Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: водородни генератори или генератори на Браунов газ  (Прочетена 20006 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #15 -: (Понеделник) 08 Април 2013, 18:34 »

vangelis1860, искам да те питам и нещо друго. Намерих си някакви схеми за генератора на браун газ. Най-вероятно са от книгата на Деспа Браун.

http://prikachi.com/images/180/6105180b.png
водородни генератори или генератори на Браунов газ

Без да засягаме токовата част, това ли е принципната схема на механичната част? Твоят генератор така ли е направен?

Аз ти четох два пъти дългата тема за генератора, но не мога да ти проследя напълно мисълта.
Също така кажи как точно се получава сглобката с изолиращите пръстени между електродите.
Електролита между електродите изолиран ли е или всичките електроди плуват в общ електролит?
Би трябвало да е изолиран, как се получава този момент? Драсни няколко реда да обясниш, ако не е проблем. hi
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #16 -: (Вторник) 09 Април 2013, 15:23 »

Че се сетих още нещо, да те питам. Какъв дебит на газ е нужен за нормално готвене и отопление на една стая примерно? Имаш ли наблюдение, за да се ориентира човек в количествените сметки...

Не помня къде съм го чел, но съм го запомнил. При двигателя с вътрешно горене, налягането на експлозията намалява с отдалечаването на буталото. Т.е. и силата, натиска върху буталото намалява.

Експлозия:

Докато при имплозията, силата на създаденият вакуум е постоянна в над 99% от хода на буталото.

Имплозия:

През цялото движение на буталото, силата не намалява - вакуума е постоянен, за разлика от есплозията при която налягането намалява. Това ако е вярно е доста показателно за ефективността на имплозионният двигател.
Доста неща станаха, ако имаш коментар, сподели насоки по отделните въпроси.
Активен

Неактивен vangelis1860
Newbie
*
Публикации: 11

« Отговор #17 -: (Петък) 12 Април 2013, 14:26 »

Ще коментирам по темата
Активен
Неактивен vangelis1860
Newbie
*

« Отговор #18 -: (Петък) 12 Април 2013, 17:00 »

Кажи ми Страшку как се слагат снимки като ги маркираш и после и как се правят малки за да се сложат в текста както ти си ги направил
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #19 -: (Понеделник) 15 Април 2013, 14:34 »

Намерих още нещо от книгата на дъщеря му: За празен ход на малък 4 цилиндров двигател (2.3L) вие се нуждаете от над 3,000 Л/ч. Това ако е вярно доста газ е нужно да се произвежда, за да задвижиш автомобил...

Ето линк с развитието на водородните двигатели в автомобилите:
http://bgh2society.org/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B4%D0%B5%D0%BB/news/international/
Активен

Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« Отговор #20 -: (Вторник) 16 Април 2013, 12:02 »

Здравей  Страшку точно за това започнах тази тема в която сме сега .Линка които си посочил говори за водородни горивни клетки това е точно обратното на електролизните водородни клетки,предполагам че не е необходимо да ти обяснявам разликата между двете и  да се смесват двете неща ,целта ми в тази тема е да се избистрят нещата ,а така става още по галяма мътилка.Но понеже темата за горивните клетки ми е любима ,предлагам ти да я отвориш като нова тема,така хем ще разграничим нещата хем ще има къде да се разисква едно много интересно откритие ,което е извесно като процес още от 1960г.но благодарение на кукловодите е било в немилост, чак сега през последните 10 г започнаха да го разработват . Wink
Активен
Неактивен vangelis1860
Newbie
*

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 18 Април 2013, 19:40 »

Тук темата  която пусна Alexxx39 е  водордни генератори  - електролизата или браун газ И аз съм съгласен ,че тук няма  място за други технологии като  горивните клетки например  или  някакъви други водородни технологии  за производство на водород. Електролизата е процес при който от водата се произвеждат  водород и кислород в стехиометрични пропорции 2/1  едноверменно и едновремено  и изгарят двата газа заедно. Как става това с помоща на електричеството. Но кое по точно от двете величини ? От Тока ,а не от напрежението. За да се  готви Страшку е нуижен генератор който да произвежда 600л /час за да имаме нормален пламък като на газов котлон .Как се прави еектролизен генератор  и как се правят ел. клетки Вътре в едни тръби се поставят електролизните клетки  около 40 в една тръба и всички клетки в всички тръби произвжедат тази газ Брауновата газ.Прикачих две  снимки  на генератора и на ел. клетки да пробвам дали ще стане така като си мислих, но не стана  от допълнителните опции или само една да видим какво ще стане

http://prikachi.com/images/127/6095127h.jpg

http://prikachi.com/images/139/6095139W.jpg
« Последна редакция: (Четвъртък) 18 Април 2013, 22:25 от admin » Активен
Неактивен vangelis1860
Newbie
*

« Отговор #22 -: (Вторник) 23 Април 2013, 12:07 »

Относно схемата която си дал Страшку няма нищо общо с генератора  на Юл Браун. Общите нееща са че има електролизер има и предпазно гасително устройство( толкова смешно са го измислили тези хора  да се казва бълбучник) и манометри за налягането  които се виждат .Това е  истинската схема на генератора само да е кача , а защо ли е няма в документа на Деспа Браун.

« Последна редакция: (Сряда) 24 Април 2013, 06:39 от admin » Активен
Неактивен g1905
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #23 -: (Сряда) 01 Май 2013, 06:35 »

Клетките, които изработвате всички имат голямо преходно съпротивление. Трябва да бъдат изработени, чрез запояване или чрез заваряване. И още нещо......разгледайте внимателно един стар променлив кондензатор
« Последна редакция: (Сряда) 01 Май 2013, 06:44 от g1905 » Активен
Неактивен vangelis1860
Newbie
*

« Отговор #24 -: (Сряда) 01 Май 2013, 20:14 »

Много си прав g1905 така е . Електролизните клетки могат да се свържат с гайкиq но  минимум М10 като размер за да  е  по малко съпротивението (  но за първи - опитен ел. генератор става  с гайки М10 да са свързани ел. клетки  и  с по големи от този размер  е по- добре ,но с по -малки от М10  не става примерно свързани с М8 или М6  не че не става ,но не е желателно да се свързват ел.клетки защото съпротивлението се повишава драстично особенно,  ако са свързани с гайки М6).За да нямат преходно  съпротивлени електролизните  клетките  както казва g1905 и е прав .Те трябва  да са заварени  , а не свързани с гайки (  гайките  не трябва да са   заварени или запоени , а като професионален  начин на свързване на електролизните клетки не става   с гайки ,   защото те  имат голямо преходно съпротивление)    Ел.клетки  трябва да са заварени на (мощен електрод) прът  от желязо или неръждавейка с Ф-20 /25/30мм , а броя им да не е по малко от  40 ел .клетки общо ( от  неръждаема ламарина 2мм)  Няма смисъл от по голям брой   ел.клетки  примерно  общо да са 120 .
G1905 като каза " разгледайте един стар  променлив кондензатор " какво имаш предвит с това g1905(само да не ни   пратиш за зелен хайвер или да ни кажеш как да си направим радио от стари части )   Wink 
Активен
Неактивен zlia_genii
Newbie
*
Публикации: 15

« Отговор #25 -: (Четвъртък) 02 Май 2013, 11:39 »

Състоят се от два гребена от редуващи се метални пластинки, изолирани помежду си и прикачени към ос. Когато оста се завърти металните плоскости се придвижват една към друга и всички от единият гребен влизат между всеки две от съседният и изграждат серия от кондензатори. Колкото повече потребителят върти оста толкова по-голяма площ от единият гребен влиза в другият и по-голям капацитет има серията от кондензатори.
Активен

Сиромах човек - Жив дявол
Неактивен zlia_genii
Newbie
*
Публикации: 15

« Отговор #26 -: (Четвъртък) 02 Май 2013, 11:40 »

ето снимка
Активен

Сиромах човек - Жив дявол
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #27 -: (Събота) 04 Май 2013, 14:13 »

Днес разбрах, че теорията за Брауновия газ не е много негова идея. Идеята е на друг човек. И този човек ми е съсед.
Браун е доразвил идеята. Представил я в Бг преди много години. Но кой да му обърне внимание на един инвалид. А и никому не изнася да се развие.
Главшин газ трябвало да е. Може да се каже, че е краднал Вълков малко.
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #28 -: (Неделя) 05 Май 2013, 12:05 »

Брей какви съседи имаш ти.  

Я ни светни кой е тоя Главшин, че аз този тип не съм го чувал досега?  thinking
Активен
Неактивен user
Hero Member
Публикации: 723

« Отговор #29 -: (Неделя) 05 Май 2013, 12:35 »

Е то как да го знаеш. Инвалид е човека. С инженерно или техническо образование е. Не знам точно. Живее над мен. Пазарувам му и му плащам сметките, че няма кой.
Тия дни пак ще го разпитам още, че нямахме време миналия път.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: