Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Синхроничност, или каква е връзката между ромите и бежанците  (Прочетена 451 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 549

« -: (Петък) 05 Август 2016, 09:17 »

Не знам дали някой се е замислял над "термина" табу върху кръвта. По едно време май имаше разисквания на тази тема тук у форума. Какво е това табу, същината му и откъде е "спуснато".
Имам познат, живущ в циганско гето, и от него знам, че тази година по гергьовден не е "проплакало" ни едно агънце, както това е било масово явление предни години. Без значение имат или нямат пари. Въпрос на престиж е при тях.
Стана ми любопитно каква е причината за "пропуска" от страна на циганите. Отговор не получих, но се съмнявам че се дължи на вероизповеданието на въпросният познат. (един вид няма как да ми шушне, щото и той е барабар).
Като им знам табиета на циганите, че си правят каквото си искат и не подлежат на контрол, ми стана интересно що тъй тая година си пропуснаха ритуалчето. Undecided Някой ли им "шушна" че ше гризнат дебелия, или причината е друга Undecided
Отговорът е очевадещ.
Просто са принудени да спазват табуто, или големия ги чака.
Ония черните дето налазиха Европа дали не са в час? Че и ритуални убийства/атентати да правят? Пожарогасител за дирника персонален дали имат?
Не ми се вярва.
Истината е, че медиите ни "пускат" симулация, която да приемем за реалност.
Манговците задачата им е да се "слеят" с местните, и да ги превземат/асимилират енергийно. Май му викаха на тва джихад.... Undecided  Явно вече не могат да убиват, и заради това го симулират с помощта на медиите, с цел предизвикване на страх/тревожност, и съответно доене. Щом са се докарали до тоя метод, сами преценете на какъв хал са в момента. Отчаянието им е повече от видно. Поне така ми се струва. Аз така ги усещам нещата, може и да съм в грешка, ма надали....
Турците се пробваха бая време същият номер, ма при нас не минават данайски хватки с византийски оттенък  Laugh
Или това обяснява защо ни заобикалят/пропускат.

Темата е отворена за мнения.

« Последна редакция: (Петък) 05 Август 2016, 09:36 от paci1 » Активен
Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #1 -: (Петък) 05 Август 2016, 11:58 »

Пацо, хубава тема заформяш, но мисля, че грешиш или твърде усложняваш нещата.
Първата грешка е още в заглавието: В тълковния речник на българския език срещу думата "РОМ" е записано: "Високоалкохолна напитка, добивана от тръстикова меласа. Съществително от мъжки род. Няма среден и женски род".
Второ: Нашите цигани масово се турчеят, правят се на мюсулмани и поради тази причина не афишират ритуалните кланета по Гергьовден. Но виж тези същите мангали какво правят на празника Коч-байрям. Най-интересно е да ги видиш около някоя джамия. Плещят на цигански, боята им същата и по миризма го дакарват на мокро улично куче. Но както се казва: По-големи католици от папата! В техния случай - по-големи резаци от мюфтията.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: