Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Двеста доказателства че Земята не е въртящо се кълбо  (Прочетена 2319 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #30 -: (Петък) 09 Септември 2016, 16:59 »

Е, то си е написано какво е Земята бе форуме, предадено е от пророците, ама нали хората са като скакалци   Grin,

а и аз имам доверие  само на Твореца, защото ми е доверил много  тайни и продължава да ми разкрива още, които не могат да бъдат разкрити пред богохулници.

Затова вземам неговата версия.

Cool

Исаия 40:22

Бог обитава над кръга на земята, чиито жители са като скакалци.
Той разстила небесата като воал, разпъва ги като шатър за живеене.

Даже и за гравитацията е написано.

Йов 26:7

Той разпростира севера над празното пространство,
държи земята окачена на нищо.

Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #31 -: (Петък) 09 Септември 2016, 17:16 »

Еее, айде сега. Твореца нищо не ти е доверил на тебе, защото тогава това ще означава, че си пророк. А това би означавало, че богохулстваш, защото ти не си пророк, просто разчиташ на пророците.

Нали? Отново, за пореден път богохулстваш, като се подиграваш на Господа, нечестиво смятайки, че логиката е чужда Нему и че Той не я спазва.

Освен това, ти не разчиташ на пророците Му, а разчиташ на ПИСАРИТЕ на пророците Му.

Освен това, ти не разчиташ на писарите на пророците Му, ами разчиташ на фарисеите-преписвачи от писарите на пророците Му. Нали така gakaxsis? Ако не към мен, поне имай уважение към Бог, когато говориш лукави и заблудни слова.

И лукаво и заблудно - ще рече, нечестиво - е поведението ти. Защото пак не ми каза, кръгла ли е Земята или е плоска. Никога никой не си е позволявал да говори заблудно и лукаво - нито пророците на Бог, на които Той е говорил, нито писарите им. Но фарисеите... които са по-близо до баба ти, те са говорили и продължават да говорят нечестиво.

П.П.

Психо, там е въпроса. Навред са плъзнали някакви бездарни лаици, които са попаднали поради някаква невероятна административна грешка в "енергийното", и са се провъзгласили за "наблюдатели" и "дейци", а са всъщност едни НАВЛЕЦИ и пуганци.

И сме свидетели на типичния провинциалистки манталитет в България, процедил се на места забранени за селяндури, от което всеки ден се навъждат десетки, десетки лъжесвидетелства, анекдоти, дезинформация и всякакви смехотворни преиначавания на действителността.
Активен

Неактивен рибар
Jr. Member
**
Публикации: 62

« Отговор #32 -: (Петък) 09 Септември 2016, 17:39 »

Не разбираш какво намеквам, защото още гледаш с отворена уста и някой трябва да ти плесне шамар, за да се събудиш от съня. Когато отново си включиш фурната, и започнеш да мислиш, ще поразсъждаваш, и набързо ще ми схванеш намека.

E обоснови се, не само общи приказки да ръсиш и да окачествяваш, така диалог не се прави. Tongue
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #33 -: (Петък) 09 Септември 2016, 17:55 »

И точно това е целта на пропагандата, рибар.

https://youtu.be/MUZ9D3UsItU?t=2m44s

"Топографи, инженери и архитекти никога не са били длъжни да вземат под внимание предполагаемата кривина не Земята..."

Знаеш ли защо? Защото за всеки нов модул от трасето ползват отвес. Просто гледат винаги да виси перпендикулярно надолу. За Ерик Дъбей това е доказателство (едно от 200), че Земята е плоска.  Прозорец на Овертон.

Форум, не разбирам какво намекваш, отвесът се използва от зидарите за прекарване на точно вертикална линия, каква връзка има с това че топографи, инженери и архитекти не взимали в предвид кривината на земната повърхност при строежа на пътища или жп линии ?

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%82%D0%B2%D0%B5%D1%81

Използване
Най-масовото използване на отвеса е в строителството и геодезическите измервания...

При геодезическите измервания, отвесът се поставя под триножника на измервателния уред, за да се позиционира точно върху точката приета за измервателна станция върху земната повърхност...

рибар, ае вземи си пусни видеото, което ти сам ми линкна, на 2мин и 44сек де*ба...

https://youtu.be/MUZ9D3UsItU?t=2m44s

"Топографи, инженери и архитекти никога не са били длъжни да вземат под внимание предполагаемата кривина на Земята..."

Използване
Най-масовото използване на отвеса е в строителството и геодезическите измервания...

При геодезическите измервания, отвесът се поставя под триножника на измервателния уред, за да се позиционира точно върху точката приета за измервателна станция върху земната повърхност...

Отвесът е инструмент за визуално определяне на перпендикулярност спрямо хоризонтална равнина. Този инструмент с форма на конус или цилиндър е един от древните измерителни инструменти. Обърнат с острия край надолу при измерване, отвесът се използва в строителството, монтажа на конструкции и геодезията.

Я вземи си пусни мозъка, и помисли, какво ще стане, дявол да го вземе, ако но всяка крачка от строителството на един мост или дълго архитектурно трасе по овална повърхност, ползваш отвес! Да не си избягал от училище в трети клас!
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #34 -: (Петък) 09 Септември 2016, 17:57 »

Да бе, ма мисълта ми е че може някои мушморок в астрала дето е изпаднал в ступор, верно да реши че Земята е плоска ..
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #35 -: (Петък) 09 Септември 2016, 18:11 »

Така де. Ти защо мислиш, че разпространяват идеята първо в Ню-ейдж средите =) Защото там е пълно с объркани хора, които виждат неща, но не знаят какво наблюдават. И служат за твърд, глупав електорат за този етап от Прозореца на Овертон.
Активен

Неактивен рибар
Jr. Member
**

« Отговор #36 -: (Петък) 09 Септември 2016, 18:15 »

форум кви отвеси намесваш, нищо не разбираш и само спамиш  Laugh

Я вземи си пусни мозъка, и помисли, какво ще стане, дявол да го вземе, ако но всяка крачка от строителството на един мост или дълго архитектурно трасе по овална повърхност, ползваш отвес! Да не си избягал от училище в трети клас!

[/quote]

Кви отвеси бе , нещо те е ухапал комар, нищо същественно не казваш. Grin
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #37 -: (Петък) 09 Септември 2016, 18:21 »

Изроде... отвесът е инструмент за вземане под внимание естествената кривина на Земята. И се ползва най-масово точно там, където онзи глупак Ерик Дъбей те лъже в очите като ти казва, че никой не бил задължавал инженерите и архитектите да вземат под внимание естествената кривина на Земята. Естествено, че никой не ги задължава. Задължават ги само да ползват отвеси.

Няма ли кой да те банне ве... admin, просто не те разбирам. Честно.
Активен

Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 765

« Отговор #38 -: (Петък) 09 Септември 2016, 18:22 »

На мен тази теория за плоската земя ми се струва много правдоподобна. Не твърдя обаче че земята е плоска.

Какво и е правдоподобното на теорията?

Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1580
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #39 -: (Петък) 09 Септември 2016, 18:24 »

Grin
Цитат
Кви отвеси бе , нещо те е ухапал комар, нищо същественно не казваш
Остай го ,толкова е кух че бърка отвеса със нивелир(има и по технични ма ги ползват макшайдерите).Ама я да та питам учения защо на нивелира тръбичката е дъга,за водата няма да те питам?
А преди време беше споделил нещо  за енергийното,ма явно ти е казано а не че ти си го видял.Това че си кьорав за енергийното другите не са ти виновни,и приказките за там са на доверие,няма доказателства да ги побараш.Или можеш или се облизваш като куче на пържола.
 Cool
« Последна редакция: (Петък) 09 Септември 2016, 18:29 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #40 -: (Петък) 09 Септември 2016, 18:28 »

Еее, айде сега. Твореца нищо не ти е доверил на тебе, защото тогава това ще означава, че си пророк. А това би означавало, че богохулстваш, защото ти не си пророк, просто разчиташ на пророците.

Нали? Отново, за пореден път богохулстваш, като се подиграваш на Господа, нечестиво смятайки, че логиката е чужда Нему и че Той не я спазва.

Освен това, ти не разчиташ на пророците Му, а разчиташ на ПИСАРИТЕ на пророците Му.

Освен това, ти не разчиташ на писарите на пророците Му, ами разчиташ на фарисеите-преписвачи от писарите на пророците Му. Нали така gakaxsis? Ако не към мен, поне имай уважение към Бог, когато говориш лукави и заблудни слова.

И лукаво и заблудно - ще рече, нечестиво - е поведението ти. Защото пак не ми каза, кръгла ли е Земята или е плоска. Никога никой не си е позволявал да говори заблудно и лукаво - нито пророците на Бог, на които Той е говорил, нито писарите им. Но фарисеите... които са по-близо до баба ти, те са говорили и продължават да говорят нечестиво.

П.П.

Психо, там е въпроса. Навред са плъзнали някакви бездарни лаици, които са попаднали поради някаква невероятна административна грешка в "енергийното", и са се провъзгласили за "наблюдатели" и "дейци", а са всъщност едни НАВЛЕЦИ и пуганци.

И сме свидетели на типичния провинциалистки манталитет в България, процедил се на места забранени за селяндури, от което всеки ден се навъждат десетки, десетки лъжесвидетелства, анекдоти, дезинформация и всякакви смехотворни преиначавания на действителността.

Форуме да ти обясня ли твоите теории? Наблюдавам те от 10 г. как през 3-4 месеца излизаш с нова версия,  или твърдения относно това, което обсъждаме тук, било то за луната или звездите...космоса, извънземните. И всеки път отричаш старата. В крайна сметка се прехвърляш от автор на автор и в един момент достигаш до моите изводи и заключения. Тоест до това, което съм твърдяла преди 10 г..Ще ти дам и конкретен пример с еволюцията. Още в онзи форум, говорих за Дарвенизма,  че няма еволюция, а има творец...а ти тогава имаше доста предразсъдъци към това, което обяснявах. И ето че след дълго лутане и купища  преводи  през 2016 г. си вече убеден окончателно че има създател и отричаш еволюцията - достигнал си сам до извода, след като дълго време си го отричал.
И не се занимавай с баба ми. Нито я познаваш, нито знаеш йерархичните структури с които е свързана и как е изградена цялата клетъчна мрежа от служители на Твореца.
Що се отнася до това, което ми е доверено от твореца (да не съм пророк), в случая ти богохулстваш. Защот аз винаги си служа точно с цитати, които както си ми казвал на лични -не можеш да търпиш..(при обсебване се наблюдава  непоносимост при четене) .Дори имам цяло писмо от теб с оплювки на Библията. Тоест аз предавам словото му...или както е казано, в писанията...отидете и правете ученици, предавайте ДУМИТЕ МИ. Ето това и правя - предавам неговите думи.
 А когато ти се разкрива, конкретно знание, то не се предава директно от твореца, а от негови учители, служители....както и от други същества, като тези същества си знаят създателя и мисията му, така че те са вид посредници на твореца. Защотуо си казват тия неща, т.е. че са негови служители.Сега схващаш ли вече как са навързани нещата в йерархичната структура на Космогенезиса и откъде знам че това, което получавам идва от Творец когато ме е срещал с различни хора, монарх роби и извънземни, дето им викаш? Всички му служат! И Сатана му служи и му е подчинен.
А и истинското познание не се предава на слаби психически личности, както и на нечестиви такива,  
ако не си разбрал ....(може би затова си  и пренебрегнат от подобни преживявания), защото не отговаряш и на двете и не би могъл да понесеш истината, такава каквато е, както и да ти се има доверие!
« Последна редакция: (Петък) 09 Септември 2016, 18:34 от galaxsis » Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 765

« Отговор #41 -: (Петък) 09 Септември 2016, 18:29 »

Е, то си е написано какво е Земята бе форуме, предадено е от пророците, ама нали хората са като скакалци   Grin,

а и аз имам доверие  само на Твореца, защото ми е доверил много  тайни и продължава да ми разкрива още, които не могат да бъдат разкрити пред богохулници.

Затова вземам неговата версия.

Cool

Исаия 40:22

Бог обитава над кръга на земята, чиито жители са като скакалци.
Той разстила небесата като воал, разпъва ги като шатър за живеене.

Даже и за гравитацията е написано.

Йов 26:7

Той разпростира севера над празното пространство,
държи земята окачена на нищо.

Ясно, значи Земята е плоска чиния с кръгла форма?  Smiley Само не стана ясно, чинията крайна ли е или безкрайна?
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #42 -: (Петък) 09 Септември 2016, 18:38 »

Мамини златни. Ама сте ми босииии... Радвам се. Радвам се, че говорите =) Отваряйте тези красиви устенца!

Това че си кьорав за енергийното другите не са ти виновни,и приказките за там са на доверие,няма доказателства да ги побараш.Или можеш или се облизваш като куче на пържола.

Моето момче. Откога те чакам директно да си признаеш, че твоето "енергийно" е СУ-БЕК-ТИВ-НА среда.

А немилата недрага galaxsis се срамува да каже, че Земята е плоска. Защо бе, Гал? Защо се срамуваш да служиш на Свидетелите на Йехова и на заръките на порочната си бабичка?
Активен

Неактивен рибар
Jr. Member
**

« Отговор #43 -: (Петък) 09 Септември 2016, 18:39 »

Изроде... отвесът е инструмент за вземане под внимание естествената кривина на Земята. И се ползва най-масово точно там, където онзи глупак Ерик Дъбей те лъже в очите като ти казва, че никой не бил задължавал инженерите и архитектите да вземат под внимание естествената кривина на Земята. Естествено, че никой не ги задължава. Задължават ги само да ползват отвеси.

Няма ли кой да те банне ве... admin, просто не те разбирам. Честно.

Ха ха ха ха ха , тъпако, отвесът въобще не е това за което си мислиш, вземи се ограмоти смотън червив *ъз необърсан Grin
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #44 -: (Петък) 09 Септември 2016, 18:45 »

А. рибаря. Най-новия ми ученик, изглежда.

Първият урок е, че обидите ги раздавам аз. Или който е подготвен за тях. Най-често аз съм този, който е подготвен за тях.

До създаването на водна либела, отвес поставен на върха на конструкция на равнобедрен или равностранен триъгълник е използван за установяване на хоризонталността на една повърхност. Уредът се поставя върху измерваната повърхност и се приема че тя е хоризонтална, когато отвесът показва точно маркираната средна точка на тази страна.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%82%D0%B2%D0%B5%D1%81

Остай го ,толкова е кух че бърка отвеса със нивелир.

Нивелирът се нарича водна либела.
Активен

Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: