Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Плоска ли е Земята?  (Прочетена 2033 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Sergo
Newbie
*
Публикации: 48

« Отговор #15 -: (Вторник) 28 Ноември 2017, 13:59 »

По темата плоска ли  земята в един от филмите на "Руский ангел" в youtube, се  споменава че земята е плоска но човека няма сетива за го види и разбере това. Като информация за това, първоизточника за плоската земя  май е библията - но не съм сигурен.Преди време бях чел че всяка година в Русия се  правят срещи между диховници и учени, с цел обмен на информация и сверяване на мерника. Явно целта на  голямата лъжа - ако има такава е да отбие хората от църквата като я замени с псевдо наука, за което напоследък излизат нови доказателства.
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #16 -: (Вторник) 28 Ноември 2017, 16:44 »

А как да си обясним, че в едното полукълбо е ден, а в другото - нощ! Това "плоските" старателно избягват да коментират!
Активен

bojinkata
Неактивен x_name41
Sr. Member
Публикации: 499

« Отговор #17 -: (Вторник) 28 Ноември 2017, 19:29 »

Учудвам се, че и в бг започна да се говори по тази тема.
Едно време бях чул следния въпрос:
Ако си на плажа, как може да разпознаеш, че идва кораб?
- По дима от комина.
Стопляте ли? Първо се вижда дима, после кумина, после мачта, и целия кораб. При равно море говорим. Което автоматично означава, че има парабола, т.е. кръг. т.е. Земята си е кръгла......помислете върху това Smiley

hacko не си прав защото имаше едно видео на  излитащ самолет на една писта, където се проявяват същите ефекти като с приближаващия кораб в далечината, жалко че немога да го намеря в момента
Активен

"музиката удължава живота"
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1798
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #18 -: (Сряда) 29 Ноември 2017, 07:46 »

Grin
Бих ви обърнал  внимание че на етапа който сме лично сега няма за нас никакво значение с каква форма е земята.Както и за мравките.
За мен е безмисленно и хабене на енергия.А ако  се разлетим насам натам то преди да литнем ще научим бая работи включително и формата и.
Тъй че оприказването на формата и има за цел нещо.А то е отвличане на внимание.Иначе за мене земята е заоблена,даже едно време са и правили статуи и все са заоблени.Едно времешните са къде пред сегашните.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #19 -: (Сряда) 29 Ноември 2017, 10:46 »

http://3.bp.blogspot.com/-N3acEnN6JIA/Us8tASYjldI/AAAAAAAABEw/OXb_Oxmrq5k/s1600/Venus_of_Willendorf_frontview_retouched_2.jpg
Плоска ли е Земята?
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: