Страници: 1 ... 8 9 [10]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Беседи на Петър Дънов (Учителя Беинса Дуно)  (Прочетена 2368 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1966
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #135 -: (Неделя) 01 Октомври 2017, 06:58 »

Меандър, не ми се заяжда. На много хора пък помага това инфо. 
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1775
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #136 -: (Неделя) 01 Октомври 2017, 07:10 »

Grin
Толкова по зле за тях.С какво им помага това инфо.Оня да паразитира върху им.Не ли го можеш сам всяко инфо не ти помага а може да те прецака.Търсят се шарани на килограм.Пълно е със думи портали/капани.И каква ти е файдата.Тоя ако е знаел нямаше да приказва на другите.Щото всичко във живота е лично,няма групови израствания.Защо си мислиш че аз ако мога и знам ще си мръдна пръста за тебе.От какъв зор и за какво?Като заради тебе едва ли ще успея да се въздигна щото ще си ми гюле на крака, и ще ме дърпаш надолу?
Или ако намеря балами аз да им приказвам а те да ме дигат нагоре вместо те да се дигнат.А аз ще си ги омаявам докато се връзват.
Айде малко си отворете очите, кое време е.Вече трябваше да сте почнали да се спрятате а такива тарикати да пищят заради деянията си.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #137 -: (Неделя) 01 Октомври 2017, 07:20 »

М7 стой си сам тогава и се пази от съществата там. Други искат да се развиват, а сам човек не може да направи нищо.
Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #138 -: (Неделя) 01 Октомври 2017, 07:47 »

Grin
Точно обратното е-Сам юнак на коня.Общите работи кучета ги яли.Ако я вапцате групата,един път ядеш оня щото си го направила и после пак го ядеш щото сте и група.Каде му е файдата.Аз предпочитам ако го ям да е един път,щото да речем съм прост.
За да се развиваш/растеш може само със твоя енергия.Имаш ли чужди енергии(ИНФО) във тебе се въртиш на едно място докато не се изчистиш от чуждото.Знаят го и гледат колкото могат да оцапат,и така няма развитие.
Цяла нощ ма мацат,ма яз не ма мързи чистя си сънищата и мърдам по малко.Още малко и ма изтърват,щото разликата става бая голяма.И само да ме помислят и им "фъркат "главите".Няма и да се повърна за такива дебели глави дето чакат други да ги учат и са готовани.
 Cool
П.п.Всички сме уникално различни и чуждите работи само ми пречат.С какво дънов е повече от мен.Приема ли го така както го правите ме маца със енергията си,и съм до тука.И той щом знае толкова "много" трябва да го знае,а даже и чете лекции.Къде му е читавото чи и да го уважавам.Хеле и последователите му дето са кудуци,а нямат свой живот щото са го дали на дънов.Даже и не го знаят щото е "забравил" да им чете лекция.
Станеш ли нечий последовател нямаш твой живот, нямаш развитие,и си заминаваш поради борчове.Тялото е много скъпо,и ползването му също.Ако не можеш да изкараш достатъчно енергия със начина си на живот и труда си влизаш във борч и дънов няма да ти го плати.Ти ще си го плащаш.
« Последна редакция: (Неделя) 01 Октомври 2017, 08:05 от meander » Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #139 -: (Неделя) 01 Октомври 2017, 08:07 »

Не разбирам за какво говориш. Честно. Та ти живееш в общество. Всичко е връзки.
Активен

Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #140 -: (Неделя) 01 Октомври 2017, 08:17 »

Grin
"Обществото" е ако се наложи някоя по голяма работа да я свършим повече хора.Иначе всеки е сам за себе си и не трябва да пречи и застрашава другите.
От луната ли падаш.
Връзките са файдалия ако са през работата,и поради нея.
Обществото се ползва за равенство, братство, свобода,тая отрова е навсякаде.И се използва за улеснението им да ни правят на луди калинки.
Е който се хване.Още поврче че оповете са във превес над Земляните.Ние да бачкаме а за тях равенство,братство, общество и т.н.
Ако та кефи ,мен не.
Аз ще си яздя сам коня пък докъдето стигна.Щото ако позволя на обществото и то да се качи на коня ми ще го умори.И аз оставам пеша.
 Cool
П.п. А иначе "общество" се получава само на енергийно ниво.Всяка жаба в гьола си вече е общество но ако са подобни енергийно.Подобното провлича подобното само енергийно,там вече става.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #141 -: (Неделя) 01 Октомври 2017, 08:20 »

Както написах, всеки избира кое е добро за него.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #142 -: (Понеделник) 02 Октомври 2017, 05:19 »

Меандър, духовните книги, учители и гурута са нужни за разсейване на невежеството. Но трябва и да знаеш кога да спреш със тях! Smiley
Активен

Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #143 -: (Понеделник) 02 Октомври 2017, 06:15 »

Grin
Това кой го казва,духовниците ли? Щото има едни други дето викат-Залудо работи,залудо не стой.Кой ли е прав?
 Cool
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #144 -: (Понеделник) 02 Октомври 2017, 06:20 »

Това,че ти не зачиташ може би вече, или никога не си зачитал умствения труд, не значи, че не е важен. Мога да копам, мога и да не копам, но отношението между хората ми е наи-важно. Поне малко уважение, моля.

Постоянно излизат материали по психология и личностно развитие от големи мозъци по света, информация бол, той вика: Аз съм си такъв! Smiley)))

« Последна редакция: (Понеделник) 02 Октомври 2017, 06:28 от Dora » Активен

Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #145 -: (Понеделник) 02 Октомври 2017, 07:10 »

Grin
Големия мозък не е във главата,а е във тялото.Няма кой да остави толкова важно нещо незащитено.Ако си удариш яко главата какво става?На това което е във главата му е друга работата,не да се мисли със него.Данайците ни спретнаха тоя номер със техниката философия. Ако не си забелязала едно мислиш а друго става.Що така?
Ма жена си,Работата ти не е да мислиш а да усещаш.За това мозък не ти е нужен.Оттам една патка мислила мислила и умряла.
Жената развива усещане а мъжа разбиране,и двете не са функция на главата.
 Cool
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #146 -: (Понеделник) 02 Октомври 2017, 07:13 »

Аз съм за баланса! Ум /сърце.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #147 -: (Сряда) 04 Октомври 2017, 06:37 »

Едно е важно да знае ученика: всяка негова постъпка се хроникира. Подир всеки ученик вървят детектив от Бялата и от черната ложа, които всичко записват: първите хроникират добрите мисли, чувства и постъпки на ученика, а вторите - лошите. И едните, и другите използват вашите постъпки. Като хроникират лошите ви постъпки, детективите на черната ложа изучават характера ви, за да могат, по най-лесен и незабелязан от вас път, да ви привлекат на своя страна. И едната, и другата ложа имат желание да ви привлекат на своя страна, заради което ви убеждават, че пътят, който ви предлагат, е Правият и най-добър път.

Сега, и религиозните, и светските хора не издържат изпитите си. На какъвто изпит да ги поставят, те пропадат. Невидимият свят изпитва днес всички хора. Особено силно се поддават хората на одумничество. Достатъчно е да се съберат две-три сестри на едно място, за да започнат да говорят за другите. Друг път, като се съберат на едно място, ще започнат да се сравняват помежду си, кои са по-напреднали.

Когато човек прави някакъв избор, всички Разумни същества се оттеглят настрана и оттам го наблюдават. Тогава той е свободен да направи избора си за доброто или за злото. Ето защо човек всякога сам носи последствията за своя избор. Разумните същества работят върху него, поучават го, съветват го, докато той още не е пристъпил към избора. Пристъпи ли към избора, те го оставят свободен, сам да решава. Значи, при действията си за добро или за зло, ние сме сами. Божественият закон предоставя на човека да действа свободно и в доброто, и в злото. И за едното, и за другото той сам носи последствията си. Всяка негова постъпка се отразява върху съзнанието му. Лошите постъпки предизвикват наслоявания върху мозъка, вследствие на което става помрачаване на съзнанието, губене на памет, намаляване на способностите. За да бъде изборът ви всякога правилен, вие трябва да работите върху съзнанието си, всеки ден да го разширявате по малко. (Светлина на мисълта - 126)

За да влезе човек във връзка с Висшите напреднали същества, трябва да работи. Всеки ден той трябва да се пречиства. Колко непотребни мисли и желания има, които като мухи хвъркат около него. Какви ли не безполезни мисли има човек и по-голяма част от живота му е прекарана в безполезни работи. Когато влезе в езотеричната страна на живота, той ще влезе в общение с невидимите същества и трябва да бъде много внимателен да не би да е способен на най-малка отрицателна мисъл - недоверие, съмнение, кол*бание. Окултната наука е наука за неизвестното. И колкото повече знаеш, толкова повече неща ще видиш, че не знаеш. В езотеричната страна на живота човек трябва да влезе тогава, когато е готов. Когато не е готов, например, ако има някоя отрицателна мисъл или отрицателно чувство, е опасно. Влезе ли там, тогава ще се сближи с много Същества, а всяко сближаване е опасно, ако човек още не е готов и изпраща отрицателни мисли и чувства. (АКОРДИРАНЕ НА ЧОВЕШКАТА ДУША - I том - 402)

Чистотата на Витоша спомага за по-лесно влизане във връзка с Ангелската йерархия, но тя не живее на Витоша. Същото се отнася и за много места на Рила, където не живеят, но чистотата там спомага да влезе човек във връзка с тях. Изключение от това правило правят само най-недостъпните места на Рила, където те живеят постоянно. (АКОРДИРАНЕ НА ЧОВЕШКАТА ДУША - I том - 402)

Ние трябва да разглеждаме цялата Природа като проява на Разумните същества и по този начин да влизаме в мистично общение с нейния вътрешен живот, който е живот на тези Напреднали същества и в тях виждаме изявление на Бога.

Докато е млад, човек вярва в светлото и красивото в живота, уповава на Любовта, на своя идеал, и така осмисля живота си. Като остарее, той отрича всичко и казва, че животът няма сми­съл... Ще кажете, че младостта е причина за възходящото му състояние. Не, в младините си този човек е бил впрегнат от разумни, възвишени същества, а на старини се е подал на низши същества, те да го управляват. (Събуждане – 88)

Задачата на човека е да развързва неправилните връзки, да се освобождава от ограниченията и да прави съзнателни и разумни връзки. (Отворени форми
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #148 -: (Сряда) 04 Октомври 2017, 06:43 »

Колкото по-добре е развит мозъка на човека, толкова по-големи са възможностите му за връзка с Разумните същества. (Ценната дума - 194)

Костта на черепа у човека трябва да бъде тънка и гъвкава, а мозъчните центрове трябва да бъдат отворени, възприемчиви към вълните, които идат от Добрите и Възвишени същества на културния свят. Само по този начин ще може да се създаде вътрешна връзка между тях. (ЗА СЪДБА ДОЙДОХ - 5 лекция - 19)

Хубавите мисли, добрите чувства и постъпки привличат напредналите същества. (ФАКТИ, ЗАКОНИ, ПРИНЦИПИ - І том - 205)

Ако остане сега човек да влиза във връзка с невидимия свят, то е изгубена работа; това той го има вложено, а сега само трябва да хармонизира своите мисли, чувства и желания, за да се приложи това, което е вложено. Трябва да се филтрират мислите. В мислите не трябва да има никаква користолюбива утайка. Трябват чисти мисли, чувства и желания. Най-добрият метод за влизане във връзка с невидимия свят е молитвата.

Мисълта е най-мощният фактор във Вселената. (Мисли за всеки ден - 24.04.1991 г)

Тя представлява сбор от вибрации, от светлина и топлина, но всъщност тя представлява среда, чрез която човек влиза в общение с висшия, разумен свят. (БЛАГОСЛОВЕНА МЕЖДУ ЖЕНИТЕ - 86)

Чувствата... събуждат мисълта на човека. (Делата Божии - 5)
Те събират енергия, която умът използва. Те дават подтик и на душата.

ова, което спъва хората, е съприкосновението им с нечисти, с низши, тъмни духове. Щом влезе във връзка с тях, човек престава да мисли правилно. Тези низши същества се проявяват чрез вашите приятели, чрез вашите домашни и започват да ви влияят. За да излезе от това положение, човек трябва да работи с безкористна любов. Дойде ли във връзка с тази любов, той започва да мисли правилно. (НЕРАЗРЕШЕНОТО - 153)

Какво придобива човек, когато се свърже с възвишения свят? Като мисли за възвишеното, човек възприема новото. Това не значи, че изведнъж ще стане нов човек и ще се отрече от старото. Новото постепенно измества старото. (МЕТОДИ ЗА САМОПЬЗПИТАНИЕ - 189)

Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #149 -: (Четвъртък) 05 Октомври 2017, 07:09 »

Малко невро-лингвистично програмиране от Дънов:

Често съвременните хора си задават въпроса: Защо Бог е създал света? Тези, които задават такъв въпрос, нека си от-говорят защо един човек си направил едноетажна къща. Защо друг си направил двуетажна къща? Защо трети си направил триетажна къща ? Защо едни хора си правят каменни къщи, а други – от дъски ? Както могат да отговорят на тези въпроси, така нека си отговорят на въпроса, защо Господ е създал света. Преди всичко, отде знаят хората, че Господ е създал света? Те си правят предположения и въз основа на тия предположения продължават да задават  на Господа ред въпроси и да си отговарят вместо Него. Чувате някой да изказва недоволството си от Бога и да Го пита защо го е създал такъв. Отде знае този човек, че Господ именно го е създал? Че Господ го е създал, това е негово предположение. Казано е в книгата на Мойсея: „И направи Бог человека." Какво разбирате под думите: „и направи Бог человека"? Знаете ли какво са означавали тия думи в техния първичен език? Ще кажете, че така е писано в Библията. Да, но колко превода е претърпяла Библията досега ? В кой превод е писано така? Колкото повече преводи претърпява една книга, толкова повече се отдалечава от оригинала си, от своя първообраз.

Библията се разбира по три различни начини, според степента на развитието на онзи, който я чете. За простия човек тя е писана на прост език, във вид на приказки. За по-развития тя е писана в символи, които той сам трябва да разгадава. За посветения тя е писана на висок духовен език. Като я чете, в нея той вижда вътрешния смисъл на живота. Кабалиститe пък намират в Библията особени кабалистически закони, каквито никой обикновен човек не може да види. Значи думите на Мойсея, че Бог направил човека от пръст, имат съвсем друг смисъл от този, който хората разбират. Възможно ли е да се направи човека от пръст? Ако това е невъзможно тогава какъв смисъл е вложил Мойсей в тия думи ? Какво искал да каже Мойсей с този стих? Може би той искал да покаже на хората, че Бог лесно си прави модели: вземе пръст, направи от нея една форма, вдъхне и живот и тя става човек. Значи човек е създаден като кукла, за забава на Господа. И тази кукла започва да гледа ръцете си, да движи пръстите си, да се радва. После тя гледа лицето си, тялото си, космите си, радва се на всичко. Но това още не е истинският човек. Този човек може да пише и сам се чуди, че е цял поет. Где е човекът? Човек не е направен от пръст. Че пръстта влиза като съставна част в човешкия организъм, това още нищо не значи. Пръстта не е организирана, в нея няма никакво единство. А под думата „човек" ние разбираме закон на единство, т. е. нещо организирано.

Това, което сега говоря, не е отричане на Библията, но казвам, че всяка идея трябва да бъде разбрана. Когато четете Библията, през всичкото време вие трябва да водите чист живот, в молитва и съзерцание, за да дойдете до високо вътрешно просветление, да разберете вътрешния смисъл на всяка дума, на всеки стих. Само така ще разберете какво означават думите: „И направи Бог человека от пръст." Само така ще разберете, какво е вложил Мойсей във всяка дума и във всеки стих. Не само Библията, но всяка книга крие свой вътрешен смисъл. Всяка дума в даден език съдържа една определена идея.

Същата дума, употребена в изречение, подразбира друга някаква идея. Онзи, който превежда, той пък влага някаква своя идея в думите. Ето защо когато чете, размишлява и прави коментари, човек трябва да има пред- вид различните идеи, които думите съдържат и сам да се ориентира в прочетеното. Някои думи имат четири-пет значения. Такава е например думата „bеаг" в английски език. Преди години някои думи са имали положително значение, а сега имат отрицателно значение. Такава е думата „ргеvеnt" в английски език, която някога е означавала „застави ме да направя нещо", а днес означава „ограничи ме да не направя нещо". Каква голяма еволюция трябва да е претърпяла тази дума, за да мине от един полюс в друг.

Сега, като навлизате в български език, дохождате до думата „любов". Тази дума е изгубила своето високо, възвишено положение. Тя е слязла много ниско. И затова, ако днес кажете пред някого думата „любов", тя няма да произведе в него онова възвишено чувство и разположение, каквото някога е съдържала. Колкото по-навътре се отива, толкова по-долу слиза тази дума. В български език силна дума е думата „благ, благост". Ако кажете пред някого думата „любов", той ще се усмихне леко, шеговито. Изговорите ли обаче думата „благост", той ще стане сериозен, състоянието му ще се повдигне, погледът му ще бъде съсредоточен, а не раздвоен. Ето защо, за да се повдигне значението на думата „любов", да заеме своето първоначално положение, непременно благостта трябва да се вложи в нея като съставна част. Слабите букви, слабите звуци трябва да се съчетават със силни, за да повдигнат смисъла на ония думи, които са изгубили своята първоначална сила и чистота.
« Последна редакция: (Четвъртък) 05 Октомври 2017, 07:16 от Dora » Активен

Страници: 1 ... 8 9 [10]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: