Страници: 1 ... 8 9 [10]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Херменевтика  (Прочетена 5255 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 876

« Отговор #135 -: (Петък) 29 Декември 2017, 12:58 »

https://portal12.bg/publikacii/damyan-pophristov-mistichniyat-duh-na-rannite-hristiyani-se-pazi-v-gruziya

Дамян Попхристов: Мистичният дух на ранните християни се пази в Грузия

Цитат:

...

Грузия продължава да изненадва - това е малкото селце Кханда, където до ден днешен се говори на арамейски – езикът на Христос. Това означава, че има и друго такова място на света след Маалула в Сирия.Това, което обаче удивлява българите, включили се в това поклонническо пътуване, е молитвеното пеене на арамейски, което екс*урзоводката пуска. Мелодията е абсолютно същата като на родопската песен „Притури се планината“. 
Активен
Неактивен meander
Hero Member
Публикации: 1630
"Муха влиза само в отворена уста"

« Отговор #136 -: (Неделя) 31 Декември 2017, 09:38 »

Grin
Цитат
http://dar-center.com/article/?article=1341

Тази статия те каня да обсъдим, meander

Кое е за обсъждане?
Молитвата спада към насилието,молбата до три пъти е друга бира.
Змията кундалини за която пишат, при мене даде фира,и са прецака при дружна работа на две "рейки" ръце.Моите и на една жена,и змията се издаде.Тя реагирала на христова енергия.Пък тази енергия е манджа от мъжка и женска, демек семейната.
Истинската "кундалини" е кокалите ни,ма там е дебела.(мръсен чак до мозъка на кокалите си- е приказка за нещо)А мощите са мръсни кокали,чистите се топят в земята.  Wink
Седемте чакри се водят, седемте печата,по библето.Само че печат означава, запечатано, затворено.Т.е. някой се гаври със тялото.
Седемте печата са счупени вече и затворника е на свобода и си гледа живота.
Откъде знам? Ми лично пуснах *уршум през всяка чакра,и от запечатаните изскочи по един демон и антуража му, и се се хващахме за гушите.Ама аз съм жив,а тяхната е дебела.Не го препоръчвам щото е много опасно.Аз имах причина да го направя, и имам мои укротени омагьосани *уршуми.Тоя Нео дето ги спираше със ръка,а те се спират със аура, ако беше им дал да си пийнат от кръвта му щеше да си напълни джобата и агент смит го духа трайно.
И ся ми е весело,щото имам бая укротени омагьосани *уршуми,и даже в енергийното *уршум не ме лови.Даже и оттам имам един укротен.
Веселбата почна.
Та няма много за обсъждане.
 Cool
п.п. Ако не те кандърдисам(молба), ще те сандърдисам - с молитви.Това е принципа на работа на молитвата.
А насила хубост не става,и файдата от молитвите е никаква само си докарват зор голям.А това което го желаеш със молитвата има и скрита част,всичко се плаща, ма не си наясно колко ще платиш.И т.н. .
А и очаквам тая с молитвите да и мине модата щото нямат приток на енергия и няма как да правят "чудеса".Щото системата им е много енергоемка но е разчетена на енергия на която и мина модата.Живота преминава на друга енергия която да не може да се краде без крадеца да си плати веднага.
« Последна редакция: (Неделя) 31 Декември 2017, 10:38 от meander » Активен

Ако кажеш истината, не ти се налага да лъжеш.
Ако не знаеш какво да правиш, ела на себе си.

„Ползата от книгата за този, който няма собствен ум,
       е като ползата от огледало за слепия.”
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #137 -: (Неделя) 31 Декември 2017, 10:13 »

Grin
Цитат
Грузия продължава да изненадва - това е малкото селце Кханда, където до ден днешен се говори на арамейски – езикът на Христос. Това означава, че има и друго такова място на света след Маалула в Сирия.Това, което обаче удивлява българите, включили се в това поклонническо пътуване, е молитвеното пеене на арамейски, което екс*урзоводката пуска. Мелодията е абсолютно същата като на родопската песен „Притури се планината“.
Тъй де.Има само един език който е земен,и той е Българския.Това че му викат арамейски е врътка на някои.
Всички "стихии" на Земята реагират само на Български.Е трябват и още бая неща. Даже и магиите се правят на нашия език но бая ранна версия която се пази само за онези.От бая време споменавам внимавайте със приказките,че езика ни се чува.Дори и да е писан,е заземен(материално).
Скоро навсякъде ще се говори Български както е било едно време.Преди някой да реши да вкара други езици като вирус на Земята.
Но края е тука и с него и на вирусите.
 Cool
Щях да забравя.
Волята е като молитвата.Иначе трябва можене.Моженето му е майката,а тя ражда.Волята и ината са си лика прилика.
« Последна редакция: (Неделя) 31 Декември 2017, 10:52 от meander » Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #138 -: (Неделя) 31 Декември 2017, 12:13 »

Тъй де.Има само един език който е земен,и той е Българския.Това че му викат арамейски е врътка на някои.

!!!

meander! Стопли ми душата с този отговор! Току ща получихме подарък едно седемнайсет годишно вино, на възрастт колкото големия ми син. Да са живи и здрави децата. Та ако имаше как щях да те поканя със семейството ти да пием за здравето на всички ни! Сполай ти, да сте живи и здрави и ти и твоите домашни! Ще пия за Вас с радост! А когато се завърнем в България ще се радвам да се срещнем и да си кажем и Наздраве!

Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #139 -: (Неделя) 31 Декември 2017, 12:45 »

Grin
Цитат
http://dar-center.com/article/?article=1341

Тази статия те каня да обсъдим, meander

Кое е за обсъждане?
Молитвата спада към насилието,молбата до три пъти е друга бира.
Змията кундалини за която пишат, при мене даде фира,и са прецака при дружна работа на две "рейки" ръце.Моите и на една жена,и змията се издаде.Тя реагирала на христова енергия.Пък тази енергия е манджа от мъжка и женска, демек семейната.
Истинската "кундалини" е кокалите ни,ма там е дебела.(мръсен чак до мозъка на кокалите си- е приказка за нещо)А мощите са мръсни кокали,чистите се топят в земята.  Wink
Седемте чакри се водят, седемте печата,по библето.Само че печат означава, запечатано, затворено.Т.е. някой се гаври със тялото.
Седемте печата са счупени вече и затворника е на свобода и си гледа живота.
Откъде знам? Ми лично пуснах *уршум през всяка чакра,и от запечатаните изскочи по един демон и антуража му, и се се хващахме за гушите.Ама аз съм жив,а тяхната е дебела.Не го препоръчвам щото е много опасно.Аз имах причина да го направя, и имам мои укротени омагьосани *уршуми.Тоя Нео дето ги спираше със ръка,а те се спират със аура, ако беше им дал да си пийнат от кръвта му щеше да си напълни джобата и агент смит го духа трайно.
И ся ми е весело,щото имам бая укротени омагьосани *уршуми,и даже в енергийното *уршум не ме лови.Даже и оттам имам един укротен.
Веселбата почна.
Та няма много за обсъждане.
 Cool
п.п. Ако не те кандърдисам(молба), ще те сандърдисам - с молитви.Това е принципа на работа на молитвата.
А насила хубост не става,и файдата от молитвите е никаква само си докарват зор голям.А това което го желаеш със молитвата има и скрита част,всичко се плаща, ма не си наясно колко ще платиш.И т.н. .
А и очаквам тая с молитвите да и мине модата щото нямат приток на енергия и няма как да правят "чудеса".Щото системата им е много енергоемка но е разчетена на енергия на която и мина модата.Живота преминава на друга енергия която да не може да се краде без крадеца да си плати веднага.

Ти си успял да осъществиш това, което се опитват да осъществят т.н адепти. Освободил си се от хватката на змията, тогава енергията ти протича свободно. Не става с "техники", а за всеки си има път, защото както се навива серпента, така се и развива. И казва се - да се повдигне тази извечна змия, според личната воля всеки сам го осъществява, чрез действията си. Молитвата не е за измолване. Истинското е назоваване на вътрешните стъпки, които привеждат тялото в хармонично единство. Или - то е като да призовеш енергийния поток - серпента, да се събуди, да се раздвижи и да бъде овластен, спрямо волята ти. Инак змея те води, а е редно в съзнание да се извършва всяко дело. Ако някой друг или с чужди на душата ни думи ни води, то вътрешната ни система реагира, дава на късо, защото регистрира чужда намеса, не разпознава паролата за вход, най-общо казано.

Какво ми се случи наскоро. Една позната дойде на гости. На съпруга ми близка. Не говоря добре езика тук, но тя ме попита много искрено: "Каква музика обичаш да слушаш, докато готвиш" - засмях се, от години никой не бе отправял към мен толкова простодушен и сърдечен въпрос... да ме попита нещо лично, което засяга само мен... И усетих, че нейното отношение е искрено, прегърнах я, тя заплака, аз заплаках и чувството бе на топлина, поток от топлина ни свързваше в едно разбиране. И тогава аз започнах да виждам, буквално виждах какво се случва в живото и, какво ще стане. Това, че тя бе открита с мен и усещах искрената и обич и отношение, отвориха врата към нейния поток от събития и аз четях като книга. След само седмица тя се обади и каза, че се е случило, както го видях за нея, бе изумена. Нещата и потръгнаха... и двете бяхме отнесли по нещо от товара си. Отношението, взаимната откровеност бяха извършили сами своето дело, бяха разпръснали негативите, възлите, които държаха даден модел в пасивност в съзнанието ни, тези възли се бяха стопили. Човек се чувства естествено и непринудено след подобно случване. Чувства се на себе си. Така, че за мен молитвата, било за някого или от себе си, означава - отношение към живота, дълбоко откровено отношение към всеки и всяко, защото тогава то само извиква отговор на нуждите, понеже всяко идва, според както го твориш в себе си, през сърцето си и така и ни балансира.
Активен
Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #140 -: (Неделя) 31 Декември 2017, 13:12 »

Откъде знам? Ми лично пуснах *уршум през всяка чакра,и от запечатаните изскочи по един демон и антуража му, и се се хващахме за гушите.Ама аз съм жив,а тяхната е дебела.Не го препоръчвам щото е много опасно.Аз имах причина да го направя, и имам мои укротени омагьосани *уршуми.

Логично е, защото силите, "изграждащи" всяко от седемте нива са си служебни демони - потенциали с различен заряд. И точно е вярно, че следва, на човека му е задача, за да се освободи именно да ги овладее. Тези "демони" са като поток, стегнат на седем точки във възли, където енергията преминава и се настройва, с различна вибрация. Ако някой работи "външно"-безсъзнателно за системата, без нейното дознание, и подготовка, то тогава преходите от възел - демон - пазител - праг, ще се извърши твърде рязко, нещо както при случаите, в които крушката гръмва, вместо да светне. Казвам ако вътрешния момент на въздействие не съвпада с външния. То е като да ти се спи, а ти да задаваш команда -стани. Ако ползваш стимулант, то ще му плащаш входящата енергия, на този стимул, независимо дали е с "добри" намерения - то не е заявено като свое, от вътре навън и душата ще го разпознае като насилие, и ще трябва да се справя с този стимулант както с враг.

Та идеята е светлината да не прегрее, а това може да стане ако потока не е насилен и тече свободно. Той си тече свободно. Не потока постава забраната, забравата и смъртта, а седмичната накъсаност, която не бива схваната като общо движение с един корен. Ако змията запира в една или друга точка, то е както фрагментирането на съзнанието. Тогава човек забравя и в забравата умира.
Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #141 -: (Неделя) 31 Декември 2017, 14:51 »

Grin
Цитат
Ти си успял да осъществиш това, което се опитват да осъществят т.н адепти. Освободил си се от хватката на змията, тогава енергията ти протича свободно. Не става с "техники", а за всеки си има път, защото както се навива серпента, така се и развива. И казва се - да се повдигне тази извечна змия, според личната воля всеки сам го осъществява, чрез действията си. Молитвата не е за измолване. Истинското е назоваване на вътрешните стъпки, които привеждат тялото в хармонично единство. Или - то е като да призовеш енергийния поток - серпента, да се събуди, да се раздвижи и да бъде овластен, спрямо волята ти. Инак змея те води, а е редно в съзнание да се извършва всяко дело. Ако някой друг или с чужди на душата ни думи ни води, то вътрешната ни система реагира, дава на късо, защото регистрира чужда намеса, не разпознава паролата за вход, най-общо казано.
Мба.Да си казват каквото си искат.Змия в мене работа няма.За туй през дупето.*бал съм им майката.Призоваване,молитви,молба не стават.Има общуване на равни начала.Даже съм мераклия змея да се събуди и да попържа някой,ма е само мерак.Що? Ми змея по ми хваща окото отколкото някоя змия да ме държи в устата си като златна ябълка и да мами душата ми.С радост ще и запаля *ъза,хем да се сурне хем да си трие *ъза да го загаси.  Shocked
Аман от змии.
Паролата за вход е единение със тялото.Аз съм единен и други няма място във него.Чака ги *ъз,и варианта рядко лайно.
Тялото не може да се подкара с всички екстри без единение.А то със воля не става,още повече чалъми.

Цитат
 Логично е, защото силите, "изграждащи" всяко от седемте нива са си служебни демони - потенциали с различен заряд. И точно е вярно, че следва, на човека му е задача, за да се освободи именно да ги овладее. Тези "демони" са като поток, стегнат на седем точки във възли, където енергията преминава и се настройва, с различна вибрация. Ако някой работи "външно"-безсъзнателно за системата, без нейното дознание, и подготовка, то тогава преходите от възел - демон - пазител - праг, ще се извърши твърде рязко, нещо както при случаите, в които крушката гръмва, вместо да светне. Казвам ако вътрешния момент на въздействие не съвпада с външния. То е като да ти се спи, а ти да задаваш команда -стани. Ако ползваш стимулант, то ще му плащаш входящата енергия, на този стимул, независимо дали е с "добри" намерения - то не е заявено като свое, от вътре навън и душата ще го разпознае като насилие, и ще трябва да се справя с този стимулант както с враг.

Няма никаква логика в дядовата ръкавичка,и аз не желая да съм.Служба демони няма,и не ми е работата да ги овладявам,просто ги сера.
Тея седем точки стегнати във възли не им ли викат гордиевия възел?
За нечия жалост гордиевия възел не се сече както искат те а се сере.Боли но се трае.И пази боже от стимулант враг,предпочитам без стимуланти.

Прави ми впечатлени промяната в тебе.От стой далеече от мене,до едва ли не гушкане.Познавам жените,мъж със душа съм.Така не правят жените,жените трудно си променят мнението.
Времето ще покаже.И не си бия срещи с когото и да е,ако ни е дадено(безопасно) то ще се видиме без да се запознаваме.Вещичка на своя глава си би среща със мене без мое съгласие едва ли е доволна.

Резюме.Не разбрах що ти е нужно мнението ми и точно за какво.Ако си го изпуфтяла няма да му обърна внимание щото само душичката ми има право да ми пуфти.Другите задават въпроса си ясно без извъртания.
Би трябвало ако си толкова напред с материала да си разбрала че съм огледало за другите.
 Cool
Активен

Неактивен Мила
Hero Member

« Отговор #142 -: (Понеделник) 01 Януари 2018, 12:29 »

meander, Да ти е Честита Нова Година!
Пожеланията ми нека дойдат към теб според разбирането ти, и нека каквото съм пожелала другиму се върне в същия вид към мен!

Активен
Неактивен meander
Hero Member

« Отговор #143 -: (Понеделник) 01 Януари 2018, 13:56 »

Grin
Цитат
Пожеланията ми нека дойдат към теб според разбирането ти, и нека каквото съм пожелала другиму се върне в същия вид към мен!
Ми няма чалъм.На каквото си постелиш,на това лягаш.Внимавай какво си пожелаваш,огледалото ти го дава.А дали ще можеш да го платиш си е твой проблем.
Във времето на АЗ-ЮЗ сме.Дано да си наясно на какво ти обръщам внимание.Гал се ориентира ти май не си.И ти си светулка от другите.
 Cool
П.п. Юз, значи сто.По толкова ви се връща без другите екстри.
Аз , ЮЗ .Яз.  Huh?  ?
« Последна редакция: (Понеделник) 01 Януари 2018, 14:02 от meander » Активен

Страници: 1 ... 8 9 [10]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: