Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Двеста доказателства че Земята не е въртящо се кълбо  (Прочетена 2318 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #15 -: (Петък) 09 Септември 2016, 09:39 »

"Плоската земя" е толкова тъпа теория, че съм шокирана как изобщо някои я приема на сериозно. Ако всичко е сътворено по модел, то как така атома и молекулите са сфера, пък планетното тяло е .." квадрат"?!?
Активен
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 544

« Отговор #16 -: (Петък) 09 Септември 2016, 09:55 »

Тук някой бе споменал, че всичко е такова, каквото е, и е във цялост, и е истина.
И е видима с човешко око.
Защото сме на върха/пирамидата на живота, и сме в Истината. Учените/научените да го ду..... Cool
Мога да ти цитирам и един друг българин. Сети се кой е.
Цитат:
"Глава на Словото е Истината, а глава на
Истината е Божият Дух, който се пои от най-великия извор – абсолютният,
незнайният Дух на Битието, за когото никой нищо не знае”. Истината е висшата
цел на случващото се в Мирозданието. Тя е посоката, в която се движат всички
неща в Битието. Но от Писанието знаем, че Бог е „Любов”. Ами „Мъдростта”?
Как да разбираме всички тези „понятия”?
Нека си представим Бога в образа на планината Пирин: целият Пирин,
изграден от основата, тялото и върха Вихрен е Любовта; тялото – с всичките му
форми – е Мъдростта, водеща ни към Истината-Вихрен, олицетворяваща
върховното проявление на Любовта. „Само светлият път на Мъдростта води
към Истината”, „А къде остава Божият Дух?” – ще попита
някой. Пак той отговаря: „Бог в своето битие е Дух. Духът е изявление на
Бога. Той вечно е съществувал и вечно ще съществува. Духът е началото на
всички неща. Любовта – това е първият плод на Духа. Словото – това е първото
проявление на Любовта в материалния свят. Ето защо, първото, с което човек
трябва да започне, е Словото. И това, което по някой път говори на човека, не е
още Духът Божи, то е Словото. После човек ще дойде до Истината, и най-после
– до Божествения Дух. КОЙТО НЕ РАЗБИРА СЛОВОТО, не може да разбере
Истината, а който не разбира Истината, не може да разбере и Духа. Защото
Духът слиза в Истината, а Истината слиза в Словото”." Smiley

П.п. "Слово за тези, които не разбират термина, е:
      Цитат:
"този божествено
духовен ред, този невидим свят зад видимия физически свят – според
феноменологичния му облик пред ясното дневно съзнание."
« Последна редакция: (Петък) 09 Септември 2016, 10:23 от paci1 » Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #17 -: (Петък) 09 Септември 2016, 10:30 »

paci1, стесняваш ли се от информационните си източници? Струва ми се, че имаш страх да ги казваш на глас, защото се опасяваш, че няма да имаш сили да се справиш с предразсъдъците, с които всички наоколо ще те залеят. Затова те питам.

В крайна сметка, ако се срамуваш и смущаваш от информационните си източници, с това им правиш мечешка услуга. Защото се изтъкваш като неуверен последовател, който пропагандира без да разбира и само вредиш на публичния образ на въпросните учения или движения, защото ги дискредитираш.

По мъдро е да говориш директно, а не да се скатаваш от критиката на околните, в страх от лабилната вяра в себе си. Ако вярата ти е лабилна пред истината, то значи трябва да се простиш с нея. Ако пък вярата ти напълно отговаря на истината, то тогава защо е този страх и срам?

Истината никога не е свенлива. И ако ученията и движенията, на които си последовател, ти казват обратното... значи намерението им е единствено да ти навредят.
Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #18 -: (Петък) 09 Септември 2016, 10:54 »

Форуме, не можеш да дишаш, ако не анализираш всеки един пост. Задръж за малко този си свой порив.
Не вярвам сляпо нито на учения, нито на учители и прочее. Опитвам се да изкажа мнение по даден въпрос, базирано на наблюдения и размисли от моя страна.
Нямам претенции да съм капацитет, а източникът ми се нарича Интуиция.
Предполагам любопитството ти вече да е задоволено?
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #19 -: (Петък) 09 Септември 2016, 11:03 »

Честно казано, предпочитам да чета Мангуров, отколкото проф. Л. Филипов. Grin
п.п. Проф. инж. С.С. (Гласеца)също не е за подценяване! Laugh
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #20 -: (Петък) 09 Септември 2016, 11:13 »

Любопитството ми не се задоволява със Зрънчо и чипсове, paci1. Ако чакам хората да ми подхвърлят пуканки като на животно зад решетките на зоологическата, ще умра от глад.

За голямо неудобство на всички, които се чувстват плахи и уязвими, аз не съм в клетка в зоологическата, и никой не е успявал да ме спре, когато съм любопитен, защото интуицията ми е отприщена и скита из горите, а не се разхожда на каишка в парка.

Хората, които се чувстват уязвими и плахи, трябва да разберат, че това е сигурен признак, че таят в себе си някаква не-истина. Таят в себе си лъжа, защото лъжата е нещото, което генерира ВСЯКА плахост и уязвимост. Това ми казва моята интуиция за теб, paci1.

Хората, които таят в себе си лъжа, са ядра и източник на онова, което унищожава устоите на обществото ни и ни превръща в роби - инструмент, използван срещу Природата и планетата.

Така че плахите и уязвими хора или ще се отърват от лъжата, която носят в себе си, или ще отмрат заедно с нея. Ако ще движиш с мен - това е условието, защото никога не правя компромиси с етичните морални задължения. Другият ти избор е да се прикачиш към потъващия кораб на Митко, защото неговото поведение се намира предимно в моралния компромис. Потъващ кораб, на който дори сляпата galaxsis осъзна, че не трябва да се качва.

Не ти искам претенциите да си капацитет. Искам от теб да се държиш нормално. Когато човек излага на показ наблюденията и размислите си, той не се обявява за капацитет - това е страх, който сам си си внушил, защото в действителност ти нямаш разсъждения и наблюдения. Не си готов с никакви финални изводи за себе си, в които да нямаш повече съмнения. И се разхождаш насам-натам, говорейки от позицията на иносказателността - така се нарича позицията, от която човек раздава опеделения и преценки, БЕЗ да има твърда основа, от която да ги прави.

И това е обща черта на всички ви, които ползвате същите информационни източници. И въобще не трябва да си гений, за да си дадеш сметка за истинската същност на въпросните информационни източници.

Ако с горните си думи един вид ме молиш за пощада или отсрочка на разобличаването - няма да има такава. Никога. До сега трябва вече да ти е ясно, че никога не си губя времето и никога не бездействам, и те уверявам, че времето на всички мижатурки изтича, защото съвсем скоро ще започнат масово да лъсват задници. И не ти го казва тъпия meander, а ти го казвам аз. Прецени си разликата.

Излез на светло, докато все още не си си загубил цялото достойнство.
« Последна редакция: (Петък) 09 Септември 2016, 11:21 от форум » Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #21 -: (Петък) 09 Септември 2016, 11:25 »

Grin
Цитат
Ако с горните си думи един вид ме молиш за пощада или отсрочка на разобличаването - няма да има такава. Никога. До сега трябва вече да ти е ясно, че никога не си губя времето и никога не бездействам, и те уверявам, че времето на всички мижатурки изтича, защото съвсем скоро ще започнат масово да лъсват задници. И не ти го казва тъпия meander, а ти го казвам аз. Прецени си разликата.

Излез на светло, докато е все още не си си загубил цялото достойнство.    

Направо се почувствах кат партизанин на разпит Grin
Що толкоз напъваш за източници? М?  Къв ти е зора?
Искаш да посоча име, че да го атакуваш?
Ми няма да ти го кажа. Зорлем папу ни давам Tongue
Знам кой/какво си. Wink
"Източника" ми показа. (ако се сещаш кво ти думам).
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #22 -: (Петък) 09 Септември 2016, 11:48 »

Grin
Цитат

Излез на светло, докато е все още не си си загубил цялото достойнство.    

Направо се почувствах кат партизанин на разпит Grin
Що толкоз напъваш за източници? М?  Къв ти е зора?
Искаш да посоча име, че да го атакуваш?
Ми няма да ти го кажа. Зорлем папу ни давам Tongue
Знам кой/какво си. Wink

Цитирам какво казваш, за да не вземе някой да го затрие или да изчезне някъде. Да го има в историята.

Ти мислиш, че ония Гласа на Истината е Стамен Стаменов. Не знам кой "Източник" ти пълни главата с глупости, само че аз имам близки познати, които доста са си общували с Гласа на Истината и знам, че е обикновен средно статистически сульо - обикновен човек, неизвестен на коя да е медия.

Бедна ми е фантазията да си представя кой си мислиш, че съм аз.

Но нека! Кажи си кой си разбрал, че съм =) Интересно ми е колко директни свидетели на личността ми мога да намеря в този форум, които да съпоставя с информацията от твоя "Източник". Чакам с нетърпение.

П.П.

Ами ако в действителност АЗ съм Стамен Стаменов? М? тогава какво?  Lips Sealed
Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #23 -: (Петък) 09 Септември 2016, 11:55 »

Честно да ти кажа, на няколко пъти си го помислих това. Навремето.
Голем си артист. Grin
П.п. Не се хаби да налучкваш. Сорса не е от този свят. Имаш проблемите на Тесла И Айнщайн.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #24 -: (Петък) 09 Септември 2016, 12:00 »

Честно да ти кажа, на няколко пъти си го помислих това. Навремето.
Голем си артист. Grin
П.п. Не се хаби да налучкваш. Сорса не е от този свят. Имаш проблемите на Тесла И Айнщайн.

Чакай и това да цитирам, че много скоро ще ми трябва.
Активен

Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1580
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #25 -: (Петък) 09 Септември 2016, 12:33 »

Grin
Вижте се колко ви е акъла и със каква тема сте се зафанали.Хеле на капацитета форум.
Тука спрямо земята сте колкото една бълха .До къде ви е кръгозора,и какво виждате.Аз виждам че Земята е крива,се нагоре, на-долу, е има и равни места.Какво ви помага със каква форма е Земята,сега на този етап от живота ви.Няма ли по важни за вас неща които да влизат във кръгозора ви?
Ваша работа хабите си енергията за глупости и утре може да надуете гайдите щото сте нищожни енергийно и всичко ви развява навсякъде.Мястото във живота ни се определя от личната енергетика и как  използваме, скоро ще забележете какво е отношението на всичко живо към нас и разликата ще е според енергетиката ни.
 Cool
Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #26 -: (Петък) 09 Септември 2016, 12:42 »

Искаш да кажеш, че ти осъзнаваш кой в какъв етап от живота си е?

Ти откъде знаеш аз в какъв етап от живота си съм? И останалите?

В мотивацията си, meandre, ти си човек, който се опитва ДА СКРИЕ ИСТИНАТА И ИНФОРМАЦИЯТА. И такива са почти всичките ти колеги, които ползват същите информационни източници. Защото те в действителност са фронтове на сатанизма. Затова съм напълно прав, когато ви наричам неосъзнати сатанисти. И сектанти.

След като темата е повдигната от някои и се обсъжда от някой, НЕ СИ ТИ наглото *опеле, което ще се опитва да вменява вето на останалите какво да се обсъжда и какво не. Вменяваш вето на останалите какво да обсъждат и какво не, когато си невеж по даден въпрос и нямаш информация, защото източниците, които криете и не споменавате, не са ви я дали. Твоите и на колегите ти, общите ви източници с чисто сатанински произход.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #27 -: (Петък) 09 Септември 2016, 14:40 »

Гласа не е Стамен .
Гласа е младо aцтекско чадо, с ясно осезаема песоглавска енергия Когато почна да пише, ме натисна  любопитство и отскочих да му метна едно око ...
Че даже и агресивен беше,налетя на бои..  Grin Grin
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #28 -: (Петък) 09 Септември 2016, 16:29 »

Осени ме проста и ефективна идея.

Понеже:

...тука има хора дет си го виждат енергийно какво представлява...

и:

Знам кой/какво си. Wink

...Опитвам се да изкажа мнение по даден въпрос, базирано на наблюдения и размисли от моя страна...

П.п. Не се хаби да налучкваш. Сорса /източника/ не е от този свят...

Айде тогава вие двамцата... щом като не сте просто едни бездарни гноми... що не си отлетите в енергийното и не видите Земята кръгла ли е или не е кръгла, и да "шушнете" тука, а?

А аз кръгъл ли съм? Нали много хубаво сте ме огледали? Що не "шушнете", като Земята ли съм кръгъл, или съм като Земята плосък? Мисля че не само аз съм любопитен какво ще видят енергийните наблюдатели.

Освен... разбира се... ако не се окажат бездарни.

galaxsis? Айде и ти, ей така за гаранция, защо не си направиш магийките и ала-балките там, каквито си правиш, тури една ръка на Библията, meander и paci1 нека си приколят някое младо агънце с тъп нож, да му издълбаят очите с лъжица или каквото трябва... и отиди и ти с тях да видиш как работи космоса и кръгла ли е Земята или е плоска. Ходи с тях като гарант... понеже никой няма доверие на прости селяни... и вместо да прокламираш колко непознаваем и невъзможен за познаване е космоса, ходи виж с тях, и после ела да ни изпееш както ти е пяла великата ти римска баба.

За да спрем да си хабиме по тоя въпрос енергията.

Да пратим прокопсалите езотерици така... дет се вика, от първа ръка да почерпят знание... и после пак така, от първа ръка, да ни го "шушнат" с елементи от братя Грим. Само аз ли съм любопитен към резултата?

Ама, като помисля сега втори път... Май ще взема да размисля. Направо най-добре да си питаме дъновистите. Бялото братство и Манджата са наясно с тия неща, няма какво да ги чакаме да ни продават още страници. Направо да направим една подписка, викам аз, и да пратим допитване в на Бялото братство в централата. Ако е в България.

Да ги питаме тях (щото дали paci1, дали meander ще пратят... се е тая), плоска ли е Земята, или е кръгла. Какво вижда Дънов от отвъдното по въпроса.

Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #29 -: (Петък) 09 Септември 2016, 16:54 »

Ти мани майтапа, ама веднъж в един сън, в които уж се носех над Земята,и тя беше плоска като тепсия, и шарена, ама не ярки цветове, а мъгливи И преливащи нюанси..Абе точно като сфумато техника И ( не бях сама,бях с дружки) та им викам..Ама тая планета що е станала като палачинка..И..които там ми правеше компания се изсмя и ми каза " ума ти е палачинка,ми мръдни малко де, когато ти замръзнеш, замръзва и всичко около теб".. И помня че се издигнах пак от същата точка дето си бях, не съм променяла ра*урс или локация..Просто се "вдигнах" нагоре,и всичко вече си беше нормално,земята отново " придоби" обем и триизмерност
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: