Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Битие 11:7 ?  (Прочетена 5079 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 13 Октомври 2016, 21:03 »

Форуме,не мисля обаче,че ЕА е Йеховата с потопа и разделението..Нали единия ни е създал телата,а после другия ни е унищожавал със жупел и потопи

п.п.Аз не знам що,ама Еа си ми е на сърце..Нищо,че и той си е с Егото си..

Двамата Принцове са ни създали в грях, Психо, понеже това, което са направили, е било неморално и неправилно. И те много добре са осъзнавали, че да създадат нас, по този начин и за целите, за които са ни създали, е било Морално престъпление.

Така че, ние сме носители на ТЕХНИЯ грях! НИЕ самите сме техния грях... А не обратното.

И когато са си свършили работата с нас... са побързали да избягат, за да не бъдат уличени и за да не ги хване никой на местопрестъплението. Избягали са от СРАМ, Психо!

От Срам и Вина човекът е изоставен безпризорен на този свят, сам и без родители.

Така че ТЕЗИ богове, може да са ни създали... но вече за нас са никои и не са ни никакви. Защото се отказаха от нас, сгрешиха с нас, посрамиха се с нас, овиниха се с нас... и затова ни ОСТАВИХА, с надеждата, че ще умрем сами.

Затова Библията си има Нов Завет.

И преди да си слагаш Енки на сърцето, не забравяй, че преди да ни изоставят, преди "бог да умре", и двамата - и бог и брат му - ни използваха срещу другия. И двамата ни употребиха като лост във враждата си един спрямо друг, и и двамата се опитаха да ни погубят, всеки по неговия си начин, както са си представяли, че ще се отърват този грях, който представляваме.
Активен

Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 13 Октомври 2016, 21:17 »

Добре де, Галке, защо всичко свеждаш до религиозна пропаганда !? Не вярвам да си толкова тъпа, че да не забележиш липсата на твои последователи във форума. Май ще се окаже вярно, че трупаш бройки публикации за да станеш групенфюрер в сектата ! Май само ти не си разбрала, че да общува човек с Бог, да живее в хармония със себе си и Вселената, няма нужда от посредници, каквито са всички организирани религии. Средство за контрол и манипулации !!!
И кой е казал, че Психея е мръсна, та Яхвето да я чисти ? Кой ? Ти ли ? И като си правиш там ритуалите, за чиста ли минаваш, а ? Дотолкова си индоктринирана, че приличаш на кон с капаци и козирка !

О...оо...ТЕБ те игнорирам винаги,  по простата причина, че СИ СЛЯП !!!

И ако ми даваш Психото за пример то нямам, какво повече да ти кажа... Huh?

Виждал ли си "бацил" във фазата си... Huh?
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 13 Октомври 2016, 21:17 »

4. И рекоха: Елате, да си съградим град, даже кула, чийто връх <да стига> до небето; и да си спечелим име, да не би да се разпръснем по лицето на цялата земя.
...
6. И рече Господ: Ето, едни люде са, и всички говорят един език; и това е което са почнали да правят; и не ще може вече да им се забрани, какво да било нещо, що биха намислили да направят.

Защото става дума за АВТОРИТЕТ.

Да имаш ИМЕ - значи да си някой. Да се прославиш - значи да покажеш кой си. Да бъдеш някой, и да показваш кой си, означава, че ЗНАЕШ ПРАВАТА СИ.

Когато знаеш кои са Правата ти - никой не може да ти забрани да бъдеш Свободен.

Затова този ФАЛШИВ БОГ - богът на авторитета, а не богът на Истината - предотвратява добродетелния стремеж на единните, задружни хора, решили да покажат, че са достойни на света, за да бъдат свободни... като "разбърква езика им".

Но "да разбъркаме езика"... Още в първото изречение от глава 11 се казва: "...един език и един говор".

Език е дума, която може да се използва лесно в множество метафорични значения, и сама по себе си е неконкретна - означава хем говор, хем органът на езика.

А думата говор има доста по-тясно значение от думата език и е по-конкретна от нея. Така, в първото още изречение се прави разликата, че не говорът на хората е разбъркан - езикът им е разбъркан.

Какво може да означава това? Какво се променя от този момент насетне?
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 13 Октомври 2016, 21:21 »

Виждал ли си "бацил" във фазата си... Huh?

Е как да не сме бе?!?
Всички сме вперили взор в теб,споко!
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #19 -: (Четвъртък) 13 Октомври 2016, 21:23 »

Форуме,а ти си много,много прав и абсолютно всичко което казваш за Еа и Енки го знам,че е така.С душата си,не с ума си.Така е.

Но..Еа ми е на сърце..Имам си причини просто.

Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #20 -: (Четвъртък) 13 Октомври 2016, 21:27 »

Психо, нямаш ли LSD? Smiley

Форуме,а ти си много,много прав и абсолютно всичко което казваш за Еа и Енки го знам,че е така.С душата си,не с ума си.Така е.

Но..Еа ми е на сърце..Имам си причини просто.

И да те питам къде се запозна ТИ И ФОРУМ, с Енки и ЕА?

Smiley

Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 13 Октомври 2016, 21:31 »

Тая па..Кви лични въпроси седнала да ми задава..
Да не съм клюкарка пък..
Активен
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #22 -: (Четвъртък) 13 Октомври 2016, 21:33 »

Галке, благодаря за комплиментите ! Това, че за теб съм сляп ме изпълва с неописуема гордост ! Значи съм на правилния път !
Обаче ми е много любопитно следното: Ако обергрупенфюрера ти възложи да ме вербуваш за сектата, как ще ми подходиш ? Защото не можеш да му кажеш:"Мани го тоя, той е сляп". Нали на вас точно слепци ви трябват ?!
Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #23 -: (Четвъртък) 13 Октомври 2016, 22:58 »

Оф,ма вие много сте го задълбали с този комплексар,Яхвето..

За мен нещата изглеждат ето така

Станал си родител,навъдил си челяд,обаче децата непослушни,и понеже си егоистичен комплексар,който мисли само и единствено за собствения си рахат,решаваш да приложиш техниката,"разделяй и владей".Така като всееш раздори сред децата си,те ще станат по-слаби и съответно по-лесни за манипулация.А ако нещо вземе,че се обърка,винаги можеш едните да ги метнеш у фурната,а другите да удавиш във ваната..Голям праз..некви си дечурлига..Ми,че ти ще си навъдиш нови..
Същото можеш да приложиш и ако някое вземе,че се възгордее и реши да ти извземе функциите..Направо трепеш наред,нема смисъл да се рискува с тая партида..Щом един е дал дефект,шанса рано или късно и другите да го сторят,не си е за пренебрегване.Повсеместен мор,е рецептата.

Толкоз по целия въпрос

п.п.А,ще му дам един съвет на Яхвето,ако случайно вземе,че надникне тук..
Някога,някъде четох за някво кристално момиченце(не,че ме впечатли думата "кристално",но така го бяха представили) ,което като го питали за кво мечтае,казало,че иска да е гъба и да мине през цялата земя,и да обере цялото зло..Наивно,по детски трогателно..Защото разбира се,Балансът не се състои в това "злото" да бъде "унощожено"..
Но,няма да е зле оня мързел Яхве,като иска да ми се прави на загрижен родител,да вземе да се пораздвижи в посока помощ,по примера на това дете,вместо да го кара по бързата процедура..Делийт,рестарт и воала

Опитах се да изчистя НАЙ-ГОЛЕМИТЕ ПАРАЗИТИ  във ФОРУМА  Smiley....

Но този е НЕСПАСЯЕМ,  като СМОГА,  над България...
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #24 -: (Петък) 14 Октомври 2016, 07:06 »

Абе мършо духовна,не са ли те учили,че непоискана услуга,е живо зло?

Някой да те е молил да чистиш форума от каквото и да било?М?
Опитвала била..С подобни нескопосани опити,най-много хемороиди да си докараш,няма да допринесеш за прославата на смешния си бог  ..Тц..Най-много да ви се посмеем кви сте кретени,и как с един "бацил" не може да се справите..

Всъщност,всемогъщия ти де го?
Ми викни го да дойде той да разчисти форума,щом като ти си некадърна..Ето,аз му разрешавам да действа.. D
Ще го чакам с отворени обятия,ако му стиска,тук съм! На Земята..И точен адрес мога да му дам,ако локаторите му не бачакат..
Cool

Ако успее,че го призная за богче и всяка неделя ще му паля свещ от 50 стинки..
« Последна редакция: (Петък) 14 Октомври 2016, 07:16 от Psyhea » Активен
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 549

« Отговор #25 -: (Петък) 14 Октомври 2016, 08:26 »

Просто да му е драго да ви чете човек!  Айде мен ме оставете, ма тъдява надзъртат и малки деца.
Сещайте се.
Виждам, че Гал е посветена в някои неща, и в тази връзка бих искал да попитам известно ли и е за заглъхването и пищенето в ушите напоследък. Бая народ се оплаква, и иска да знае на кого да "благодари" за тази екстра.
Гал, нещо да си подочула случайно?
Благодаря.
Ако има има и други знаещи, може да помагат и те.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #26 -: (Петък) 14 Октомври 2016, 09:10 »

Сори, ама това е форум за конспирации, а не детска образователна платформа и дечурлигата нямат работа тук!
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #27 -: (Петък) 14 Октомври 2016, 09:14 »

Вярно е,обаче малките копи пейст и после се чудим що даскалите лудвали.
Нищо лично, Психо. Smiley

П.п. Ей това сега го видях! И ако не е синхронност, не знам какво може да е. Точно по темата с боговете и сътворението.
https://www.youtube.com/watch?v=YQX0veYk4yo
Задължително го прегледайте. Хем поучително, хем забавно. Тоя Изворски е голем чешит! Grin
« Последна редакция: (Петък) 14 Октомври 2016, 09:40 от paci1 » Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #28 -: (Петък) 14 Октомври 2016, 09:42 »

Вярно е,обаче малките копи пейст и после се чудим що даскалите лудвали.
Нищо лично, Психо. Smiley

А, да.. Добре че са форумите като този, че да разрешим загадката с лудите даскали И тотално опорочената ни образователна система
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #29 -: (Петък) 14 Октомври 2016, 09:49 »

Гледай видеото. Споменават за отношението на Господ с Яхвето, и кой и как ни е създал.
Лекторът този път ме изненада, честно. Пък с тълкуването на думата жребец направо обра точките. Grin
« Последна редакция: (Петък) 14 Октомври 2016, 09:56 от paci1 » Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: