Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Десетото откровение на Селестинското пророчество  (Прочетена 2764 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #60 -: (Вторник) 04 Октомври 2016, 23:13 »

Значи  ако  коментираме  написаното  от  Марк  Пасио  задръстваме  темата  с  глупости?  Е,  не  става  така,  за  хора  с  глави  на  раменете  разсъжденията  са  нормален  процес.  При  теб  не  е  ли  така?     
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #61 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 07:44 »

Добре де, Мите, обясни ми... какво има да коментираме или обсъждаме твоите твърдения?

Нали са си твоя истина и за теб са си истина и при теб са си в сила и са верни? Ето - при мен не са, например. И едва ли твоите си истини са верни при някой друг, защото другите хора си имат техни си истини.

Така че не виждам къде е смисъла да се занимаваме един друг с нашите си истини, които си важат при нас си, а при другите не. Нали така?

Защо въобще говорим в този форум? За да се показваме? Колко сме красиви?

Обясни ми, че това не го разбирам. Моля.
Активен

Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 549

« Отговор #62 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 08:01 »

Според мен истината би трябвало да е една за всички, тоест абсолютна/завършена.
Не е ли така?
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #63 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 09:29 »

Добре де, Мите, обясни ми... какво има да коментираме или обсъждаме твоите твърдения?

Нали са си твоя истина и за теб са си истина и при теб са си в сила и са верни? Ето - при мен не са, например. И едва ли твоите си истини са верни при някой друг, защото другите хора си имат техни си истини.

Така че не виждам къде е смисъла да се занимаваме един друг с нашите си истини, които си важат при нас си, а при другите не. Нали така?

Защо въобще говорим в този форум? За да се показваме? Колко сме красиви?

Обясни ми, че това не го разбирам. Моля.   

Да,  това  е  един  от  умните  ти  постове  -  ще   обясня! 
       Всеки  има  своя  гледна  точка  за  нещата.  В  криминалистиката  се  знае,  че  за  една  случка  колкото  и  хора  да  се  разпитат  няма  да  има  две  еднакви  показания  на  100%.  Различията,  обаче,  са  в  нюансите. Ето  ти  отговора  на  въпроса  -  Ние  занимавайки  се  един  с  друг  разглеждаме  една  истина  от  различни  гледни  точки.  Истината  е  една,  но  гледана  от  различни  ъгли  се  вижда
в  различни  отенъци.  Представи  си  диамант  -  той  е  един  и  същ,  но  ако  променим  ъгъла  на  светлината  изглежда  по  по-различен  начин  нали. Когато  се  занимаваме  един  с  друг  ние  независимо  дали  искаме  или  не  обогатяваме  вижданията  си  за  истината  в  нюансите  й        
        Има  ли  висша  сила  -  ДА!   По  това  нямаме  никакви  различия.  Но  каква  е  тази  сила и  започват  различията,  защото  всеки  я  вижда  в  различна  светлина   Един  казва  -  зла  е,  друг  добра  е,  трети - справедлива,  милостива,  и  т н  Аз  смятам,  че  Бог  е  всичко  това  взето  заедно,  но  как  ще  изглежда  зависи  от  нас  самите.
        Да  вземем  тебе  за  пример  -  От  моята  камбанария  ти  си  самовлюбен  недорасляк,   но  в  очите  на  Мила  Ииииии  особено  за  Психея  си  Прометей,  а  ти  си  един  и  същ  независимо  от  нашите  мнения  и  ако  те  обсъждаме  ще  трябва  до  се  караме.  Това  се  отнася  за  всеки  от  нас.

Пфф..къв диалог се заформил,пък съм пропуснала купона Grin

Емоция  и  воля! 
       Не  ми  е  ясно  как  волево  можеш  да  се  зарадваш  или  да  скърбиш  например,  даже  да  мразиш  не  можеш  волево,  а  да  обичаш  -  абсурд?  Волево  можеш  само  да  скриеш  проявата  на  емоцията  -  да  я  задържиш  в  себе  си.  Волята  не  насочва  енергията  на  никъде  тя  само  я  концентрира,  вниманието  е  фактора  насочващ  енергията  ни  към  един  или  друг  обект.
       Може  ли  да  направите  разлика  между  емоция  и  емоционално  натоварена  мисъл,  за  Форум/п/  знам,  че  не  може.   
Можеш волево да не мразиш.Можеш волево да подхранваш омразата

Лично аз не мога да направя разликата между емоция и емоционална мисъл.
Но,явно ти знаеш.С нетърпение чакам да обясниш.И не,обяснението ти няма да е само за мен,а за всички четящи. Smiley

И защо да не можем да обичаме волево?Та нали с всеки изживян миг ние се учим.Учим се на всичко,вкл. и на любов.Учим се как да обичаме,значи е воля.Воля е да си наложиш лоялност грижа и съпричастност и да избереш да обичаш и да останеш до някое същество,тъкмо когато то е сторило всичко за да те отврати от себе си и да те отблъсне.Воля е майката да остане до сина -убиец и дори да го осъди в душата си,пак да го обича
Защото любовта не е любов само когато е лесно и удачно човек да бъде обичан.Любовта е любов,тъкмо защото може да съществува дори когато според нашите разбирания,някое същество е невъзможно да бъде обичано.Проклето,зло,изчадие..И въпреки това,всеки може да избере  волево да потърси зрънцето добро в това изчадие,а то съзреш ли доброто и го отразиш..Ми то тва вече е проява на любов..

п.п.А волята винаги ми е стояла в една равнина с Аз-а
Някак..Аз=Воля..Сякаш мисли и емоции са атрибути някакви,а  волята е самата същност..

Някак мога да разделя мисли и емоции от съзнание,но волята-не.
Ама ще продължавам с опиттванията де..Да видим до къде ще я докарам..Аз много обичам такива дъвки за ума.. Grin

Леле  какъв  пост,  никога  не  бих  се  досетил  чии  е,  ако  бе  анонимен!!!!!!!   Даже,  бих  казал,  че  е  мой,  но  съм  забравил  за  него.  Така  може  да  разсъждава  човек  само  когато  е  приел  за  основа  на  съжденията  си  понятието  трябва.  И  не  мога  да  повярвам,  че  това  го  е  писала  Психея. 
           Емоцията  е  твое  лично  състояние,  а  емоционално  натоварената  мисъл  предизвиква  емоционално  състояние  в  другия.  Пример/    Когато  пишеш: -  Митко  ти  си  лицемерен,  изпитваш  удоволствие  защото  това  отговаря  на  емоционалното  ти  състояние  което  е  злоба,   но  мисълта  ти  /емоционално  натоварена/  цели  аз  да  се  почувствам  унизен.  И  ако  това  се  получи  ще  се  почувстваш  задоволена,  но  понеже  това  не  се  получава  ти  слагаш  нови  епитети  пред  името  ми,  което  пък  смяташ  за  моя  слабост  и  това  подхранва  злобата  ти.  Така  ще  бъде  докато  от  злоба  не  изгубиш  контрол  над  себе  си  или  ако  си  научила  нещо  от  мен  и  за  мен  ще  престанеш  да  злобееш,  ще  признаеш  грешката  си  /пред  себе  си,  това  се  подразбира/  и  ще  водим  нормален  диалог,  това,  че  си  паразит  не  ми  пречи,  даже  ми  е  приятно.   

Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #64 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 09:41 »

Да, Паци - би трябвало Истината да е една за всички. В противен случай, ако не беше, всичко губи смисъл.

Работата е там, че хората забравят за това, понеже е въпрос на ИНТЕРЕС.

1. Хората (множеството, на ден днешен) искат някои определени неща да не са истина.

2. Части от Истината пречат на хората, защото хората не желаят да са отговорни за въпросните неща.

3. Така, Истината и истинността като цяло се превръща в проблем за тях. Нарушава комфорта, удобството.

4. Така, те развиват илюзията, че "няма обективна истина", а има съвкупност от субективни истини... и илюзията, че по някакъв магически начин, обективността изкристализира от количественото натрупване на субективизми. <-ЕТО ТОВА ВЯРВАТ, дълбоко в себе си.

Виждаш къде е противоречието тук... Защото е казано... и се знае... че Бог е началото.

По този начин, безотговорните хора, нежелаещи да бъдат отговорни към истината - тоест към Бог - богохулят... сиреч - обръщат наопаки Бога.

Те казват: "Бог не е началото - НИЕ сме началото и от нас произлиза Бог".

Е... как мислиш, че се наричат такива хора?
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #65 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 09:42 »

СА - ТА- НИС- ТИ

Сатанисти. Последователи (съзнателни или несъзнателни) на Предателя.

Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #66 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 09:49 »

Митко, възрастта ти не е оправдание за поведението ти. Инсинуациите са грозно и долно нещо, също като лъжата .Едиствения Прометеи когото познавам, е вътрев мен.

;.p.Не помня И Мила да е казвала че възприема Форум като " Прометеи" Не си позволявай да гледаш света с очите на друг, защото още не сидорасул за такава функция и освен лъжа и инсинуация, нищо градивно не се получава

Добре, разбрахме че съм злобна ;Д
A сега ако обичаш, дай по същество! Каква е разликата между емоция И емоционално натоварена мисъл?!?
« Последна редакция: (Сряда) 05 Октомври 2016, 09:55 от Psyhea » Активен
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 419

« Отговор #67 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 09:58 »

Поздравявам  Форум за пост номер 64...  Cool
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #68 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 11:40 »

И аз поздравявам Форум- днес се усеща в много добро настроение!
  Групата се казва Will of the Awakened-точно по темата.
https://www.youtube.com/watch?v=Fl6OxG4eDPg
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #69 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 13:51 »

Емоцията  е  твое  лично  състояние,  а  емоционално  натоварената  мисъл  предизвиква  емоционално  състояние  в  другия.  Пример/    Когато  пишеш: -  Митко  ти  си  лицемерен,  изпитваш  удоволствие  защото  това  отговаря  на  емоционалното  ти  състояние  което  е  злоба,   но  мисълта  ти  /емоционално  натоварена/  цели  аз  да  се  почувствам  унизен.  И  ако  това  се  получи  ще  се  почувстваш  задоволена,  но  понеже  това  не  се  получава  ти  слагаш  нови  епитети  пред  името  ми,  което  пък  смяташ  за  моя  слабост  и  това  подхранва  злобата  ти.  Така  ще  бъде  докато  от  злоба  не  изгубиш  контрол  над  себе  си  или  ако  си  научила  нещо  от  мен  и  за  мен  ще  престанеш  да  злобееш,  ще  признаеш  грешката  си  /пред  себе  си,  това  се  подразбира/  и  ще  водим  нормален  диалог,  това,  че  си  паразит  не  ми  пречи,  даже  ми  е  приятно.    

Първо,извинявам се за правописа на предния пост.Ползвах тъпия кредор..

Второ..Това което си написал не отговаря на въпроса "Каква е разликата между емоция и емоционално натоварена мисъл"?

И трето..Наричаш ме паразит,което е поредната ти лъжа,Димитре.
Аз винаги съм се аргументирала защо мисля,че си лицемерен и лъжец.
Очаквам твоя аргумент защо ме наричаш паразит.
Ако не го направиш,то значи,аз отново съм права и ти се лъжец поради две причини.Първо защото не предлагаш аргументи посочващи,кое точно ме прави паразит,и второ,подобно нарицание неподплатено с доводи,е чиста обида.А ти много обичаш да се хвалиш как никога никой не обиждаш,нали?

И четвърто..Аз отдавна си признах,че сгреших по отношение на теб.Сгреших много,не трябваше да ти се доверявам.  

п.п.А ако ти е трудно в разсъжденията за емоция и емоционално натоварена мисъл..Ето..Ще дам едно рамо ..
Емоция    -    Емоционално натоварена мисъл .. Cool
И примерче..за насока..
Вода - мокър парцал ...Каква е разликата между водата и парцала?
« Последна редакция: (Сряда) 05 Октомври 2016, 13:58 от Psyhea » Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #70 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 17:41 »

Тъй като емоцията е физическо състояние... физиологичен израз на мисълта или физиологичен отговор на постъпила сетивна информация...

И тъй като не е възможно да се разсъждава с друго, освен с мислите (не може да се резсъждава с емоциите, нито с чувствата), и следователно умът е единственият възможен източник на мисълта...

То следователно емоционално натоварената мисъл произлиза от ума - той е нейният създател... и емоционалният елемент, наречен тук "товар", не може да бъде нищо друго, освен влияние върху мисълта (защото мисълта разполага единствено с източник и посока - няма други характеризиращи я категории).

Така че... опирайки се на логическото съждение, заключавам... че емоционално натоварената мисъл - това е мисъл, родена от Ума и продиктувана В ОТГОВОР на физическо, телесно състояние.

Естествено, такъв вид мисли имат СТИМУЛ да са по-силни от обикновено... но човек не бива да се заблуждава, че емоцията може да е принципният източник на тази сила.

Силата - както и във всички случаи - на емоционално натоварената мисъл идва от ВОЛЯТА, а емоционалният "товар" е просто един стимул за Волево отдаване на повече сила от обикновеното за такива мисли.

Което, естествено, означава, че във всеки един момент Събуденият... или, по-окултно казано, Започналият, или Посветеният... може Волево да борави със силни и много по-силни мисли БЕЗ допълнителни стимули.

И освен това, Волево може да забрани възникването на първосигнални емоционално натоварени мисли, когато телесният стимул ги манипулира да се отклонят от Истината, създавайки илюзията, че телесната обоснованост е равна и еднаква на обосноваността в Истината (действителността).

Тоест Суверенът може Волево да забрани възникването на Грешни мисли, дори когато телесната физиология го подтиква да ги създаде.

И може Волево да подсили възникването на Правилни мисли, особено когато телесната физиология отразява обективната действителност.

« Последна редакция: (Сряда) 05 Октомври 2016, 17:47 от форум » Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #71 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 20:29 »

Възниква  едно  малко  проблемче! 
      Когато  съм  извън  физическото  си  тяло  мога  да  мисля  и  да  изпитвам  емоции,  като  страх  например.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #72 -: (Сряда) 05 Октомври 2016, 21:39 »

О, аз отдавна говоря за това малко проблемче, но няма кой да ме чуе. Отдавна се опитвам да ви кажа, че никой никъде не ходи "извън тялото".

Но... това малко проблемче настрана. Според мен е по-голямо проблемче, че изпитваш страх, без това автоматично да те "връща в тялото". Или се бъркам? Ще обясниш ли повече за ситуациите, които визираш?
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #73 -: (Четвъртък) 06 Октомври 2016, 10:44 »

Страха емоция ли е или чувство? Има ли разлика между емоция И чувство?
Активен
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 549

« Отговор #74 -: (Четвъртък) 06 Октомври 2016, 11:45 »

Страх, радост, тъга, омраза, любов са емоции. (душевни преживявания/изпитания)
Чувстваме/усещаме студ, жега, глад, допир (сетивни преживявания) Smiley
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: