Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Що е то - Религия?  (Прочетена 3397 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 419

« Отговор #15 -: (Вторник) 08 Март 2016, 10:26 »

РЕЛИГИЯТА Е ПЪТ КЪМ БОГА. Друг е въпроса, че се ползва за власт, контрол и прочее.
Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 635
Помни края

« Отговор #16 -: (Сряда) 24 Август 2016, 07:20 »

РЕЛИГИЯТА Е ПЪТ КЪМ БОГА. Друг е въпроса, че се ползва за власт, контрол и прочее.

Вярата е път към Бога. Религията е форма на духовно заробване с цел облагодетелстване на определени "хора".
В това е бедата. Че двете понятия се бъркат.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен sfomato
Jr. Member
**
Публикации: 63

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 08 Септември 2016, 22:12 »

Форум, имам една молба към теб. Направи ми дисекция на понятието 'религия'. Заинтригува ме, а за мен е изключително важно да си уточним понятията, за да няма недоразумения в коментарите, впоследствие.

...не съм Страшку,но съм съфорумник и затова в мнение:

Ами, Що  да не се започне от генезиса на това понятие/уж било латинско/ ,а всъщност и в изконност е било = на "уважение към свещеното, почитане на боговете“..Въпросната Черна Книга и т.нар. Библия в нейният оригинал,също започва с множествено число - "И Боговете решиха да създадат човека по свой образ и подобие.."Изконно е и езичеството и то е отразено в Космогонията и народо-психологията на етноси и народи по цял Свят!..Категорично доказано!
Тактиката и стратегията идва мноого по-късно за да се перефразира това понятие - религия и то е наложено от измислената Църква и която няма в ядрото си концепция за възвишености и "приказни" думи!

Дори да намесим въпросният Йешуа/с име Исус Христос по гръцки/ и който първо е евреин и по вероизповедание много близо до есеи и много близо до Философията на Индоизма - философия,която на т.нар Християнин му е вменено,че това е "луда крава!..Huh?

Тези и които наистина сериозно са се ровили ще знаят,каква е концепцията на въпросния Джизъс за тяхната и действаща Левитска религия?!

И очевадното друго - Как може българи/част от великите Тракийски племена и поне 90 на брой/да се кланят на чужда религия и с абсолютен т.нар. Бог : Яхве-Йехова!!!?- Ето,това някой смислено да го обясни тук...?..и може би ще е част от питанката за налагане-то и агресията на някой от Религиите изобщо
Активен
Неактивен stella
Restricted
*
Публикации: 87

« Отговор #18 -: (Понеделник) 12 Септември 2016, 21:59 »

Дори да намесим въпросният Йешуа/с име Исус Христос по гръцки/ и който първо е евреин и по вероизповедание много близо до есеи и много близо до Философията на Индоизма - философия,която на т.нар Християнин му е вменено,че това е "луда крава!..Huh?

Първо, относно предния ти отг.,  Библията не започва в мн.число, а с ед.ч....
И се казва и Духът се носеше над водите, а не Анунаки и извънземните  се носеха над водите.

Второ Христос няма общо с есеите,  защото учението на есеите противоречи с това предадено в НЗ, от пророците.
Ето тук можеш да се запознаеш с подробности, защо някой от свитъците не са публикувани в писанията и противоречията между есейската секта и това, което е проповядвал Христос.

Дали жителите на Кумран били есеи?

Щом тези свитъци били библиотеката на Кумран, кои били жителите на града? Професор Елеазар Сукеник, който получил три свитъка за Еврейския университет в Йерусалим през 1947 г., бил първият, който предположил, че тези свитъци принадлежали на есейска общност.

Есеите били юдейска секта, за която говорили писателите от първи век Йосиф Флавий, Филон Александрийски и Плиний Стари. Как точно се появили есеите е спорен въпрос, но изглежда това станало по време на смута след бунта на макавеите* през втори век пр.н.е. Йосиф Флавий съобщава, че те съществували тогава и подробно описва как религиозните им възгледи се различавали от възгледите на фарисеите и садукеите. Плиний говори за място близо до Мъртво море, между Йерихон и Енгади, където живеела есейската общност.

Професор Джеймс ван дер Кам, учен, изследващ свитъците от Мъртво море, предполага, че „есеите, живеещи в Кумран, били сравнително малка част от голямото есейско движение“, за което Йосиф Флавий казал, че наброявало четири хиляди души. Въпреки че не отговаря напълно точно на всички описания, картината, която обрисуват текстовете от Кумран, изглежда подхожда най⁠–много на есеите, отколкото на която и да било друга известна юдейска група от онова време.

Някои учени твърдят, че християнството води началото си от Кумран. Но има огромни различия между религиозните възгледи на сектата от Кумран и възгледите на първите християни. В писанията от Кумран се говори за изключително стриктно спазване на постановленията за сабат и за почти маниакална загриженост за церемониалната чистота. (Матей 15:1–20; Лука 6:1–11) Същото може да се каже и за изолирането на есеите от обществото, за това, че вярвали в съдбата и в безсмъртието на душата, че наблягали на безбрачието и за мистичните идеи, че участвували в поклонението си заедно с ангелите. Тези неща показват, че есеите не споделяли ученията на Исус и на първите християни. — Матей 5:14–16; Йоан 11:23, 24; Колосяни 2:18; 1 Тимотей 4:1–3.

Трето относно това, че Христос бил евреин? Адам и Ева и те ли са евреи? А ти...да не си от експериментите на Шумерите и Анунаки Мърдуk?...че си отрекла Библията  като черна книга? Нещо, като овцата "Доли?

Ето родословното дърво на Христос - от Адам и Ева!

Лука: 3:23-28

23  А когато Исус започна своята дейност, беше на около трийсет години и според общоприетото мнение беше
син на Йосиф,
син на Илий,
24  син на Матат,
син на Леви,
син на Мелхий,
син на Яанай,
син на Йосиф,
25  син на Мататия,
син на Амос,
син на Наум,
син на Еслий,
син на Нагей,
26  син на Маат,
син на Мататия,
син на Семеин,
син на Йосех,
син на Йода,
27  син на Йоанан,
син на Риса,
син на Зоровавел,+
син на Салатиил,+
син на Нирий,
28  син на Мелхий,
син на Адий,
син на Косам,
син на Елмадам,
син на Ир,
29  син на Исус*,
син на Елиезер,
син на Йорим,
син на Матат,
син на Леви,
30  син на Симеон,
син на Юда,
син на Йосиф,
син на Йоанам,
син на Елиаким,
31  син на Мелеа,
син на Мена,
син на Матата,
син на Натан,+
син на Давид,+
32  син на Йесей,+
син на Овид,+
син на Вооз,+
син на Салмон,+
син на Наасон,+
33  син на Аминадав,+
син на Арний*,+
син на Есрон,+
син на Фарес,+
син на Юда,+
34  син на Яков,+
син на Исаак,+
син на Авраам,+
син на Тара,+
син на Нахор,+
35  син на Серух,+
син на Рагав,+
син на Фалек,+
син на Евер,+
син на Сала,+
36  син на Каинан*,
син на Арфаксад,+
син на Сим,+
син на Ной,+
син на Ламех,+
37  син на Матусал,+
син на Енох,+
син на Яред,+
син на Малелеил,+
син на Каинан,+
38  син на Енос,+
син на Сит,+
син на Адам,+
син на Бога.

Сега ако искаш да ти повярвам, че знаеш от къде си дошла и духът ти е от оригиналите, а нe продукт на "Анунаки"...и др...като овцата "Доли...
..то трябва с факти да го докажеш

Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #19 -: (Понеделник) 12 Септември 2016, 22:16 »

Не трябва да ти доказва нищо, galaxsis, защото ти не си господарка на тялото й. Ако имаше достатъчно знания, нямаше да искаш никой да ти доказва каквото и да е.

Питаш ме, "разбирам ли от дух". Ти така и не се научи да боравиш с буквите. Така и не се научи как да ги използваш. Буквите, galaxsis, са направени за онези, които осъзнават ясните граници между нещата. В ръцете на онези като теб, за които всичко се слива в едно, буквите само задълбочават невежеството.

Знаеш ли... без Мила си нищо. Сега, когато я няма, кой ще чете буквите вместо теб?
Активен

Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #20 -: (Понеделник) 12 Септември 2016, 22:35 »

Хайде, ако обичаш да спреш да се влачиш след мен като каруца  без кон във всяка тема.
Въпросите ми са към сфомато, а не към теб!! 
И да Мила ще разбере всичко  какво пиша, винаги за разлика от теб и много други.
С нея комуникацията е лека и тя носи информацията във себе си.
 Не ми е нужно да и обяснавам в подробности. Когато напиша нещо тя само го допълва, без да реагира, като неандреанталец.
Теб съм те сканирала и просто не се вместваш в моето информационно поле . Всичките ти знания са чужди, така че си пиши дотам където  си прочел и превел.

Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #21 -: (Понеделник) 12 Септември 2016, 22:54 »

Нямаш силата, galaxsis.

А аз я имам. И в това е разликата.

Имам силата да разоблича, да разнищя и да разкостя всяка една твоя реплика. И ти разчиташ, и ще продължаваш да разчиташ на моята милост. Не - ти ще продължаваш да се НАДЯВАШ, че това, което показвам, е милост... а не нещо коварно. Точно както до сега се надяваше.

Да, нещо коварно е. - Ето този отговор вече е проява на милост от моя страна. Не разнищтвам думите ти троха по троха, защото съм решил нещо коварно за теб, това не е милост.

Познаваш ли добре сатанизма, свидетелко на Йехова? Мисля, че единия от двама ни го познава добре, а другия не знае нищо за него.
Активен

Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #22 -: (Понеделник) 12 Септември 2016, 23:09 »

Нямаш силата, galaxsis.

А аз я имам. И в това е разликата.

Имам силата да разоблича, да разнищя и да разкостя всяка една твоя реплика. И ти разчиташ, и ще продължаваш да разчиташ на моята милост. Не - ти ще продължаваш да се НАДЯВАШ, че това, което показвам, е милост... а не нещо коварно. Точно както до сега се надяваше.

Да, нещо коварно е. - Ето този отговор вече е проява на милост от моя страна. Не разнищтвам думите ти троха по троха, защото съм решил нещо коварно за теб, това не е милост.

Познаваш ли добре сатанизма, свидетелко на Йехова? Мисля, че единия от двама ни го познава добре, а другия не знае нищо за него.

Страшкоу, този ПСИХОПАТ, докога ще разиграва целия форум?
Или ще го чакаш да завърши, като  Ханибал Лектър?
Още ли има някой тук във форума дето се възхищава от инелекта на Ханибал Лектор ?
Или всички мълчат, като агнета и чакат края му?

Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #23 -: (Понеделник) 12 Септември 2016, 23:16 »

О да, знам всичко. Знам какво те ужасява. Знам слабата страна на знанията ти.

Никога не си чела всички онези книги, посветени на Антагониста, нали? Не познаваш това, срещу което си изправена, чувала си за Злото само от... "добрите".

Чувам въпроса в теб. Въпроса в теб, който не искаш да чуваш. Ще те заведа до отговора насила.
Активен

Неактивен sfomato
Jr. Member
**

« Отговор #24 -: (Четвъртък) 15 Септември 2016, 21:17 »

Към въпросната/въпросният/ съфорумник stella - galaxsis и защото спестявам време за разтягане на памуци захарни и локумчета!

Тотално сте извън качествени знания по таз материя ,пишете си някакви си ваши категоризми за библията/умишлено е с малка буква/,занимавате аудиторията с предположения на професор,а той пък уж бил изследвал свитъциТЕ от Мъртво море??!Хем изследвал,хем предполага - нещо като хирург,дето оперира апендикс,ама то било ..сливици!??..Ха,хаа..Ехоооо???

Черната книга е един Калейдоскоп първо и защото е Преразказ на генерални събития,които вече са се били случили - като второ!

Като трето и НЕ за десерт - я,споделете тук с Нас на какъв език е написано в оригинал четивото библия и от КОЙ/?..Да видим ,Как Исторически и достоверно ще се навърже с всичко останало в артефакти,манускрипти,археология и даже палеонтология?
Когато стигнете евентуално до прозрения,няма и изобщо да питате "че Христос бил евреин?",нито че " Адам и Ева и те ли са евреи?"

..Разбира се - има четвърто и пето..нооо,за сега това,а то е огромен обем от знания!

Подчертавам и го разчитайте за подсказка: Как Исторически и достоверно ще се навърже с всичко останало в артефакти,манускрипти,археология и даже палеонтология?

Стискам ви палци,защото я се изложите с поредните "скечове" ,я цял ФОРУМ ще ви се смее! Grin
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #25 -: (Четвъртък) 15 Септември 2016, 21:34 »

Никой  от  двамата  няма  да  ти  обърне  внимание,  защото  тук  става  дума  за  конкретика,  а  това  е  слабото  им  място.  Конкретизирането  на  нещата  винаги  води  до  избистряне  на  възможностите.
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен sfomato
Jr. Member
**

« Отговор #26 -: (Събота) 17 Септември 2016, 19:11 »

Необръщането на внимание и при конкретиката,която съм споделила тук е с цел наистина сверка за ниво на знания по тематика!Т.е. да се отсеят догмите и да се навържат пъзелите издържано ,логически и адекватно с факти и доказателства!

Нищо лично,към тези двама съфорумци!Нооо,ще е срам и позор за всеки който претендира,че знае ,чел е доста и е изследвал тези материи да се крие чрез мълчание и това е чистата логика..е,друг е въпросът,че не знаеш,ама вписваш някакви закачки,а те "умрели" и отвратително архаични!
Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #27 -: (Събота) 17 Септември 2016, 19:27 »

Какво си се разхленчила?
 Искаш дати на писанията ли ? От кой и кога е писано?
Имам ги!
Активен
Неактивен sfomato
Jr. Member
**

« Отговор #28 -: (Събота) 17 Септември 2016, 19:37 »

Давай по същество,щот вашето е хленч Wink
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #29 -: (Събота) 17 Септември 2016, 20:23 »

Необръщането на внимание и при конкретиката,която съм споделила тук е с цел наистина сверка за ниво на знания по тематика!Т.е. да се отсеят догмите и да се навържат пъзелите издържано ,логически и адекватно с факти и доказателства!

Нищо лично,към тези двама съфорумци!Нооо,ще е срам и позор за всеки който претендира,че знае ,чел е доста и е изследвал тези материи да се крие чрез мълчание и това е чистата логика..е,друг е въпросът,че не знаеш,ама вписваш някакви закачки,а те "умрели" и отвратително архаични!
    Конкретиката  започва  с  конкретни  въпроси!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: