Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За пастафарианството...  (Прочетена 468 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« -: (Вторник) 17 Януари 2017, 18:41 »

Съдът не призна Църквата на летящото спагетено чудовище

http://m.dnevnik.bg/bulgaria/2016/12/27/2890814_sudut_ne_prizna_curkvata_na_letiashtoto_spageteno

Ми не е честно пък...
Много ми хареса този пост от друг форум

Цитат на: link=topic=958525.msg34287791#msg34287791 date=1483103694
Смятам, че щом е регистрирано вероизповедание, в което зомби евреин, който сам си е баща, те вкарва завинаги в градина след като умреш, но само след като символично ядеш плътта му и пиеш кръвта му, и телепатически му казваш че той ти е господар, за да може той да премахне злото, което той сам е сложил в теб, след като жена-ребро е изяла плод от магическо дърво, подлъгана от говореща змия, е съвсем логично да се регистрира и Църква на летящо спагетено чудовище...

Ако я регистрират,ставам ревностен пастафарианец!
И Бога им е по-убав и капите им са по-модерни Grin

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/83/d5/7a/83d57a6931c063e69f76b51a5da265e9.jpg
За пастафарианството...

https://matrixbob.files.wordpress.com/2015/11/pasta-33333333333333.jpg
За пастафарианството...

« Последна редакция: (Вторник) 17 Януари 2017, 18:52 от Psyhea » Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #1 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 19:03 »

"Историята на пастафарианството и някои прояви на последователите му обаче са приети от съда като търсено противопоставяне на други религии и това в крайна сметка е довело до отказа от регистрация в България."

Аха,значи ще сме толерантни,ама избирателно.

Психе,може ли в тази връзка да споделя една моя идея за една неоснована все още друга религия,която сигурно ще попадне под юрисдикцията на горния цитат?
Но малко ще е отклонение от заглавието де...
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #2 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 19:10 »

А може би е по-добре да го пусна в моя Дневник,за да не разводнявам темата ти със странична сюжетна линия.
А пък твоят коментар ще ми е много интересен.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #3 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 19:40 »

Tи пък,то една тема Smiley
Пиши си тук..
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #4 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 21:35 »

Мерси.
Абе,темата може да изглежда лековата и несериозна,но като погледна цитата от линка,който си дала,мога да изведа малко по-сериозна гледна точка.Ей т'ва

"търсено противопоставяне на други религии"

аз бих рекъл,че е характерно за една актуална напоследък религия,към която толерастите се отнасят доста...толерастно.
Тази религия е доста дискриминираща към това жени да заемат висши религиозни длъжности,което ми се чини малко дискриминационно,кажи-речи.

Ии...понеже аз съм толерантен към...истината/или барем се опитвам/,ще назова тази религия с името ѝ,което е ислям,тъй да се каже.
Мислех си,ако някой с финансови възможност,които нямам ,реши да основе споменатата религия,примерно в САЩ,където предполагам биха я регистрирали...и после рече да я регистрира у нас...тогава к'о пра'им?

Това са само мои теоретизации-спекулации,но ми се ще да представя примерна картинка за лого и кратка чернова за текст на ЛитургИя ли да кажа,Служение ли...

(За протокола - няма да има никакви неприемливи,оскърбителни и прочие елементи,поне по моя преценка)

След малко,че има да довършвам още.И ще е само идейна чернова.Не много оригинална всъщност.

И понеже Министерството на Истината и Толерантността настоява да толерираме исляма,някои от чиито представители се държат,как да кажа, с малко прекомерен ентусиазъм на наша територия,то тогаз толерантно ще е от тяхна страна,смятам,да толерират тази религия,когато нейни представители решат да проведат шествие за религиозна толерантност на територията на някой мюсюлмански квартал,намиращ се в някой европейски град,демек на наша територия.

Или греша?!

П.П.: Една от досадните ми склонности е да се опитвам да съставям дълги изречения.
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #5 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 22:14 »

https://s24.postimg.org/yqbu9ys3p/image.jpg
За пастафарианството...

Сега пък се замислих да не се получат вътрешнофорумни брожения и да бъда низвергнат зарад Пропагандизъм и прочее,затова няма да пускам текст,а картинката е настроена с опция "Remove after 7 days".
Значи,след седем дни трябва да изчезне автоматично.
Обаче...ако има желаещи да я оставя за постоянно,вижте там,съберете се,подписка,ако трябва...
Активен

Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 635
Помни края

« Отговор #6 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 23:02 »

Това Спагетено Чудовище, най-горе на снимката, ми прилича на инсектоид. Понякога  нещата,  които изглеждат най-несериозни и безобидни са точно обратното.

п.п.Поздрави  HomerCat.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #7 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 23:12 »

Разбира се,че е инсект!
Нали за тва го сложих  Grin

Виж,Хомър,стига си се впрягал,остави си картинката,къв е проблема?
Че то целия форум е пълен с ликове на Мар-чето,а пък и надписа кефи..
Тъй де..Тряя да си казваме нещата такива каквито са,или поне накъдето ги виждаме,че отиват. . Cool
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #8 -: (Вторник) 17 Януари 2017, 23:46 »

ОК,Психе.На мен си ми харесва картинката,пък и подхожда на снимката на аватара ми.
Но след 7 дена като изчезне,да я слагам ли пак?Току виж,оказало се далновидно.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #9 -: (Сряда) 18 Януари 2017, 00:15 »

Абе оставибя,защо да я махаш?
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 766

« Отговор #10 -: (Събота) 28 Януари 2017, 20:17 »

Нещо по темата от Мари-Луиз фон Франц

От етнологията знаем, че във всички примитивни цивилизации растенията и животните, които са основна храна на племето, се приемат за божествени. Те са свещени. Еленът за ескимосите и пшеницата за фермерите са бог и т.н. Аз знаех това, но не го бях изпитвала, докато веднъж, когато бях млада и нямах пари, тръгнах из планините, спях в сеното, къпех се в студените реки, ядях само веднъж на ден, за да пестя пари. Вечерта на третия ден бях толкова гладна и нещастна, че влязох в един ресторант и си поръчах порция спагети. Бях с приятели. И тогава припаднах. Загубих съзнание и когато се събудих, изпитвах чувство на топлина и екстаз. Когато отворих очи, другите ме гледаха и казаха: "Всичко е наред", защото бях изяла спагетите като животно, абсолютно несъзнавано, в припадък. Събудих се като от сън, усещах топлата храна в тялото си и помислих: "Пак съм жива. Умрях и се съживих отново".

За мен, и все още го усещам, това беше като ритуал на смърт и прераждане, и оттогава знам какво е да си гладен и да почувстваш, че бог ти връща живота, като се оставя да го изядеш. Примитивните народи винаги живеят на ръба на гладното изтощение и човек усеща смъртта в костите си, тъй да се каже, когато е толкова гладен. Усеща, че не може да се движи повече, не може да ходи, толкова е отслабнал. И когато изведнъж този огромен прилив на живот идва в теб, усещаш че бог ти е върнал живота. Аз можех да боготворя тези спагети, или бога на пшеницата, от които се правят. Мога да го боготворя и сега. Това е живот. Тайната на живота. И сега разбирам онова, което Юнг каза веднъж: "Фройд греши. Аз не вярвам, че сексът е най-силният нагон на човечеството. Това е гладът. Гладът е проблем номер едно, а сексът идва след като той е задоволен."

http://pad1.whstatic.com/images/thumb/3/3f/Become-a-Pastafarian-Step-11.jpg/aid527598-728px-Become-a-Pastafarian-Step-11.jpg
За пастафарианството...

картинка от wikihow.com
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 635
Помни края

« Отговор #11 -: (Петък) 02 Юни 2017, 16:59 »

п.п.Поздрави  HomerCat.

Малко ли казах? 

Активен