Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Продоволствен проблем - източници  (Прочетена 706 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен vtomchev
Newbie
*
Публикации: 4

« -: (Неделя) 20 Ноември 2016, 21:37 »

Здравейте, следя сайта от скоро и го намирам както за много интересен. След като прерових половината интернет и не успях да намеря това което търся, реших да пиша тук с надеждата да ми помогнете. Проблема е следният: трябва да напиша *урсова работа на тема " Продоволствения проблем и устойчивото развитие". Проблемът е, че при написването и трябва да въведа източника на информация, тоест книга, учебник помагало и т.н....опитах да взаимствам от други *урсови работи, но там явно умишлено са скрити източниците. Надявах се някой от вас да разполага с онлайн книга или помагало което може да ми помогне. Литературата която ни беше дадена като насочваща от преподавателя ни е: "Състоянието на планетата" - Лестър Браун; "План Б 2.0" - Лестър Браун; "Земята баланс" - Ал Гор. Много ще съм благодаерн ако някой може да ми помогне !
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #1 -: (Неделя) 20 Ноември 2016, 23:05 »

Ето ти го корена на целия проблем по "продоволствения проблем и устойчивото развитие".

Трактат за Свободната Енергия

ПРОБЛЕМЪТ С УВЕЛИЧАВАНЕТО НА ЧОВЕШКАТА ЕНЕРГИЯ

Това означава думата "развитие" + думата "устойчиво". Връзката между "продооволствения проблем" и "устойчивото развитие" е, че когато второто е налице, първото го няма. Първото е признак за фактческата липса на второто. И в тези два линка е единственото решение. Твой избор е, дали ще възприемеш думата "единственото" в пълната й сила или не. В линковете споменавам достатъчно на брой авторитетни източници и има достатъчно препратки.

Ако преподавателите ти не са съгласни с истината (а те няма да бъдат), тогава няма да завършиш, и това е.

Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #2 -: (Неделя) 20 Ноември 2016, 23:24 »

Здравей vtomchev,
не са книги, но може да е от полза, линк с видеоматериали - http://www.dokumentalni.com/

Ако трябва да описваш нещата в *урсовата работа до първопричините, е нужно да засегнеш тайните ложи и ордени, а има голяма вероятност преподавателя ти, да е член в такава организация и според мен се получава деликатна ситуация.

Идеята за съществуването на този и подобни форуми е да се изказват нещата по-директно, което май все още е доста неприемливо за *урсови работи и изобщо за ежедневния ни живот на публични места.

Тези дни гледах стари архиви от предаванията на Всяка Неделя. Слагам линк с едно изказване на Михаил Горбачов. Мисля, че е по темата: Михаил Горбачов - За кого бие камбаната? (Всяка Неделя)

Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #3 -: (Неделя) 20 Ноември 2016, 23:44 »

Да. Към това, което Страшкоу каза, бих добавил и че те увъртат нещата, инвестират кариерите си в празнословене и усърдно гравитират около решенията на проблемите, които решения са отдавна известни.

Искам да кажа, че тези насочващи материали, които са ви дали, са плитки. Дори не правят опит да се спуснат до сърцето на проблема, защото това ги безпокои (под енигматичните "Те" имам предвид академичния кабал в храмово-религиозните заведения). Нежен намек, че не иска им се говорят "глупости", ами искат да им напишете купчина увъртания, предъвквани през последните 200 години. Искат да им изплюете онова, което поколения наред дипломирани вишисти са преживяли и сега ви го връщат и на вас да преживяте.

Тук няма да намериш плитки неща. Аз поне съм се погрижил за това, доколкото зависи от мен. Ако си истински любител на образованието... първата грешка е, че въобще си решил да правиш кариера, и то в Системата. Ако си просто завършващ проформа... това не е правилното място. На теб ти трябват стандартни, изтъркани, безсмислени и клиширани неща, за да си направиш дипломата. Няма такова нещо тук.
Активен

Неактивен vtomchev
Newbie
*

« Отговор #4 -: (Понеделник) 21 Ноември 2016, 20:13 »

Доста интересни линкчета, благодаря. Вече намерих от каквото се нуждаех, колкото до това, мисля че ще бъда погледнат с насмешка ако включа подобен тип информация...за жалост.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #5 -: (Понеделник) 21 Ноември 2016, 20:15 »

"Земята баланс" - Ал Гор.

О,Ал Гор..Великия Ал Гор,великия природозащитник,радетеля за спирането на глобалното затопляне.. Само дето толкова му пука на този студенокръвен лъжец за Земята,че докато обикаляше света за да ни изнася лекции от какво жизненоважно значение е да си спираме крушките и да стягаме кранчетата на чешмите,се придвижваше с частен самолет,дето хаби гориво за 2000 леки автомобила.. Grin
Сега.. Не казвам да маа пеш,ама можеше поне с първа класа от редовен полет да се задоволи..Ама тц..Друго си личния джет..

"Не ме гледай какво правя,а ме слушай какво ти говоря"
И този ще ми го тикат за пример,майко мила!

п.п.Успех с *урсовата!
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #6 -: (Понеделник) 21 Ноември 2016, 22:01 »

Доста интересни линкчета, благодаря. Вече намерих от каквото се нуждаех, колкото до това, мисля че ще бъда погледнат с насмешка ако включа подобен тип информация...за жалост.

Не е жалкото това, че ще те погледнат с насмешка, ако включиш подобен "тип" информация. Жалкото е, че все още се числиш към онази общност, която счита истината за "тип информация", който буди насмешка.

Жалкото е, че си продаваш задника, и че ще бъде за цял живот.
Активен

Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 151
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« Отговор #7 -: (Вторник) 22 Ноември 2016, 09:17 »

vtomchev,
структурирай си темата горе-долу така:
Фактическа обстановка: Цялата икономика е изградена върху основата на черпане на ограничени по количество източници. (нарастващи нужди и ограничени ресурси - дефиниция за науката икономика)
Проблем: Нужни са ресурси, за да продължим да живеем както живеем, а ресурсите свършват. Тука разтягай колкото искаш локуми и давай колкото примери искаш. Все ще свършат работа. Вметни и темата за парите - и те са част от проблема.
Решение: Недей дълба в темите кой има интерес да не се намери решение. Наблегни върху нуждата от усъвършенстване на съществуващата технология и развитието на научната мисъл. /Пътят не е това. Нужно е "обръщане" на 180 градуса в разбиранията за базовите принципите, но ще ти свърши работа за *урсовата работа/ После, така лекичко за финал, вмъкни идеите на хората, за които Форум ти даде линк и нуждата от изследването и въвеждането им в практиката.
И приключи с *урсовата си работа.
А, ако желаеш да се саморазвиваш - чети. Чети критично и мисли. Подлагай на съмнение всичко, което ти представят за чиста монета. За начало започни от какво е квант? Имай в предвид, че цялата точна наука е изградена върху тази основа - квантовата физика. После може да се запиташ какво е волт и ампер? Ако потърсиш обяснение, може би ще откриеш, че едното обяснява другото и нищо извън тях не ги дефинира. После се запитай, как по дяволите сме устроени и какво точно е атома?
Събирай информация, подреждай я в главата си, премисляй я и я "вързвай" парче по парче. Изгради си собствена система от разбиране, тествай я в заобикалящата среда и я споделяй с останалите. Но ако държиш да завършиш, не споделяй това с преподавателите си и в *урсовите/дипломните си работи.
Академичната клика не обича инакомисленето! Обича да й повтаряш, все едно отразяваш като огледало. И колкото по-сложно, толкова по-добре, според нея.
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен vtomchev
Newbie
*

« Отговор #8 -: (Сряда) 23 Ноември 2016, 23:51 »

Благодаря   Smiley
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: