Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АЗ НЕ ГЛАСУВАМ  (Прочетена 2069 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен светулка
Newbie
*
Публикации: 43

« Отговор #15 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 16:37 »

аз не съм съгласен и с решения, които се вземат на световно ниво и са в ущърб спрямо по-голямата част от човечеството на планетата - това не ме смущава, за да работя в посока да ги променя.

Причината да гласувам не е поради отчаяна надежда или очакване избраният политик да спаси положението. Още по-малко да се възмущавам, че е предал доверие, което съм му гласувал. Правя го ясно, осъзнато и целенасочено. Е, осъзнато е до толкова, до колкото съм осъзнат за живота. Ситуациите в които ме набеждават за заблуден и наивен, не ми пречат и ги приемам.

Активен
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #16 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 17:03 »

Само Митьо Пищова !!!
 Laugh
И Радо Шишарката за вице !!!
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #17 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 17:15 »

Чувстването на нужда от външен водач и организатор, не е нищо друго, освен признак за липсата на вътрешен такъв.

Марк Пасио: Естествен Закон -> Външната монархия и вътрешната монархия

Външната Анархия (без господар) е възможна, само когато е налице Вътрешна Монархия. Тоест, когато човек е суверен вътре в себе си и на себе си. Когато хората са вътрешни господари на себе си, те нямат нужда от външни обществени организатори (защото обществото на такива хора е, ако щете, организирано по холограмен начин).

Човек може или да спре да гласува, или да поеме отговорност за собственото си Царство (вътрешното, Библейско царство, царството на телесния си храм и владетелството на земния си живот). Не може да прави и двете.

Да се гласува и да се подкрепят каквито и да е форми на външна власт, означава само едно - пореден отказ от поемане на личната отговорност за собствения живот и поредно абдикиране от личната суверена позиция в собствения Аз.

Участването в нелегитимна система за контрол над други хора (гласуване) е само по себе си неморален акт, а не "лична работа", както пропагандата и нейните говорители натякват на робите.

Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #18 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 17:22 »

По никоя логика не може да излезе, че гласуването е "акт на отговорност".

Нека онези, които са радетели на тази заблуда, да се опитат да го докажат тук в аргументиран разговор.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #19 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 17:35 »

Давам си сметка, че въпросните някои, които са радетели на такива заблуди, ще се изплашат да водят аргументиран разговор с мен по въпроса... предвид публичния ми образ, който е познат на всички тук.

Питам тогава:

Ако някой гласоподавател не може да защити логиката на поведението си пред мен, в качеството ми на обикновена, частна личност, или се страхува да влезе в аргументиран диалог с мен, в качеството ми на частна личност...

...тогава откъде-накъде има наглостта да изправя своя глас срещу гласовете на всички останали от българския народ?

Ако някой гласоподавател не е готов да влезе в диалог с мен по въпроса... откъде-накъде има наглостта БЕЗ Д*бат с останалите си сънародници да пуска гласа си в урните?

Питам:

След като различните управляващи водят д*бат помежду си в напревара за печелене на избиратели...

...тогава откъде-накъде някой ще изправя неговия глас срещу моя ТАЙНО, без да влиза в д*бат с мен като негов сънародник, потърпевш от гласа му?

Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #20 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 17:42 »

Питам:

Кой е жалкия наглец, който се осмелява да ми определя господар против моята воля?

"Ако не ти харесва нашето общество - ходи си!"

ВАШЕТО общество е толкова ВАШЕ, колкото е и МОЕ !!! И никой не може да прави опит да си присвоява обществото на хората!

И като общество, ние сме неразделни!!! - Защото сме един вид! И защото сме БРАТЯ и БЛИЖНИ, както е записано в свещената книга на Християнството, и всички останали религии.

И тъй като сме неразделни... никой няма правото да ме задължава да бъда негов робовладетел и никой няма правото да ме принуждава да участвам в избирнето на негов господар, само защото на него му се иска да живее като роб!
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #21 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 17:52 »

Така че, питам отново, Страшкоу - За кого ще гласуваш?

След като гласуваш, аз съм потърпевш от твоя глас. Всички ние сме потърпевши от твоя глас, като гласоподавател.

Така че ни ДЪЛЖИШ истината за това при кого ще отиде вотът ти.

Надявам се да ни отговориш... защото в противен случай би било доста грозно. Не е правилно в някакви тайни обстоятелства да участваш в нещо, което засяга съдбите и личния живот на всички ни. Това се нарича ЗАГОВОРНИЧЕНЕ.

Така че, вярвайки в твоята "ясна, осъзната и целенасочена" добра воля... а не "ясно, осъзнато и целенасочено" заговорничене против свободната воля на всички ни... разчитам, че ще споделиш на кого ще дадеш гласа си на тези избори.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #22 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 18:16 »

Само Митьо Пищова !!!
 Laugh
И Радо Шишарката за вице !!!

И Сашка Васева кмет на столицата! Йееееее!!!  

п.п.Обаче,са сме удрили джакпота.
Цецка е всичко най-най-  от гореизброените ..Напра'о три в едно..
Активен
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #23 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 18:26 »

Форум, погледни на нещата от комичната им страна. Къде другаде ще видим такова пародийно puppet show ?!  Виж тази гавра с вида хомо сапиенс, Пищова ! Все си мислех, че с нищо не могат да ме изненадат, но направо ме смаяха. И IQ-тест му направиха ! Иначе щеше да ни е още по-скучно, вперили поглед в световната конспирация  Smiley
Днес било ден за размисъл, та стига пропаганда!
Виж какъв термин са измислили: Само в деня преди избори можеш да мислиш! Това не е ли пародия ?!
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #24 -: (Събота) 05 Ноември 2016, 21:36 »

.........................................
Виж какъв термин са измислили: Само в деня преди избори можеш да мислиш! Това не е ли пародия ?!
  Уникално!!!!!! hi hi hi hi hi hi hi hi
Активен

bojinkata
Неактивен Страшкоу
Administrator
Публикации: 1586
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #25 -: (Неделя) 20 Ноември 2016, 23:58 »

Така че, питам отново, Страшкоу - За кого ще гласуваш?

След като гласуваш, аз съм потърпевш от твоя глас. Всички ние сме потърпевши от твоя глас, като гласоподавател.

Така че ни ДЪЛЖИШ истината за това при кого ще отиде вотът ти.

Надявам се да ни отговориш... защото в противен случай би било доста грозно. Не е правилно в някакви тайни обстоятелства да участваш в нещо, което засяга съдбите и личния живот на всички ни. Това се нарича ЗАГОВОРНИЧЕНЕ.

Така че, вярвайки в твоята "ясна, осъзната и целенасочена" добра воля... а не "ясно, осъзнато и целенасочено" заговорничене против свободната воля на всички ни... разчитам, че ще споделиш на кого ще дадеш гласа си на тези избори.

Гласът ми е в урната и в списъците, не го крия. Поставил съм си едно желязно правило в живота - да обсъждам политически въпроси с хора, които участват в политиката. Близки, приятели, познати - не обсъждам с тях такива теми, ако нямат пряко участие. Не им се сърдя или да ги хуля, но тези теми ги подминавам. Няма логика да обсъждаме действията в политиката, ако ти не участваш в нея. Ела сред гласуващите и ще имаме пресечни точки - иначе не се получава.

Това е все едно да отида в организацията на пчеларите на тяхно събиране, без изобщо да имам допир с пчелите, да нямам нито един кошер и да им какзвам какви решения е нужно да се вземат и да изисквам от тях да ми дават отговори на въпросите, които задавам.
Активен
Неактивен Страшкоу
Administrator
Публикации: 1586
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #26 -: (Понеделник) 21 Ноември 2016, 00:02 »

По никоя логика не може да излезе, че гласуването е "акт на отговорност".

Нека онези, които са радетели на тази заблуда, да се опитат да го докажат тук в аргументиран разговор.
форум, със словесна логика, чрез думи и умствени разсъждения, разиграване на теоретични постановки едва ли ще сe докаже нещо, но логиката в действията и постъпките, случващи и развиващи се в хода на времето ще покажат това което се е случвало доста често в хода на човешката история - времето ще разкрие кое е градивно и истинско и кое е заблуда и деструктивно. И както се е случвало досега, тези които са изхождали в своите хипотези от позицията на градивното, няма да сочат с пръст тези, които са се заблудили, а ще им подадат ръка. А тези които са били в позицията на деструктивното, приемайки помощта и подадената ръка ще се правят, че не разбират какво се е случило. В почти всички общества назад в историята се виждат такива противоречия и са се случвали по този начин нещата, виждат се и в момента в настоящето общество.

-------------------------------------
Не се плаша да водя разговор с теб по темата - просто от разговорите, които съм водил по тази тема, колкото и да са аргументирани доводите и разпален да е стремежа да изкажеш позицията си, резултат няма. Но пък действията и постъпките са именно това, което дава резултат и променя случващото се около нас, а участието в политическия живот е част от това което ни се случва и именно затова участвам - за да променям случващото се.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #27 -: (Понеделник) 21 Ноември 2016, 00:56 »

Но пък действията и постъпките са именно това, което дава резултат и променя случващото се около нас, а участието в политическия живот е част от това което ни се случва и именно затова участвам - за да променям случващото се.

Това означава, че според теб политическата система е инструмент за промяна, а НЕ инструмент за запазване на социалното статукво? Това означава, че имаме диаметрално противоположни дефиниции за "политически живот". Защото за мен политическата система е инструмент за задушаване на всяка промяна в човешкия обществен строй. Не виждам как е възможно да бъде обратното.

Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #28 -: (Понеделник) 21 Ноември 2016, 08:38 »

Но пък действията и постъпките са именно това, което дава резултат и променя случващото се около нас, а участието в политическия живот е част от това което ни се случва и именно затова участвам - за да променям случващото се.

Това означава, че според теб политическата система е инструмент за промяна, а НЕ инструмент за запазване на социалното статукво? Това означава, че имаме диаметрално противоположни дефиниции за "политически живот". Защото за мен политическата система е инструмент за задушаване на всяка промяна в човешкия обществен строй. Не виждам как е възможно да бъде обратното.   

И  как  мислиш  да  се  променят  нещата?   Като  стоиш  на  сянка  и  даваш  акъл,  да  бе,  да.  Да  променяш  нещата  си  трябва  .....  а  ти  и  подобните  на  теб  ги  нямате,  можете  само  да  викате,  а  стане  ли  напечено  ви  няма.  Виж  изказванията  си  за    войната.   За  да  бъде  свободен  един  човек  трябва да  бъде  сомодостатъчен  за  съществуването  си,  те  такъв  обаче  нЕма. 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #29 -: (Понеделник) 21 Ноември 2016, 09:49 »

Ти няма да разбереш какво правя в сянката, защото не си ми близък. Ти само ще получаваш акъл, като всички останали, които са ми непознати или неприятели. Колко неща съм променил знам само аз и тези около мен.

Именно за това говоря - точно така. Самодостатъчният човек. Това е централната опорна точка на разговора. Само че Страшкоу не иска да поема този разговор, понеже го е шубе, защото знае, че ще изкарам всички абсурдизми в логиката му и че ще покажа колко необмислено и безсъзнателно живее.

Човек не може да бъде самодостатъчен САМО И ЕДИНСТВЕНО в едно направление - в социално направление.

Така че ние автоматично спираме да говорим за самодостатъчен човек, и започваме да говорим за самодостатъчно общество.

И ИМА такива общества.

Само че - изненадааа!! - те не се интересуват от политика и странят всячески от политическия живот.

И ВИЕ - идиотите - е време да си зададете въпроса "Защо?". Нали така, Митко? Започни най-сетне да проверяваш с превъзнесения си въпрос "Защо?".
Активен

Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: