Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АЗ НЕ ПРАЗНУВАМ  (Прочетена 1264 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« -: (Събота) 24 Декември 2016, 17:17 »

Аа, мерси...

Отдавна смисълът на моя живот не е здраве, както ми го пожелавате!

Отдавна смисълът на моя живот не е щастие, както ми го пожелавате!

Не ям храната, заради това че изглежда добре; не ям храната заради това, че мирише на нещо за ядене; не ям храната заради това че е вкусна. Не нося обувки заради това че са удобни; не нося дрехи заради това, че топлят; не се къпя заради топлата вода; не живея заради удоволствието; не общувам заради общуването; не спя за да сънувам.

Спя, за да умра и да забравя... вас и вътрешната ви половина, която презирам; Общувам, заради смущението във вашите хилави, наплашени, спотайващи се душици.

Нека има хаос и смут на Бъдни вечер! Нека има ревящи деца! Нека семействата да се изпокарат и разкъсат на Бъдни вечер и да не се погледнат никога повече! Нека върлува студ, нека недоизказаните тайни и сплетни са причината за единствената тишина на Бъдни вечер и нека отровата на миналото и обреченото бъдеще да създадат онзи криворазбран зной, който наричате "святост".

Нека сърцата ви се изпълнят със сковаващия предколеден страх и ужас на всяка свиня.

Пожелавам ви да оцелеете и тази петодневка, за да се завърнете към всичко онова, което мразите и ненавиждате и нека след неуспешното коледно бягство да съзрете и усетите онзи Ботуш върху човешкото лице, който е стъпил там, за да остане завинаги.

Аз не празнувам! Нито съм сатанист, нито съм илюминат, не вярвам на друго освен на себе си, не наизустявам пиесите от расистките друидо-елински форуми и не ги повтарям ритуално в живота си.

Аз знам защо не празнувам.

Ами ТИ, знаеш ли защо празнуваш?

Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #1 -: (Събота) 24 Декември 2016, 17:51 »

1984 НЕ ТРЯБВАШЕ да се приема за наръчник с инструкции

http://libertyupward.com/wp-content/uploads/2015/01/instruction-manual.jpg
АЗ НЕ ПРАЗНУВАМ
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #2 -: (Събота) 24 Декември 2016, 20:50 »

Има  ли  празник  който  празнуваш?  Не  нали?
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Dorssay
Sr. Member
Публикации: 264

« Отговор #3 -: (Събота) 24 Декември 2016, 21:15 »

Форуме , това цитат ли е на някой , или са твои съждения ?
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #4 -: (Събота) 24 Декември 2016, 23:21 »

Има  ли  празник  който  празнуваш?  Не  нали?

Не, няма.

Мислиш ли, че някой е празнувал през 1396г? Дали някой нещо е празнувал и дали някой нещо е пожелавал на някого, докато сме падали под Османско робство?

Малоумно ми се струва да си пожелаваме пълни простотии, обезсмислени думи и изтърбушени клишета в навечериято на Турското ни робство, в навечерието на Пост-Османското ни робство.

Малоумно ми се струва да си говориме за някакви лишени от всякаква субстанция думи, при положение, че всички сме болни и обречени и го знаем. Не разбирам как е възможно току що да се проля толкова много кръв, как е възможно Близкия Изток да е подгизнал от най-ужасните престъпления, как е възможно да се задушаваме в съня си в бежанския пожар... и да си пожелаваме някакви тотални простотии.

Не виждам кое е тихото в тая нощ, най-обикновена каквито са всички нощи на този свят, в който не е останало нищо свято и без това.

Не разбирам това поведение на добитък!

За какво са всички празници! Защото някой е ГЛАДЕН! Някой ПЕРИОДИЧНО ОГЛАДНЯВА! И периодично трябва да се храни...

Не разбирам как е възможно един нормален човек да огладнява. Когато спирам да ям, не ме спохожда глад. Когато спирам и да пия, не ме спохожда и жажда. Просто наблюдавам как изпосталявам и се превръщам в скелет, така че ям, за да не умра.

Но някои хора се хранят и с други работи и тези хора периодично огладняват.

Какво си мислите, че са празниците!? Те са закуска сутринта, обяд по средата и вечеря привечер!!!

Щом сте толкова гладни... празнувайте. Само че вие въобще не сте гладни. Вие си нямате на идея защо празнувате, просто го правите - познайте тогава от коя страна на масата празнувате.

П.П.
Не съм цитирал никой, Dorssay
Активен

Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1954
Спокойно, ти си само още един пример!

« Отговор #5 -: (Неделя) 25 Декември 2016, 04:44 »

Ми що не се самоубиеш тогава, щом ти е толкова тегаво Smiley)) Някой хора живеят от пътеписи, така се зареждат. Други търсят нова информация от други места... трети храна и пара са им достатъчни. Някои са доброволци в различни държави и учат неуките как да живеят. Други даряват по домове, не тъгуват по нета.  Който както е решил да се чувства. Всички сме свързани енергиино и положителната енергия ние си я създаваме, както и отрицателната. Ти храниш другата на моята страна със сигурност. Ние се повеселихме цялата седмица и се заредихме положително.
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #6 -: (Неделя) 25 Декември 2016, 07:04 »

Да ми е тегаво ли? Че кой е казал, че ми е тегаво?

Нещо  са ми напълно непонятни всичките ти изказвания. Струват ми се много повече като пропаганда, отколкото като лично мнение... ако въобще са верни и наистина животът ти е както го описваш, това би означавало, че ти не живееш никакъв живот, а си обсебена от нечия пропаганда и дори не го осъзнаваш.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #7 -: (Неделя) 25 Декември 2016, 07:59 »

Пфуу,че си лош ,бе Форуме..
Аз си"празнувам"..И тиквеник си направих,и сърмички и чушки с боб и питка..А за днес на детето вратни пържоли,а за мен вместо пържоли- двойна кутия" Мерси "
Абе ядене,спане готини филмчета..
Коледа и Н.Г.са ми любимото време..
Целия декември си е моя месец и не се лишавам от нищо и много си угаждам

P.p.  a podrobnostite okolo praznicite,ne me vulnuvat..
Za men vinagi praznicite sa bili vreme za pochivka I vglubeniene,a nekva diva hiper aktivnost..
« Последна редакция: (Неделя) 25 Декември 2016, 08:09 от Psyhea » Активен
Неактивен Dorssay
Sr. Member

« Отговор #8 -: (Неделя) 25 Декември 2016, 09:09 »

====П.П.
Не съм цитирал никой, Dorssay
=====

Хм!!!
Ако бях стария и неосъзнат Дорсай щях да кажа , че си рядък *едерас Форуме. А също и да заключа , че още не си бит. Просто е чудно , че с тая нагласа някой не ти е направил главата квадратна още и да ти я напълни с човешки мисли ....

Но понеже съм новия и любезния Дорсай няма да го кажа това , а ще споделя някои мисли.

Предвид на една твоя реплика от друга тема , по повод на "провокациите" които правиш тук , мога да предположа също и че се "храниш" с емоции. т.е. провокираш и доволен сърбаш реакциите на хората. т.е. онова дето му викат "енергиен вампиризъм". Може и да е така , а може и да не е ...Бог  с теб , но мисълта ми е за друго:

Позволявам си да взема отношение по този пасквил дето си постнал по две причини:

1. Доколкото обръщението ти е към всички във Форума (респективно и към мен) и ме "нахрани" с коледни пожелания като ме определи като "подла душица" , "гладен" , пожела ми "раздори в семейството" и прочее и въпреки , че го определям като грешка , все пак пиша тези редове.

2. В някои теми , особенно тези от преди година и повече , ми направи впечатление доста интересни неща които пишеш. Интересна метаморфоза и развитие има в профила ти през това време и си струва човек да се опита да разбере , като как и защо се развиваш по този начин

А иначе , този Форум се е превърнал в поле на битка кой по-по най , всеки доказва с пяна на уста някаква своя ИСТИНА , че тя е крайната , че Дънов , Мънов и на Брат Пит - брат му носят светлината на ЗНАНИЕТО и всеки адепт се чувства длъжен да воюва и да ги доказва , естествено прехвърляйки се на личните качества на опонента/тите.

Не знам ... година и половина не влизах тук поради липса на интерес , сега нивото е два пъти по-ниско даже и от тогава ... Но ще хвърлям по едно око , някой може да каже нещо интересно , още повече , че в българския сегмент на интернет няма много избор къде човек да общува на подобни теми без да го сметнат за луд хе хе хе хе Smiley)))))

Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #9 -: (Неделя) 25 Декември 2016, 09:53 »

Дора, ти нормална ли си?

Предлагаш на някой да се самоубие и се хилиш като пача. Егати лицемерието! И ти ли си от няква секта, която подтиква хората към самоубийство? Нали беше много позитивна, какво стана?

А Форум никога не е твърдял, че обича хората. Какво ви възмущава? Не виждате ли какво стои зад думите му?

Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #10 -: (Неделя) 25 Декември 2016, 10:06 »

Явно и стария и новия Dorssay няма какво да каже.

Но пък има една съществена разлика между моите пожелания и онези, които масово се разменят. Разликата е именно в това, че едните са клишета, зад които не стои смисъл, а другите са потенциални вероятности, фактът на чието случване хората обичат да прикриват с редовното празнично заслепяване.

Защото във всяко семейство има причина за раздори, Dorssay, и убеден съм, че твоето също не е изключение. Затова аз само се правя, че пожелавам раздори на всички, това е провокация. В действителност, раздорите в семействата на всички българи са факт, чиято публичност просто се отлага заради користни или лицемерни съображения. Хората масово бягат от факта на действителността, но нямат къде да се скрият от тези неща. Така че аз не пожелавам и не си фантазирам - рано или късно латентните семейни раздори ще секретират отровата си в ежедневието. Те всъщност отдавна го правят.

И нима не е едно грандиозно лицемерие всичко около тези прзници? Каква е разликата между тази отблъскваща, лишена от всякаква жизненост ритуалност и безсмислената, умираща нагиздена елха? И пожеланията на хората, точно както цялата традиция, е един театър. Театър е, защото ако някой действително беше с добри намерения към който и да е, той щеше цяла година да се грижи и ТРУДИ за щастието на онези, които го засягат, а нямаше да ги засипва с приказки и то на специално определени дни, които насърчават хората да отправят такива празни приказки!

Но дребните душици през цялото време се крият и спотайват от работата, която имат за вършене върху себе си и се крият от обществената отговорност, защото точно това е спасяването на безсмъртната си душа - лична И обществена отговорност - а на празниците същите тези мижатурски душици се чувстват ОПРАВДАНИ да си затварят очите, и това за тях означава празник, защото през цялото останало време те трябва да се правят, че не са си затворили очите за отговорността на собствения живот.

Освен това, НИКЪДЕ в Новия Завет на Библията не се насърчава празнуването на Коледа/Рождество Христово, Великден или каквото и да е!

Христовото учение не разпознава празниците като нещо, нужно за духовното развитие на човек и чистотата на душата му, и никъде в Новия Завет празнуването не се възприема като нещо свято и като част от човешкото Спасение, напротив - на празниците се гледа като на нещо също толкова светско, колкото е всичко свързано с държавния, кесарски живот.

Което означава, че във времена като сегашните, това, което масовия народ прави, е противопоказно за възраждането на каквато и да е добродетел.

Затова, Dorssay, може би е крайно време да станеш по-умен, защото самият факт, че все още никой не е посегнал да ми прави главата квадратна, е достатъчно красноречив и сам говори за себе си.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #11 -: (Неделя) 25 Декември 2016, 10:20 »

И вие, наглеци, си мислите, че аз ще приема вашите така-наречени "пожелания"? Мислите си, че аз като ответна реакция ще участвам в този абсурден и унизителен театър, като от своя страна ви замеря с някакви празни думи в знак на ответен присмех?

О, това никога няма да стане!

Можете да се присмивате един на друг, можете по цели дни да си засвидетелствате отсъствието на каквото и да е уважение помежду ви, като си говорите небивалици, но дните, които постоянно ще ви напомнят за горчивата реалност на забатачената съдба на народа ви, са почти 365! И защото аз съм аз, и защото аз съм който съм, ще се постарая тези дни да станат точно 365!
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #12 -: (Неделя) 25 Декември 2016, 10:38 »

Какво направихте ВИЕ бе, пожелатели, за форума по Коледа?

Идва Рождество Христово и СЕГА вие се сещате да пожелавате празнословия!!! СЕГА вие се сещате да се правите на мъже, чувствайки се беззащитни и гузни заради това, че живота ви и личностното ви развитие за поредна година отива наникъде!

Аз се опитвам да осигурявам материали постоянно, така че новите ми теми специално за Коледа няма да са много повече отколкото обичайно са, но даже сега в тези дни аз се старая да осигурявам материали, защото МЕ Е ГРИЖА за това място! И точно защото ме е грижа за МНОГО НЕЩА не празнувам! Защото ВИЖДАМ, че няма как човек да го е грижа за много неща, но да се придържа към стериотипния живот и стериотипното поведение!

Други съфорумци, които ги е ГРИЖА, също се опитват да допринесат нещо за другите! Нашата съфорумка например, която желае да остане анонимна, ви подари ЦЯЛА ЕДНА КНИГА за тази Коледа, но не съм видял някой да забелязва, че това е коледен подарък от нейна страна!

Благодаря и на admin, че за Коледа във форума има един трол по-малко!

Но вие, готованците, като Dorssay например който явно ще е защитника на тазгодишните дивашки животински обредности, винаги сте първа писта на пожеланията, защото ръцете ви са празни точно както думите!!!
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #13 -: (Неделя) 25 Декември 2016, 11:36 »

Um,az v ton s kolednia duh,spamia po malko iz temite..
Ama sled NG,da si opravia kompa i..snachale.. Smiley
Активен
Неактивен Dorssay
Sr. Member

« Отговор #14 -: (Неделя) 25 Декември 2016, 11:57 »

======защото самият факт, че все още никой не е посегнал да ми прави главата квадратна, е достатъчно красноречив и сам говори за себе си====

Тук акцента е на "все още" ... За всичко има време.
Възможната причина за това забавяне е , че витаеш във виртуалното пространство. т.е. ако по някакво стечение на обстоятелставата (което разбира се няма как да станеСъдбата те доведе в къщи в хола да развиеш подобна тирада , то с вероятност над 99% ще усетиш въздействието на материалната Вселена над Ефирното си тяло.

Но това са глупости ... по съществото на темата (така и така сам се набутах и отклоних в тази безсмислена личностна дискусия) мога да споделя личното си мнение , доколкото сама по себе си тя е интересна.

Религиите и техните празници (специално днешния) са създадени и се практикуват защото чрез тях Света на простосмъртните е по-разбираем и съществува някакво подобие на ред. Хубав или лош - все пак е Ред. И в този смисъл са необходими на хората като цяло и вид. Ние имаме Рождество , мюсюлманите имат Байрями , другите си имат други техни празници и всички си честитят и се поздравяват..
Другата алтернатива е кръв и Хаос.
Няма да си честитим , няма да се поздравяваме , има дрязги във всяко семейство (в моето също) и когато свършат словесните аргументи ще продължим да налагаме СВОЕТО виждане за ПРАВИЛНО и НЕПРАВИЛНО с други средства , докато накрая не останат само ПРАВИЛНИТЕ хора (от гледна точка на Форум).

За щастие този път е вървян вече , което не му пречи да се повтори и от виртуалното пространство Форум да цъфне в реалното с качулка на главата и факла в ръцете , с която да пали кладите върху които ще горят "неправилните". Тогава опираме до въпроса , а какво става ако някой , също толкова краен и категоричен , но с друга ПРАВДА и с по-голяма факла, не е съгласен с гледната точка на Форум ?

Естествено , за мен е обида към интелекта ми да вярвам , че Исус е Бог - обстоятелство , което е потвърдено на Никейския Събор при Константин и решението за което е взето с обикновенно гласуване 50+1 гласа , като преди гласуването е имало раздаване на пари и прерязани не едно гърла , за да се насочи по "правилния" начин.

И въпреки това считам , че днешния и подобни на него празници (от всички конфесии) имат своето място и смисъл , а кой-как се развива и какво смята си е негова лична работа , стига да не пречи на останалите и да не им налага с огън и меч своята ПРАВДА.

Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: