Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Що е то - Религия?  (Прочетена 3396 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1965
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #45 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 20:07 »

Магията също винаги е съществувала. Затова, принципно, неуките разчитат на църквата, да пази. По принцип не съм нагла, не искам да знам всичко, искам нужното за здрава основа. Неволята учи, но нека да започнем от моят мързел. Smiley) Психологията е открила, че колкото по-дълбок комплекс за малоценност имаш, толкова по-чувствителен си. Да разберем кое е ценно първо, кое уважаваме, примера ни. А когато имаме уважение към нещо, винаги намеренията ни са добри.
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1588
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #46 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 20:50 »

Grin
Даже и такива работи имало-
http://kuzmo.blog.bg/zabavlenie/2016/12/01/kanibalizym-v-bibliiata.1493917
 Lips Sealed
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #47 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 21:03 »

Аз съм безпристрастна. Разбирам и двете страни. Всеки има свободен избор. И се сетих за един любим виц.
-Какво образование имате?
-Веган съм.
-Но това не е образование,кажете какво ви е обраованието?
-Не мога да разбера, защо отричате очевидното?!
-Ама вие малоумен ли сте, чувате ли какво ви питат?
-Божеее, колко сте раздразнителен. Това е от месото!
Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #48 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 22:02 »

... А може да е от простотията.
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #49 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 22:13 »

Smiley)) за тебе кой е простия тук,този дето не вижда смисъл, или този дето вижда много смисъл Smiley))
Активен

Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 766

« Отговор #50 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 22:24 »

И аз постоянно това повтарям, че с разбиране става, а не със страхове. Просто Стария Завет е писан за хората по това време. Иначе си е истинна информацията. Тук някъде из форума е темата Законите на Вселената. Много си противоречат, защото действат на различни нива.

Честно казано, нищо не разбрах от това което си писала. Може ли с по-прости думи да обясниш? Smiley

Какво трябва да е разбирането? Каква е истинната информация? След като Стария завет е писан за древните, какво да е отношението на съвременните към тези така наречени "свети писания"?

Защото на мен нещата ми изглеждат като двоен стандарт за добро и зло, разбирай морален релативизъм.

Няма как да се отрече написаното в Библията, защото го има написано черно на бяло. Даже meander е дал и линк с препратки към библейските мъдрости.

Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #51 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 22:55 »

Не мога да ти отговоря, защото не искам да те подвеждам. Но, според мен, в Библията пише Истината.Просто е написана по най-правилния за онова време начин. Във  всяка Свещенна книга пише Универсалната Истината, че Великия Закон е Любов. Може да не я разбереш,някои типове мозък се учат от притчи, други от  логика, други комбинират...
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #52 -: (Петък) 02 Декември 2016, 07:20 »

Магията също винаги е съществувала. Затова, принципно, неуките разчитат на църквата, да пази. По принцип не съм нагла, не искам да знам всичко, искам нужното за здрава основа. Неволята учи, но нека да започнем от моят мързел. Smiley) Психологията е открила, че колкото по-дълбок комплекс за малоценност имаш, толкова по-чувствителен си. Да разберем кое е ценно първо, кое уважаваме, примера ни. А когато имаме уважение към нещо, винаги намеренията ни са добри.

Оф,хвани почети темата за електричеството и магнетизма,тва да кажеш " магията съществува" е повече от нелепо,при положение,че Мирозданието е магия!
Маг- нетизъм/привличане
Маг-ия
Маг- ыосник
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #53 -: (Петък) 02 Декември 2016, 07:58 »

Оф, би трябвало да излиза с нежелание, някой те накара да пишеш ли? И къде точно разбра, че аз не знам какво значи магия. Просто ви показвам, че не всеки знае колкото Вас и църквата е нужна за стария ви свят. Това, че и тези в църквата се мислят за разбрали е друг въпрос. Но важен е душевния мир и дори с такова нежелание, пак, помагаш Smiley)))  Ти РАЗБИРАШ ли, че най-важно е да РАЗБИРАШ? Емпатия!
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #54 -: (Петък) 02 Декември 2016, 08:06 »

Или се правиш или не знаеш, че магия, не са само енергиите, а съзнателната им употр*ба срещу цялото  + това е грешно.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #55 -: (Петък) 02 Декември 2016, 11:38 »

Или се правиш или не знаеш, че магия, не са само енергиите, а съзнателната им употр*ба срещу цялото  + това е грешно.

Доре,мноо си проста,което разбира си е твой проблем,ама аре спри да заливаш и  форума с простотиите си,защото става вече и наш проблем.
Не си добре дошла тук,разкарай се и си намери кенеф в, kйойто да сереш.
Този форум не е за теб

П.п.
Всичко магия,  включително и овчия ти мозък!
Активен
Неактивен sfomato
Jr. Member
**
Публикации: 63

« Отговор #56 -: (Събота) 03 Декември 2016, 00:37 »

Не знам какво означа думата префонация, но от всичките теории, има логика в твърденията, че монотеизма на евреите е резултат от кръвополитните граждански войни описани в "светите текстове". И всъщност Библията е една фалшификация - митичен епос за "геройствата" на фракцията кланяща се на Яхве.

Старата максима, че победителите не ги съдят и че сами си съчиняват историята. 

===под префонация се разбира - имитация!Библията е такава имитация за начало-то на Света  Wink

Активен
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: