Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лексикографски анализ на окултната Коледа  (Прочетена 542 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1964
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #15 -: (Неделя) 01 Януари 2017, 10:59 »

Нищо не ме навява, ти го написа, че моето било най-примитивното разбиране за света. А примитивен значи много неща също. Може би имаш предвид древен тогава.

(прил.) първичен, прост, низш, първобитен
(прил.) див, необработен
(прил.) древен
(прил.) необмислен, недообработен, грубо изработен, нескопосан
(прил.) груб, примитивно изработен
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #16 -: (Неделя) 01 Януари 2017, 11:00 »

На английски думата gift идва от думата give, тоест при тях думата ДАР идва от думата ДАВАМ (give).

Но на български ние правим разлика между ДАВАМ и ДАРЯВАМ. Дава се нещо, което не сменя собственика си. Дарява се нещо, което сменя собственика си.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #17 -: (Неделя) 01 Януари 2017, 11:02 »

Нищо не ме навява, ти го написа, че моето било най-примитивното разбиране за света. А примитивен значи много неща също. Може би имаш предвид древен тогава.

(прил.) първичен, прост, низш, първобитен
(прил.) див, необработен
(прил.) древен
(прил.) необмислен, недообработен, грубо изработен, нескопосан
(прил.) груб, примитивно изработен

Е? Ти не правиш разлика между думите "примитивен" и "важен"? Та това са съвсем различни думи. Мисля, че имаш някакъв предразсъдък, тоест някаква твоя си необоснована теория, която ги свързва, но това е неправилно.

Освен това, думата "първобитен" означава всичките тези значения едновременно. Както ти казах, не можеш да си избираш или ограничаваш значението на коя да е дума. Всички тези значения са значение на прилагателното "примитивен" и се тълкуват еднакво независимо от контекста.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #18 -: (Неделя) 01 Януари 2017, 11:09 »

Разликата между примитивен и важен е в пътя на развитие. ААА добре, значи ти си избираш, някои думи трябва да значат нещо точно и определено, други може да се тълкуват еднакво независимо от контекста. Huh??   

Значение
мн. значения, ср.
1. Смисъл, съдържание на дума, явление, символ.
2. Стойност, ценност на някого или нещо. Значението на тази случка. Човек със значение.
• Придавам значение.
1. Смятам за важно.
2. Влагам някакъв смисъл. Не придавам значение на тази дреболия.
• Няма значение. Все едно. Малко съм болен, но няма значение, ще дойда.
Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #19 -: (Неделя) 01 Януари 2017, 11:19 »

ААА добре, значи ти си избираш, някои думи трябва да значат нещо точно и определено, други може да се тълкуват еднакво независимо от контекста. Huh??    

Да?

П.П.
Откъде-накъде разликата между примитивен и важен е "пътя на развитие"? Не виждам допирни точки между двете думи?

Нещо примитивно може да е и важно и маловажно. Нещо важно може да е и модерно и примитивно.

Ти май имаш някаква тотал щета - пълен КАПУТ - в основните познания по български език.

Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #20 -: (Неделя) 01 Януари 2017, 11:52 »

Специално подбирам всяка дума, за да схванеш. Проверявай ако обичаш смисъла на всяка дума, но пълния ако обичаш, не само негативните страни на думите, които само теб остройват в случая. Пак казвам, че предпочитам да съм примитивна за теб, пред това да съм важна, защото после ще съм виновна, че съм те объркала. А всяко объркване е с цел разбиране на Истината в по-голяма дълбочина. Но ти не го разбираш.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #21 -: (Неделя) 01 Януари 2017, 12:00 »

Специално подбирам всяка дума, за да схванеш. Проверявай ако обичаш смисъла на всяка дума, но пълния ако обичаш, не само негативните страни на думите, които само теб остройват в случая. Пак казвам, че предпочитам да съм примитивна за теб, пред това да съм важна, защото после ще съм виновна, че съм те объркала. А всяко объркване е с цел разбиране на Истината в по-голяма дълбочина. Но ти не го разбираш.

Не скъпа.

Предпочиташ да се правиш на снизходителна, защото вече осъзнаваш, че доста надцени себе си и се опитваш да се покриеш, за да си запазиш обществения образ.

Аз пък се постарах да те подтикна да отидеш най-далече, колкото можеш, защото тогава, когато скочиш и с двата крака, не можеш да се върнеш повече назад и шикалкавенето спира. Много основна тактика в покера.

Иначе... ако обсъждаме думите ти принципно, а не в скрития им смисъл... да се страхуваш от вина, означава, да се страхуваш от поемането на отговорността за нещо. Когато човек се страхува да поеме отговорност за нещо, той обикновено не чувства, че му е по силите, и следователно не желае да поеме отговорност за нещо, с което не може да се справи.

Но тогава не се опитваш. Тогава въобще не се заемаш. В противен случай ще се изложиш със сигурност.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #22 -: (Неделя) 01 Януари 2017, 13:01 »

Ето значи пак стигна до мен- Опита!  Ти опита ли? Да разбереш? Дълбочината?
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #23 -: (Неделя) 01 Януари 2017, 13:17 »

За мен ти не си открил сродна душа, която да ти покаже, че е хубаво да се променяме. А лошо за нас самите, да се застояваме.  Разбери, че и сега се променяш, дори без да искаш и то чрез мен. И отговора който търсим всички е във Влюбването. Това е първопричината. Сега можем да започнем разговора!

Една тайна да ви издам- в пустинята тези дето правят преходите с камили с месеци, са открили как да съживяват водата. Просто  я разклащат над 100 пъти рязко и тя се събужда и става годна за пиене.
« Последна редакция: (Неделя) 01 Януари 2017, 13:23 от Dora » Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #24 -: (Неделя) 01 Януари 2017, 14:12 »

И още нещо. За едно растение е нужна светлина само на едно от листенцата му за да съществува, то си разпределя нужното по цялата система след това. Smiley
Активен

Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: