Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проект 2045  (Прочетена 833 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« -: (Събота) 16 Юли 2016, 13:11 »

"Страхът от смъртта ражда чудовища" / "HomerCat"

Някои наистина сериозно,даже бих казал,патологично се вживяват във визиите си за бъдещето.
И ако има прераждане(което е за други теми,макар,че всичко е свързано), 'баси шита дет' ни чака!
    Нека ви представя(за незапознатите) сатанинските чертежи за възможното бъдеще.
(Като разбира се допускам(ейии,ма много филми гледам),че ни подготвят чрез уж визия за бъдещето,за нещо,което е вече готово и очаква своя "дневен ред").

"Трансхуманизъм" не би следвало да е непозната дума,поне за някои.Умовете с недоразвито съзнание,бидейки инак  енТЕЛЕгентни,сигур' доста се впечатляват от идеята.Когато бях малък,хърбав,стръвен читател на фантастика и аз се впечатлявах от технологията(и възможните ѝ постижения).
      А сега вече не чак толкоз.И що тъй?Остарях ли или съм пораснал(малко)?

http://gf2045.ru/

http://www.dni.ru/tech/2012/3/2/228525.html

Малко по-надолу има рекламно видео.

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F_2045

2045 на Ю Тубе:

www.youtube.com/results?search_query=2045

http://inosmi.ru/russia/20120802/195915011.html / А, и тук го има видеото.

(Требваше да има и картинка,ма сайта нещо...айде по-късно)

Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #1 -: (Събота) 16 Юли 2016, 17:23 »

Понеже руският не е задължителен за всички(срамота!), ще преведа надписите на картинката.
Вляво,отдолу нагоре:

2015  Първи екземпляр(предполагам пробен) на аватар.
2017  Начало на серийно производство на аватари.
2020  Масово производство.Аватарът е масово достъпен като автомобилите.
2025  Първи комерсиален екземпляр на Тяло B (на латиница)
2030  Създаване на изкуствен мозък
2035  Пренос на съзнанието в напълно изкуствено тяло
2040  Създаване на тяло-холограма
2045  Пренос на съзнанието в тяло-холограма

Вдясно,отдолу нагоре:

Тяло А(аватар)
Изкуствено копие на човешко тяло,управляемо с мисъл чрез невроинтерфейс(това ми звучи като нещо,включващо импланти/в мозъка/или външни сензори върху черепа)

Тяло В
Изкуствено копие на човешко тяло,в което се присажда мозъка в края на живота(на физ. тяло)

Тяло С
Изкуствено копие на човешко тяло,в което се пренася съзнанието в края на живота

Тяло D
Тяло холограма

Доста от вчерашната фантастика е настояще.Днешната наша фантастика може да е ретро на други планети.
(Просто го допускам,понеже гледам много филми).
Така че,ако допуснем,че някоя цивилизация е постигнала трансфер на съзнанието в тяло-холограма И преодоляването на космическите разстояния чрез (нещо като) телепортация,то аз мога да допусна и това,което съм споменавал май:

Автономно тяло-холограма,носещо копие на оригинално(с първоначален биологичен произход) съзнание,
а защо не и холограмно тяло с инсталиран изкуствен интелект.
И тези индивиди/а защо не,да кажем дори,личности, биха могли да се явяват в "астрала" под формата на духовни наставници.
(Не казвам нищо ново,де,но с тази тема се опитвам да предложа една по-реалистична гледна точка по отношение на превъзнесените учители,наставници и прочие "същности")

Чудя се как ли ще се чувства съзнанието в такова тяло без физиологичните механизми.Чел съм(и не знам така ли е),че в "астралното" си/енергийното тяло, човек също има емоции.Но това са описания на хора излезли астрално,докато все пак имат И живо тяло,лежащо на кревата,да предположим.
   И все пак да кажем,че след като физическия носител умре,естественото енергийно тяло на човек може(някак си) да изпитва емоции).

А възможно ли е поради особеностите на технологията,съзнанието,бидейки в тяло-холограма,да е "орязано" откъм някои опции,например емоции и/или чувство за хумор?

И сега МИТКО,рискувам да ти стана несимпатичен,но си споменавал,че П. и Х. нямат чувство за хумор,или беше,че чувството за хумор ги вади от равновесие.Което би могло да означава,че поради липса на физиология те не могат да преживяват чувството за хумор.И то им предизвиква известен срив в "алгоритъма",защото не може да бъде програмирано(поради технологични причини).

Този въпрос винаги ме е човъркал и най-накрая реших да ти го задам.Би ли ги попитал,или ако вече си го правил,какъв е бил техният отговор относно наличието или липсата им на оригинални физически тела.
Имат ли те спомен за своя произход,имат ли/имали ли са физически тела(някога,някъде)?

Разбирам,че те са важни за теб като приятели,и дано не съм те засегнал с моята хипотеза,която е само упражняване на въображението ми.Поради липса на знание(за някои важни неща) аз имам само въображение,а то е доста разтегливо.
Одеве забравих(макар че не е ново):
"Кошмар чипизации начался"

www.youtube.com/watch?v=N7sO2Y2Ds2Y

« Последна редакция: (Събота) 16 Юли 2016, 17:50 от HomerCat » Активен

Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #2 -: (Събота) 16 Юли 2016, 23:17 »

...  Замисли се HomerCat, (ох, не че ти не мислиш, така започнах изречението, прощавай)
За какво ще е всичката тази технология при условие, че човека е създаден естествено да му се случват всички тези неща и сам да определя и решава какво да се случва с неговото съзнание. Но факта, че вече се говори за това повече от свободно, означава че те са в приложение, а това означава, че тези които правят това познават естествените процеси - въплъщение и механизма на аватарите и други същности. Тогава защо ако познават механизмите създават изкуствени... То е като да създаваш вселена във Вселената. Следваща стъпка ще бъде тези същности, вторично, изкуствено "инкарнирани", в някой момент да се "осъзнаят" като самостоятелни единици от втори човешки тип и да се измисли как да се прераждат. Те буквално ше живеят в матрица. Няма да е ясно кои са "живи". Всъщност и сега е така...
Явно някои не могат да евоюлират и за целта си подготвят "спасителни костюми". А може би и точно в случаи на "бедствие" да разчитат на тези не физиологични тела, по-точно изкуствени, защото може и да са физиологични. Защо не, като скафандър за съзнанието... Телата се обличат като дреха.... Може би ще има разпродажби и промоциални цени за тела.
Но това няма да стане. Природата не търпи подобни ... Самопречиства се!
в "астралното" си/енергийното тяло, човек също има емоции.Но това са описания на хора излезли астрално,докато все пак имат И живо тяло,лежащо на кревата,да предположим.
   И все пак да кажем,че след като физическия носител умре,естественото енергийно тяло на човек може(някак си) да изпитва емоции) 

Да. Човек има определени  емоции и без физическото тяло.
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #3 -: (Неделя) 17 Юли 2016, 07:58 »

"човека е създаден естествено"

От кого?На мен съчетанието м/у  "създаден" и "естествено" ми звучи малко...изкуствено.
Но ако допуснем,че човекът(а на други планети - други същества?) е(са) създаденИ) по подобие на (хипотетичния за мен) оригинален Създател,в какво би се изразявало това именно подобие?

Едва ли Създателят има ограничено от физиологията,пространството и времето тяло с глава и крайници.
Подобието може да включва стремежа за създаване също.

"Тогава защо ако познават механизмите създават изкуствени... То е като да създаваш вселена във Вселената."

Знам ли,може пък точно по този начин да се проявява подобието м/у Създателя и творението.След като достигне определена степен на технологични възможности,творението на оригиналния Създател(под творение разбирам определен вид,човешки или не) - да си създаде своя вселена,на която и в която да се чувства като един вид бог.
   И понеже боговете са безсмъртни,такива творения-създатели няма да са(се възприемат) като пълноценни богове,докато са подвластни на смъртната си тленност.

Тъй че,изглежда ми логично да се стремят към безтелесно-безсмъртен режим на съществуване.
Под "безтелесно– имам предвид без твърдо(физиологично или синтетично) тяло,а не без никакво.
Без твърдо тяло сума ти потребности(определящи мисленето) отпадат и накъде би поело такова мислене?
   Как би мислил интелект,необременен/освободен от телесното?Може би ще си развие някаква концепция,която ще изпълнява като програма,с устрема на фанатик,но без емоционалния компонент?
   И когато в обсега му попадне някоя планета,която от гледна точка на този интелект съществува по "неправилен" начин,логично ми изглежда той да се стреми да я "поправи".За целта обаче ще са му нужни материално въздействащи "инструменти",а те ще са налични от материалната цивилизация,от която се е "излюпил" този Ум.
   Горките туземци...

На младини прочетох една книга - "Октагон".Ето един вариант за начина на мислене на интелект,необременен от физиологията на емоциите,на който няколко физически тела почват да му пречат...на програмата.

https://chitanka.info/text/26869-oktagon

"Да. Човек има определени  емоции и без физическото тяло."

Сега,не го приемай като заяждане(макар че наистина изглежда така),но как можеш да го знаеш,при положение,че си в тяло с физиология(предполагам)?
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #4 -: (Неделя) 17 Юли 2016, 08:16 »

Забравих да допълня.
М5 не ми харесва като концепция,а не ми харесва,защото я намирам за възможна,в контекста на изкуствена технология,"хакваща" оригиналната реалност,тъй да го кажа.Игра с физиологични аватари,в която емоциите им се превръщат в пакет/поток данни...логично(?).

Разбира се,може да се заблуждавам,фантазирайки,поради много четене/гледане на книжки/филми.
Активен

Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #5 -: (Неделя) 17 Юли 2016, 12:38 »

Знам ли,може пък точно по този начин да се проявява подобието м/у Създателя и творението.След като достигне определена степен на технологични възможности,творението на оригиналния Създател(под творение разбирам определен вид,човешки или не) - да си създаде своя вселена,на която и в която да се чувства като един вид бог.

Ако бе така, щяха да знаят (тези "творци"), че няма нужда да създават тленност, а живот. Човека е способен на това да създава живот. Затова и Не казвам, че не сме подобни на Отеца, а че гореописания път създава тленност. Тези дето вървят по него път просто имат друг отец. Това казвам. Не е този пътя. Този е пътечка за неумелите! Защото по този "изкуствен" път човек губи идея, че може естествено да постигне в пъти повече! Научавайки се да се вторачва в изкуствени технологии човек загуби собствените си способности и забрави естествената си природа. Има неща, които му идват наготово. Когато нещо идва наготово, баланса в ресурсите се нарушава, защото човек се изнежва, и иска излишното. Това не е по принципите на Природата. За какво подобие говориш тогава? След като група зависими пропагандират некадърността си като метод за оцеляване?! Затова задайте си въпроса кои не могат. И кои имат нужда от изкуствени технологии, а не от развитие на естествените си спосбности. Защото нямат възможност за еволюция на фините тела. И понеже системата тяло - фино тяло е като пулсация, която чрез вибрации създава.  нещо подобно на пластове, които са свързани в Един център, корен, нещо подобно Матриошка, която обаче се превръща сама в пърична форма, (както периодично земятапотъва, докато стигне недрата си, а друго излиза на повърхността, и този процес диша и е цикличен)... то онези, дето правят "нова вселена" трябва да я набутат някъде, заедно с новите си тела. Е аз казвам, че това се прави за сметка  на вече наличната Вселена и тела.  Това е битката за животи и съзнания от както сътворците решиха да се отделят, в момента на оформяне на минерала. Сега в тази ера е възможно да зарибят много човеци и нека. Всичко следва хода си. За да изплува живото всичко е нужно впървом да потъне. Така, HomerCat ще имаш шанса да видиш кое наричам изкуствено. Да бъде.
   С две думи - тези технологии са неуместни и ненавременни за човека. Приложени в "пълния си блясък"  те биха били пагубни. Но това няма да стане. Заради естествените сили, осигуряващи баланса и тези от човеците, които работят, дишат и живеят в крак с тези сили.
И не знам защо не погледнат назад към опита на древните.
Баланс. Не да се отхвърля, а разумно да се съчетават възможности при реална неибходимост!

П. П:HomerCat, Благодаря за темата!  hi

. .. Извинявам се за евентуални правописни грешки, но почти не прочитам какво пиша.
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #6 -: (Неделя) 17 Юли 2016, 20:32 »

Дано  не  оплескам  темата!
      Относно  технологиите  -  Мъчат  се  да  създадат  машина  на  времето  да  пътуват  в  миналото  и  бъдещето.  В  въпроса  е  защо  им  е  нужна  машина,  като  и  сега  може да  се  пътува  астрално?  Наистина  от  миналото  и  бъдещето  може  да  само  информация,  но  за  някои  болни  мозъци  това  не  е  достатъчно.
      Аз  съм  пътувал  в  миналото  и  в  бъдещето  е  в  много  тесни  времеви  отрязъци  Но  за  доказателство  стига  -  доказано! 
      Живот  не  може  да  се  създаде  от  нас  хората  (в  книгата  Диагностика  на  кармата  има  такъв  епизод  с  имена  и  длъжности)  За  да  се  създаде  живот  е  нужно  да  се  създаде  ДНК  а  това  което  правят  в  момента  е  да  създадат  условия  да  се  развива  ДНК. 
      Също  в  никакъв  случай  не  е  по  силите   на  инкарниран  да  създаде  програма  която  да  позволи  на  изкуственият  интелект  да  фантазира. 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #7 -: (Неделя) 17 Юли 2016, 21:08 »

Не я оплескваш,МИТКО.

Защо им е нужна машина на времето ли,сигурно се надяват да могат да го променят в тяхна изгода.Властолюбие,маниакален стремеж към контрол.
За последното ти изречение,надявам се да си прав,но винаги ще има луди учени,които биха искали да си изпробват шантавите идеи.И ако военни или други организации видят възможност за използване в своя изгода,биха финансирали определени идеи на учените.Дори да не успеят във всичко,пак могат да натворят доста поразии.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: