Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: водородни генератори или генератори на Браунов газ  (Прочетена 20014 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен alexxx39
Full Member
Публикации: 182

« -: (Вторник) 12 Март 2013, 22:08 »

Здравейте ,пишещи ,четящи и мислещи, искам да ви кажа нещо по тази тема" Преди да се обединим трябва да се разграничим"не знам кой го е казал но е бил умен човек.Прави ми впечатление ,че във нета се вихри страхотен хаос по отношение на темата която съм поставил като заглавие .Някой хора пишат за водородни генератори а всъщност визират обикновенна елекролизна клетка ,други говорят за Браунови генератори а на практика обсъждат водородни генератори,трети пък пречат на едните и на другите със смесени публикации ,има и четвърти и пети и т.н.Та идеята ми е съвместно всички пишещи по тези теми да поставим някакви ясни и точни дефиниции за всички тези понятия за да се избистри малко кашата,аз само ще дам една насока и очаквам предложения ,коментари и критики,а именно едно примерно определение"БРАУНОВ ГЕНЕРАТОР СЕ НАРИЧА ЕЛЕКТРОЛИЗНО УСТРОЙСТВО ПРОИЗВЕЖДАЩО ОТ ВОДА И ЕЛЕКТРОЛИТ ПОСРЕДСТВОМ ТОК ГАЗОВА СМЕС ОТ ВОДОРОД И КИСЛОРОД ВЪВ АТОМНО СЪСТОЯНИЕ"това е само пример ,но и другите понятия ще трябва да се уточнят,не претендирам че дадената формулировка от мен е най-точната ,но за това поставям тази тема. wacko3
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #1 -: (Сряда) 13 Март 2013, 12:44 »

Здравей alexxx39.
Имаш предвид нещо като да почнем от А-то и Б-то на жичката. Само че в даденият случай А-то и Б-то на брауновият газ. Grin

Ето от мен шест словосъчетания, които се изпозлват взаимозаменяемо, кой както му дойде.

HHO генератор
Водороден генератор
Водородна клетка
Елекролизна клетка
Електролизен генератор
Генератор Браунов газ

От сега намирам една грешка в определението, което даде за браунов газ. Самият Вълков го е писал, че брауновият газ е смес от водород и кислород в двуатомно и атомно състояние. Не е само едноатомно.

Това което може да се каже със сигурност дали един газ е браунов газ е като се подаде искрата и се проследи процеса.

Ако резултата е експлозия - това не е браунов газ
Ако резултата е експлозия с последваща имлозия - това не е браунов газ
Ако резултата е единствено имплозия - това се нарича браунов газ

Всички устройства които могат да създадат газ, който да "гори" единствено имплозионно се наричат браунов генератор. Всички останали могат да се наричат с всякакви имена, но не и "Браунов генератор" или "Генератор на Браунов газ".
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #2 -: (Сряда) 13 Март 2013, 16:39 »

Момчета,  разгледайте  клипа  подробно,  и  ще  установите,  че  двата  вида  взривявате  са  възможни   с  една  и  съща  газова  смес.  Вида  взрив  зависи  от  запалването!   http://www.youtube.com/watch?v=-iRHE-DzodU&feature=related
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен alexxx39
Full Member

« Отговор #3 -: (Сряда) 13 Март 2013, 16:56 »

Здравейте, Митко точно този клип съм го гледал ,поне 100 пъти, какво констатирах,генератора и при експлозията и при имплозията е един и същ ,от което си правя извода че първоначално във обема на самия генератор се получава газова смес със преобладаващо количество от атомната форма на газовете,затова и на клипа имплозията я показват само във обема на самия генератор,а във спринцовката не показват имплозия,мисля че докато стигне газа до спринцовката газовата смес се променя ,тоест част от атомите на газовете се рекомбинират и стават отново в молекулната си форма и там вече става експлазя,а във начина на запалване не видях особенна разлика ,във спринцовката се пали със ел.искра ,а на входа на тръбичката на генератора се пали със пиротехническа искра ,не ми се струва че е от запалването.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #4 -: (Сряда) 13 Март 2013, 16:59 »

Този момент е хубаво да го уточним...
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #5 -: (Сряда) 13 Март 2013, 17:05 »

Правил  съм  този  опит,  и  това  което  съм  видял  като разлика  е  запалването! 
        Нали  не  смятате,  че  запалването  е  с  едни  и  същи  характеристики?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен alexxx39
Full Member

« Отговор #6 -: (Сряда) 13 Март 2013, 17:13 »

Да характеристиките на запалването са различни при ел .искрата имаме температира от няколко хиляди градуса ,освен това има ел.магнитно поле около канала на искрата има и честотно трептене от тока който тече между електродите, докато при пиротехническата искра температурата е доста по ниска и няма полета и честотни трептения а само микрочастици нагрят пирофорен метал.
Активен
Неактивен vangelis1860
Newbie
*
Публикации: 11

« Отговор #7 -: (Вторник) 26 Март 2013, 08:51 »

Здравейте тук съм за да сподея  с вас каквото знам за  Юл Браун - браун газ и електролизния генератор на Юл Браун И аз искам както alexxx39   казва да започнем  от началото тази тема , защто     всичко друго  което се прави различно от неговите  генератори  и от процеса електролиза е непроизводително и  безмислено е да си губим времето и съм сигурен в това.Като казвам това, аз започвам  наистина от  отначало като  се доверя на единственят написан от него лично документ  към патнтното ведомство на  НРБ. Цитирам ;
В началото на  70 -те години на миналия век  когато  са били познати методите за водородно кислордно заваряване при който използваният газ водород и кислород в молекулярно състояние се доставя в бутилки които се транспортират до потребителя.
В неговия  патента  той пише ,че  използването на бутилиран газ има следните недостатъци за потребителя;Възможност за закъсняване на доставките , възможност за изпускане на газ, необходимост от място на складиране , транспортни разходи , отговорност при повреда на бутилките , не се правят отстъпки за останалия в бутилките газ .
Задачата на изобретението е да се отстранят посочените недостатъци, като се създаде метод и устройство, при което водорода и кислорода да бъдат генерирани бързо и едновременно и пригодени за използване .
Задачата е решена ,като  необходимата горивна газова смес от водород и кислород се  генерира едновременно в електролизни клетки в стохиометрична пропорция , така че при горенето водородо да се получи неутрален пламък (това означава водорода да гори  ,а не да гърми , защото ако  имаме две бутилки една водород и една  кислород и когато те са смесят   и не могат да се уцелят  в пропорция 2към1 и кислорода идва в повече от водорода  тогава няма горене и  няма неутрален пламък   а има само гърмене)  
 От тук нататък Юл Браун е  разработвал  дълго време и е  произвеждал   електролизни генератори за зваряване  рязане или запояване от водата на базата на процеса известен от преди 100 години  като електролиза  Това е  позната ни стара електролиза открита от Майкъл Фарадей  Обръщам внимани на Страшку да не си мисли   и да не си въобразява че  нещата които са  в интернет и по точно файла на Деспа Браун са писани от Юл Браун .Обзалагам се  с всеки за една каса бира , може и уиски    ,че в файла на Деспа Браун   няма една дума  написана  лично от Юл Браун  Единственият текст от всички текстове в интернет пространството   който  е писан от него  това е патента от 1974г Искам да поздравя Митко за клипа със спринцовката и да му кажа  браво Този клип  доказва  на практка  и на теория  ,че това е една и съща смес от водород и кислород  от времето на Юл Браун Водата не се е променила от тогава   Тази стехиометрична смес   експлоадира за  една част от секундата и в оставащите 9 части  имплодира -свива се създава вакум  Това е  смес в която  има две свойства на горене. Първо експлоадира навън, но  после реакцията е обратна   имплодира на вътре свива се .Това  може да е за една част от секундата експлозията и после имплозия  може да е  9 части , а може и   2/8 или 4/6  от секундата , но и двете реакции са в едно  единствено горене   и експолозията и имплозията Друг е въпроса че Юл Браун е направил обикновиния бензинов  двигател на  своята кола  като  използва експлозивната част от сместа   ,но да не се бърка с това , че  той е направил и  нов  тип двигател (пак с цилиндри)  които да използва  имплозията за движеща сила която е съпътства процеса  на горене на водорода и кислорода  която и е по силната страна от   двата процеса. Единия е експлозия и след това имплозия  която е по дългата част  от двата процеса и имплозията е с  постоянна  сила от началото на процеса   до край докато експлозията има мощ и сила в началото ,а  след началото на експлозията   почва постепено да  затихва до края .  Такива са свойствата  на всички познати    горива  така е и с Браун газ ,но при него   от единия процес експлзия се преминава веднага в имплозия
Активен
Неактивен vangelis1860
Newbie
*

« Отговор #8 -: (Сряда) 03 Април 2013, 19:09 »

Ако някой се интересува  от браун газ нека  пиши и да сподели  какво точно го интересува  тук е мястото  да сподели
Активен
Неактивен alexxx39
Full Member

« Отговор #9 -: (Сряда) 03 Април 2013, 21:09 »

Вангелис виж този материал и си кажи мнението ,вижда ми се интересно http://beinsa.info/index.php?option=com_content&view=article&id=88:2009-02-19-00-49-28&catid=16:2009-03-02-05-15-40&Itemid=54
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #10 -: (Четвъртък) 04 Април 2013, 00:10 »

Ако някой се интересува  от браун газ нека  пиши и да сподели  какво точно го интересува  тук е мястото  да сподели
vangelis1860, имаше една голяма папка с твои клипове в нета, не мога да я намеря. Можеш ли да ги споделиш пак някакси, че не ги изтеглих тогава?

Това с 2/8 4/6 и т.н., опитно ли си ги правил постановките? Покажи на клип ако имаш с имплозията - какво се чува, какво се вижда?

Освен направата на самият генератор, нали трябва да се впрегне този вакуум в нещо полезно и да върши работа. Да се правят някакви бълбукатори с които да се обогатява бензиновия или дизеловия двигател - това не е основното приложение на браун газ. Има ли в момента работещи, някакви устройства, двигатели в действие, задвижвани от имплозията?
Активен

Неактивен vangelis1860
Newbie
*

« Отговор #11 -: (Събота) 06 Април 2013, 14:23 »

Този материал е за американеца Стенли Майер и това е друг съвсем различен и много по  сложен процес  Този процес   не е електролизата която е открита от Майкъл Фарадей преди 100 години В този материал  е описан   начина как  Стенли Маиер е разтърсвал и разкъсвал молекулната връзка на водата  Той е използвал друг начин на разкъсване на молекулната връзка много по сложен от електролизата затова не ги смесвайте Технологиата на Юл Браун е много по проста иима много по голяма производителност от Стенли Маиер . Защо  Стенли Маиер не е правил генератори  а се е пренасочил директно  към колите  не знам  Той е другият в света която технология е една от  най-  разпространените схеми и файлове в интернет и неговите схеми са оплетени в  други схеми и  технологии една   в друга като свински черва и нямат разплитане и ще се въртите в кръг Има хора който са  направили това  нарочно. Кой мислите  ги е пуснал тези схеми и файловете  в интернет да не си мислите, че  ги е пуснал   Стенли Маиер. Има хора които това им е задачата и целта в публичното пространство да са публикуват и пускат неща които на практика   простите неща като електролизата е  правят  сложно и нерентабилно ,  а сложното излиза според тях просто и ефективно и вие се чудите на кого да вярвате. Стенли Маиер  с неговият начин и технология е коренно различен като начин и технология и единственото общо между тях е че те произвеждат водородно- кислородната   газова смес тази смес носи  името на  Юл Браун- Брауна газ , а защо не се казва Маиер газ ?

Активен
Неактивен vangelis1860
Newbie
*

« Отговор #12 -: (Събота) 06 Април 2013, 15:02 »

Специално за  имплозията  на газта не съм гледал  чувал или виждал  да има двигатели или разработки по този метод освен от Юл Браун Виждал съм снимки и съм виждал неговият   динамометър за измерване на въртящия момент от имплозията на газта   и съм гледал клипове как Юл Браун  прави демонстрация на имплозията В един цилиндър пълен с вода  до горе и отгоре на цилиндъра има накрайник на маркуч и кран .Цилиндъра е голям  около литър като обема . Маркуча който излиза от  неговият електролизен генератор   той го  свързва  с цилиндъра отгори и започва пълненето на цилиндъра с газ В друг съд се събира  водата която излиза от цилиндъра отдолу , защото  навлизащият газ в цилиндъра я измества  докато не се напълни целия обем с газ и всичката вода не  излезе от цилиндъра .След това той затваря крана отгоре и цилиндъра е затворен с газ . В следващия момент той произвежда искра в цилиндъра  и се чува едно пингг Водата която се намираше вън от цилиндъра и е била   свързана с маркуч към цилиндъра се  се беше върнала в цилиндъра  всичката отново. Това е една от демонстрациите на Браун как газта  имплодира свива се  -създава вакум след като се запали За да се използва иплозивната част от горенето на газта  за тази цел  трябва да се направи  генератор който  да произвежда достатъчно количество газ и тази газ да задвижва нещо направено специално  за   използваната част на газта , а затова се изисква  много  труд и работа докато се стигне до тази част . Първо трябва да се направи генератора,  той не е лесен и не е евтин. Това са всички филми   http://www.savchev.org/Video/
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #13 -: (Събота) 06 Април 2013, 23:01 »

Браво vangelis1860, голяма работа си свършил. За готвенето си показал, но за отопление зимата да се ползва генератора, правил ли си някакви съоръжения?

Крайната цел е ясна - автономен и достъпен източник на енергия. Ако всеки човек има собствен източник на енегия се откачваме от нефтено-въглищната и атомната енергетика. Има ли автономен източник на енергия излизаме и от пирамидалната структура в която са ни натъпкали и т.н., малко се размечтах...
Активен

Неактивен vangelis1860
Newbie
*

« Отговор #14 -: (Понеделник) 08 Април 2013, 17:10 »

За готвенето може да се използва по подобен начин и  за отопление  Просто трябва някакъв тип бойлер може да стане и обикновен   бойлер  може да бъде и  малко котле което да се нагрява от долната му страна с газта  където са  реотаните и това е. От там нататък  болера  ако  е със серпентина се прави парно  радиатори и т.н  ,но не съм правил нищо по тази част. 
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: