслушай се в звука. С тези думи Питагор напомня на учениците си, че Бог повелява да слушаме гласа на елементите и че всички неща в природата проявяват себе си чрез хармония, ритъм, ред или деяние, приписвани на Бога.   

Из Осма лекция. 6 август 1924 г.
Културно развитие на човечеството
Р. Щайнер

Всичко, което първоначално е възниквало в културата, е възниквало от ритъма.  
« Последна редакция: (Понеделник) 19 Юни 2017, 11:56 от Мила » Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #42 -: (Понеделник) 19 Юни 2017, 12:28 »

Grin
Цитат
Тези методи са познати и в автопрограмирането, в опитите за контролирано сънуване. В инициациите.
Също звукът, който възприемаме  докато спим, но всъщност не бихме чули по същия начин. Този постоянен тон, който присъства, макар ние да не го регистрираме със сетивата си, но той  ни държи в темпото си. Ние живеем в него!
Правилния начин за авто "програмиране"тука е труда.Когато се трудиш натрупваш енергията на даден труд,тая енергия си има всичките характеристики.Кат са докараш до инстинкт от тоя труд,вече инстинктивно се настройваш на ритъма и всичко си става от само себе си.
Като използваш външни неща белким са настроиш настройката ти е фалшива и стават бели.
Ние също използваме тъпан за хората си,но едно че сме се докарали дотам със труда си и хорото е следствие на постигнатото от нас.Даже и тъпана е двуполов а хорото е смесено.И като се люшне хорото нещата са същите като това което са търсили атлантите.А те искат да контролират и са си получили текмето.
Живота е един оркестър кат не можеш да свириш свирнята със другите седиш отстрани докато се научиш.Там чалъми и номера не минават.
 Cool
Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #43 -: (Понеделник) 19 Юни 2017, 13:11 »

meander:
И като се люшне хорото нещата са същите като това което са търсили атлантите.А те искат да контролират и са си получили текмето.   

Вярно е това - за хорото...  и за зловещия опит на Атлантида.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #44 -: (Понеделник) 19 Юни 2017, 18:44 »

Цитат
  Важното е, че каквото и да се роди, то е пълностойностен човек. Но обременен с лъжите, объркването... и психологическо-емоционалните окови на предшестващите го.    
С онова червеното май си в грешка. Така ми се струва, но може и да греша.

За да се види в гешка ли съм или не, нека започне задаването на въпросите.

Ти например, вярваш ли, че стойността на един човек може да е различна от стойността на друг човек? Вярваш ли, например, че едно родено бебе може да бъде по-стойностно от друго родено бебе?

Делиш хората на "хора" и на "органични портали" и "роби".

Хората не могат да се делят на хора и на роби. Те могат да се делят на свободни и на роби... но не и иначе, защото, когато някой е роб, това не го превръща в животно. На практика, казани по този начин, думите ти предполагат, че който не е свободен, не е човек. Човекът, както знаем, има рождено право на свобода. Следователно от думите ти става ясно, че според твоите вярвания, ако успееш да поробиш някого, ти го дехуманизираш и той вече не се счита за човек.

Той е "роб/органичен портал". Тоест не-човек. Оттам насетне той няма право на свобода, след като веднъж го е загубил?

Отново напомням същността на робството - така както го е проповядвал Оракула в Делфи в древна Елада: древните елини са смятали, че робите нямат души. Един роб е можело да бъде откупен, можело е свободата да му се подари (което се гласува на обществените форуми)... но той никога нямало да бъде човек, защото освобождаването му нямало да му даде душа. И който и да успеел да го отвлече, окове и пороби след освобождаването му, това било законно, защото дори и свободата му да била гласувана на обществения форум, той нямал рожденно право на нея, защото робите не били хора (нямали души).

Българите никога не са държали роби, paci1. Още едно напомняне.

Правите се на българи. Но постоянно натяквате, че според това къде е роден и как е роден един човек, неговата стойност като човешко същество е по-малка от стойността на някой друг, следователно той е не-човек (органичен портал и други удобни дехуманизирания или чисто и просто - расизъм).

Българите никога не са поддържали подобно схващане. Българите винаги са били народ на свободата - и въпреки всичката пропаганда, и въпреки цялото преиначаване на историята, никой никога не се е опитвал дори да спекулира, че българите са имали робски схващания. Българите никога не са отнемали стойността на един човек - независимо къде и как е бил роден и от коя земя идва.

С новите времена идват и новите комедийни сериали. Един такъв епизод беше, когато новата информация за "Висш Аз", разпространена от Паралелна Реалност, преоткри идеята за робството, като се констатира по едно време на техния сайт, че "инвалидите нямали Висш Аз".

Има определен вид хора, поробители и тирани, които използват всяка най-нова информация, за да се опитат да оправдаят налудничавата идея за разлики в човешката стойност от човек до човек. Дали чрез разбирането за практичността, дали чрез разбирането за душата, дали чрез разбирането за технологиите, дали чрез разбирането за енергийното, този вид хора постоянно се опитват да оправдаят идеята за робството. За това, че някой може да се роди роб без право на свобода.

Да се твърди, че стойността на един човешки живот е по-малка от стойността на друг човешки живот, е равностойно на робство.

Има разлика в отговорността. Има разлика в социалните роли. От едни хора зависи повече, отколкото завси от други.

Но животът е точно толкова ценен за един човек, колкото е ценен и за друг човек. Няма разлика в цената на живота за отделните хора.

Да твърдиш, че някой се ражда роб, е едно.

Но да твърдиш, че някой се ражда "Органичен Портал"... сиреч не-човек... тоест роб по природа... нямащ рождено право на свобода с невъзможност някога да има такова... е унизително за самия теб.

Човек се ражда човек. Той може да се роди в различни позиции... с различен багаж и в различни обстоятелства... но за него животът е точно толкова ценен, колкото е и за теб.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: