Енергията през нощта
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Енергията през нощта  (Прочетена 1376 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен hhh
Newbie
*
Публикации: 2

« -: (Понеделник) 25 Април 2016, 09:23 »

Привет на всички !  След като попаднах на сайта, съвсем случайно, се радвам, че има активност и се надявам, че можете да ми помогнете по един или друг начин.
Моята история започна още през 1996-1997 г., когато баба ми почина и след като я донесоха в нас в ковчег и в мига в които я видях, изпищях много силно. Оттогава започна моето мъчение.  Толкова много се уплаших, че започнах да усещам някаква енергия, както и да усещам, че някой все ме следи, наблюдава и през нощта да чувам страни шумове. Не можех да стоя сама в дома в който живя, трябваше някой да е с мен, иначе изпадах в някаква истерия, а да не говорим ако съм на тъмно. Споделих на родителите си за това и къде ли не ме водеха да ми баят, но без резултат. След известно време започнах да се събуждам с викове и плачейки, като сънувах, че някой ме души. Това ставаше в седмицата по 2-3 пъти, ведно със змии, който ме хапят. След известно време, като пораснах малко, започна по-рядко да ми се случва това. Но от 6 г., започна това нещо на ново и то на периоди. Започвах да усещам как идва от стената някаква енергия, която ме парализираше и започваше да ме души, дори и да исках  да извикам за помощ, не можех . След което се събуждах, цялата треперех и сърцето направо щеше да ми се пръсне. Следователно цяла нощ не заспивах и се чудех какво ми се случва и защо на мен. Миналата година като бях в това състояние набрах смелост и останах в това състояние без да се събуждам и видях този път лицето, което се опитваше пак да ме души / описанието му беше: млад мъж около 40-45 г. с черна къдрава коса и тъмни очи/, започнах да го питам кой е и какво иска от мен, а той мълчеше и ми се смееше нагло. Аз се ядосах и тръгнах към него и започнах да се боря срещу него, но беше по силен от мен и не можах да се преборя. След два дни пак ми се случи това нещо, но този път, като усетих енергията тръгнах към нея, за да се боря и пак да  питам същите въпроси, но видях отражението си и после  да се гледам в огледалото, което имам в стаята. От години съм  с под възглавницата с нож и чесън, в ъгъла със светена вода, всяка седмица паля тамян, но пак се появява. Напоследък ми беше спасението котката. С нея ми беше спокойно, но в събота пак се появи тази енергия, но пак успях да не се събудя и енергията беше зад пердето, но взех котката и я насочих към нея и тя одраска това нещо и то изчезна. Споделих това на отеца в църквата и ми чете на една блуза някаква молитва, но стана по лошо, започна да се появява още повече, както и умирах от страх. Един ден  ми се появи баща ми, не ме беше страх да си говориме, повдигнах въпроса за това нещо, но изведнъж той изчезна и от тогава не ми се появявал.                                                                                                                                Моля Ви, ако сте запознати или ви е случвало такова нещо да ме насочите към кой мога да се обърна по този въпрос, за да престане това нещо да идва, защото много ме е страх да заспивам, като дойде вечерта, започвам да изпитвам някакво напрежение и сърцебиене. През нощта се събуждам и започвам да оглеждам стаята. Не спя спокойно. На другия ден съм неадекватна и не мога да помня нищо. Моля Ви, също така, ако може да ми обясните тези духове истински ли са или просто халиционации ? И защо се появяват непрекъсното и какво искат от нас хората ? Това сънна хипноза ли е или се дължи на психична основа ?                                                          Благодаря предварително и ще се радвам сърдечно, ако някой се включи !                                                            
« Последна редакция: (Понеделник) 25 Април 2016, 09:28 от hhh » Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #1 -: (Понеделник) 25 Април 2016, 18:20 »

hhh, може би е най-добре да бъда колкото се може по-краткък и колкото се може по-ясен, за да може и ситуацията да се синтезира и проясни.

Моля Ви, също така, ако може да ми обясните тези духове истински ли са или просто халиционации ?                                                         

Този въпрос ще се изяснява в последствие. И едното и другото е възможно. Така че тактически най-добрия вариант за реакция, и да се измисли реакция, която да не е зависима от изясняването на този въпрос. Реакция, която да е адекватна и в двата случая.

И защо се появяват непрекъсното и какво искат от нас хората ?

Може да звучи тривиално прозаично, но те със сигурност се появяват, защото имат възможността да се появяват. Това, което им дава такава възможност, може да е много неща... но най-вероятно те имат възможност да те тормозят, защото около теб има подходяща ситуация. Ситуация, формирана от няколко на брой благоприятни, наслагващи се един върху друг фактора. Тоест отговорът е комплексен и подлежи на анализиране, а това означава, че този въпрос също ще се изяснява в последствие, заедно с природата им - халюцинации или енергийна реалност.

Има едно нещо обаче...

Ти спомена страх в началото (баба ти в ковчега).

Колкото и да е комплексна една ситуация и колкото и фактори да са насложени един върху друг благоприятстващо в построение... всяка ситуация си има основа. Тази основа се нарича Котва. Всичко има нужда от Котва и това, което те тормози, без значение дали е халюцинация или енергийна реалност, има възможността да те тормози, понеже освен всичко останало, има и Котва към теб.

Аз мисля, че има огромна вероятност онзи страх, който си изпитала, когато са ти донесли ковчега с баба ти в него, може да е Котвата за всичко това. Едва ли е единствената причина. Но мисля, че е много вероятно комплексната ситуация, която отваря взъзможността да бъдеш тормозена, да се основава на Котвата на точно този уплах.

Аз съм на мнение, че трябва да се тръгне оттук. Котвите рядко са свободни и рядко са неподсигурени. Ако това действително е Котвата, едва ли ще е лесно да се скъса и най-вероятно няма да може поправянето на нещата да тръгне от нея.

Само че първо е необходима отправна точка, необходимо е начална точка за разследване. Откривайки Котвата и "подритването" й ще хвърли светлина върху тялото на конструкцията, за да се види с какво си имаш работа. И след това да се измисли стратегия.

АЗ бих почнал от тук, от този уплах.

Това сънна хипноза ли е или се дължи на психична основа ?   

Едно е сигурно - независимо дали е сънна хипноза, енергийна реалност, или халюцинация, при теб има реално случващ се резултат. Без значение какво е, при теб има резултат в психиката.

Когато не знаеш откъде да тръгнеш, когато все още не знаеш с какво си имаш работа, и когато имаш множество въпроси, които не могат да намерят незабавен отговор... най-важното за теб е да спечелиш време. Без да спечелиш повече време, няма да може да се отговори на въпросите и няма да може да се измисли адекватната стратегия.

А човек печели време, като се заеме с овладяване на последствията. Това е реакция постфактум, и не се занимава с причините, но целна на това е да се спечели време.

Така че на първо време, определено ако бях на твое място, първо щях да направя постъпки за подсигуряване на психиката и овладяване на последствията в емоциите и вътрешния ми мир.

Правиш ли нещо за ссправяне с последствията? Нещо за успокоение и спасение от страховете? Не говоря за заобикаляне със суеверни или пък действително работещи предмети, които само увеличават напрежението и изострят дейстивтелността на ситуацията.

Питам за някакви възстановителни процедури. Правиш ли нещо за успокоение на емоциите и възстановяване на вътрешния мир?

Активен

Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 425
Ние сме очите на небето.

« Отговор #2 -: (Понеделник) 25 Април 2016, 18:21 »

Страховете ти са причината да усещаш силното въздействие на чуждата енергия.

На мен ми се е случвало да виждам призраци и когато съм била изплашена са зачестявали. Не моментен страх, а спотаен дълбоко, такъв който вътрешно смяташ за неразрешим, а може би и не можеш да си го обясниш. Може би ако се разровиш ще откриеш, че страха ти се корени другаде и ако има други специфични моменти или области на живота в които изпитваш страх, ще е по-лесно да проявиш смелост там и да разрешиш проблема с времето. Случилото се с баба ти е отключило състоянието ти. Ако се чувстваш неразбрана и нямаш подкрепа, страха може да се изфорсира и да стане много силен, нереалистичен.
 Виждала съм как се спускат материи като отделни тъмни субстанции, като рядко желе надолу и бързо преминаващи призраци, сякаш тичащи(движещи се като влак, не като човек). Точно по същото време усещах постоянно недоброжелателно присъствие и един мъж(физически мъж) ме преследваше, беше като обладан, в погледа, в езика на тялото му. Разминахме се на улицата, той ме погледна в очите, стоя известно време и се чудеше(което ми даде преднина)после си обърна посоката към мен, отказа се чак когато излязох на оживена улица, виждаше че бързам заради него и се обърна отново, когато успях да стигна до оживената улица преди кой знае какво . Никога преди не съм се чувствала застрашена по този начин, някак си мисля, че съм късметлийка и безсмъртна, и отблъсквам с държанието си насилниците, но в онзи момент бях слаба и изплашена. И един насилник щеше да се възползва от това.

Виждала съм лицето на прабаба ми на дървената стена и съм чувала стъпките и в двора на село. От това обаче не се изплаших.
 Също съм чувала и други стъпки по цели нощи, странно е защо чувам само стъпки.
 Чувала съм за хора, които помагат с разни енергийни практики, но аз не мога да се доверя на друг да свърши моята работа. И този период отмина, когато разреших проблемите си, до колкото силите ми позволяват естествено Smiley
 Научила съм, че ако по някаква причина допуснеш чуждо влияние, трябва да знаеш и "виждаш" какво става. Иначе по-вероятно е да ти бъде навредено.
 А що се отнася до здравето и личните цели, не се допуска по никаква причина.
Активен
Неактивен Веско
Hero Member
Публикации: 648

« Отговор #3 -: (Понеделник) 25 Април 2016, 23:36 »

galaxsis, няма такова добиче като теб  Tongue

hhh, навремето имаше цял форум на хора с твоите проблеми, бяха опитвали какво ли не, повечето спяха на осветление. Свещениците са много слаби и не са в час. Душенето и там каквото усещаш идва от него. Имай в предвид, че нищо не може да ти се случи.

По отношение на духовете, истински са, седят ти на леглото, пъхат ти се под завивките, обикновено се виждат за стотни от секундата. Но ако не ти дреме за тях, бързо ще им омръзнеш.
Активен
Неактивен hhh
Newbie
*
Публикации: 2

« Отговор #4 -: (Понеделник) 09 Май 2016, 11:49 »

Сърдечно Ви благодаря, че се включихте. Ще се постарая, чрез вашите истории, да си направя изводи и да се постарая, да не допускам външно влияние ! Smiley
Активен
Неактивен Волквич
Newbie
*
Публикации: 28

« Отговор #5 -: (Събота) 17 Март 2018, 14:00 »

В нашият мозък се намира шишарковидното тяло (на уличен език пинел или най- известен като хипофиза) което отделя хормон наречен DMT .Този хормон отделен от това наподобяващо на малко грахче телце е отговорен за тези Ви видения. При моят опит и знания аз определям пинела като антената на тялото,колкото и странно да звучи.От една страна тя е отговорна за сънищата , от друга страна според това което знам и съм говорил с доста хора ,тази "антена " ни вибрира по определена честота (която не е константна). Теорията в случая ми е ,че ти си на такава честота.Имам предвид ,че нещата които идват в живота ти идват на точно така честота.По горе беше казано за котвата.Котвата представлява мисълта и отделената енергия за дадено нещо.Колкото повече се самовглъбяваш в един проблем,толкова по голям става.Според мен (заради този форум успях и аз да го осъзная) много внимание и мисъл му отделяш.Просто се впусни на течението,както онзи път когато си питала този "дух " с черната коса ,както ти го нарече.Просто се впусни смело.Човекът на знанието ,за да стане такъв е нужно да премине през 4 нива (пречки,стъпала или както искаш го наречи). Те са
-Страх
-След страха идва Яснотата
-След Яснотата идва Силата
-След Силата идва крайният и непобедим фактор Старостта.
На пръв поглед почти нищо ново не казах,но проблема идва от твоето мислене.Ако успееш да се вземеш в ръце ,ще разбереш ,че изобщо не е проблем.Може и пък да е дар,отговор или каквото и да е.Не давай образ на нещата.Дали някой е страшен или опасен зависи само от теб.Препоръчвам ти да прочетеш Карлос Кастанеда (знам ,че другите членове от форума могат да си кажат "Глей го пак тоя,пак с Кастанеда почва" ,но сега чета него ,затова примера ми е по пресен). Там се говори за войнски живот (също така ако искаш виж за "Бушидо" ,"Хага*уре" .В общи линии е гледна точна от самурайския войнски кодекс,но в моят случай доста помага) . Кастанеда говори за войнския живот също, виденията ,сънищата, за неорганичните същества (астралните),съюзниците,предмети на силата и т.н (Само да кажа ,че наркотиците са просто примитивен начин за получаване на знания ,затова не тръгвай по този път ,дори и да го има като казан метод). Просто ще видиш гледна точка ,а и като литература има доста добри попадения и е увлекателно.Не е просто някакъв тип който си говори.Препоръчвам да я гледаш просто като гледна точка и някаква насока.От друга страна ако успяваш да разчетеш знаците ,отговорите си идват сами (отново заради вибрацията ти). Може тези книги (чети ги електронно и ги дръпни от читанката.Безплатни са ) да не ти помогнат дори изобщо или може да ти дадат някаква насока.В крайна сметка за всеки е специфично.Успех !
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: