Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Десетото откровение на Селестинското пророчество  (Прочетена 2765 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #15 -: (Вторник) 27 Септември 2016, 20:17 »

Понятието е Грозд
Дрозд-а е вид птица.

Ние влияем с мислите на нашата реалност,но важно е да се отбележи,че при всеки е индивидуално.
Защото всеки човек е контейнер с енергия.Всеки контейнер съдържа различна по количество и качество, енергия.
До колко ще влияят мислите,зависи от няколко неща
Първо - техния интензитет.Колко често се повтаря една и съща мисъл
Второ - зависи човекът колко и каква енергия има..Щото не може да сравняваме мазерати с москвич..
И трето - зависи човекът как и по-какъв начин борави с енергията си.
Защото може да пращиш от сила и енергия,но да не ти се получава материализирането на дадена мисъл-форма,защото не можеш да я заредиш с нужната вибрация.Не,че нямаш силата,но не познаваш вибрацията.Например един роден бедняк много трудно ще извика вибрация на пари,имане,лукс,изобилие,просто защото не ги познава.А ако искаш да зареждаш мисъл форми в подобна насока,трябва да вибрираш и с конкретната честота..Но пък ти не я познаваш и това те възпрепятства..
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #16 -: (Вторник) 27 Септември 2016, 21:04 »

Прегледът на живота, Рождената визия, Зачатието

Знанията  дадени  ми  от  Паалла - Хоол,  а  и  едно  мое  лично  преживяване  потвърждават  цитата! 
       Преди  години  в  медитивно  състояние  при  мен  дойде  една  жена  и  след  кратко  увещаване  аз  тръгнах  с  нея.  Жената  изглеждаше  на  около  30/40 години,  беше  ми  позната,  но  като  възрастна  и  починала  отдавна.  Когато  тръгнах  с  нея  се  появи  група  от  починали  хора  и  я  разубедиха,  че  сега  не  е  мой  ред  да  си  ходя  и  че  групата  очаква  друг  човек.  Същият  ден  почина  мой  връстник.   
         Прегледа  на  живота  в  детайли  не  става  в  астрала  а  в  по-горно  ниво.  В  астрала  става  редуциране  на  астралното  тяло  и  ако  сме  готови  започва  събуждането  на  Постоянният  ни  АЗ.  В  цитираният  случай  човека  отказва  да  признае  пред  себе  си,  че  нишката  на  живота  се  е  скъсала  и  това  може  да  го  превърне  в  тъжен  обитател  на  астрала. 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен umbra
Sr. Member
Публикации: 419

« Отговор #17 -: (Сряда) 28 Септември 2016, 00:19 »

Паала  Grin Митко в час ли си ? Grin дай тука тая Паала.... или те и от тебе се крият Grin
Активен
Неактивен umbra
Sr. Member

« Отговор #18 -: (Сряда) 28 Септември 2016, 00:31 »

Митко дай ги те Паала  и Хооооопп.. Grin  Или те са частна собственост викаш... hi-hi1
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #19 -: (Сряда) 28 Септември 2016, 13:13 »

Всеки  си  има  по  една  Паалла  и  един  Хоол,  ти  също.  Така,  че  питай  си  ги  твоите.   И  не  моите  наставници  се  крият  от  мен,  а  твоите  от  теб  -  сигурно  се  срамуват  от  подопечната си.
Активен

Неактивен umbra
Sr. Member

« Отговор #20 -: (Сряда) 28 Септември 2016, 14:00 »

Ами не трябва да допускаме да се срамуват Митко. Сега обаче твоите трябва да се засрамят от теб и недостойното ти отношение към мен.
Не си си научил урока Митко.  Днес имаш слаб (2). И тука си проличава, че каквато ти е Пааалата,  такъв ти е иХоола за съжаление.
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #21 -: (Сряда) 28 Септември 2016, 14:07 »

Ако се срамуват от постъпките на " подопечните" си,значи изобщо не са дорасли да бъдат наставници и учители
Активен
Неактивен mimeto
Jr. Member
**
Публикации: 92

« Отговор #22 -: (Неделя) 02 Октомври 2016, 15:32 »

Прегледа  на  живота  в  детайли  не  става  в  астрала  а  в  по-горно  ниво.  В  астрала  става  редуциране  на  астралното  тяло  и  ако  сме  готови  започва  събуждането  на  Постоянният  ни  АЗ.  В  цитираният  случай  човека  отказва  да  признае  пред  себе  си,  че  нишката  на  живота  се  е  скъсала  и  това  може  да  го  превърне  в  тъжен  обитател  на  астрала.  

МИТКО,
звучи логично. Значи духовните групи наистина са в по-високите нива, защото поне от книгата съм останала с впечатление, че душата прави преглед на живота си, когато е заедно с духовната си група.

Psyhea,
и аз мисля, че е по-правилно да се каже Грозд. Иначе, пиленцето на снимката е много симпатично  Smiley)

За мислите също съм съгласна. Наистина хората се раждат при различни условия (за което си има причина, разбира се) и за човек, роден при по-тежки условия е по-трудно да постигне същото щастие и благополучие в живота, дори същото състояние на духа, отколкото човек, роден при по-леки. Не всеки го разбира, за съжаление.
Ще добавя, че има значение и дали мисълта е положителна или отрицателна, защото положителните мисли вибрират с по-висока честота и имат по-голяма сила.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #23 -: (Неделя) 02 Октомври 2016, 16:25 »

Аз не бих се изразил така, защото казано по този начин, води до погрешни интерпретации и недоразумения по-нататък.

Бих казал, че няма положителни или отрицателни мисли... а такива, основани на вибрационната основа на Копнежа за свобода, и такива, основани на вибрационната основа на Страха. В корена си, всички мисли се разделят на тези два вида.

Бих казал, че няма по-висока или по-ниска честота на мислите... а бих казал, че има Уравновесеност, или Неравновесие на мисленето с Ляв или Десен оттенък.

Бих казал и че няма по-силни и по-слаби мисли... а бих казал, че има мисли със или без сила. Онези без сила са мислите, които са сами по себе си Ефекти, тоест Последствия. А онези със сила са мислите, които са сами по себе си Причина, тоест спазват Принципа на Ментализма и са нещото, от което възниква останалия низ на построенията, а не са просто брънка от веригата на този низ от построения.

По този начин... една мисъл, която спазва Принципа на Ментализма, умствена първопричина е за поведението, и се основава на вибрационната основа на Копнежа за свобода, има същата сила като друга мисъл, която спазва Принципа на Ментализма, умствена първопричина е за поведението, и се основава на вибрационната основа на Страха.

А всяка друга мисъл... тоест всяка мисъл, която не е първопричина за поведението... няма никаква сила.

Естествен Закон
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #24 -: (Неделя) 02 Октомври 2016, 19:36 »

Силата  на  една  мисъл  зависи  от  емоционалния  заряд  който  носи! 
      В  астрала  освен  редуциране  на  астралното  тяло,  могат  да  се  случат  и  редица  други  неща.  Например,  душите  отказващи  да  приемат  преминаването  в  другото  измерение  създават  мисъл  форми  за  да  поддържат  илюзията,  че  са  живи  и,  че  изпълняват  плановете  които  са  имали  на  земята.   Какви  ли  мисъл  форми  би  създал  човек  движен  от  мисълта  за  отмъщение,   ами  злобен човек?  -  Такива  хора  създават  демони.  След  като  се  осъзнае  една  душа,  обаче,  и  продължи  пътя  си,  създадените  от  нея  мисъл  форми  остават  в  астрала  и  търсят  нови  енергийни  донори.  Така,  че  въпроса  с  чии  демони  се  борят  в  астрала  остава  открит.
      Създаването  на  мисъл  форми  за  защита  на  деца  наистина  помага,  но  въпроса  е  какво  ще  стане  с  формата  когато  детето  израсне  и  не  се нуждае  повече  от  нея,  дали  ще  се  разпадне  или  ще  се  яви  на  друго  дете  в  търсенето  на  нов  донор?
      След  като  инкарнацията  осъзнае  факта,  че  е  една  от  многото  инкарнации  на  Постоянният  АЗ,  че  е важна   част  от  едно  цяло,  че  е  била  за  кратко  време  лицето  и  същността   на  АЗ-а  и  сега  се  е  превърнала  в  фасета  на  диаманта /Психея/  наречен  АЗ,  започва  прегледа  на  живота.  Така  че  АЗ-а  е  същността  правеща  прегледа  на  живота  и  преобладаващите  енергии  на  инкарнацията  качват  или  свалят  вибрациите  на  Постоянният  АЗ.  Абе  танго!   Групата  е  от  Постоянни  АЗ-ове,  а  не  от  инкарнации.
       Затова  в  астрала  не  може  да  се  прави  преглед  на  живота. 

Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #25 -: (Неделя) 02 Октомври 2016, 20:51 »

Но емоциите не се изпитват без причина. Емоцията, сама по себе си, не е източник на сила. Единственият източник на сила е Истината. А Истината е онова, което вече се е случило.

Следователно единственият източник на сила е в миналото, или по-точно - единственият източник на сила е Миналото... А фактът на Миналото се нарича Истина.

"Всичко започва с Избора", както Морфей правилно казва във филма "Матрицата". Следователно, Изборът е началото на Миналото и именно това е центърът на всяка сила.

Невъзможно е да се разсъждава с емоции. Следователно емоциите не са мислене. Емоциите могат да подхранван мислите... а може и да не ги подхранват.

Следователно - мислите са силни и сами по себе си, независимо дали към тях се добавят силни емоции или не.

Всичко започва с Избора, а това ще рече с Волята. Волята не е емоция. Волята не е мисъл.

Волята е Избор и Изборът е Воля.

Следователно силата на мислите зависи от ВОЛЯТА. А не от емоциите, с които са подхранвани.

Защото емоциите може да са истински, а може и да не са истински. Може да са основателни, а може и да не са основателни. Емоциите не могат сами да се самопровъзгласят за основателни, тоест за истинни. Те трябва да бъдат ДОКАЗАНИ в Истината.

Следователно емоциите не са източник на сила... а могат да са ПРОВОДНИК на силата - тоест, на Истината.

Така че...

...ако подхранвате определени мисли с неоснователни емоции... познайте какво ще стане. Ще получите нищожни мисли, и колкото и да ги тъпчете с емоции, които не са проводник на Истината, няма да направите въпросните мисли нито капка по-значими и от тях няма да зависи нищо.

И можете да проверите каквото казвам на практика - директно в астрала. Ако личността ми не ви харесва или не ви харесва нещо, което казвам - ходете и го проверете.

Силни, могъщи дори, мисли се създават и беземоционално. Не е нужно сърцето да е топло, за да бъдат мислите силни.

Освен това... силните мисли предизвикват и силни емоции, нали така. Ще каже ли някой, тогава, кое е източника на силата - мислите или емоциите - след като и двете се пораждат едно друго?

Източникът на всяка сила е Изборът на Всевишния, който е в основата на Миналото, и Неговият Избор ние наричаме Истина.

Друг е въпросът, че...

...когато човек иска да създаде нещо, той упражнява Триединството на Мислите, Емоциите, и Делата.

Тяхната сила идва от Окото на Всевишния - то стои зад Триъгълника и го огрява. Така че Делата, Мислите, и Емоциите имат самостоятелна връзка към Източника на Силата и не е нужно да се "подхранват" едно друго.

Но те трябва да действат в синхронизирано Триединство, ако искат да СЪЗДАДАТ нещо. Тоест ако искат да създадат нещо във ФИЗИЧЕСКАТА РАВНИНА, Мислите трябва да подхранват Емоциите, а те трябва да подхранват Действието... и тогава това Действие се нарича Грижа.

Когато Действието е проекция на Триединството, такова Действие се нарича Грижа.

И ТОВА вече е на принципа на подхранването. ГРИЖАТА отглежда, изхранва и довежда до физическо съществуване и материализация.

Само че... това се отнася до физическата материализация.

А ние говорим за мисъл-форми... не-физически мисъл-форми, нали така.

Така че... Волята (като Избор) е източникът на сила зад всяка силна мисъл. А не емоциите.

П.П.

Накратко - хората се бъркат, защото наблюдават, че силните емоции предизвикват силни мисли... и че силните мисли предизвикват силни емоции.

Но това са просто низове от последствия. Подобни мисли и емоции не са Причини, не са корена на Миналото, не са Истинния факт, който поражда низа, и следователно силата не е в тях.
« Последна редакция: (Неделя) 02 Октомври 2016, 20:58 от форум » Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #26 -: (Неделя) 02 Октомври 2016, 21:33 »

Един  чаршаф  писане  за  да  покажеш,  че  не  си  разбрал  смисъла  на  израза:  -  Силата  на  една  мисъл  зависи  от  емоционалния  заряд  който  носи!  Забележи  емоционален  заряд  който  носи.  Абе кво   да  ти  обяснявам!  И  един  въпрос  -  Можеш  ли  в  няколко  реда  да  формулираш  твоята  истина  както  направих  аз?
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #27 -: (Неделя) 02 Октомври 2016, 21:41 »

Някъв проблем ли имаш?

Или просто държиш да си прав, дори и когато не си? Това ти е проблема, нали?

Знаеш ли защо пиша чаршафи. Защото има хора, ти си един от тях, които не разбират и не разбират, колкото и да се пише, и им трябва все още и още обясняване.

В чаршафа си обясних следното - няма директна връзка между силата на една мисъл, и прикачена към нея силна емоция.

И двете черпят силата си от Волята.

Така че, без-емоционалните мисли също биват силни и слаби.

А ти казваш, че без-емоционалните мисли не могат да имат сила. Това е невярно. Ти ГРЕШИШ, Митко. Начукай си го в главата.

Защото това е истинаТА... а не "моята истина".

Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #28 -: (Неделя) 02 Октомври 2016, 21:52 »

В чаршафа си обясних следното - няма директна връзка между силата на една мисъл, и прикачена към нея силна емоция.
                                                       Силата  на  една  мисъл  зависи  от  емоционалния  заряд  който  носи! 

Не  можеш  ли  да  разбереш  разликата  между  двата  израза?  Как  ще  прикачиш  емоция  към  мисъл  бе  човече,  това  ли  е  капацитета  на  интелекта  ти?
      И  не  ми  отговори  на  въпроса  който  ти  зададох.  Когато  коментираш  мой  пост  моля  те  да  коментираш  цялото  изложение,  а  не  да  вадиш  неща,  така  че  да  не  се  разбира  смисъла  на  написаното.

Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #29 -: (Неделя) 02 Октомври 2016, 21:57 »

И ако една мисъл няма емоционален заряд? Тогава силна ли е или е слаба?
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: