Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Битие 11:7 ?  (Прочетена 5576 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 649
Помни края

« Отговор #105 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 11:51 »

Саваот (войнства, сили)

На еврейски "Цеваот". Йеова Саваот, означава Господ на силите. Името "войнства", в най-обширният си смисъл, включва: небесното войнство, ангелите и служителите Господни; подвижните и неподвижните звезди, които, като войска опълчена на бой, извършват Божията воля; земните войски, чиито борби Провидението направлява към изпълнението на мъдрите му помисли; множествата ниски твари, като скакалците, които опустошиха Египет, пъдпъдъците, с които израилтяните се хранеха, и "изедникът и пръгът, голямата моя войска" - Й-л 2:25, и най-после людете Божии, на Стария и Новия Завети (наистина велика войска), на която Бог е военачалник - 2Цар. 6:2; Пс. 24:10; Рим. 9:29; Як. 5:4.  

Исайя 1:24 : "...Господ Саваот, Силният Израилев..."

Книгата на Исайя се отнася за Саваот. Книгата на Йеремие също. Като щяло при пророците има доста интересни работи.

« Последна редакция: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 12:15 от herrian » Активен

Живота е свещен.
Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 151
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« Отговор #106 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 13:39 »

В изданието от 1940 г.е:
"24. Затова, казва Господ, Иеова на Силите, Всемогъщият Израилев: Ах! ще се облекча от противниците Си, И ще отдам възмездие на враговете Си;"

Чел ли си "История на империите Орион и Сириус"?
Там има обяснено нещо, което в пълна сила може да се приложи и тук, според мен разбира се:
Едно нещо може да се титулова с различни имена, според функцята която изпълнява (ролята, която играе). Но това е все същото едно нещо.
Годините около 1990 г.и следващите до около 1997 г.бяха "странни"("мътни и кървави", ако щеш) години. Изглежда в изданието от тогава се е търсел някакъв ефект и затова е използвано друго име.

Странно, как концепция от "Империите..." се прояви в Библията!
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен herrian
Hero Member
Помни края

« Отговор #107 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 14:06 »

За змията скрита зад олтара на храма ; Йезекиил глава 8.

1940г. Ухааа Smiley

Не съм чел книгата,  но в повечето митологии боговете имат епитети,  според длъжностите и отговорностите,  които имат.

Smiley
Активен

Живота е свещен.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #108 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 14:10 »

В шумерските химни и възхвалителна поезия Енки често се нарича Великия дракон.

Може и да има паралел с дракона от Библията, Червения май беше дракон, който дава силата си на Звяра... или както беше там.

Трябва да се преведе...
Активен

Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #109 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 14:14 »

Ето в немското wiki, как е обяснено името Саваот.

https://de.m.wikipedia.org/wiki/Zebaot

П.п. В гръцките писания на Нов Завет се е срещало често тетраграматона   יהוה - името на Бога  из текстовете,  но преводачите са го заменили с Господ/Господар....

In die ersten Ausgaben des griechischen Alten Testamentes (Septuaginta) wurde die heilige Bezeichnung unübersetzt übernommen – die Konsonanten JHWH erscheinen als hebräische Buchstaben (יהוה) mitten im griechischen Text. In später angefertigten Kopien der Septuaginta wurde das Tetragrammaton im griechischen Text durch die Worte kyrios („Herr“) bzw. theos („Gott“) ersetzt, was jedoch der Bedeutung des ursprünglichen Textes nicht vollständig gerecht wird (statt JHWH Sebaoth erscheint in diesen Ausgaben Kyrie Sabaoth). Häufig wird in der Septuaginta Zebaot auch recht frei als pantokrator („Allherrscher“) übersetzt.
Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Помни края

« Отговор #110 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 14:34 »

Може и да има паралел с дракона от Библията, Червения май беше дракон, който дава силата си на Звяра... или както беше там.

Трябва да се преведе...

Амар-Уттуку или Мардук е дракон създаден от Енки специално за боя с Тиамат. Нещо като оръжие,  което можело да я убие. Инъче  Гуггаллана и Амаушумгалиана май бяха дракони. Понейе Потопа станал в месеца на дракона Мардук във Бабилон го почитали  като върховен бог.
А Енки мисля,  че беше шаран.
Обаче според митовете когато шараните навършат 40 години се превръщали в дракони.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #111 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 14:50 »

Трябва да се преведе...

Мисля,че Eнки е змията описана в Библето
За това и го изобразяват като серпент.

http://www.bibliotecapleyades.net/imagenes_sumeranu/sitchin27_12.jpg
Битие 11:7 ?

Енки е този който "казва" на хората,че "Бог" лъже,и ако "ядат от дървото на познанието,няма да умрат,а напротив.Самите те ще станат като "Бог"..
Сега, дали говорим за директна намеса от типа на генното инжинерство или пък акт от типа "Прометей"..?
Аз мисля,че са и двете вкупом
Защото няма как да науча кучето си на логика и дедукция,нали?Не за друго,ми защото животното просто не разполага със съответния апарат.То все едно да се мъча да подкарам Minecraft на "Правец 16"..
Ми няма как да стане,нито видеокартата има нужната мощ,нито паметта е достатъчно,нито процесора с нужната бързина..
За това може би се е наложило ъпгрейдване на физическото тяло на човека,след което предаването на познанието

« Последна редакция: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 15:01 от Psyhea » Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Помни края

« Отговор #112 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 15:08 »

Най-вероятно.
Най-вероятно той е и ангела предупредил Ной за потопа и другия спасил Лот. И други безименни ангели.

Демона откраднал петата веда се наричал Иуга. Името не е далече от яхве.

п.п. елохим е бога на авраам. може да се свърже с финикийския бог-демиург Алеин или Елиун.

Активен

Живота е свещен.
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #113 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 15:20 »

Da rabira se..
А и защо ангел?

Ной е предупреден от самия "Бог"..Така пише в Библето

Гледахте ли филма "Ной" с Ръсел Кроу мисля,че беше?

После четох поста на Н. в сайта на ПР

И се замислих за онова което той подчертаваше

Децата на Змията не са едно и също нещо със Змийските деца
Децата на Змията са учениците на Еа,тези които е обучавал и са му били лоялни
А змийските деца са наследниците на монархическия клон/силно изразено рептилско ДНК,мисловни модели,социални структури и т н.

Наскоро пак и си мислех точно за това..Че всеки човек е една маймунска канава(основата) ,но при едните бродирането е с по-голям % рептилски гени,а при другите са кучешките
Разбира се,това е просто е едно опростяване от моя страна,инак си мисля,че "групите"наброяват поне няколко (може би 5-6),но тези са основните
Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Помни края

« Отговор #114 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 15:38 »

Бог ли?
Нали искал да изтреби всички хора? Какъв бог е тоя?  Sad  Просто обрал овациите.

Логично е да ги пожали този,  който ги е създал,  а според прекалено много митове от цял свят  това не е бил  върховното божество. Всъщност създаването на хората става въпреки несъгласието на върховното божество. Дори при аборигените от австралия.

стария завет е фалш и манипулация. Добра книга използвана за зли цели от някакъв крадец и самозванец. в този си вид е като наръчник на кръволока. Но вината е на преводача.

Активен

Живота е свещен.
Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 151
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« Отговор #115 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 16:52 »

За змията скрита зад олтара на храма ; Йезекиил глава 8.
Не намерих нищо за змия.
"5 Тогава ми рече: Сине човешки, подигни сега очите си към север. И тъй подигнах очите си към север, и, ето, на север от вратата, която води за олтара, при входа стоеше тоя възбудител на ревнивост идол." - това най-много ми напомни за змия.
Иначе за змията: Когато Моисей е в пустинята с племето, племето не се подчинява и Бог решава да ги "затрие" Моисей се моли за тях и Бог му дава тояга с две увити змии, като го инструктира да я показва на всеки, а който Бог реши ще оздравее.
После тази пръчка с двете змии беше забравена в някакъв храм, а после и унищожена. (днес вече не съм в състояние да намеря главите).
Сега за ЕА. Според "Документите Тера", неговият символ бил верига ДНК (все пак бил "учен по произхода" и създавал живот), което прилича на две преплетени змии. От там го наричат змия, а в последствие обучението, което провеждал на хората било "учението на змията", а учениците му били "деца на змията".
И нещата някак си се синхронизираха. За да излекува хората, Моисей е използвал наука. Как беше символът на аптекарите - две змии, около чаша, нали(имаше и наименование, но не се сещам как беше)? Мисля, че е точно същата тояга на Моисей, също както и символът на ЕА.
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #116 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 17:00 »

Кадуцей
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #117 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 17:21 »

Бог ли?
Нали искал да изтреби всички хора? Какъв бог е тоя?  Sad  Просто обрал овациите.

Логично е да ги пожали този,  който ги е създал,  а според прекалено много митове от цял свят  това не е бил  върховното божество. Всъщност създаването на хората става въпреки несъгласието на върховното божество. Дори при аборигените от австралия.

стария завет е фалш и манипулация. Добра книга използвана за зли цели от някакъв крадец и самозванец. в този си вид е като наръчник на кръволока. Но вината е на преводача.

Битие
Първа книга
ГЛАВА 6
7. И рече Господ: ще изтребя от лицето на земята човеците, които сътворих; от човек до скот, гадове и птици небесни ще изтребя, защото се разкаях, задето ги създадох.
8. А Ной намери благодат пред очите на Господа (Бога).
9. Ето житието на Ноя: Ной беше човек праведен и непорочен в своя род; Ной ходеше по Бога.
10. Ной роди трима синове: Сим, Хам и Иафет.
11. Но земята се разтля пред лицето Божие, и напълни се земята със злодейства.
12. И погледна Господ Бог на земята, и ето, тя беше разтляна: понеже всяка плът се бе отклонила от своя път на земята.
13. И рече (Господ) Бог на Ноя: краят на всяка плът дойде пред лицето Ми, защото земята се напълни със злодейства от тях; и ето, Аз ще ги изтребя от земята.
14. Направи си ковчег от гоферово дърво; направи преградки в ковчега и го засмоли отвътре и отвън със смола.
15. И го направи тъй: дължината на ковчега - триста лакти; ширината му - петдесет лакти, а височината му - трийсет лакти.
16. И направи на ковчега прозорец и на един лакът го завърши отгоре, а вратата на ковчега тури отстрана; направи в него долен, среден и горен (кат).
17. И ето, Аз ще направя на земята потоп от вода, за да изтребя под небесата всяка плът, в която има жива душа; всичко, що е на земята, ще се лиши от живот.
18. Но с тебе Аз ще сключа Моя завет, и в ковчега ще влезеш ти и с тебе - твоите синове, жена ти и жените на твоите синове.
19. Вкарай в ковчега тъй също (от всякакъв добитък и от всички гадове, и) от всички животни, и от всяка плът по две, за да останат с тебе живи; нека те бъдат от мъжки и женски пол.
20. От (всички) птици според рода им, и от (всякакъв) добитък според рода му, и от всички влечуги по земята според рода им, - от всички по две ще влязат при тебе, за да останат живи (с тебе, от мъжки и женски пол).
21. А ти си вземи всякаква храна, с каквато се хранят, и я събери при себе си; тя ще бъде храна за тебе и за тях.
22. И направи Ной всичко: както му заповяда (Господ) Бог, така и направи.
ГЛАВА 7.
1. И рече Господ (Бог) на Ноя: влез ти и цялата ти челяд в ковчега, защото тебе видях праведен пред Мене в тоя род;
2. и от всеки чист добитък вземи по седем, от мъжки и женски пол, а от нечистия добитък - по две, от мъжки и женски пол;
3. тъй също и от птиците небесни (чисти) по седем, от мъжки и женски пол, (и от всички нечисти птици по две, от мъжки и женски пол,) за да запазиш род за цялата земя;
4. защото след седем дена Аз ще изливам дъжд на земята четирийсет дена и четирийсет нощи; и ще изтребя от земното лице всички същества, които съм създал.
5. Ной направи всичко, що му Господ (Бог) заповяда.

"Бог" ,а не ангел,предупредаждава Ной.

"Бог" се отнася не само за една личност.Всеки който е поръчвал музиката е претендирал и за титлата "Бог"

За това и в Библията има такива противоречия.За това и на моменти се чудиш защо е такъв шизофреник този "Бог"..
Защото се отнася за действията на различни същества,всщко от които обаче,има претенции(или статут) за "Бог"
Еа (Бог) създава човека
Енлил (Бог) го унищожава
Ea (Бог) отива и предупреждава Ной
Амон-Ра/Мърдук/Яхве (Бог)  се явява доста по-късно на сцената,когато боговете създали човека,отдавна са я напуснали,прави диверсия и иззема еднолично властта от настоящите "Богове",като унищожава,заличава,преиначава и пренаписва историята и артефактите като се обявява за "всевишен и творец на всьо и вся"..За тва и стринката Ева(да не се бърка с жената на Адам) е силно разлютена и разгневена и заявява,че ще го накаже.Другите "Богове" за разлика от този,за действали под шапката на "майката на живота-Ева" и са и отдавали дължимия дан и респект,и това са били времената на матриархата.

п.п.За Еа езотеричния епос твърди,че отпрашил към Плеядите с част от хората които са били в най-приближения му кръг.Чувствал се кофти пича,съжалявал и искал да ни помага,та за тва  чат-пат се меша в нашата игра.
« Последна редакция: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 17:56 от Psyhea » Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Помни края

« Отговор #118 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 17:22 »

Сега ми се изясни защо има два вида Змейове. Едните произлизали от 40-ни шарани,  а другите от 40-ни гущери или змии. Двата вида в  стари времена водили битки по между си. ... Някаква вероятност г-н Скай да е чел български митове? Никаква.

За змията зад олтара...Йезекиил пробил стената зад статуята и там открил тайна стая. В тая стая имало идоли на влечуги.

Активен

Живота е свещен.
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #119 -: (Четвъртък) 20 Октомври 2016, 17:23 »

Кадуцей

http://files.psyhea.webnode.com/200000025-76f9a77f35/6dca0d1eaea4c83c.gif
Битие 11:7 ?

http://files.psyhea.webnode.com/200000026-7eb3b7faa8/Caduceus%20energy%203.gif