Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Странни промени в Слънчевата система  (Прочетена 621 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6899
мислите определят съдбата ти

« -: (Четвъртък) 22 Декември 2016, 19:54 »

Слънчевата система се променя и никой не знае защо. Промените обхващат всяка планета, Луната и Слънцето. По-подробно :
http://hadzapi.blog.bg/lichni-dnevnici/2016/12/21/solnechnaia-sistema-meniaetsia-i-nikto-ne-znaet-pochemu.1498330   
Активен

bojinkata
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #1 -: (Петък) 23 Декември 2016, 01:16 »

Слънчевата система се променя и никой не знае защо. Промените обхващат всяка планета, Луната и Слънцето. По-подробно :
http://hadzapi.blog.bg/lichni-dnevnici/2016/12/21/solnechnaia-sistema-meniaetsia-i-nikto-ne-znaet-pochemu.1498330   

Мисля, че има няколко основни причини:
1. Както Земята гравитира около Слънцето, така и самата Слънчева система гравитира около друг център, т.е. движи се в пространството на космоса и преминава през различни части от галактиката. Т.е. места, сектори от галактиката където Слънцето не е било, а сега навлиза и преминава през тях. В момента се намираме в т.нар. "фотонен пояс" и това нещо въздейства на самото явление, което на Земята обобщаваме като - електромагнетизъм.

2. Слънцето също увеличава интензивността си, навлизайки в нов етап от развитието си. На подобие както човек минава през различни етапи - детство, юношество, активна възраст, апогей, намаляване на жизнеността, старост - през всичките тези етапи по различен начин и с различен интензитет функционират жлезите, органите, клетките на тялото и т.н. В момента Слънцето също минава в друг етап от развитието си, а ние на Земята го усещаме това, чрез промяната на слънчевите лъчи, които то изпуска и заряда, който се носи в тях.

------------------------------------------------------

Получава се нещо което е неуловимо, когато се наблюдава от позицията на нашата планета в третото измерение, в което като човечество сме съзнателни най-вече. Земята се върти по-бързо около оста си и около Слънцето, но заедно с нея и всички останали планети и спътници се въртят по-бързо. Денонощието на Земята е много по-кратко от преди и продължава да става все по-кратко. То все си е 24 часа, понеже ние така ги разграфяваме изкуствено, но тези часове, все по-бързо преминават. Когато човек е на Земята не може да констатира по-бързото движение на планетата, защото и другите планети се движат по-бързо. Т.е. зависимостите между орбитите и периодите на завъртания продължават да съвпадат. Наблюдавайки от Земята, човек просто остава с впечатление или вътрешно усещане, че всичко е по-интензивно в ежедневието му и се случва по-бързо. Звучи нелогично, но може да се погледне и от друга гледна точка - в рамките на денонощието от 24 часа се случват много повече събития и промени. В рамките на един човешки живот на Земята, съответно също се случват много повече събития и промени. И това е причината все по-отчетливо да виждаме промените в Слънцето и планетите около нас.
Част от учените търсят причината в непозната енергия, която въздейства на Слъценто и планетите и ги променя. Но тази енергия въздейства на това което възприемаме като време и пространство и затова вече имаме възможност да виждаме в рамките на един или няколко човешки живота и самите промени.
Активен
Неактивен Робинзон
Full Member
Публикации: 137
Мисля, следователно...мисля!

« Отговор #2 -: (Петък) 23 Декември 2016, 01:51 »

В тази хипотеза има поне 3 взаимно изключващи се противоречия, нещо друго е!
Активен
Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #3 -: (Петък) 23 Декември 2016, 02:41 »

В тази хипотеза има поне 3 взаимно изключващи се противоречия, нещо друго е!
Робинзон, не знам дали отговора ти е към моя коментар точно или към статията от линка на божинката.
Това което не е явно, наистина е под съмнение, но това което е явно, смятам, че всички го виждаме - нещата се случват все по-бързо и скоростно. Т.е. все по-бързо идва момента, за да се види на яве от всички хора, случващото се като осъзнато и доказано събитие, без да има нужда да се излагат хипотези.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 6899
мислите определят съдбата ти

« Отговор #4 -: (Петък) 23 Декември 2016, 11:33 »

Не виждам кое е самоизключващото се, но това са си хипотези. Във филма се допуска, че всичко това става заради планетата Х, която идвала към СС. Но тя идва, идва и все не идва, пък едва ли тези огромни промени са свързани с една планета, пък каквато и да е тя. По скоро е вярно написаното от Страшкоу - Цялата СС навлиза в нови пространства, с нови полета, интензитет, честоти, други СС и тн. Но промените са научно доказани факти!
     По важно е да си останат любопитни факти и да няма апокалиптични последици за нас!

Активен

bojinkata
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #5 -: (Петък) 23 Декември 2016, 11:52 »

Реципрочната система дава логически издържано и обосновано обяснение на всички тези процеси, към което тезата на Страшкоу много се доближава.

За нас няма да мине без апокалиптични последици, мисля. Всичко можеше да е плавно, ако от наша страна нямаше съпротива, но такава съпротива на глобалните промени (на системните по-скоро, защото те не засягат само глобуса, но и слънчевата система) има, и то доста ожесточена, в лицето на гео-инженерството, което се вихри с пълна и "амбициозна" сила, както се изказват самите правителства, агенции и корпорации, които го извършват. Единственото, което такова поведение подсигурява, е неизбежния, обострен катарзис в кулминацията на промяната.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 1964
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #6 -: (Петък) 23 Декември 2016, 11:57 »

Тази Х планета идва с женската си- магнитна енергия, затова казват, че се вдига вибрацията на планетата ни. За много кратко време и то. И "новите хора" се раждат на тази по-висока вибрация, затова промените ще стават много бързо. Ние е хубаво да се настроим на новото по-бързо, като агностици.
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Робинзон
Full Member

« Отговор #7 -: (Петък) 23 Декември 2016, 15:16 »

Робинзон, не знам дали отговора ти е към моя коментар точно или към статията от линка на божинката.
Това което не е явно, наистина е под съмнение, но това което е явно, смятам, че всички го виждаме - нещата се случват все по-бързо и скоростно. Т.е. все по-бързо идва момента, за да се види на яве от всички хора, случващото се като осъзнато и доказано събитие, без да има нужда да се излагат хипотези.

Да, към твоя коментар е, ще обясня кое е смущаващо:

1.Да допуснем, че процесите текат по-бързо.

а) Текат по-бързо само на Земята - ускорено е времето, ние сме вътре в ускорения поток и не усещаме ускоряването.

Какво следва от това? Процесите в Слънчевата система за нас биха се стрували ЗАБАВЕНИ, а не ускорени.

б) Ускорени са процесите (времето) в цялата Слънчева система.

Следва - тогава не бихме усетили разлика, понеже сме вътре в нея и нямаме база за сравнение.

2.Да допуснем, че събитията се случват "по-бързо" и повече за 24 часа (в количествен аспект).

а) От подобно наблюдение (ако го има) следва, че само за нас/хората времето тече по-бавно и събитията около нас ни се струват на "забързан кадър", което е в унисон със статията, но е в противоречие с идеята в поста ти.

б) При евентуално "забързване на събитията" има два възможни сценария:
                    * Съзнателното ни възприемане на света е забавено, което няма как да не се отрази върху усещането ни за време - 1 час ще усещаме, че минава за 10 минути (примерно), няма да ни стига времето за нищо (ще си връзвам обувките цели 7-8 минути, а ще си мисля, че са 2).
                    * Забързани са само събитията, (количество на процеси за единица време) без личното ни усещане за промяна на времето. Тогава логиката ме навежда на безумна хипотеза, която ще ви споделя накрая!

3.Допускаме, че събитията и процесите на Земята (времето) е забавено.

а) Това се връзва логически с усещането, че процесите в Слънчевата система се случват страшно бързо, но е в противоречие с това, че събитията на самата Земя се забързват за нас.

б) Другото противоречие би дошло от факта, че бихме усещали 1 час като цяла вечност (София - Варна...30 минути с автомобил).

Има нужда от хипотези, те дават възможни обяснения, а неспособността ни да си ги изградим си е наш проблем (ограничеността на човешкото мислене). Задава се някакъв преход, нещо се случва, явно е! Не знам дали има човек, който може да е подготвен за това, но не пречи да опитваме Smiley

Сега...моята налудничава хипотеза...
Ако си представим, че ВРЕМЕТО не е "еднопластово" а има многослоеста структура (подобно на бялата светлина, преди да я разложим през призма), то нещата добиват определени контури, възможни за проумяване.
Представете си, че въпросната мистична планета (тяло/звезда/куп от енергия-както искате го наречете) има свойствата на "времева леща" (или призма), би била в състояние да сегментира отделните слоеве на времето и те да действат по различен начин върху различните части на Слънчевата система и върху съзнанието, биха се обяснили доста от противоречията.
Ако тази компонента, която съзнаваме като време, за нас не се е изменила (усещане за време), а едновременно с това други са "облъчили" Слънчевата система, ще е нормално да отчитаме по-бързи процеси без усещане за забавено време.

Малко нескопосно се изразявам (бедни сме на понятия, г-н Кмете Grin), но има мислещи хора сред вас, ще схванат идеята.

Това ми хрумва на "прима виста", атакувайте Smiley

Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1579
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #8 -: (Петък) 23 Декември 2016, 16:52 »

Grin
Чайте и аз да ритна топката,ши пробвам на боц и ши и дам фалцет.
Доколкото съм наясно времето е лично и сборно.Като сборно е за такива Азове които имат една времева линия в която те участват.Тука на Земята има две времеви линии,едната е наша на Българите, другата на тея дето са се богоизбрали.И всеки фен клуб си "захранва" времевата линия.Тука преди два дена беше Българската нова година.Тишина,може би заради хакването на сайта,щото много внимателно на дебят.Времевите линии на Земята почнаха да се разделят,който във която участвува ще му се случват случки според времевата линия.Аз си държа на нашата и на новата година си пийнах хубу даже един двуполов са пробва нещо ма му фръкна тиквата.
Ориентирайте се коя времева линия ще захранвате щото ако подминете разклонението бая зор ще видите да се върнете обратно и да хванете другата.Що? Ми щото ще трябва да имате достатъчно за целта лично време.Минахме от бая време на лична отговорност тъй че оправяйте се.
Крадците винаги следват другите за да могат да открадат,щото ако минат напреде няма посято те не сеят и няма какво да крадат.Същото е и със празниците.
А, във времето участва и енергията дух,който има личен дух има и лично време.Ако няма са на ясла ма не се знае до кога,Безплатен обяд няма.
 Cool
П.п. Още нещо ми дойде на акъла.Промените са странни за тия които изучават живота.За тея които си живеят живота е нормално.
Начина за работа тука във С.С. е материализиране,то става като се слезе надолу.Работи се и се свърши работата.Сега почва обратното,всяка жаба във гьола си.С.С е от лични АЗове,и ако си гледаме чакрите ще са като ламби на асансьор,кат стигне етажа и светва докато се качим най горе.Ако някои не им стигат чакри,Ми, не знам.
« Последна редакция: (Петък) 23 Декември 2016, 17:16 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #9 -: (Петък) 23 Декември 2016, 17:35 »

http://xcombg.net/index.php?topic=1351.0

Тук съм обяснил всичко относно усещането за време. Разбира само който иска.

Това, което в момента обсъждате (Робинзоне) произлиза от фундаменталното недомислие, че времето се счита за субективна величина. Вие просто се опитвате да си изясните времето субективно ли е или е обективно.

Въоще... не знам колко години трябва да обръщам внимание на това нещо, докато си дадете сметка, че това е грандиозния разкол: хора, които си въобразяват субективна истина, и хора, които са наясно, че истината е обективна.

http://xcombg.net/index.php?topic=1281.0

За проблема съм писал през Юли миналата година. Следователно за обективната основа на времето и как се измерва съм писал през Септември миналата година.

И Страшкоу е доста прав в което каза по-горе.
Активен

Неактивен Робинзон
Full Member

« Отговор #10 -: (Петък) 23 Декември 2016, 18:49 »

Пак дрън - дрън... и нищо в подкрепа или отричане.
Говоря за чисто техническо разлагане на времето, това как съзнанието възприема една компонента от него е отделна тема. Не,че не е вярно, но е задълбаване в конктретиката и изпускане от поглед на глобалната възможна постановка.
Ми...шъ ма прущааш за късогледството, ма не виждам как може да е прав извън контекста на тази (или подобна) хипотеза.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #11 -: (Петък) 23 Декември 2016, 18:58 »

Пак дрън - дрън... и нищо в подкрепа или отричане.

Обосновката ми с посочените линкове, на които подробно съм изложил веки свой аргумент, е категорична и конкретна. Но ти, както винаги, не четеш, понеже целта ти е само да си чешеш езика, нищо повече. Хортувания на дребно като цяло не правя, даже и с приятелите ми. Ако си мислиш, че ще си губя времето в личен разговор с теб, при положение, че съм се постарал своевременно да развия аргументите си в цели теми преди месеци, лъжеш се.

Времето е обективна величина, а идеята "забързано за нас, значи другото ни се струва бавно" е пропаганда от гледане на твърде много Холивуд и четене на твърде малко документална литература.

Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #12 -: (Петък) 23 Декември 2016, 21:41 »

Има нужда от хипотези, те дават възможни обяснения, а неспособността ни да си ги изградим си е наш проблем (ограничеността на човешкото мислене). Задава се някакъв преход, нещо се случва, явно е! Не знам дали има човек, който може да е подготвен за това, но не пречи да опитваме Smiley

Робинзон, не смятам, че се задава преход - защото ние вече сме в този преход и минаваме през него. Не само, че сме подготвени, а ежедневно ставаме все по-осъзнати и подготвени. Някои са осъзнати и възприемат и ментално това което се случва, други се насочват интуитивно без да имат ясно логическо обяснение, трети чрез авторитети, изградени доктрини и философии и др. неща, но по-голямата част от човечеството преминаваме в момента.
Активен
Неактивен Робинзон
Full Member

« Отговор #13 -: (Събота) 24 Декември 2016, 01:50 »

Да, Страшкоу, съгласен съм, че е започнал прехода, но сме в началото му, според мен.

Форуме, изчетох "трудовете" ти, похвално за работата и ентусиазма (бе ти не спиш ли понякога, бре), съгласен съм с всичко, освен с това, че материята била пространство.
Материята е форма на проява на ИНФОРМАЦИЯТА, която се проектира В "тъканта" на пространството. А че времето било състояние на пространството...ами не е съвсем точно! То се създава в по-високите пространствени измерения и им е съставна компонента, но за широката аудитория, да кажем, че се доближава до истината този израз. Създадено там, се излъчва (думата не е точна, по-скоро прониква) в нашето пространство еднопосочно, може само да има промяна в интензитета. "Скоростта" не е правилната дума, понеже означава, че би се измервало само чрез себе си, което е логически абсурд, нали така.
Хайде сега да помислим над "забързване" или "забавяне" на времето като изрази? Самите те също са абсурдни, нали?
Все едно да кажа - колко време изминава за...единица време? Grin
Ползваме ги само за да се добие представа за това, което искаме да кажем в случая. Правилното е по-интензивно и по-пасивно излъчване на време.

Колкото до някаква субективна или обективна истина...къде ме заби? Няма как да се избегне субективното възприемане на обективни неща, въпреки, че са обективни. За да стане, трябва да сме "извън нещата". И в това е парадоксът  на възприемане, тълкуване и недоразумения.

Хайде сега, обясни ми в 2 - 3 изречения, (не повече) какво казваш по въпроса за статията в резюме?
Казваш - така и така и...точка, без да обясняваш кое, защо и как, просто като краен извод?
И без да намесваш Холивуд  без да ми правиш личностни анализи, те не са нужни, не сме на психотерапия.

Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #14 -: (Събота) 24 Декември 2016, 03:26 »

По въпроса за статията: Статията представлява някакви свободни съчинения по улична езотерика; съществуването й има отрицателен обществен принос, защото е дезинформация.

Единствената истина в нея се съдържа в заглавието - да, Слънчевата система се променя.

И това много добре се знае защо, както казах, в Реципрочната система на теорията точно този тип космически механизми са много добре описани и обосновани.

А именно - Слънцето е организъм, който се развива, и има етапи на развитие, представляващи циклични избухвания и прераждания (преформирания). Всяка планета също представлява организъм с циклично поетапно развитие, представляващо периодично разширение и нарастване. И, както логически се предполага, всички тези цикли на развитие са свързани и синхронизирани - на Слънцето и на планетите.

Не бива да се забравя и че в Природата нещата не са механистично съвършени. Космосът е отворена, околна среда, така че космическото местонахождение на Слънцето и планетите му оказва влияние върху вторичните обстоятелства на протичането на всяко циклично развитие.

Защото то е "моментно", както се обяснява в Реципрочната система на теорията, тоест развитието се разгръща на дискретни квантови единици, стъпаловидно, реализира се само онзи потенциал, който тихо е "узрявал" определен период от време.

Нужно е да разглеждаме космическото пространство като "климат" за тези събития на поредното Слънчево и планетарно съзряване.

Не става дума за никаква Нибиру. Става дума за един естествен процес.

С времето и пространството се обяснява всичко. Така че най-важното нещо е да разполагаме с някакво пълноценно разбиране за тези две понятия, и най-важното е винаги да изхождаме от позиция, основаваща се на пълноценното разбиране на времето и пространството. Така никога няма да сбъркаме в анализа на каквото и да е.

Реципрочната система на теорията предоставя може би най-пълноценното схващане за взаимовръзката между време и пространство, преливането на едното в другото, и величината на скоростта като контролния оператор на това преливане.

С други думи... тезата ми е... че темата е по-скоро излишна, а мотивиращата я статия постига дезинформация като основен ефект.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: