Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Зодия "Риби" в блатото на "Духовността"  (Прочетена 2354 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #15 -: (Сряда) 15 Февруари 2017, 21:17 »

Отрова.

https://www.youtube.com/watch?v=JFAFBYI7LZw

Спущат ги "отгоре",че даже и ги "натикват" някои души...може и така да е.А в началото даже и Орела го набъркаха.
Нерде Орел,нерде прераждания.

Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #16 -: (Петък) 17 Февруари 2017, 12:45 »

Омешването на западни термини с източни методи води до неразбории.
Преди интернет съм чел,че медитация иде от латинското "meditatio"- размишлявам,което е умствена дейност.

https://www.kaldata.com/forums/topic/29743-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/

Първия пост.

"МЕДИТАЦИЯТА е състояние на не-ум. Медитацията е състояние на чисто, съзнание, без всякакво съдържание."

А по-надолу като медитация ни се предлага да си представяме нещо.
Представянето е умствена дейност,изпълване на ума с някакви съдържания.

Реших вместо да продължавам аз ,да предложа на вниманието на евентуалния четящ мнението на потребителя ramus_.
Надоолу,пада се 17-то поред,ако преброих правилно.

(Бях написал думата "поред" разделено.Изглежда ми,че имам известна натрапливост за поправяне на правописните си грешки/когато ги съзра.)

А в Уикипедията попаднах на доста по-широко определение за медитация,което дава възможност всеки да нарича с тази дума каквото си ще.Една медитация/или практика,ако щете,е пребиваването в тъмно(може и тясно) пространство.
Не съм я измислил аз,разбира се,но има различни модификации.
За себе си я нарекох "Pitch Black"; може и "Dark" като втора дума.Пълен Мрак.
Седиш в тъмното и чакаш(умствените си съдържания).

Започват да излизат.
(Това не помага за отказване на пушенето Cool )

« Последна редакция: (Петък) 17 Февруари 2017, 13:11 от HomerCat » Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #17 -: (Петък) 24 Март 2017, 13:50 »

„Голобразието” може да облече жените във фереджета"

http://anesway.info/nie.php#t53

Горното заглавие е четвърто в списъка.Като кликнете върху него,текстът се "качва" пред читателския ви взор.
Извадка от тази невежественост:

"Малко се стреснахме, когато мюсюлманите в северна Европа започнаха да налитат на тамошните жени. Веднага ги заклеймихме, също и отношението на властите към емигрантите, но изобщо не помислихме, че жените са си виновни(WTF?!) - мъжете са се държали по начин, отговарящ на предизвикателствата на жените."

Тъпата пача изглежда не е забелязала,че преди да дойдат мангалоислямските подчовеци,европейските жени си се разхождаха поразголещени тук-там,но местните мъже не им налитаха по улиците(с изключение на случаи на лица в неадекватно психическо състояние).

Явно е (не и за тъпата пача/ накратко - ТП),че голотата не е причина за агресията.
Ако ТП се поинтересува от антропология и сродни науки,би могла да узнае,че има общества/племена,наричани от някои "примитивни",където жените и мъжете са голи и носят само украшения,показващи родова принадлежност,дали са пълнолетни,омъжени и т.н.Социокултурният модел при тях е такъв,че изнасилването е практически /почти/ непознато.
Изключения са случаите на психични отклонения.

Така че голотата не е причина за сексуални посегателства.

Причината е обявяването на голотата,а и на плътта като цяло за "греховна".

Това го прави една религия,контактът с която за примитивните общества води до бързата им деградация.

Тази религия е дериват на семитски демоничен култ,екзотеричната част от който е известна с името "юдаизъм".

Тя служи като "портал" в умовете на заразените от нея общества.
Така тези общества стават донори за едно подмолно вампиризиране.

Екзотеричното име,с което този "агент" е известен е "християнство".
Другият такъв "агент" е известен като "ислям".

Има химични оръжия,които се наричат "бинарни",демек ,двойни.
Общ контейнер съдържа два вътрешни,във всеки от които има различен компонент.
Поотделно те не са отровни(освен ако не си пийне някой от тях),което е с цел безопасност при съхранение.

При взривяване на заряда се образува смес,която е бойното отровно вещество.

Смесването на исляма и западното християнство е,метафорично казано - бинарно (ал)"химическо" оръжие.
Само че те са отровни и поотделно,но при смесването, дето се вика -  "заедно можем повече".

Те са отровни,защото налагат една скована и репресивна външна "моралност", в килера на която естествените човешки влечения подивяват и мутират,докато накрая не изкъртят вратата отвътре.

Европа някак успя да се изтръгне от доминирането на християнството над държавния и обществен живот(колкото по-малко се чете Библията,толкова по-малко са религиозните войни между християни в Европа,показва историята),но организмът ѝ е достатъчно натровен и е лесна мишена за повторно инфектиране с още по-патогенен агент - исляма.

Авторката на текста,който ви представих  с линка горе е само една бройка от полезните идиоти на сатанинската алхимия.

(Лично виждане)

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #18 -: (Петък) 24 Март 2017, 15:05 »

"Европа някак успя да се изтръгне от доминирането на християнството..."

Не просто "някак",случайно,а беше изведена,а по-точно въведена в кошарата на една привидна либерастко-секуална разкрепостеност, която е закономерен резултат от премахването на гнета на църквата.
В смисъл - сексуалното "разкрепостяване" на Западния свят е компенсаторен ефект след отпадането на неестественото потискане на сексуалността.

Но това е изкривена компенсация,залитаща към другата крайност - разюзданост на естествените влечения,които вече са неестествено усилени от неестественото потискане.

И това действа като мощен дразнител/катализатор за още по-неестественото потискане на естествените влечения от страна на исляма.
На ислямаджиите направо им се запалват мозъците,когато виждат европейските жени,защото гледайки жените в дразнещо-възбуждащо ги облекло,в телата си мангалите чувстват животинското,под напора на което клетката на догматичната им религия започва да пука  и да поддава отвътре навън.И в резултат ги избива на още по-голяма агресия.

Защото европейските жени са пръстът,който безмилостно сочи в лицето на исляма с посланието:
"Вашата религия е лъжа.Вие сте диваци,а ние сме доказателството".

За  догматичната неестествена религия, истината, изобличаваща нейната несъстоятелност е най-големият "грях".
Следват прояви на агресивна животинска злоба,която всъщност е защитна реакция,понеже за ислямаджиите истината е нещо,което ги плаши.Възприемат я като агресия(която е такава само в сбърканите им от потискане глави).И се защитават с насрещна агресия.

(Къде ли е сега форумният психоаналитик,че да напише една просветляваща ме рецензия,в случай,че греша тотално?)
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #19 -: (Петък) 24 Март 2017, 17:28 »

"Тази религия е дериват на семитски демоничен култ,екзотеричната част от който е известна с името "юдаизъм"."

"Екзотеричното име,с което този "агент" е известен е "християнство"."

ГЛАВА 20.

"10. а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог: недей върши в него никаква работа ни ти, ни син ти, ни дъщеря ти, ни робът ти, ни робинята ти..."

"17. Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си, (нито нивата му) нито роба му, ни робинята му, ни вола му, ни осела му, (нито никакъв негов добитък) - нищо, което е на ближния ти."

http://www.pravoslavieto.com/bible/sz/ex.htm#20

Значи ,щом робовладелството се споменава по този начин,то е от бога по подразбиране,тъй ли?
Този бог (от Вехтия завет) същият ли е като онзи,за когото говори Исус(и за когото казват,че бил любов с главно "Л",едва ли не) или са различни...същности?

ГЛАВА 21.

"16. Който открадне човек (от Израилевите синове) и (като го зароби) го продаде, или се намери в ръцете му, да бъде предаден на смърт."

Старозаветният бог дава законите за Израелевите синове/които му служат/,а не за всички хора.
Вижда се,че които не са от израелевите,могат да бъдат държани в робство,законът забранява на израелевите да се държат в робство един друг,а също и на неизраелевите да държат в робство израелеви.

Не знам вярно ли е,разбира се,но съм чел,че в предишната/на друго място/ Българска държава е имало закон,според който,ако някой роб влезе през границата се счита свободен.Това е доста небиблейско,не мислите ли?
По-важният въпрос за мен е - ако е небиблейско,то значи ли,че е погрешно?

Има ли някой православник тук,да го питам това:

1.Приемаш ли,че цялата библия/стар и нов завет заедно/ е истинно божие слово във всяка дума/включително за робите?
2.Ако да,значи приемаш робовладелството.А аз го отричам.

3.И след като аз отричам нещо,което е част от словото божие,значи аз съм богохулстващ грешник,да или не?

А?

Активен

Неактивен big mama
Full Member
Публикации: 220

« Отговор #20 -: (Петък) 24 Март 2017, 20:53 »

Хомър, кефи ме както ентусиазма ти да реанимираш умрелия вече форум, така и размислите ти в блатото на "Духовността".
Иначе онези шефчета добре са го измислили. Обясняват на плебса, че са богове, създават им правила и бой по канчето, който се издъни. Който слушка ще папка, ама после. Приживе не може.
Много ми е интересно как ще контролират човек, който не ги възприема по начина, по който искат?!
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #21 -: (Петък) 24 Март 2017, 22:25 »

БигМама,

Форумът е умрял?Кога?
Както и да е,и при умрял форум,виждам,че мога да пиша и всичко си работи както преди.

И като пиша си представям,че все някой ме чете и даже,че може би му е интересно.
Един такъв човек да има,значи графомано-логореята ми не е била напразна.
В тази връзка,мерси за положителната оценка.

А на въпроса за контролирането - ами,изглежда ми,че такъв човек няма да е голяма заплаха за тях,защото ако контролират достатъчен брой хора,значи контролират околната му среда(социалната),и той ще не ще в някаква степен ще трябва да се съобразява.
С кое?С някаква репресивна институция да кажем.Но дори да не е видимо репресивна и всички да са "щастливо" упоени от начина си на живот, както в лунапарка  от клипа на Кейти Пери,човек който не се поддава на такова упояване ще е самотен.
Ако може да намери от малцина останали себеподобни -добре,но ако не - тогава колко дълго ще устои на самотата?
 Онзи от "Матрицата",Сайфър ,дето му писнА и сам си поиска да го "матрицизират" отново,това е един вариант.
Друг вариант е,ако му писне по друг начин и реши да се пробва като камикадзе в малък, имащ смисъл единствено за него акт на неподчинение/самоотстояване.
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #22 -: (Събота) 25 Март 2017, 16:29 »

Кратък,но съдържателен(е,според мен) пост.

На младини доста четях Ошо.
Текстът на снимката(който е от мен) изразява квинтесенцията на знанието,което получих от интереса си към Ошоизъма.

https://s4.postimg.org/jt9k1aekd/image.jpg
Зодия "Риби" в блатото на "Духовността"

(Разбира се,това е субективното ми виждане)
Активен

Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 151
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« Отговор #23 -: (Четвъртък) 30 Март 2017, 08:22 »

1.Приемаш ли,че цялата библия/стар и нов завет заедно/ е истинно божие слово във всяка дума/включително за робите?

3.И след като аз отричам нещо,което е част от словото божие,значи аз съм богохулстващ грешник,да или не?

А?

Преди време и аз си самозадодох същият въпрос, но не беше в нюанса на робството. Тогава, не много редовно признавам, влизах в църква и палих свещ с надежда т.е. стараех се да съм "добър християнин". Бях уплашен от възможният отговор.   После постепенно го приех. Сринах писанието и го охулих. Сега не съм чак толкова краен. Спрях да го хуля. 
Да, според вярващите - аз съм богохулстващ грешник и вероятно "ще горя във вечният огън".
Според мен - не. Аз само разруших онова, което изграждат във всеки от нас. Сега пред мен има празен терен, а в него е "заринато" онова, което търся. И подобно на археолог, с малката четчица, стъпка по стъпка му давам живот във собственият си свят.
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #24 -: (Четвъртък) 30 Март 2017, 11:14 »

Здравей,Тео.

Разбира се,аз изпадам понякога в емоционални крайности.
Но не отричам вярата изобщо,а тесногръдието(а може би е по точно да се каже тесноумието),което я превръща в кошара или зандан за душата.Идолопоклонничество може също да се каже.

Допада ми сравнението ти с археологията.След като е сринал в себе си сляпото идолопоклонничество,в случая институционализираната религия,човек може да започне разчистване на терена.
И под спечените утайки на примитивните догми,под вкаменените кости на показните(за пред другите) добродетели ,може да потърси/намери съкровище,което е било нарочно затрупано със споменатите руини/останки.Защото точно те са богохулни построения на задръстени умове.Преграда към истинската вяра,която може да даде вътрешна опора на човек.

Сетих се за думите на един ислямски мистик,които бях чел преди интернет епохата и по памет ги потърсих в гугъл.

https://s12.postimg.org/8t61hn3t9/sufi.jpg
Зодия "Риби" в блатото на "Духовността"

Скрийншотът е от по-надолу.Но и в горната част има интересни текстове.

Има една книга: "Защо не съм атеист".Български автор.
Аз не съм атеист,понеже имам агностичен уклон.
Не войнствам срещу религията по принцип,а срещу човешкото религиозно скудоумие.

Мога да си представя/допусна следната идея:

Истинският Бог не може да бъде охулен,защото е неподвластен на човешките думи.
Тези,които шумно го отричат,може да изглеждат богохулници,но с това те сами затварят пред себе си врата,която милостиво им е предоставена.Но никой насила не бива дърпан да влезе.

А виж,институционализираните идолопоклонници са много докачливи,когато някой "богохулства" против идолите им,защото им се бърка в бизнеса.
Който се изразява в паразитиране върху страховете на "паството"(такива,които пасат) им.

За тях човек,които има истинска,самопостигната вяра е "богохулник".Дразни ги това,че той няма нужда от паразитното им посредничество.А за посредници между човека и Бога те са се самоназначили нелегитимно.За мен поне са нелегитимници.

« Последна редакция: (Четвъртък) 30 Март 2017, 11:30 от HomerCat » Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #25 -: (Четвъртък) 30 Март 2017, 11:32 »

Малко не внимавах с линковете.Ето от тук е скрийншота.

https://www.kaldata.com/forums/topic/28446-%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D1%82%D0%B0%D1%81%D1%83%D1%84%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC/?page=2
Активен

Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #26 -: (Четвъртък) 30 Март 2017, 13:15 »

А?

Хоумър, един християнин не би те карал с принуда или наставнически да приемаш Библията за истинно божие слово. Ако го прави, то най-малкото той не е християнин, а по-скоро фанатично настроен човек, макар и временно. Има какви ли не течения в християнството - католици, православни, евангелисти и доста други. Едните от тях според мен действат право и по правилата, други пък са нагодили правилата, за да са удобни на живота им - но това не може да продължава вечно. Рано или късно ще се измени. Това което се представя пред обществото, участието на политиците в църквите и другите неща, могат да се обобщят като - светско християнство. Но има езотерично християнство или окултно християнство, вътрешно познание свързано с непреходната същност на човека. "Раждането" на човешката душа - "Кръщенето" - "Преображението" - "Разпятието". Това знание не се налага, чрез текстови пасажи от писмени източници като Библия или други книги, а се разкрива в живота пред всеки един човек, помагайки по пътя и в развитието му.
-------------------------------------
Ако един човек копае яма, за да стигне до водата, която е отдолу и да утоли жаждата на хората, другият човек наблюдавайки движенията на първия, без да разбира смисъла на заниманието, копирайки действията механично, невеж за причината на копането и той просто произволно започва да копае яма - но той не би стигнал до вода, неговата работа е безрезултатна. Той напълно точно копира и повтаря движенията на първия, но не знае защо го прави. Просто смятайки, че наблюдавайки и пресъздавайки точните движения, ще разкрие и ще се домогне до нещо което търси с някаква стойност и полезност.
Светското християнство, отчасти е на подобие на втория, който работи, без да разбира причината. Светското християнство копира движенията на ритуалите, механично ги повтаря, спазва последователността, съблюдава предписанията на книгите - но тези действия често са празни и безрезултатни. Ритуалите на християнството и на останалите религии, свещените им книги, набедени за боговдъхновени са работещи, когато се изхожда от причината и тя е осъзната.
----------------------
От това което има източници, сигурно за цялата ни история, почти винаги има една прослойка, която може да се обобщи като - силните на деня. Те се присламчват или саботират нещата, които могат да променят осъзнаването на хората към по-добро. При зараждането на християнството го изменят така, че да запазят общественото си положение. При зараждането на Ню-ейджа (new age), отново се стига до развоя, който виждаме в момента - цялото движение почти е окупирано вече от нетрезво-разсъждаващи хора, възприемащи се за ченелъри и проводници на информация. И е нормално един трезво мислещ човек да вижда примитивността в тези неща, в книгите на религиите и т.н. Това, че не ги приемаш е напълно нормално, не те прави богохулстващ. Но е редно да изменяме нещата към по-добро, да покажем с примери правилните действия. Ако се фокусираме единствено в грешките и където има противоречия, това едва ли, ще ни помогне особено.
Активен
Неактивен teodordt
Full Member

« Отговор #27 -: (Четвъртък) 30 Март 2017, 14:14 »

Прав си, Страшко! И за светското християнство, и за силните на деня и за "нагаждането" на християнството за всекидневна употр*ба. Всъщност, Хомър го каза, като постна мисъл за исляма, но в случая явно говорим за религия изобщо, а не за християнство, ислям и т.н.
Не познавам онова, което наричаш "окултно християнство", и честно - съмнявам се, че все още (още след провеждането на Никейския събор, когато една групичка решила кои ще са свещените книги и кои ще се водят за ерес) съществува подобно нещо. Не знам и какво изучават в богословските факултети, честно казано не ме интересува много. По-скоро ми е интересно, отколкото необходимо. Осъзнах обаче, че за да четеш с разбиране Библията е необходимо допълнително знание, (онова, което на на английски е backgrouund, а преводът на български малко ми "бяга"), която никой от официалната църква не споделя (или поне аз не съм чул да споделя). Получава се нещо, като в примера с водата (много точен пример, браво за което!) - всеки копае, но защо - няма обяснение.
И така стигаме до парадоксални обяснения, че в църквата минаваме под масата за късмет. Един сайт: http://www.pravoslavieto.com/calendar/feasts/podvizhni/strastnata_sedmica/Veliki_petak.htm пък обяснява, че го правим защото," По този начин изразяваме нашето преклонение, смирение и скръб пред гроба Господен, но също и благодарност за изкуплението което ни дари Спасителят." Малко по-нагоре описва, че масата е всъщност гроб и отиваме там, какот се отива на погребение.
Да, ама на погребение не влизаш в гроба, нали? Прекланяш се, смиряваш се, скърбиш и почиташ, НО не влизаш в гроба.
Моето обяснение на това, в резултат на онова което изкопах със малката археологическа четка е следното:
Кратката версия - за да може да продължи да се развива духът, материята в която е, трябва да умре. Животът на формата, е застой за развитието на духа. С минаването под масата имитираме това - освобождаваме духа, за да продължи.
Дългата версия е малко по-сложна за обяснение и трябва да започне с обяснение на неща като триединство, дух-душа-материя, отражение-форма-материя. В една тема обещах да напиша резюме за една книга. Все още не съм се отказал да го направя и там ще се опитам да обясня по-подробно. 
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен Страшкоу
Hero Member
Публикации: 1563
САМО НУ ПАГАДИ!

« Отговор #28 -: (Четвъртък) 30 Март 2017, 15:23 »

Осъзнах обаче, че за да четеш с разбиране Библията е необходимо допълнително знание, (онова, което на на английски е backgrouund, а преводът на български малко ми "бяга"), която никой от официалната църква не споделя (или поне аз не съм чул да споделя).
Мисля, че не е свързано толкова със споделяне от страна на религиозните институции, колкото до това как човек вижда нещата, как разбира света, как разбира живота, как разбира случването на живота.
Може би всяко едно знание може да се разгледа с екзо-теричен (външен и явен смисъл) и езо-теричен (вътрешен, неявен смисъл). Ако в една книга пише вземи земя, вода и въздух - един човек би сметнал че е нужно с лопатата да напълни една кофа с пръст и една с вода. Друг човек би видял твърдото, течното и газообразното състояние на материята, изразено символично, чрез земета, водата и въздуха.
И единият ще е прав, че в кофата има земя, другата е с вода, а въздуха е около него, и другият също е прав в разбирането си, забелязвайки символичната връзка. По-важното е да има разбирателство между хората и да си помагаме, вместо безрезултатни спорове и доказване на правилната гледна точка. Колкото хора на земята, толкова и гледни точки изразяващи истината от различен ъгъл.

И така стигаме до парадоксални обяснения, че в църквата минаваме под масата за късмет. Един сайт: http://www.pravoslavieto.com/calendar/feasts/podvizhni/strastnata_sedmica/Veliki_petak.htm пък обяснява, че го правим защото," По този начин изразяваме нашето преклонение, смирение и скръб пред гроба Господен, но също и благодарност за изкуплението което ни дари Спасителят." Малко по-нагоре описва, че масата е всъщност гроб и отиваме там, какот се отива на погребение.
Да, ама на погребение не влизаш в гроба, нали? Прекланяш се, смиряваш се, скърбиш и почиташ, НО не влизаш в гроба.
Моето обяснение на това, в резултат на онова което изкопах със малката археологическа четка е следното:
Кратката версия - за да може да продължи да се развива духът, материята в която е, трябва да умре. Животът на формата, е застой за развитието на духа. С минаването под масата имитираме това - освобождаваме духа, за да продължи.
Дългата версия е малко по-сложна за обяснение и трябва да започне с обяснение на неща като триединство, дух-душа-материя, отражение-форма-материя. В една тема обещах да напиша резюме за една книга. Все още не съм се отказал да го направя и там ще се опитам да обясня по-подробно.
ОК, сподели и дългата версия, в подходяща тема по-нататък. Ще обменим гледни точки.
Ето нещо по-практично от мен: Не е нужно човек да ненавижда църквите и да ги избягва, виждайки пошлостта на хората и противоречията в схващанията. Аз лично ходя в църква и една от причините е заради формата на покрива. Кубетата, сферите и полусферите, помагат за връзка с духовния свят. Обратното - квадратът действа заземяващо към нашето измерение. Бих предложил на всеки да посещава църкви или сгради с такива покриви. Изобщо новите архитекти все повече ще вземат под внимание принципите на свещената геометрия, за да направим домовете си по-приветливи и по-близо до другите светове.
Активен
Неактивен teodordt
Full Member

« Отговор #29 -: (Четвъртък) 30 Март 2017, 15:58 »

Внимавай само с колективната енергия в църквата. Както казваш, като виждаш пошлостта на присъстващите, енергията им умножена по много (колкото са присъстващите) въобще не е за пренебрегване. Тази енергия действа като вирус - привлича те, иска да си част от нея и не търпи нещо по-различно от себе си. Май подобно нещо се нарича агрегор, ако не греша. Опазваш се от него като осъзнаеш, че съществува. Поне аз така правя.

И сега малко офф-топик: Май успяхме днес да направим някаква дискусия, а? Smiley
Активен

Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: