Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съзнание – Етер – Астрал – Интернет Модел  (Прочетена 1586 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #60 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 15:03 »

Знаех за "бионика",сега научих нова дума.
Дали съм по темата или се отклонявам,

"Хиеронимус измислил термина "елоптична енергия", за да опише радиацията (от думите "електрическа" и "оптическа")."

но се сетих за израза "В началото бе Словото".
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 151
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« Отговор #61 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 15:05 »

В темите на Форум е много добре написано, и нека започнем от там.
Етерът е онази най-малка градивна частица, която изгражда всички останали елементи. Таблицата (оригиналната) на Менделеев го доказва. И изобретенията на всички учени, които Форум разглежда във връзка със СЕ, се основават на етъра. Спорът всъщност е между привържениците на "пълното" и на "празното" пространство. Тези, които признават съществуването на етъра, са от страната на "пълното" пространство. Някъде около 1850-1920 г. привържениците на "празното" пространство вземат превес, налагат диктатура и "пълното" пространство (етъра и всичко свързано с него) става персона нон-грата, тема табу и минава в графата окултно.
Срещнах мнение (мисля на Дан Дейвидсън във "Сила на формите" и в темите за магнетизма тук), че материята се образува в резултат на завихрянето на етъра. И Дан Дейвидсън беше предположил, че атомната структура в модела на Кийли не е съставена от сфери, а от вортекси. Това предположение е много близко до идеите за магнетизма. Ед Лийдскалнин смятал, че магнитите са малки частици, движещи се в ъв формата на вортекси.
Лирично отклонение: Атомният модел на Кийли представя атома като сфера, състояща се от три сфери, които от своя страна се състоят от три сфери и така нататък "нагоре" и "надолу".
Това по отношение на материалният свят - изграден от етър, състоящ се от атоми според модела на Кийли.
Сега по отношение на духовното (плътностите): Аз споделям идеята за Висшия Аз и за множеството му едновременни инкарнации. Ако съм инкарнация на дадено ниво на плътност, то това ниво съответства на едно от нивата от атомният модел на Кийли. Материалното ми тяло е изградено от атоми-вортекси, всеки състоящ се от три други атоми-вортекса и във същото време съставляващо, заедно с други два атом-вортекса следващото ниво. Така, по нивата нагоре или надолу се достига до различни нива на плътност. "Вървейки" нагоре по плътностите, достигаме до Висшия Аз.
И според мен, етърът изграден от атоми, е пресечната точка между наука и религия, материално и духовно, сърце и разум.
Това са мои разсъждения и не ангажирам никой с тях.
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #62 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 15:29 »

За  какво  служи  астрала?  Каква  е  целта  му?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Робинзон
Full Member
Публикации: 137
Мисля, следователно...мисля!

« Отговор #63 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 15:35 »

Астралът няма да  се унищожи ако Земята се взриви, например. И пак не успявам да си изложа много добре схващането...но така смятам аз.

Напротив.
Земния Астрал ще се унищожи,ако планетата бъде унищожена.
Астрала е душата на планетата,или поне онази част от нея която се простира отвъд физ.параметри на планетното тяло.
Би се унищожила астралната проекция на Земята, да...

"Земният астрал" е онази "стаичка(или вселена)", която е създадена по егрегорен път (пак неточно) от земните същества. Това не е астралът в абсолютен смисъл, явно говорим за различни неща?

Относно етера...той е самата пространствено-информационна матрица. Не е субстанция (поне в смисъла, който даваме на това понятие).
В етера върлуват много видове етерни енергии, част от тях са "отговорни" за проектирането/създаване и поддържането на материята и гравитациите, други от тях са свързани с "енерозахранването" на т.нар.пси-енергия и с преноса на информация както на енергийно (оргонно), така и на матрично ниво. В средата ЕТЕР може да се конвертира цялата информация от един енергиен вид в друг. По този начин етерът наистина се явява "нещото', което обединява или разделя материалното, парапсихичното, енергийното и т.н. въпреки, че ги съдържа всичките в себе си...
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #64 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 15:43 »

Астралът няма да  се унищожи ако Земята се взриви, например. И пак не успявам да си изложа много добре схващането...но така смятам аз.

Напротив.
Астрала е душата на планетата,или поне онази част от нея която се простира отвъд физ.параметри на планетното тяло.

"Земният астрал" е онази "стаичка(или вселена)", която е създадена по егрегорен път (пак неточно) от земните същества. Това не е астралът в абсолютен смисъл, явно говорим за различни неща?

Относно етера...той е самата пространствено-информационна матрица. Не е субстанция (поне в смисъла, който даваме на това понятие).
В етера върлуват много видове етерни енергии, част от тях са "отговорни" за проектирането/създаване и поддържането на материята и гравитациите, други от тях са свързани с "енерозахранването" на т.нар.пси-енергия и с преноса на информация както на енергийно (оргонно), така и на матрично ниво. В средата ЕТЕР може да се конвертира цялата информация от един енергиен вид в друг. По този начин етерът наистина се явява "нещото', което обединява или разделя материалното, парапсихичното, енергийното и т.н. въпреки, че ги съдържа всичките в себе си...

Не,ние го модифицираме по егрегорен път,като модифицираме идеи-топоси.Напр. хр. рай като красива градина с рилати ангели с арфи и бели нощници.
За много от силно религиозните християни,раят след смъртта изглежда точно така.Защото те вече за закачени за общата християнска идея за рая и визията му.
Абе паразитираме в чуждо поле(поредния слой от планетното тяло) ,най -общо казано..

Ама па то и по нашите тела,и по нашата аура,се лепят кви ши не паразити,все едно да седна ежесекундно да се тревожа за акарите..От време на време вземам мерки и толкоз.. Smiley
Активен
Неактивен Робинзон
Full Member

« Отговор #65 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 15:44 »

За  какво  служи  астрала?  Каква  е  целта  му?
Въпросът е също толкова лишен от смисъл, колкото този:
"За какво му служим ние на астрала, какво е предназначението ни (от "негова гледна точка").

Самата идея, че нещо трябва да "ни служи" за нещо, поставя нас самите в супер нарцистична позиция на същества, чието его ги е надскочило дотолкова, че предстои да ги изяде.
Самата идея, че всичко трябва да има смисъл също е човешка измишльотина, която е показател за същото-абсолютната цинична човешка арогантност, заслепяваща хората, самовнушавайки им някакво величие или изключителност.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #66 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 15:51 »

Астралът няма да  се унищожи ако Земята се взриви, например. И пак не успявам да си изложа много добре схващането...но така смятам аз.

Напротив.

Да, и аз така мисля.

Мисля, че Психея, говорейки по този начин, иска да наблегне на факта, че Земният астрален сектор е много по-важен, отколкото предполагаме. Тоест по принцип Планетарният астрален сектор е ЕДИНСТВЕНИЯТ, до който обитателите на съответната планета имат достъп.

Следователно, загубата на родната планета (взривена например) не е просто обикновена загуба, а е трагедия неописуема с думи.

И да, имам предвид, че пътуванията до други планети не са реални.

Да вземем Митковата среща например.

Те са се срещнали на Нептун. Нали така? Но това НЕ Е било Нептун. Това е било ИНСТАНЦИЯ на Нептун (какво е инстанция обяснявам тук -> http://xcombg.net/index.php?topic=1058.msg23588#msg23588 )

Тоест това е бил СПОМЕНЪТ на нашата Земя за Нептун, а не Нептун като реална географска локация. Те никога не са стъпвали в Нептунския астрал. Това е бил един временно генериран от Земята Джоб на дигитална реалност.

Такава информация е имала Земята за Нептун, следователно такава дигитална проекция (астрална прожекция) им е пратила.

Или с други думи - Чат-стая с Нептунски ДЕКОРИ.

Мисля, че референтната точка на душата играе роля в това. За референтната точка ставаше дума в книжката на Паралелна Реалност относно Монтоук, онази с коня на корицата. Там се споменаваше как при пътуване във времето без предпазни средства, ако даден човек бъде пратен във време, което е твърде далече от рождението му, се губи връзка с референтната му времева точка - къса се въжето на котвата, с която е закотвен като раждане в историческата линия - и човека се побърква, съзнанието му не може вече да се фиксира върху егото на конкретната инкарнация и се развива шизофрения.

Така че си мисля, че родната планета е точка на закотвяне - референтна точка - и Астралния периметър на родната планета е максималния астрален хоризонт за съществата, родени от нейния... "духовен басейн", така да кажа.

В този смисъл, Психея иска да каже, че за нас родната ни планета е нашия астрал. Нейното астрално тяло е нашият астрал.

Но да, както Робинзон казва, това НЕ Е астралът в абсолютния смисъл, защото той е съвкупност т астралните тела на всички планети, слънца и кой знае каквото там има още по йерархията.
Активен

Неактивен Робинзон
Full Member

« Отговор #67 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 15:54 »

Не,ние го модифицираме по егрегорен път,като модифицираме идеи-топоси.Напр. хр. рай като красива градина с рилати ангели с арфи и бели нощници.
За много от силно религиозните християни,раят след смъртта изглежда точно така.Защото те вече за закачени за общата християнска идея за рая и визията му.
Абе паразитираме в чуждо поле(поредния слой от планетното тяло) ,най -общо казано..

Ама па то и по нашите тела,и по нашата аура,се лепят кви ши не паразити,все едно да седна ежесекундно да се тревожа за акарите..От време на време вземам мерки и толкоз.. Smiley

Знаеш ли...според Согиал Рингпоче (будистки лама) това не е точно раят, а 'мястото' откъдето можеш да бъдеш поведен към рая или ада..или пък директно към друга реалност ( прераждане или друга вселена). Мястото, където не тренирания дух може да го подмамят към различни "дестинации".
Рингпоче също твърди, че представата и визията за това "място" е строго индивидуална, което ме кара да смятам, че всичко това е едно и също, пречупено през способността(или неумението) за овладяване на личната енергетика.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #68 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 15:57 »

Разбира се.
Раят не е в Астрала.
Рая е вътре в нас.Най-навътре.В самото ни "дъно"

В този смисъл, Психея иска да каже, че за нас родната ни планета е нашия астрал. Нейното астрално тяло е нашият астрал.

Но да, както Робинзон казва, това НЕ Е астралът в абсолютния смисъл, защото той е съвкупност т астралните тела на всички планети, слънца и кой знае каквото там има още по йерархията.

Да,именно.
Но нали уточнихме,че всяка планета си има неин Астрал и това е един мини Астрал.

« Последна редакция: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:04 от Psyhea » Активен
Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 151
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« Отговор #69 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:04 »

Това е нещо ново за мен и не съм го срещал другаде.
За мен е основната субстанция, която изгражда всяка друга материя. Чи, Ки, Прана, Силата от "Междузвездни войни" - всичко, което ни свързва. Всички религии наблягат на факта, че всички сме едно. Етерът ни свързва.
Като подхождаме по научно му - със разума, стигаме до идеи за атом и сили, които си взаимодействат.
Като подхождаме религиозно - с емоция, стигаме до божествената сила, божествената искра и т.н.
Едно и също, разглеждано в два различни аспекта.  
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #70 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:08 »

Знаеш ли...според Согиал Рингпоче (будистки лама) това не е точно раят, а 'мястото' откъдето можеш да бъдеш поведен към рая или ада..или пък директно към друга реалност ( прераждане или друга вселена). Мястото, където не тренирания дух може да го подмамят към различни "дестинации".
Рингпоче също твърди, че представата и визята за това "място" е строго индивидуална, което ме кара да смятам, че всичко това е едно и също, пречупено през способността(или неумението) за овладяване на личната енергетика.

Това  не  е  ли  отговор  на  въпроса  ми?

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #71 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:14 »

Робинзон, това ми прилича на логическата дилема - Може ли да има празно пространство?

Понеже... след като Пространството има структура... но след като то никога не може да бъде празно (етерът неотменно го изпълва), тогава следва въпросът - Какъв е смисълът структурата на Пространството да не съвпада с неговото съдържимо?

Сиреч - След като едно пространство винаги е пълно с етер, и винаги има структура, тогава какъв е смисълът етерът да е нещо различно като понятие от структурата? Защо, след като няма причина да означават нещо отделно?

Това е възможно най-чувствителната дилема в окултизма, защото на практика отговорът на тази дилема... еднозначният й отговор... ще бъде именно отговора на въпроса - КАК от нищо става нещо?

Тоест даването на отговор на тази дилема би обяснило процеса на материализиране. Ще се отговори на въпроса - Всяка материя се получава от етер, но от какво се получава етера?

Затова, аз ви предлагам, да не си надскачаме капацитета и възможностите, понеже никой от нас никога няма да разбере тази част от окултното.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #72 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:17 »

Рингпоче също твърди, че представата и визята за това "място" е строго индивидуална, което ме кара да смятам, че всичко това е едно и също, пречупено през способността(или неумението) за овладяване на личната енергетика.

Това  не  е  ли  отговор  на  въпроса  ми?

Ми не е.

Това е отговор на въпроса За какво някой би използвал астрала?, а не отговор на въпроса каква е оригиналната цел астрала да съществува.

Все едно да попиташ, Каква е целта на плодовете?... някой да каже, че плодовете са свързани със задоволяването на човешкия глад, и ти да питаш Това не е ли отговора на въпроса ми.

Ми не е.
Активен

Неактивен Робинзон
Full Member

« Отговор #73 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:18 »

Според мен, на този етап ще увиснат много въпроси без отговор!
Тъканта на етера ли създава пространствата (и времето като компонента от някои тях) или е "подчинена" на тях?
Различно честотно съществуване на "материи"(разбирай- светове от материя) в едно и също пространство - всеки е невидим или поне 'прозрачен' за другия.
Различни 3D проекции от едно 4D, които на практика са една в друга.
Преносът на фини енергии и енергийни тела свободно в една или друга 3D проекция и това е възможно, понеже те
върлуват  в 4D и нагоре...или някои от тях пътуват осъществявайки само "честотна модулация"?
 и още...и още...
При всички случаи, без концепцията за хиперпространство, няма опция за изработване на модел, показващ процесите
в технически аспект.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #74 -: (Понеделник) 16 Януари 2017, 16:21 »

За какво служат камъните? Каква е целта им?

Един тибетски лама смята, че камъните са мястото и средството, на което и с което да си разбиеш главата.

Това не е ли отговорът на въпроса ми?
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: