Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съзнание – Етер – Астрал – Интернет Модел  (Прочетена 1588 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 544

« Отговор #15 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 15:49 »

Боби, Психо, Митко.
Отворете си тема за препирни.
Плиййййз!
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #16 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 15:52 »

Цитат
 Той е дигитална реалност.  
Понякога и аз си мисля същото. Че всичко е една свръхразвита и модерна технология.
Но е жива и разумна, нещо подобно на самообучаваща се програма.
Свръхразум!

То Е така.

Съзнанието не е нищо по-различно от една операционна система.

То може да се инсталира на един хардуер, а на друг не може. Например Уиндоус се инсталира на лични компютри, но на един DVR или домашно кино не можеш да инсталираш Уиндоус. За тези устройства (тела) си има друг клас операционни системи (животинско съзнание).

Това, което Меандър си мисли... че всяко тяло си имало отделен Аз... е последствие от промененото му себеусещане в различните тела. И нормално - операционната система се нагаджа според хардуера, на който е инсталирана.

Например няма Уиндоус за настолни компютри и Уиндоус за лаптопи - има един и същи Уиндоус и за двете. Но той разпознава на какво е инсталиран, и следователно се нагажда, ставайки леко различен.

На практика няма компютър без операционна система. Той в най-мизерния случай оперира на BIOS - подсъзнание. Биоса има директни команди за директно управляване на хардуера - скорост на вентилаторите, поддържана температура, диапазон на функциониране на отделни елементи, видео-карта, процесор, РАМ и прочие.

Съзнателната операционна система - Уиндоуса да кажем - има директни команди за същото това управление... но те не са активни по фирмени настройки. Трябва да се заровиш дълбоко в Съзнанието, за да стигнеш до тези директни команди. След това, тези директни команди на Съзнанието не са директни по изпълнение - тях все пак ги изпълнява Биоса.

Всичко това само се потвърждава все повече, ако се заровиш в биологичните компютри, които използват вода и физиологични разтвори за съхраняването на информация като химичен запис, вместо чипове памет, и които използват органични проводници, вместо метални.

Всички онези фантастични филми, които си гледал, на тема как машините превземат човечеството и как героите унищожават някаква самосъзнателна машина, не са просто пропаганда. Те почват да ги правят от момента, в който учените на Правителството в сянка са осъзнали теоретичната възможност, и продължават да ги правят чак след като тази теоретична възможност е постигната.

Например, можеш да прочетеш за един такъв самоосъзнаващ се компютър ето в този материал: http://xcombg.net/index.php?topic=894.msg39144#msg39144
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #17 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 15:55 »

Освен това... отдавна е възможно човешко съзнание да бъде въплътено в дигитален носител. Не просто диск, или флашка, а компютърна конфигурация.

Това е възможно още от 1960та насам.

И... естествено... не става дума за човешко съзнание. А за съзнание по принцип.
Активен

Неактивен Робинзон
Full Member
Публикации: 137
Мисля, следователно...мисля!

« Отговор #18 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 17:48 »

Искам да кажа, че това, което повечето форумци разбират под "Астрал", е частен случай на нещо, за което като цяло не се говори във форума. Просто защото този форум няма капацитета да обсъжда нещо друго, освен малките аркани. Аудиторията не е достатъчно... "опитна".
Допускам, че е така.
Аз лично мисля, че аналогията на компютърна операционна система с човешко съзнание е удачна, макар и не достатъчно изчерпателна!
Мозък=хардуер.
Съзнание=софтуерна ОС.
Програми=придобити знания/информация и модели на поведение.
Ъпдейт=нови знания, модели на теории.
Ъпгрейд=духовно израстване.
Интернет (на тая база)=интуитивна връзка с Вселенската Матрица като главен информационен носител.
Познайте кое е липсващото звено?
Жокер - синтез Grin

Цитат
  Той е дигитална реалност. 
Понякога и аз си мисля същото. Че всичко е една свръхразвита и модерна технология.
Но е жива и разумна, нещо подобно на самообучаваща се програма.
Свръхразум!
Свръхразум или Акаша...все тая...
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #19 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 18:32 »

Къде  ще  сложите  абстрактното  мислене,  емоциите  и  въображението?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #20 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 18:40 »

Първо на първо: не сравнявам съзнанието с компютър... развалени телефони такива... а сравнявам астрала с интернет.

Второ на второ: в авангардната техника има такива постижения, че фантазията ни е бедна да ги предположим... така че би било само в наш плюс да предположим, че отдавна е възможно абстракциите, емоциите и въображението да са дигитализиани.
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #21 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 18:54 »

Първо на първо: не сравнявам съзнанието с компютър... развалени телефони такива... а сравнявам астрала с интернет.

Второ на второ: в авангардната техника има такива постижения, че фантазията ни е бедна да ги предположим... така че би било само в наш плюс да предположим, че отдавна е възможно абстракциите, емоциите и въображението да са дигитализиани.

Изглеждаш  ми  разгневен?    Темата  е  такава  "Съзнание  -  Етер  -  Астрал  -  Интернет  модел,  съзнанието  винаги  върви  с      абстрактното  мислене,  емоциите  и  въображението 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #22 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 18:59 »

Разгневен ли? Не.. така си говоря. Вие нещо сте криви :/
Активен

Неактивен Робинзон
Full Member
Публикации: 137
Мисля, следователно...мисля!

« Отговор #23 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 19:25 »

Не само са дигитализирани, но и твърде вероятно е да са вече МАТЕРИАЛИЗИРАНИ!
Форуме, не можеш да сравняваш астрала с интернет!
Астрала в случая ти е като ДОСТАВЧИКА на интернет.
Самият интернет е информационното матрично поле.

Емоции? Въображение? Просто е - бъгове, вируси, които системата не може да овладее до край ("дарът на перото").
Благодарение на него е целият потенциал, способен да пробие всяка програма (ако се овладее)!
« Последна редакция: (Неделя) 15 Януари 2017, 19:31 от Робинзон » Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #24 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 19:47 »

Аз не го сравнявам СЪС интернет. Така е думата.

По-горе съм линкнал мои публикации, в които съм описал точно за какво говоря. Сравнявам ЦЯЛОТО НЕЩО с интернет - излизането от тялото, астрала, връзката и срещата с други - сравнявам цялото преживяване с интернет.

Прочети, Робинзоне! Ейййй....

Но да. Прав си - тези неща прекалено отдавна са дигитализирани, а понастоящем са и материализирани.
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #25 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 20:01 »

Робинзон,
Виж там какво съм написал с удебелен шрифт за Истината,спора и т.н.
Нека има дискусия,а не спор.Предлагай своята гледна точка ,нека да е различна, на мен ми е интересно да наблюдавам процеса на взаимодействие на гледните ви точки.

Относно забележката ти,че астралът не е резултат - приемам я по принцип,ще се опитам да си обясня мисълта по друг начин,но по-късно.

Аз ще съм в ролята на заинтересуваният читател,наблюдаващ процеса на взаимодействие на гледните ви точки.
Когато ми дойде някоя идея,ще се включвам,за да ви я подам.Тя не е задължително да бъде умна,разбира се. Undecided
Ако си струва,обърнете ѝ внимание,ако не/продължете без нея.
Аз ще задавам въпросите на недоразбралия.
Въпроси,които дори да са глупави,понякога биха дали идея за умен отговор...нещо такова.
Сега ще пусна кратка илюстрация с текст,тоест след малко.

Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен А-у
Newbie
*
Публикации: 7

« Отговор #26 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 20:37 »

Просто не осъзнават, че съм изтрил програмите и игрите, които те все още джиткат.

Стана ми интересно този твой отговор, но не знам в коя тема би била най-подходяща да те питам дали би искал да разясниш повече.
Кои са тези вярвания или архетипи на мислене, които си сметнал за ненужни ? От кой егрегор си се отказал или както се нарича...  Undecided

Активен
Неактивен Dorssay
Sr. Member
Публикации: 264

« Отговор #27 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 20:53 »

HomerCat

====== Аз ще съм в ролята на заинтересуваният читател,наблюдаващ процеса на взаимодействие на гледните ви точки.===

Еййй , тарикат бе хе хе хе хе
 Cool

т.е. нещо като да стоиш на брега и да хвърляш камъчета във водата и да наблюдаваш как се разпространяват вълничките.

Лично за мен  не представлява интерес въпроса "Що е Астрал и има ли той почва у нас".
Не представлява защото аз имам РЕАЛЕН ОПИТ в него. Малък - голям все тая , тресъл ме е тока (както се изразява Митко).
В този смисъл нямам никаква нужда да убеждавам някой който не вярва , или се съмнява в подобни преживявания. За мен това си е ФАКТ и не подлежи на коментар и доказване.

В тази тема и в развитието и , аз бих предложил друг подход .... който не знам доколко обаче ще бъде уместен.
Повечето форуми дето съм наблюдавал (рускоезични , щото не знам друг език) , подобни теми са затворени и не излизат в търсачките на Гугъл или Яндекс. Не всеки иска да му се лепне етикета , че е "превъртял" , доколкото интернет не е толкова анонимно пространство колкото изглежда.

Нека първо се преброим , кои имаме опит с т.н. "излизания".
Дори и 1 непроизволно излизане да има някой , пак се зачита като опит и е добре да се обсъди.
В този смисъл за мен са интересни техниката , нюансите , как точно става при всеки , какво се възприема и какво не , кой какво е правил. Ако някой прояви интерес да му дадем практически съвети как да попадне във фаза (ако използваме термините на Радуга).
Лично аз съм убеден , че ВСЕКИ , който е стигнал да се интересува от Езотерика , е способен да изпита ИТО в рамките на месец-два опити и практика. Да не говорим , че при някои става и за 2-3 дни.

Единствено при този подход ме притеснява и кол*бае излишната публичност на мненията.

Или пък , тука в темата просто по принцип да се дискутира и в лични съобщения да се разменят практиките ...
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #28 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 21:03 »

Робинзон казва,че астралът не е резултат,после Форум казва,че разбира какво иска да каже Робинзон,да не цитирам.
Накратко - на мен ми е интересно.
Ето от мен малко,резултат от недоразбрал интерес.

Ще пробвам да обясня недоразбирането си.
Тия три кръга са астрала.
Примерно така.Спомнете си клипа с бутилката и заледяването при удар.

Съзнанието - ударът от клипа

Среда/астрална/етерна -водата в бутилката,демек водна среда

Процес/взаимодействието между горните две - процесът на образуване на лед.

Анимация - тия три кръга се събират наведнъж в един.Това е астралът.Той е точката на излизане в астрала на даден човек и същевременно астрално "пространство".Може да бъде споделено/в интернетния смисъл

Интересуват ме засега само синият и жълтия кръг.
Те са двама човека,излизащи в астрала,както съм опитал да обясня с трите кръга.
Точката на излизане на всеки е неговото астрално пространство.Значи не просто той стои на осветен кръг,а осветеният кръг се мести заедно с него в околното тъмно пространство.
Самият кръг е неговата точка на астрално излизане,а всички места,на които той може да се придвижи са неговото астрално пространство.

Сега...

Примерно,Форум,тази програма.

https://s29.postimg.org/r0fpz9ht3/image.jpg
Съзнание – Етер – Астрал – Интернет Модел

Свързва двама потребители,осигурявайки я чрез процес в среда/интернет/,а всичко това става ,защото двамата са стартирали тази занимавка.

Сега пак на картинката с оцветените кръгчета./цветовете са просто за отличаване от другите.

Всеки си има точка на излизане/астрално "пространство"
Зелената линия между тях е споделеното им астрално преживяване/пространство
Нещо като програмите,които правят "тунели" в интернет между двама и повече потребители.

И те могат да се срещнат астрално/в този смисъл/ кеф ти в София,кеф ти Париж,даже и на Юпитер,примерно.
И тази астрална среща е като създаването на динамичната визуална среда,виждаща се на монитора,когато потребителят играе компютърна игра.В случая споделена.
Примерно.

(Както казах,аз съм недоразбралият ,готов да задава неумни въпроси,някои от които могат евентуално да са от полза за дискусията)
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #29 -: (Неделя) 15 Януари 2017, 21:56 »

Точно това мисля, Хомър, да.

Според мен астралът работи на принципа на TeamViewer, точно така. Можеш да отидеш където и да е, стига да имаш адреса.

Нямаш адрес - нямаш нищо. Можеш да си джиткаш, ама "пеша". Само в твойта си локална кристализация. А, между другото това, което казваш:

Точката на излизане на всеки е неговото астрално пространство.Значи не просто той стои на осветен кръг,а осветеният кръг се мести заедно с него в околното тъмно пространство.

... се нарича поляризиране на пространството. Точно както всеки заряд поляризира пространството около себе си, така и всеки човек го прави, всяко СЪЗНАНИЕ го прави, по-скоро, и мисля че и в астрала е така, и това създава илюзията, че всяко съзнание се движи със своя си "багаж", един вид, носи собствените си астрални закони със себе си. Те не са общовалидни, по никой начин, но Съзнанието ги носи навсякъде със себе си - ефекта на поляризация на околното пространство.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: