Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Херменевтика  (Прочетена 7224 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 733

« Отговор #150 -: (Понеделник) 09 Април 2018, 17:00 »

Мхмм, повече от две жени съберат ли се, става мазало.
Беге мама ряпа да ядат.
 Grin
Туй 154 - то измерение, туй огън не ма лови, абе пожарникарите ще останат без работа, бре.
И те деца хранят. Wink
Ако е възможно, пишете по темата.

п.п.
Психясалото да си ходи у АА там да сере. Айде къш!  Sad
Активен
Неактивен Sht000
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #151 -: (Вторник) 10 Април 2018, 08:18 »

Психясалото да си ходи у АА там да сере. Айде къш!  Sad

Ми психясалото си пише там...А тук като не го искате,защо му задавате въпросите си в този форум,а не отатък в АА?
Ми ай първо осаферете се кой кво  иска...

Беге мама ряпа да ядат.

Ооо,и ти "мъжкаря"  не се въздържа да наковеш на кокшките канчетата?Е нищо де..Така и така се включи в женския мухабет,ето,че с теб и Галка ставаме 4 фусти.Да цъкнем дамски белот? Wink
Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #152 -: (Вторник) 10 Април 2018, 11:58 »

Психясалото да си ходи у АА там да сере. Айде къш!  Sad

Ми психясалото си пише там...А тук като не го искате,защо му задавате въпросите си в този форум,а не отатък в АА?
Ми ай първо осаферете се кой кво  иска...

Беге мама ряпа да ядат.

Ооо,и ти "мъжкаря"  не се въздържа да наковеш на кокшките канчетата?Е нищо де..Така и така се включи в женския мухабет,ето,че с теб и Галка ставаме 4 фусти.Да цъкнем дамски белот? Wink

Добра идея за белота! И без това си играя сама със себе си Smiley
А колкото до птичия двор, който се заформи, моля тон даде paci1, така, че paci1, Не е честно да се изключваш от "птичия шум", било то куткудякане или друг фон. Колкото до темите, които обсъждаме в АА, никой не е лишен от право на "воля и избор" да се включи с подобаващи коментари в темите, ако сметне това за необходимо. Инак фона от общото крякане ще си остане една дис-хармонична композиция.

И пак, paci1, ти се изхитри точно "по водолейски"... Един, много-увожаван от мен стар водолей казваше някога: "най обичам да наблюдавам как някой гледа други двама да се карат." - да, и за мен това си остана комично в представите и сега пак не мога да го приема сериозно.

Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #153 -: (Вторник) 10 Април 2018, 12:25 »

Цитат на bg2:
Цитат
Цитат на: Мила
И понеже всяко малко проявление в този свят отговаря на една космична идея, по силата на закона за съответствието, то следователно, за да опознаем Голямото, от което сме произлезли, следва да опознаем Неговия еквивалент в нас самите с всичките му възможности и прояви - Човешкия син.

Защо едното да има нужда от другото и защо учения и традиции извън християнството трябва да се християнизират?  Undecided

Може би по "политически причини" ?

bg2, Едва ли някой се ражда Човек (Човешки син) по политически причини. Обнови  клишираните форми, употребени на вятъра. Аз не ползвам клишета, за да се губя в тях. Аз си ги обяснявам, в себе си, за себе си и споделено с теб и, с този, който прочете, ако му е интересно и реши да сподели, за да си уточним понятията и да ги доразвием, според видимостта на всеки.

bg2, Привет!

Създавам тема за т.н Драконови кръвни линии, във форума на АА. Някои от настоящите материали в тази тема "Херменевтика" ще ги използвам. Тази тема обаче се разви напълно с твое участие. Въпросът ми към теб, bg2 е, дали е възможно, ако някой мой аргумент е обвързан с твой коментар, мога ли да те цитирам? Предварително имам нагласата и признавам това, че въпреки желанието ми в хода на развитие на темата да те поканя да обсъждаш, очаквам да ми откажеш. И въпреки това те каня. Все още превеждам интервюто, което ти приложи преди време, това на Принц Николас де Вере, и темата е в началото си. Смятам да ги изтипосам всичките наследници за короната, както предполагам като претенденти за лице на анти-христа. Имам основания да смятам, че това са надеждните основания на всички тези "царствени особи", с генеологични претенции за наследници на драконовите кръвни линни. Още по комичното е, че те в крайна сметка кореспондират с кръвната линия - корена на Дуло.

П.П: Пропуснах по-същественото! Поставих цитата в началото, защото по странен начин съм ти отговорила и си зададох въпроса: Защо? И също: - Ти какво отчиташ в този ми отговор, защото сега, когато го четох, търсейки нещо съвсем друго из темата, се замислих, че докато се ровя в тези кръвни линии аз установявам именно, че "Човешкия Син" е селектиран, и то по политически причини. Защото не намирам разлика помежду полит."партия" и "секта". Възможно е мисленето ми да е ограничено. Но понеже ти се струва, както отбеляза нейде, че вярата ми е обоснована на хаотична религ. основа, казвам, че това, което намирам като Църква, в качеството и на административен орган, за мен няма общо с това, което наричам Бог. Администрацията на Църквата в земен план за мен е политическа формация, при всички случаи! Църквата на Бога е храм, изграден от осъзнанието, от храма на всеки човек, всяка душа, и това няма нищо общо с никоя религиозна общност и доктрина, защото те са неустойчиви в своя институционен земен план. Някога се е вярвало, че едно Царство, Една Империя следва да отразява Небесното Устройство. Това отдавна е отминало като осново-полагащи ценности. Човекът, най-малкото вече не се управлява от ума на един цар, и неговия промисъл, а според развитието на своето азово устройство, ум и разум, и цар е неговия собствен ум. Човекът сам носи отговорност за изграждането на своя вътрешен храм и своето общение с Бога, защото човека в себе си гради Царството Небесно.

Христос Воскресе!
« Последна редакция: (Вторник) 10 Април 2018, 12:44 от Мила » Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #154 -: (Вторник) 10 Април 2018, 12:28 »

Като стана дума за АА, преди официалното "откриване" , Форум ми прати линка за сайта, като ме помоли да си трая пред другите.
Затраях си, обаче когато регистрациите бяха стартирани, същият не ме допусна да се регна, щото такива като мен нямали място там. Покани ме, пък сетне се врътна кат женско. Grin

Цитат
    Проблемът ти, Паци, е че си просто един насилник Smiley Ти не искаш свобода на словото. Ти искаш възможност да вредиш на беззащитни хора. За сега си мижатурка, просто защото още не те бива и твърде много хора са достатъчно способни на самоотбрана, така че да ти напомнят, че си мижатурка. Но аз имам много добра представа на какво ще приличаш в деня, когато се сдобиеш с повече власт.

На нашия сайт няма как да ти падне такава възможност.     

Не че нещо, но понеже зачекнахме темата за *урвите, та затова го споделям чак сега.
Да е ясно що не пиша там, и спекулациите по темата да секнат.
 Cool

п.п. Някъде четох, че "ония" са един вид отцепници-дегенерати от Дуло.
Но колко е вярно, не знам. Undecided
« Последна редакция: (Вторник) 10 Април 2018, 12:55 от paci1 » Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #155 -: (Вторник) 10 Април 2018, 13:23 »

Като стана дума за АА, преди официалното "откриване" , Форум ми прати линка за сайта, като ме помоли да си трая пред другите.
Затраях си, обаче когато регистрациите бяха стартирани, същият не ме допусна да се регна, щото такива като мен нямали място там. Покани ме, пък сетне се врътна кат женско. Grin

Цитат
   Проблемът ти, Паци, е че си просто един насилник Smiley Ти не искаш свобода на словото. Ти искаш възможност да вредиш на беззащитни хора. За сега си мижатурка, просто защото още не те бива и твърде много хора са достатъчно способни на самоотбрана, така че да ти напомнят, че си мижатурка. Но аз имам много добра представа на какво ще приличаш в деня, когато се сдобиеш с повече власт.

На нашия сайт няма как да ти падне такава възможност.      

Не че нещо, но понеже зачекнахме темата за *урвите, та затова го споделям чак сега.
Да е ясно що не пиша там, и спекулациите по темата да секнат.
 Cool

п.п. Някъде четох, че "ония" са един вид отцепници-дегенерати от Дуло.
Но колко е вярно, не знам. Undecided

Някъде четох, че "ония" са един вид отцепници-дегенерати от Дуло.  

Да де, но "ония" се бутат да докажат именно същата генеалогия. Дуло имат връзки с всяка световна империя... в китайските регистри (имперски) се срещат. (някъде назад, точно в тази посока, поставих списък на родовите връзки на Дуло). Просто е чудно, че така и не споменават черно на бяло "българската връзка". А тези дни нейде из тези четива ми попадна някаква вметка за предсказание, свързано с българи... и с богомили относно падането на Сион. Странно, защото т.н претенции за тази особена кръвна линия имат връзка с въпросния Сион, а от друга страна преките царствени наследници, каквито са и наследниците на рода Дуло, от българска страна... на тяхна територия се развива богомилството, начело с енигматичната царствена фигура на Боян Мага. И именно тези богомили се оказват заплаха за Сион, т.е наследниците от българска страна.
vale да помага ако е попадал на някаква информация, ако се сеща нещо в тази посока!
vale, Благодаря Предварително!

meander, Ти попадал ли си на подобни истъпления, че от българска страна ще дойде заплаха за т.н Цион? Странно твърдение.
Активен
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #156 -: (Вторник) 10 Април 2018, 13:31 »

Цитат
  И именно тези богомили се оказват заплаха за Сион, т.е наследниците от българска страна.    
Принц от Дуло се жени за еврейка, и детето се води на майката. Демек - евреин.
Дегенерат/български гражданин. Нещо като турски/български циганин.
Ей така са ни превзели/претопили.
Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #157 -: (Вторник) 10 Април 2018, 13:54 »

Цитат
  И именно тези богомили се оказват заплаха за Сион, т.е наследниците от българска страна.    
Принц от Дуло се жени за еврейка, и детето се води на майката. Демек - евреин.
Дегенерат/български гражданин. Нещо като турски/български циганин.
Ей така са ни превзели/претопили.

Писах и преди, че точно те тоз ген не е претопен. Обаче претопяват се страничните гено линии. А селджукските "турци" са към Дуло.
Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #158 -: (Вторник) 10 Април 2018, 19:13 »

Погледнах по диагонал. Много копи, много философии и предположения.
Спрях се на измеренията  Smiley
Какво ще споделите  за 21 - измерение?

Умножи три по седем.
Активен
Неактивен bg2
Hero Member
Публикации: 814

« Отговор #159 -: (Четвъртък) 12 Април 2018, 20:45 »

От блога на Nahuatl
Бигфут – ОИТ и шамански опитности

Експерименти

Правил съм си експерименти, които са ме шокирали, в буквалният смисъл, до като бях в този период на развитие. Примерно карал съм продавач в дюнер к*баб да ми прави спецялна оферта, и да вижда в парите, които му давам доста по-голяма сума  – 2 поредни пъти през половин час. Използвах за тръмплин картончето от офертата, и му създавах ментална илюзия 3-4 минути преди да достигна самото заведение, като създавах изживявайки предварително цялата ситуация, която после се реализираше. Менталът е лесно манипулируемо ниво, до него се стига лесно, той е най-достъпен. Карах го да чете неща, които въобще не съществуват. Някои познати, които бяха обучени в RV метода в Испания, експериментираха нещо подобно от първа ръка без да са имали досег с такива работи преди това. С една ‘’колежка’’ им направихме демострация, от която повечето от тях се осраха до ушите, както е абсолютно нормално да се получи. Във въпросният експеримент колежката ‘’ги направи на змии’’ а аз на вълци. Бяхме разположени ние с нея седнали пред тях а те срещу нас седнали с опряни гърбове на стената. На тъмно за да не ни виждат и да не с мислят разни неща, които да блокират опитността, активирайки още повече страховете им. Целта на експеримента беше да усетят буквално с физическите си тела как енергийните им двойници приемат животинската форма. Най-вероятно ако хвана някой случаен човек от улицата и го опра до стената и го накарам да изпита трансформацията на енергийното тяло във вълк – ще изпита голяма доза страх, която може да прерастне в ужасТ, ако не е предварително подготвен с информация за това. Но не винаги се прави, защото това води до следствието мозъкът да заработи още повече, а само по себе си нещо такова не би позволило на възприемащият да усети какво става, защото съзнанието му ще е заето да си измисля варианти на ‘’какво може да стане’’. Дори и с предварително плямпане и бла бла бла ‘’няма страшно’’, хората се осират на максимум, както и стана с тези от *урса по RV в онзи хотел в Мадрид. Един от тях, до такава степен се блокира, че остана замръзнал без да можем да го помръднем дори, до като сам не излезе от състоянието. Едно друго момче, усети моето собствено превръщане във вълк, и то така, че успя буквално да ме види със затворени очи...Следователно почти се разкрещя,защото излезнах от тялото си вече в полу-вълча форма и започнах да тегля енергийният му двойник вън от физическото му тяло дърпайки го за раменте. Той го видя със затворениочи и от ‘’ааааааа що ставаш на вълк веееее’’ каза ‘’аааааааа що ме дърпаш за раменете веееее’’, хахахаха J като след това направи рисунка на това, което е видял. Разбира се абсолютно съвпадение с това, което се случваше. Супер комично се получи, но на него определено не му беше смешно в началото, а на този дето се блокира още по-малко. А те всичките си мислеха, че ‘’няма страшно’’. Този вторият просто се вкамени от страх мислейки си, че контра-действа на техниката с някакви таоистки методи  – йок аркадаш. В същност може, но това съвсем не зависи от никви мудри и никви таоистки техники, а е нещо заложено в самото съзнание, но това са други теми на разговор. То би докзало, че техниките и шаблоните сами по себе си са нищо, но за това в някоя друга тема. В такива моменти съзнанието е много лесно манипулируемо, заради самият смут, който изпитват хората когато срещат за пръв път нещо толкоз мистично...Между другото, и за това ще стане въпрос по-долу в материала, животните използват същата техника, но адаптирана за нуждите на оцеляването в дивата природа.

Колежката превърна енергийните тела на женските забележете – в змии, най-вероятно за да си подхождат като природа! ХАХАХАХАХАХАХАХАХА как съм са смял... Но и те си описаха добре какво са изпитали с телата си, трансформациите се усещат с физическото тяло, това е най-завладяващото от всичко J J Следователно усетиха трансформацията на енергийните двойници. Има 1 тръмплин, който прави всичко това достъпно – ‘’тишината на съзнанието’’, което само по себе си е поле широко колкото софийското. Никога не се използват упойващи вещества, там нещата излизат от контрол. Просто силата на съзнанието. Дрогата просто би ви превърнала в късчета крехко месце за астралните същества. След това за да успокоя 2ма от тях, показах им как да виждат части от човешката аура. Има вариант, който им ползволява да ползват моята енергия и виждане за да видят поне за момент човешката аура, която се вижда с проста техника и просто око. Действа си автоматично, става въпрос за естествена интеракция на енергийно ниво. Интересна симбиоза между различни нива на съзнание. И в коридора на хотела – гледахме аури, маури, баури, и то беше голямо припадане и голямо въздишане. Нормално е да има страх, както ви споделих, живял съм ги тия работи, цапал съм гащите яко и аз, няма какво да крия, нормално е, важното е да се преодолее и надживее.

източник: https://nahuatl-adventurer.blogspot.com.es/2015/03/blog-post_63.html

Извадка от сайта на Паралелна реалност
Древните окултни практики на суфите

Напуснахме Коня в приповдигнато настроение и отпътувахме към южния бряг. В Мерсин на терасата на една „чайна“ се срещнахме с човек, който ни каза за един стар ходжа, който не принадлежал към никой конкретен дервишки орден. Ходжата бе известен със своите изцелителни умения, както и други духовни дарове. Той се прочул с това, че бе убил собственият си син заради неморалното му поведение и с факта, че бил призован в Анкара заради слухове според които той произвеждал злато по алхимичен начин. Човекът ни разказа история, която демонстрираше необикновеният начин на действие на ходжата. Така веднъж ходжата заедно с други посетители дискутирали относно състоянието на човешкия ум. Ходжата казал на присъстващите да извадят ножовете си, като им наредил по негова команда да затворят и след това отворят очите си. Те затворили очите си и след минута той им казал да ги отворят отново. Тогава те видели, че пред всеки един от тях стояла по една краставица. Тогава ходжата им казал да поставят ножовете си върху краставицата, но да внимават да не я срежат. След това им наредил пак да затворят очите си. След като ги отворили за втори път за тяхно огромно учудване видели, че ножовете им стоели не върху краставица, а върху собствените им палци. Тогава ходжата обяснил:

„Когато за пръв път отворихте очите си и видяхте илюзорната краставица, аз ви показах сегашното състояние на човека. Когато осъзнахте, че ножовете ви не са върху краставица, а върху собствените ви ръце – тогава ви показах състоянието на човека в „деня на страшния съд“. Създадох тази илюзия със силата на ума, за да ви покажа силата на илюзиите във вашите собствени умове.“

източник: https://www.parallelreality-bg.com/statii/ezoterika/554-2015-08-03-23-19-43.html

От
Медното гумно
Иван Венедиков

(извадката не е последователен текст, а отделни цитати, които отделих с ***)

ЗМЕЯТ И ЗМЕИЦАТА. Змеят, също както самодивата, е невидимо същество, което има способността да приема различни образи. Неговата обикновена форма, обикновеният му външен вид е на голяма змия, покрита с люспи, но снабдена с големи крака като гущера. Змеят има и големи крила, както самодивата, които му позволяват да лети. Но змеят може да взема и други образи. Между хората той обикновено се явява в човешки образ, а може да се превръща и в животно и дори в неодушевен предмет.

Мъглата е една от формите, под която се появява змеят и всички змееподобни чудовища.

Змейовете, които имат деца от жени, предават на своите деца нещо от качествата си, затова децата на змейовете, останали да живеят всред хората, се проявяват с най-различни способности и дарби. Затова и когато някой човек надвишава по способностите си обикновените хора, в селото се разказва, че той е син на змей.

ЗМЕЯТ — ТЪМНА СИЛА. Змията, която пази имота и е негов стопанин, в полските имоти се явява като змея. Всяко място си има свой змей, който го пази от пакостите, които могат да направят в него змейовете на съседните места. Те могат да предизвикват пожари, да унищожават посеви, плодни дръвчета и да водят със себе си най-различни бедствия. Така престават да бъдат само добри духове, които помагат на човека, и стават тъмни сили, които му пречат и го дебнат. Човек не може да разбере дали наистина зад определено бедствие се крият змейовете, защото те са невидими и някога не се ограничават само да вредят в полето и в земите вън от селото, но се скриват и в селото и правят различни пакости. В такъв случай присъствието на змей може да се открие само от опитни хора, които познават тези демони. Тогава селяните организират хайка против змея. Това става така.

Селският глашатай съобщава на селяните, че се готви дружина от гонци. Тъй като самото гонене се извършва нощно време, мерките се вземат с настъпването на вечерта. Всеки селянин връзва кучетата си, за да не би да се нахвърлят върху гонците. Вън от участниците в хайката никой в селото не бива да знае кои участват в гонитбата на змея. Те не бива и да ги видят през нощта. Гонците се събират и се събличат голи. Те държат в ръцете си само здрави и дълги тояги. Движат се безмълвно и безшумно. Ако някой проговори, змеят може да го
удари, а това носи болест или смърт, също както удара или пръскането от самодивите. Поради всичко това жителите на селото усещат преминаването на дружината от гонците само по лая на вързаните кучета. Голите мъже пребродват цялото село, като се пъхат в изби, зимници, кошари, хамбари, плевници и навсякъде удрят по въображаемия враг, който си остава невидим за всички. След приключването на нощното гонене бедствието, причинено от змея, който е вече изгонен, трябва да спре. Ако то продължи, това значи, че хайката не е намерила змея.

ХАЛАТА И ЛАМЯТА. Змейовете, които са добре разположени към хората и пазят полските имоти, са в постоянна борба с други митологически същества, подобни на тях. Това са халите и ламите. И двете имена са гръцки. Ламята е чудовище с огромна кучешка глава и с грамадно тяло. Тя има четири крака, подобни на тези на змейовете, т.е. като краката на гущерите. Тялото ѝ е покрито с жълти люспи, а понякога народното въображение рисува ламята с три, шест или девет глави. Тя има и опашка и големи крила, които ѝ позволяват да лети във въздуха и да увлича като вихрушка всичко около себе си. Народът смесва ламята с халата; името ѝ е образувано от гръцкото „халаза”, означаващо градушка. Всъщност в българските представи и двете са персонификация на облаци, мъгли и бури, които носят различни бедствия. Това са студените мъгли, които лягат по полето, и облаците, носещи опустошителни дъждове, наводнения и градушки. Когато змейовете не могат да запазят хората от тези бедствия, хората сами трябва да се погрижат за това.

Змеиците са образ, който е създаден тук на Балканския полуостров у българските славяни, като змеицата се смесва със самодивата, която взема форма на мечка, на вълк и на други животни, но която може да се явява и като жена. Така поверията за змейове и змеици са се сближили с тези за самодивите, без да се слеят обаче напълно.

Естествено при това положение гнездата на змейовете са друго място, в което се крият изгонените богове, а също и богини. Пещерите на змейовете, в които те завеждат обикнатите от тях моми, остават свърталище на най-различни мито логически същества.

източник: http://macedonia.kroraina.com/iv_gumno/iv_gumno_16.htm

Архонт
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Архонт (άρχων, мн.ч. άρχοντες) е гръцка дума, която означава приблизително „владетел“. Използвана е като име на титла на различни места през различни периоди. По своята форма думата е просто сегашно деятелно причастие в мъжки род на глаголния корен αρχ- управлявам, т.е. управляващ. Същият корен се използва и в думи като монарх и йерархия и други.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Архонт
Активен

Което е разумно, съществува, и което съществува, е разумно - Георг Хегел
Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #160 -: (Четвъртък) 12 Април 2018, 20:55 »

Във връзка с цитатите от горното мнение, интересното е, че загатват възможноста част от митовете и странните случки със странни същества дали повод за всякакви конспиративни теории (за пан-измерни гущери) да имат съвсем земно обяснение. 
Активен

Неактивен Sht000
Newbie
*
Публикации: 40

« Отговор #161 -: (Четвъртък) 12 Април 2018, 20:58 »

Аρχή означава "начало" .От там и корена на думата Аρχαιος - древен,Αρχηγός-началник и всичките производни в т.ч. "Аρχων"

https://el.wiktionary.org/wiki/%E1%BC%84%CF%81%CF%87%CF%89%CE%BD
Активен
Неактивен bg2
Hero Member

« Отговор #162 -: (Четвъртък) 12 Април 2018, 21:28 »

Легендата за магьосникът Мерлин от Великобритания

Мистериозният магьосник от разказите за крал Артур и рицарите на Кръглата маса, Мерлин, е легендарна личност, така силно привлекателна през нашия XXI век, както е била и през Средновековието, когато легендите за магьосника за пръв път били събрани и записани. Мерлин обаче бил много по-сложна и енигматична фигура от това, което знаем за него от произведенията на Артуровия цикъл. Средновековните и по-ранните от тях сведения го обрисуват не само като магьосник, но в много случаи и като пророк, бард и учител, та дори и като свръхестествено същество, което може да мени лика си по свое желание. Съществуват и основания да се твърди, че в легендарния Мерлин може би са въплътени две отделни личности от времето на британските Тъмни векове - римо-британският военачалник Аврелий Амброзий (на уелски език - Емрис Вледиг) и уелският бард от VI век сл. Хр. Мирдин Вилт. Какъв е бил истинският образ на най-прочутия магьосник в литературата и стои ли някаква историческата личност зад легендата за Мерлин?

Основни източници на информация за историята на Мерлин са две съчинения на британския свещеник и писател от XII век Джефри от Монмут (Галфрид Монмутски), които са написани на латински език: ,,История на кралете на Британия" (,,Historia regum Britanniae") и ,,Животът на Мерлин" (,,Vita Merlin"). Една предишна работа на същия автор - ,,Пророчествата на Мерлин" (,,Prophetiae Merlini"), започната към 1135г., по-късно била включена в ,,История на кралете на Британия" (като глава VII), Мерлин се появява за пръв път в историята на Джефри като малко момче по времето на крал Вортигерн - може би реално съществувал британски военачалник от V век сл. Хр. Вортигерн се опитвал да построи крепост за защита от враговете, но всеки път щом строежът завършел, постройката се саморазрушавала. Магьосниците на краля го уведомили, че за да остане крепостта здрава, трябва да принесе в жертва момче без баща и да напръска основните камъни на зида с неговата кръв.

Кралски вестоносци веднага били изпратени да търсят такова момче и те попаднали на Мерлин, чиято майка била дъщеря на краля на Деметия (Дифед - едно от древните кралства в Уелс). Майката съобщила на краля, че баща на момчето бил някакъв демон, който я посещавал нощно време под формата на кошмарен сън. (Мерлин наследил от него своите свръхестествени способности.) Когато Мерлин попитал Вортигерн за какво го е извикал при себе си, кралят казал на момчето, че трябва да бъде принесено в жертва, за да се запази здрава построената крепост. Мерлин отхвърлил този аргумент, като казал на краля и на магьосниците му, че не са разбрали какво всъщност пречи на строителството на крепостта.

,,Моля настойчиво Ваше Величество да нареди на работниците да копаят надълбоко, където ще открият езеро, предизвикващо потъване на основите". Така и сторили и открили дълбоко под земята въпросното езеро, което разрушавало строежа.. След това Мерлин казал на краля: ,,Заповядай да пресушат езерото и на неговото дъно ще видиш два камъка с ями, в които спят два дракона." Кралят не се усъмнил в това, тъй като Мерлин излязъл прав за езерото, и издал заповед за пресушаването. След като свършили, видели онова, за което им говорил Мерлин, който се сдобил с най-голямо кралско благоволение. (Джефри от Монмут, История на кралете на Британия)
Както предсказал Мерлин, когато езерото било пресушено, двата дракона незабавно излезли от дупките си и започнали са се борят помежду си. Мерлин обяснил, че те символизират бритите и саксите и по този повод предрекъл бъдещето на Британия, включително падането на Вортигери от власт и издигането на Артур на престола на Британия. Тази част от историята на Джефри до голяма степен следва разказаното в ,,История на бритите" (,,Historia Brittonum") на уелския монах и хронист от IX век Нений. Единствената разлика е в това, че в работата на Нений момчето пророк се казва Амброзиус (на уелски език - Емрис Вледиг) и че баща му бил римски консул. Джефри също нарича Мерлин Амброзиус, което име вероятно е заимствано от полулегендарната личност Аврелий Амброзий - военачалник на римо-бритите, спечелил важна победа над англо-саксите през V век.

По-нататък в ,,Историята" на Джеферсън се разказва как влиянието на Мерлин се засилило, как той построил Стоунхендж (който уредил зачеването на Артур. Мерлин направил това, че крал Утер Пендрагон да прелъсти херцогинята на Корнуол, Игрейн, която родила Артур. По-късно Пендрагон се оженил за Игрейн и я направил кралица, а Артур - легитимен наследник на престола. Следват подвизите на Артур, а ролята на магьосника се изчерпва със зачеването на бъдещия крал. Според Джефри той повече не влияе върху съдбата на Артур и ние сме принудени да потърсим сведения у други автори на това, което се е случило със самия Мерлин.

Написаният в проза ,,Разказ за Мерлин" е запазен в един-единствен ръкопис, съхранявани днес в библиотеката на университета в Кеймбридж. Той представлява късносредновековен текст от Артуровия цикъл, написан вероятно към средата на XV век. Преведен е от френски на английски език и е бил част от старофренския простонароден цикъл (Вулгата) - група свързани помежду си от образа на Артур произведения, съставени през първата половина на XIII век. Материалът за първите пет глави на ,,Разказ за Мерлин" вероятно е заимстван от поемата ,,Мерлин" от Робер дьо Борон - френски поет, работил в края на XII и началото на XIII век. Останалата част от съчинението е базирана върху продължението на Бороновата поема, написано през първата половина на XIII век. Поемата на Борон ,,Артур" била част от популярен цикъл от Артурови романи в стихове,  с централна тема Свещения Граал, но от тях е оцеляла само неговата творба и то във фрагменти, както и в споменатите по-късни прозаически преработки.

източник: http://illuminatibg.blogspot.com.tr/2016/12/legendata-za-magiosnika-merlin.html
Активен

Неактивен galapagos
Jr. Member
**
Публикации: 90

« Отговор #163 -: (Петък) 13 Април 2018, 16:36 »

Нещо за Мила, относно ефирния човек в райската градина от този и цитат в АА:

Мила: цитат АА

Т.е жизнеността е предизвикана, поради вибрацията и съответно с "отхапването" "плода на познанието за добро и зло"*
( Змията е представена изправена в Райската обител, като канали на дървото, обгръщаща го)... Именно след това разделение Цялостта започва да възприема себе си като двойка: Адам и Ева. Т.е проявява се момент за възприятие на отделеност, непривично състояние за момента на Цялостта. И от този момент е и породено "жиланието" да се покрие "голотата", "да се облече" "в плът". Първото облекло е етерно - "листото", значи това тяло като собствена организазия е част от понататъшното оформяне на пашкула от съзнание/светлина, които вече са пресекли граничната стена на Цялостното вътрепребиваване. Или казано по просто, преди това е била безвидна тъмнина.  

цитат от ПР
Библейският Адам обаче НЕ е същество от вида „Homo Sapiens“, с който ние се идентифицираме днес. Той е бил по-скоро същество, което условно можем да наречем „Homo Saurus“ – хибридно същество между бозайник и гущер, което впоследствие се превръща в наш прародител.

Хибридът, който бил създаден до голяма степен е изглеждал като рептилия, именно защото е направен по образ и подобие на своите „богове“. Книгата „Битие“ от библията набляга именно върху този факт. Адам е създаден по образ и подобие на своя създател. Точно това подобие както и неговата „липса“, впоследствие става повод за редица назидателни предупреждения в библията и шумерската литература.

Според еврейският текст „Хагада“, телата на Адам и Ева са покрити с „роговидна кожа“ и нещо повече – за Адам се казва че неговата кожа блестяла като дневната светлина, а неговото тяло било покрито с нещо като светла одежда. По този начин става ясно, че Адам има външна визия на влечугоподобно с люспеста и блестяща кожа. По тази причина Адам и Ева не носят (нито имат нужда) от дрехи за защита и комфорт.

В „Битие“ става ясно също, че Адам не се потял докато е бил в градината преди падението. Това е неговото наказание, че е ял от забранения плод, защото после му се казва, че с пот на челото ще си изкарва хляба. Адам не се потял докато е бил в райската градина по простата причина, че потенето е характеристика на бозайниците, а не на рептилиите.

Ето цялата статия:
https://www.parallelreality-bg.com/statii/izvanzemen/503-2014-07-11-12-27-38.html

цитат от Битие:

Цитат
24. И рече Бог: да произведе земята живи души според рода им, добитък и гадини, и земни зверове според рода им. Тъй и стана.
25. И създаде Бог земните зверове според рода им, и добитъка според рода му, и всички земни гадове според рода им. И видя Бог, че това е добро.    
26. След това рече Бог: да сътворим човек по Наш образ, (и) по Наше подобие; и да господарува над морските риби, и над небесните птици, (и над зверовете) и над добитъка, и над цялата земя, и над всички гадини, които пълзят по земята.
27. И сътвори Бог човека по Свой образ, по Божий образ го сътвори; мъж и жена ги сътвори.
28. И благослови ги Бог, като им рече: плодете се и множете се, пълнете земята и обладайте я и господарувайте над морските риби (и над зверовете), над небесните птици (и над всякакъв добитък, над цялата земя) и над всякакви животни, които пълзят по земята.  

т.е. Мила и над змията .

Относно тази тема.
http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=337.0

и това в нея :
Цитат
Какво общо могат да имат Новата Църква с идеите си за" Второто Пришествие на Христос" с -  хиндуизма, будизма, ламаизма, джайнизма, и пр. учения?
Явно общото не е просто и само линк, отвеждащ ни във Велика Британия, 

Отг. е монархиите и кастите в будизма и хиндуизма.
Трябва малко се махнеш от нета и се разходиш из белия свят на живо. Най-вече из азиатските страни.
Ще проумееш много неща.
В будизма монасите са избирали монарха в дадена страна, след дълги молитви ...пример Бутан, Сиким, Япония...
В манастирите им са съхранени дрехите на всички монарси и махарджи. Не забравяй, че и първия Буда е бил хинду.

« Последна редакция: (Петък) 13 Април 2018, 17:52 от galapagos » Активен
Неактивен galapagos
Jr. Member
**
Публикации: 90

« Отговор #164 -: (Петък) 13 Април 2018, 20:46 »

цитат:

Цитат
В документа всъщност се дава отговор на този въпрос - ВСЕКИ излиза от тялото си, защото всеки човешки ум е способен да проектира функцията съзнание извън време-пространственото измерение

Егаси  малоумнщината!!!

Никой ли не е разбрал до сега , че само демон може да лети с него и го изкара извън съзнанието му. Викат му ВА.
Технология също.
Прескачат кадрите, и за това се обособяват с някакво си ВА.
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: