Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Питане относно Астрала  (Прочетена 995 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен paci1
Hero Member
Публикации: 549

« Отговор #15 -: (Петък) 29 Юли 2016, 19:44 »

Ей тук видях нещо интересно, което би дало инфо относно "тънките" светове, и случките в днешно време.
Част 1:
http://www.novotopoznanie.com/%D0%90%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82-%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82-%D0%B8-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D1%8A%D1%82%D0%BC%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5.html
Част 2:
http://novotopoznanie.com/%D0%90%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%A1%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0.html
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #16 -: (Петък) 29 Юли 2016, 21:43 »

С такива писания някои по-лабилни хора могат да се филмират,което не е добре.Този "Орис" споменава  нек'ви светли сили,йерарси...освен това тук

http://www.pan-bg.com/articles.php?id=547

нещо май е поплагиатствал от "Звездния човек" на Джон Бейнс.За Господарите на кармата става въпрос.Ако някой настоява,мога да цитирам.Чудя се дали заради такива езотерици в Русия са измислили думата "шизотерика".
Не казвам,че всичко е лъжа, не съм специалист по астрала,но такива неща трябва да се четат с едно наум...може и с две.

"Йерарсите от Пръстена на Великото Светене"

Много ги обичам такива с йерархиите и светлинното им светене.Прочее,как ли изглежда споменатото едноизмерно(?!) тяло?

"...където са принудени да се обличат в новото си едноизмерно тяло"

paci1,сега не приемай мнението ми за този Орис, като насочено към теб.Темата ми е интересна,но не трябва да вземаме което и да е инфо приб*рзано на доверие.Малко скептицизъм,дори щипка подозрителност,не биха били излишни,според мен.

Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #17 -: (Събота) 30 Юли 2016, 05:34 »

Хоумър, споменах че е интересно, а не че му вярвам/доверявам. Или по-просто, впечатлих се от някои неща.
Има доста за сеене, ма май че има и доста истини. Или поне така ми се струва.
 hi
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #18 -: (Събота) 30 Юли 2016, 08:26 »

paci1 ,

Така както си го написал,съгласен съм.Все още ми изглежда логично,че за всяко нещо,в случая - астрала,има една истина и много мнения,доближаващи се до истината,повече,по-малко или никак.
Астрал,отвъдно или както и да го наречем ще продължава да предизвиква интерес у много хора.
Причината според мен е страхът от смъртта/изчезване,който се опитва да се убеди,че има продължение(което може и да е вярно).
Другото нещо е страхът от самотата,който е свързан със страха от смъртта,защото,когато човек е сам,той се чувства по-уязвим,а смъртта е върховната степен на уязвимост.

Поради тази причина(според мен) много хора/или каквото са там,в телата си/ са привлечени от идеята за отвъдно съществуване,а също и от идеята за някакви отвъдни йерархии,висши сили и прочие.
Вярата в отвъдното ги избавя/или облекчава страха от смъртта,а вярата в богове и висши сили/йерархии ги избавя от страха от самотата...и свободата.
    И затова винаги ще има шитняци,паразитиращи върху тези страхове,бълвайки съчиненията си,с неизвестен процент на истина в тях,ако я има изобщо.

Но пък ме има и мен,да противодействам според скромните си,уви,възможности,на разпространителите на кошАрно мислене.
(Упс,това беше арогантно.Но тиранията е арогантна,свободата/или поне стремежът към нея/ - също,така че е закономерно,неизбежно дори, двете да влизат в противоречие/сблъсък.)

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #19 -: (Събота) 30 Юли 2016, 09:03 »

А страхът и надеждата са пръчката и морковът,вкарващи в кошарата(концептуално).
И една от тези кошари е М5.Не знам кой какво вижда тук,но аз виждам овчар с овце на каишки.Или по друг начин - нещо като утроба,изплюла някакви зародиши,но все още свързани с плацента.

Обществото е като утроба,в което човек се ражда като социална бройка.Ако иска да се роди като индивид,трябва да прекъсне пъпната си връв с утробата.
    САМ.
Такова отрязване обаче трябва да се изпълни без упойка.
Защото упойката тече по "плацентата".
    С М5 е същото.
От което следва продължение,но по-късно,защото няколко дена ще съм без интернет.
А после мисля да се самоцитирам с този и горния ми пост в нова тема.
Активен

Неактивен paci1
Hero Member

« Отговор #20 -: (Събота) 30 Юли 2016, 10:11 »

Подобна гледна точка, с малко по-изчистено съдържание и вероятно предназначено за малко по-напреднали в тематиката читатели.
http://dox.bg/files/dw?a=3f00d9a91b

п.п. Документът уви вече не е наличен в нета поради умишлено премахване на сайта в който бе публикуван.(бившият сайт на АТИ за БГ)
Качвам го от моя личен архив.

« Последна редакция: (Събота) 30 Юли 2016, 10:26 от paci1 » Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #21 -: (Събота) 30 Юли 2016, 11:00 »

paci1,като спомена АТИ ми прозвуча смътно познато.В началото на документа се сетих,че съм го чел на сайта.
Би ли написал интернет адреса му,нищо,че е спрян,може да има някакви кеширани остатъци.
А има ли го още американският сайт?Книгите на издателството са налични.
(Документът на английски)

http://www.tower.com/handbook-for-new-paradigm-various-paperback/wapi/109459241
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #22 -: (Събота) 30 Юли 2016, 11:26 »

Междувременно,открих го и там,където се рекламира и М5.Но този Наръчник за нова парадигма се оказва за средно напреднали.

Handbook for the New Paradigm - Volume One

[ Mid-Advanced Perspective Transitional Material ]

Looking for Material More Advanced Than The Handbooks?  See: Matrix V-Quest of the Spirit - The Ultimate Frontier

Ако търсите нещо Още По-Напреднало,препоръчват М5.Разбира се,как иначе.

http://www.trufax.org/handbooks/paradigmvol1.html

Хубаво,че си го качил,заинтересовани читатели да имат възможност да сравнят различни парадигми.
Има го и в Амазон,ако тази наличност е още валидна.

www.amazon.com/Handbook-New-Paradigm-Benevelent-Beings/dp/1893157040
Активен

Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: