Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Безвремието, Времето и други Илюзии :)  (Прочетена 6068 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Dora
Hero Member
Публикации: 2135
Не разменям човечността с патриотизъм!

« Отговор #15 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 09:39 »

Обърках темата,миналия коментар беше за значението на думите. Тук исках да кажа,  че съм стигнала до извода,  половата енергия,  в повече женска , забързва времето.  Мъжката го забавя. Трябва да се провери някъде, но не знам къде.
Активен

I have no fear for atomic energy 'couse none of them can stop the time!
Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #16 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 15:38 »

Езика ни също е под контрол.  Казват ни,  ще мислите по този начин.  Само с мозък.  Бъдете емоционално интелигентни.  Глупости.  Ще използвам тази дума,  която е най-подходяща,  никой няма да ми казва как да мисля.  Езика се развива постоянно,  смисъла на думите е такъв,  какъвто аз му вкарам.  А другия е длъжен да опита да  разбере.  Ако не разбира,  да пита,  аз още не чета мисли. В България поне е лесно,  думите говорят сами за себе си и можем да разберем правилния ред  лесно.  Ако чувахме осъзнато,  щяхме да чуем музика от езика ни . Аз лично си знам тона- До Мажор. Smiley  а и писмеността е за улеснение,  да изразим душата си- сбора от информация от различни нива,  която ни изгражда.

Няма тон До Мажор! Има гама До Мажор и тон До! А ти, Дора, си му казвай както си искаш, но това не е правилно! И нито с добро, нито с лошо ще можеш да убедиш един музикант, че си права. Това, там горе, са твоите неверни думи.
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #17 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 16:34 »

Слушам! и Козирувам! Smiley))) И не се натрапвам на никого, вие си знаете Smiley)
Активен

Удивително е колко различни са хората. Едни не чуват какво казваш, други чуват какво мислиш.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #18 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 16:44 »

Слушам! и Козирувам! Smiley))) И не се натрапвам на никого, вие си знаете Smiley)

И на челна стойка да застанеш,все тая....

https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D0%B6%D0%BE%D1%80
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #19 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 17:05 »

Езика ни също е под контрол.  Казват ни,  ще мислите по този начин.  Само с мозък.  Бъдете емоционално интелигентни.  Глупости.  Ще използвам тази дума,  която е най-подходяща,  никой няма да ми казва как да мисля.  Езика се развива постоянно,  смисъла на думите е такъв,  какъвто аз му вкарам.  А другия е длъжен да опита да  разбере.  Ако не разбира,  да пита,  аз още не чета мисли. В България поне е лесно,  думите говорят сами за себе си и можем да разберем правилния ред  лесно.  Ако чувахме осъзнато,  щяхме да чуем музика от езика ни . Аз лично си знам тона- До Мажор. Smiley  а и писмеността е за улеснение,  да изразим душата си- сбора от информация от различни нива,  която ни изгражда.

Да,ама не..
Всеки графичен символ обозначава пътя/ траекторията на на даден вид енергия.
А думите се изграждат от звуци/ букви.
Ти може да зареждаш с цялата си любов дадени думи и това несъмнено ще е от значение,но и самите думи са важни..А повтаряй ежедневно на човек когото обичаш " дано се разболееш" и виж какви са последствията от това.
Стиска ли ти да си направиш такъв експеримент?
Нали според теб самите думи не са важни,а важно е ние как боравим с тях
и какъв смисъл влагаме..
I После ни кажи какъв е бил ефекта.
На мен ми е любипитно,ама честно не ми стиска да пробвам  Cool
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #20 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 21:56 »

Пред фактите, и боговете мълчат!
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 22:31 »

Защо тогава думата силен- буквално-носи физическа или морална сила, вече се използва като красив,готин,як...  Защо използваме комбинацията ужасно красиво? И защо племето Бахти, го ползваме като псувня. Защо Бог се ползва със всякакъв заряд. А за експериментите с водата знам, тази дето я игнорираха се чувстваше най-зле.
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #22 -: (Четвъртък) 01 Декември 2016, 22:41 »

А за До Мажор, или До в Мажор или както и да е, не съм музикант, споменавам го, за да каже някой ако има повече инфо Smiley) може пък това да му е липсвало в пъзела Smiley) никой няма права над информацията и смятам, че е хубаво да я има.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #23 -: (Петък) 02 Декември 2016, 06:54 »

Защо тогава думата силен- буквално-носи физическа или морална сила, вече се използва като красив,готин,як...  Защо използваме комбинацията ужасно красиво? И защо племето Бахти, го ползваме като псувня. Защо Бог се ползва със всякакъв заряд. А за експериментите с водата знам, тази дето я игнорираха се чувстваше най-зле.

А не бъркай профанщината с развитието на речта!
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #24 -: (Петък) 02 Декември 2016, 07:43 »

Бърка я този, който няма контрол или знания. Аз знания нямам достатъчно, защото използвам  други езици постоянно и ми се оплитат понякога.Но важно ми е книгите, дето чета, да не пречупят бунтарската ми дълбоко любяща грубост Smiley))) Сетих се за една поговорка- "Не спирай младия и не съди богатия!" както и - "Царя дава, падаря не!"  и за да ме разбереш, за мен нищо материално не е ценно, то е средството, удобство. Нека се избиват за тайни знания или диаманти, аз си опростявам живота, защото виждам и най-високото и най-ниското и не ме е страх. Щом някой е успял да стигне от най-долу до най-горе, значи и аз имам възможност, и то по два начина. Подкрепа от живите или завещания ми начин на изразяване. Към книгите се обръщам за сравнение.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*

« Отговор #25 -: (Петък) 02 Декември 2016, 08:09 »

Бърка я този, който няма контрол или знания. Аз знания нямам достатъчно, защото използвам  други езици постоянно и ми се оплитат понякога.

А стига,бе!
Сериозно?!?
И аз ползвам още 4 езика освен българския,ама не само че не бъркам,ами напротив.
Все повече ценя и разбирам родната си реч,както и нейния произ ход и значение
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #26 -: (Петък) 02 Декември 2016, 08:14 »

Имаш нужда от материални ценности да, цени ги, че без добро ще са ти от нужда!
Активен

Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #27 -: (Петък) 02 Декември 2016, 08:19 »

и се сетих, щом искаш да си толкова омайна, защо не започеш отвътре навън, добродетелта да развиваш, всеки светия различни добродетели развива. а, дори се опитваш да унижиш,въпреки,че се лъскаш само отвънка ?! доста грубо!
Активен

Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #28 -: (Петък) 02 Декември 2016, 09:00 »

Еееех, Доре ! На мама русото котенце !
Активен
Неактивен Dora
Hero Member

« Отговор #29 -: (Петък) 02 Декември 2016, 09:23 »

Много важно за всички да разберат, горното ме води към мисли- по принцип, уважението може да се изгуби много бързо след посрещането, а се доказва много трудно. И всяка ваша дума, която сте решили да използвате, показва вътрешното ви състояние. Аз в по горните думи виждам огромна пропаст между опит и знания. Но и с най-скъпите брилянти да се украсиш, противоречието, или сухата ти истина винаги проличава пред по-напредналите. И замислете се, привличате себеподобни, защото тази пропаст може да се запълни само с разбиране на това ниво, обич или любов . Но усещанията ми подсказват, че пак отвън навътре ще търси такъв тип човек. А най във вътрешността да бръкна- двустранна е добротата, помогнеш ли на някой, помагаш на себе си.
 !!!Излагаш се на показ, искаш да хитрееш и да надскачаш нива, поне го прави симпатично Smiley) Иначе те разбирам и не те виня. Просто казвам истини. И винаги, дори най-грубия истински селтак ще бъде по-стойностен от прикрита замаскирана лъжа! Поне на практика е така. Да не говорим за нещастието, което съпровожда лъжата.
 Втория вариант е да имаш грешен опит и да не знаеш как да действаш правилно.  Това провокира в мен, това мисля.
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 12   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: