Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подсъзнателно обучение  (Прочетена 6831 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен user3
Full Member
Публикации: 163

« Отговор #15 -: (Сряда) 13 Март 2013, 17:14 »

Твърде много зависи. Мисля, че тези въпроси възникват, защото към тях се подхожда от грешната страна.
  Възможно.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #16 -: (Сряда) 13 Март 2013, 22:32 »

...Става въпрос за това, че в разбирането на индианците няма място за белия човек - разбирането им е било недостатъчно. Белият човек е имал повече сила, защото е имал повече разбиране.
nea
Ако на едно малко дете му дадеш една играчка (джаджа), то ще я върти, ще я върти и понеже не осъзнава какво да прави с нея ще я удари в земята и ще я счупи. След това ще почне да се смее.
Ние (човеците) всички сме деца и чупим (унищожаваме) всичко около нас, понеже не осъзнаваме за какво е и какво да правим с него. След това се смеем.
Има "някой" който ни пречи да пораснем - манипулира ни. Ако осъзнаем невежеството си, ще спрем да чупим (унищожаваме).
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #17 -: (Сряда) 13 Март 2013, 23:41 »

...Става въпрос за това, че в разбирането на индианците няма място за белия човек - разбирането им е било недостатъчно. Белият човек е имал повече сила, защото е имал повече разбиране.
nea
Ако на едно малко дете му дадеш една играчка (джаджа), то ще я върти, ще я върти и понеже не осъзнава какво да прави с нея ще я удари в земята и ще я счупи. След това ще почне да се смее.
Ние (човеците) всички сме деца и чупим (унищожаваме) всичко около нас, понеже не осъзнаваме за какво е и какво да правим с него. След това се смеем.
Има "някой" който ни пречи да пораснем - манипулира ни. Ако осъзнаем невежеството си, ще спрем да чупим (унищожаваме).

Вече намесваш философия.

Тази джаджа, тя ли е смисълът? Не - детето е смисълът. Джаджата съществува единствено заради него - детето казва какво е джаджата. И то кава, че тя ще бъде играчка - и тя наистина става играчка.

Когато я чупи, то е нейн господар, защото смисълът й и съдбата й са единствено в името на детето - без детето, тази джаджа няма предназначение, и е безсмислена. Когато то я чупи - то е в правото си.

Светът е безсмислен, ако няма Азове, които да го възприемат. Азовете са смисълът на Сътворението. И ще чупят като господари, и ще създават като господари, и ще се държат като господари. Защото именно Азовете, в своята Единна форма, са рализирали това Сътворение в самото начало. То е наше.

А джаджите и играчките са МОЯ и ТВОЯ измислица. Както и целия свят, и всичките му измерения.

Разбира се, разполагаш с пълната свобода да имаш вкусови предпочитания към НАШАТА собственост  hi
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 14 Март 2013, 01:38 »

Почти нищо не разбрах от това което написа. Аз имах предвид не играчката, а защо я троши, защо я унищожава? - защото не осъзнава какво прави.
Белите, стрелят и убиват индианци не защото имат повече разбиране, а защото не осъзнават какво правят ("деца" са).
Това не е философия, а изтрадано знание във времето.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #19 -: (Четвъртък) 14 Март 2013, 04:35 »

Почти нищо не разбрах от това което написа. Аз имах предвид не играчката, а защо я троши, защо я унищожава? - защото не осъзнава какво прави.
Белите, стрелят и убиват индианци не защото имат повече разбиране, а защото не осъзнават какво правят ("деца" са).
Това не е философия, а изтрадано знание във времето.

Исках да кажа, че няма закони във вселената. Няма такова нещо като "правилен начин", или "подходящо поведение", или положение "кое как трябва да бъде".

Не е нужно някой да осъзнава какво прави. Нещата просто СА, каквито са.
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #20 -: (Четвъртък) 14 Март 2013, 14:36 »

Исках да кажа, че няма закони във вселената...
Явленията които науката физика е описала наблюдавайки природата не са ли закони и правила? Ако се екстраполира понятието, не е ли същото и за вселената?
Радвам се, че го написа понеже от тук се вижда ясно от къде идват тези големи разминавания във вижданията ни. Пък аз много обичам да си нищя от къде идват разминаванията. hi
Активен

Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 14 Март 2013, 15:04 »

Темата нямаше за цел да събужда асоциации с комплекса роб-господар, а само да отговори на споменатите въпроси.

Еми, след това уточнение си направих труда да прочета темата и ми направи впечатление собственият ти коментар още в първото ти мнение:

Замисляли сте се, че... това да владееш някого е по-сложно, отколкото изглежда?

написала съм абсолютно същото в моя коментар, но за разлика от теб не съм анализирала субективно и хипотетично възможността да имам роб и да съм господар, а малко исторически и с вече познати ни "герои" съм пояснила, неизчерпателно предимствата и недостатъците на робството

Аз например не мога да притежавам никой друг. Може да имам роб, той може да прави каквото му кажа и да няма абсолютно нищо... Но аз не мога да имам НЕГО. Него самия. Мога да го командвам, мога да го унижавам, мога да си играя с него, мога да го бия, мога да имам дори волята му, но не мога да имам НЕГО САМИЯ.
Мога да отнема живота му, но той не е животът си. Животът е бил негов, и аз мога да му го взема... но с това ще го загубя. Не мога да имам НЕГО, притежателя на този живот. Мога само да отнемам собствеността му.
Мога да му отрежа крака. Но в момента, в който отрежа крака му, това спира да е крак - това е просто мърша. Както кучето е куче, докато е живо, после е просто труп. Да, той няма да има крак - аз ще съм му го отнел, но аз също няма да имам крак в повече... не мога да го ПРИСВОЯ. Маго само да направя така, че ТОЙ да го изгуби, а не АЗ ДА СПЕЧЕЛЯ. Този негов крак никога няма да мърда за мен, в мое име. Кракът може да е жив само тогава, когато е собственост на моя роб.

Цитат
Понеже "отговорът" е безполезен... човек всъщност търси "обяснение" - не всеки отговор е обяснение. Затова и трябваше нещата да се погледнат от по-широката им перспектива.

Лично за мен, това положение разкрива достатъчно възможности и съвсем не ме навежда на мисли за ограничение. За мен, това дали мозъкът ми е промит или не няма значение. Аз съм всичко, което мога да бъда, във всеки един момент... а всичко онова, което не съм в момента, аз и не мога да бъда. Иначе щях да съм.

Защо свободата е с такава стойност за вас (коментиращите)?

Не знам какво значи по-широка перспектива, но ми се струва, че доста "тясно" е всяко обучение. Възпитават се "тесни специалисти".
И е много важно на кого и какво си подчинен, дори да е на определено "обучение"- това е определена рамка и схема, според която ти се справяш или напротив. Ако извън тези рамки, цивилизация, култура или традиции те оставят така "обучен" да оцелееш, няма да се справиш. И то не поради невежество. А поради липса на развити способности за адаптация.
Примерите с индианците и африканците и всякакви роби (дори съвременни бледолики слуги, лакеи и камериерки) показва именно кой притежава Власт със сила и воля да я използва.
В случая пък с детето,не виждам каквае драмата? Играчката си е негова или някой му я е дал и дори да няма развито чувство за собственост или съзнание и отговорност да я пази и само да й се радва, то я притежава- не е нужно да я изяжда, за да стане частот него, но ако я счупи пак ще е израз на неговата "власт" над тази играчка.

Притежанието-подчинение спрямо човек е наистина психологически процес и донякъде е свързано и с много други чувства,отколкото с разумни и меркантилни обяснения или  алтернативи за оцеляване. Ако обичаш някого- било дете или друг човек- то си е твое. Не като собственост и притежание, което да използваш, а като твое обично притежание. Не създание. Защото нима ако направя една кола собственоръчно и я продам, тя няма да е на човека, който я е купил? В случая с обичните хора, вместо пари даряваш любов и те са твои.
Завземайки земите или нахлувайки в къщата на някого, или купувайки го с пари, слагайки герба, знамето си, правейки деца на всички жени от племето, това не те прави годподар непременно, нито хората твои роби, ако те не пожелаят.
В случая, да избереш да си роб на богат господар е в пъти по-далновидно, от това да си мизерстващ африканец, болен от СПИН.
Подсъзнателно няма как да ме обучат да се подчиня на някого, ако аз не реша да е така. Дори да харесвам много принц Фелипе, няма да отида и да му служа и да съм му вярна според испанските обичаи и традиции.
Ако турците се завърнат по българските земи и ме принудят да си сменя името и вярата срещу това да ме убият, няма да го направя, защото съм си свикнала с името, и не че толкова вярвам в Христос, а защото не искам. Ще ме убият, добре. Но бих разбрала всеки, който се подчини и запази живота си. Това е избор на всеки. Живота е по-ценен от вяра и убеждения. Последните може да ги смениш, но живот ако затриеш или съвсем изчезне от Земята, не можеш да създадеш.
И накрая, освен да благодаря за обучението все пак, защото е сравнително безплатно и да пожелая много лични успехи на всички Господари по света, друго неми остава Smiley
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #22 -: (Четвъртък) 14 Март 2013, 21:17 »

Исках да кажа, че няма закони във вселената...
Явленията които науката физика е описала наблюдавайки природата не са ли закони и правила? Ако се екстраполира понятието, не е ли същото и за вселената?
Радвам се, че го написа понеже от тук се вижда ясно от къде идват тези големи разминавания във вижданията ни. Пък аз много обичам да си нищя от къде идват разминаванията. hi

Така е, Страшку. Но някой път и двамата ще свалим всичките си философски карти, за да сме наясно с произхода на разминаванията... в друга, подходяща тема  hi

Напълно съм съгласен, ironia. Все пак обаче, за тези неща също има наука и е измислен начин. Простата истина е, че всеки - червей, човек, извънземно, или бог - понякога има нуждата да принадлежи на някого. Така че в даден момент, някъде, в определен отрязък от времето, всеки е бил, или е, роб или господар.
Активен

Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #23 -: (Петък) 15 Март 2013, 14:56 »

Така е, Страшку. Но някой път и двамата ще свалим всичките си философски карти, за да сме наясно с произхода на разминаванията... в друга, подходяща тема  hi
Там където свършва знанието, започва философията. До колко са философски картите е относително. По-ценното е уточняванията на разминаванията, да е ползотворно и за двама ни. gimmefive
Извинявам се за оффтопика.  drinks
Активен

Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #24 -: (Петък) 15 Март 2013, 15:31 »

...

Напълно съм съгласен, ironia. Все пак обаче, за тези неща също има наука и е измислен начин. Простата истина е, че всеки - червей, човек, извънземно, или бог - понякога има нуждата да принадлежи на някого. Така че в даден момент, някъде, в определен отрязък от времето, всеки е бил, или е, роб или господар.

Smiley ето, че има връзка, без да определяме в крайности "понятията" роб (като невеж, слуга, неставащ за нищо друго, освен да копа и да служи на някого)- господар (като деспот, който издевателства над иначе човешко и равноправно същество), да обсъдим полезното "подсъзнателно" обучение чисто функционално как се осъществява като придобиване на знания, които помагат за съзнателното развитие.
Медиите са фактор, признавам.
Моралът (често изроден в предразсъдъци и скрупули) също влияе.
Степента на образование и средата на възпитание и култура.
Не знам защо е някак общоприето, че ромите срещу заплащане гласуват и по този начин, те не показват гражданската си позиция, а са манипулиране поради невежество и от там купени. В същото време, всеки средно статистически българин, който е на минимална или малко над минималната заплата без проблем също би взел пари, за да гласува за определена партия.
Това е до принципи и ценности. За това споменавам моралът и това, което той изгражда в нас като принципи.
Благодарение на такива принципи, хората научават важното от това, което им се сваля като информация и знание.
После го използват и после се развиват.
И друг път съм го писала, ако имаш и си "кофти семка" обаче, колкото и да те обучават все гьон ще си останеш- пробит, в който се налива и изтича, а не се разгаря като огън, който сам да поддържаш от един моменти  сам да се топлиш и да си светиш с него.

Smiley
Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен blade
Newbie
*
Публикации: 34

« Отговор #25 -: (Вторник) 10 Юни 2014, 11:53 »

Ето нещо подсъзнателно.  Grin

http://dunavmost.bg/fun/item/4469-pusnaha-seks-po-vreme-na-kasnata-emisiya-novini-po-btv
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #26 -: (Петък) 27 Юни 2014, 23:37 »

Значи на Земята е имало нефилими, наследени от илюминатите, после илюминатите създават нацистите които с летящи чинии отлитат в космоса и се заселват на Луната и Марс. Huh? Ако чета правилно първия пост в темата и не съм в грешка, откъде е тази информация?

Чудя се и защо някой (в случая нацистите) би предпочел да е заровен под повърхноста на Марс, а не да си живее на Земята? С какво Марс и Луната са по-добри за дом от Земята?
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #27 -: (Събота) 28 Юни 2014, 08:28 »

Значи на Земята е имало нефилими, наследени от илюминатите, после илюминатите създават нацистите които с летящи чинии отлитат в космоса и се заселват на Луната и Марс. Huh? Ако чета правилно първия пост в темата и не съм в грешка, откъде е тази информация?

Тази информация е отвсякъде, но не е представена по този начин, по който съм я представил тук. Всичко е на парчета - отделни личности, отделни презентации на отделни теми.. цитирана литература от множество различни браншове.. обем знания и информация от илюминатското конспиративно семейство, нацисткото конспиративно семейство, уфологичното семейство, религиозното/библейското семейство... Всеки човек си има тема-фаворит, по която е най-добре информиран, за сметка на останалите, където основното му убягва.

Това е сглобка на наличното. Ако питаш откъде е тази информация, в качеството й на сглобка от вече наличното - сглобката е от мен.

Чудя се и защо някой (в случая нацистите) би предпочел да е заровен под повърхноста на Марс, а не да си живее на Земята? С какво Марс и Луната са по-добри за дом от Земята?

И? Вървиш ли някакви предположения? Вървиш ли към някакъв отговор?
Активен

Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #28 -: (Събота) 28 Юни 2014, 13:18 »

Не знам, може да се правят всякакви предположения и спекулации. Може нацистите да са бягали от нещо или някой, може на Марс да има нещо от изключителна важност за тях, може и да са решили, че е добре да имат "тактическа предна база" за космически пътешествия. Или да е нещо друго. Нямам идея.

Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #29 -: (Събота) 28 Юни 2014, 13:33 »

Не знам, може да се правят всякакви предположения и спекулации. Може нацистите да са бягали от нещо или някой, може на Марс да има нещо от изключителна важност за тях, може и да са решили, че е добре да имат "тактическа предна база" за космически пътешествия. Или да е нещо друго. Нямам идея.

А може би си забравил как да разпознаваш собствените си идеи. Това тук, което си написал, са идеи - може би нацистите наистина са бягали от нещо, може би на Марс има нещо от изключителна важност и може би са решили, че е добре да имат предна база за космически пътешествия. И може би наистина има и нещо друго.

Има ли неща в литературата, които са в унисон с тези твои идеи?
Активен

Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: