Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Зодия "Риби" в блатото на "Духовността"  (Прочетена 2355 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« -: (Неделя) 17 Април 2016, 11:18 »

"...може да стане изключително интровертен социопат..."

www.youtube.com/watch?v=IGW4-Sk7DPA    / на 8:14

Е,това беше романтично.
Аз пиша най вече ,за да се чета сам,но и за тези,които в някаква степен биха имали някаква полза/интерес от/към моите букворедства.Евентуално.
И може би трябва да уточня,че виртуалната ми целева група са моите съзодийници,доколкото има сред читателите тук.
Ако няма,аз съм си измислил виртуални читатели.

Понеже темата за т.нар. "духовност" се процежда във форума като Черно масло(аз му казвам "мастило") зад очите,бих искал да ви предложа гледната си точка,че голяма част от тази духовност е блато,преструващо се на красиво езеро.
Така че братя и сестри шаранчета(шегичка),внимавайте много да не объркате някоя блатна вещица с русалка.
И понеже това задължително ще се случи на някои(от вас),ето ме тук да дам скромния си(уви) принос за туй щото да има поне една жертва по-малко.
   Не знам доколко астрологията адекватно обяснява различията между хората,но съм попадал на доста описания на зодията ни,които ми отговарят едно към едно.

"Няма да се напият веднъж...няма да се напият два пъти,а ще продължават да се напиват,само и само да се изкарат от цялото това нещо.Просто искат да избягат от факта,че им се налага да живеят."

www.youtube.com/watch?v=5ILvI_lpRrA  / на 10:56

(В моя случай не е напиване,а сладкоядство и никотинизиране)

Във всеки случай,ако последното изречение от горния цитат е валидно за вас,внимавайте ,когато ви дават съвети от рода на "Стегни се."Съветите може и да са доброжелателни,разбира се,но птицата в небето не може да разбере рибата в морето...обратното също е валидно.По принцип.
За да бъде клетка,клетката трябва да бъде стегната.
А мисля,споменавал съм,че Ню Ейдж има и друго име и то е Ню Кейдж.New cAge - Нова клетка.

Духовност,а...
Follow me and I'm goin' to show you how deep this shitty hole goes...
(на домашно-самоделния ми английски)
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #1 -: (Неделя) 24 Април 2016, 13:16 »

http://s31.postimg.org/iqrxlmb2z/image.png
Зодия "Риби" в блатото на "Духовността"

Измислих си този псевдоним,като "вътрешна инкарнация" в профила си,плагиатств...заимствайки от колегата Бдителен Гражданин.
Надписът отдолу не е към вас,любезни ми съзодийници(и всички останали).

Както бих казал,ако бях сапьор":Дамите първо./Шегичка/

www.youtube.com/watch?v=fwx6y2PTXQs

"Сугестия" произлиза от латинска дума,означаваща подпъхвам/или подпъхване.
Имам предвид под филтъра на критичното мислене.Не съм по техничарството,но ще опитам тази метафора:
Казването на истини/труизми/ и/или неща,с които хората биха се съгласили е носещата вълна,върху която се наслагват програмиращите шитове - модулираща вълна.

Аз разбира се съм(все още) повлиян от "Паралелна Реалност"(глупав Хомър,глупав!),така че вероятно се проявявам като параноичен хейтър.Mea Culpa.

"Индиго децата" /или беше уиндиго/уендиго?/ е Ню кЕйдж концепция,по която може да си падате...офф,неудобно ш'съ получи...

Аз не си падам/вече не/, но наистина ми харесва  картинката от фейсбука на тази индивидка.

П.П.:Без малко да забравя.Какъв параноид ще съм без подобен цитат:

"Мнозина смятат,че МК Ултра или негов дериват продължава да действа в глобален мащаб,а не само в Съединените щати".

Елдън Тейлър / "Програмиране на ума"
П.П.: Наистина съм дребнаво заядлив.На 24:04:

"Слънцето живее 5 милиона светлинни години..."

Светлинна година е мярка за разстояние,а не за време.Грешка или неграмотност?

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #2 -: (Неделя) 24 Април 2016, 19:29 »

Относно видеото в горния пост.

2:38:
"аз го знам отгоре и съм длъжна..."

Отгоре ми звучи някак командно-административно.А като казва длъжна ми се струва,че прави движение с главата,за да наблегне на думата.Е,всеки си има свои малки жестове.

6:03
"Това означава ли,че тези цивилизации,които са били преди нас...сега ние изкупуваме техните грехове"

Този въпрос,разбира се, цели да ви предпази,ако някой се опита да ви вмени манталитет на жертва.

"То не е точно наказание,но може и така да се каже."

Склонен съм да получа когнитивен дисонанс ли беше,к'во ли...може би от нещо,което съм ял.
Договори,уроци,йерархия...т'ва-онова...

Не казвам,че лъже,не знам.Може пък наистина да е тук с мисия и да знае какво прави...и за кого.А може и да не знае.
Но да е с мисия,що не.
А някои,смятам се възползват от модната тенденция и се ориентират към нея по комерсиални подбуди.

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #3 -: (Неделя) 24 Април 2016, 23:30 »

Куан Ин,повелителка на кармата и аспект на нашата...пардон,Божията майка...феи,дракони,еднорози...

http://astro.ourplanet.cc/

Да си спомним за някои особено затрогващи моменти:

Коледно послание на Британската кралица за помирението/ раздел ОБЩИ,надолу
                                          и
Олимпийски игри Лондон 2012 / Browse > Home / Статии / Олимпийски игри Лондон 2012

http://astro.ourplanet.cc/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8-%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D0%BD-2012/#more-1138                                    
И разбира се,трябва да ни бъде напомнено,че сме грешници:

http://astro.ourplanet.cc/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D1%8A%D1%81-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD/

Женската сила.Всички в час,да не се разправяме!

http://astro.ourplanet.cc/astro-bulletin/%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B2%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B0-%D0%B2-%D1%87%D0%B0%D1%81/

Ъъ,за еднорозите пак се сетих.Калифорнийски.Има и дъга.

www.youtube.com/watch?v=CFWX0hWCbng

За дългите линкове,дали ще ви се отварят - не знам.

« Последна редакция: (Неделя) 24 Април 2016, 23:41 от HomerCat » Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #4 -: (Понеделник) 25 Април 2016, 00:16 »

Първото изречение от предния пост се отнасяше за това видео,което пропуснах да поставя,поради Синдром на Разпаралеленото Внимание:

www.youtube.com/watch?v=c5OFpj0eOI0

Хвърлете поглед на забавачницата за дебили,моля.
Няма само на мен да ми се набива У главата тази приятно натраплива мелодийка.
Диригентката е Нели.Тя говори с Ангелите.Ще ви научи и вас,ако не успея да се намеся навреме...следващия път,че сега ми писнА.

www.youtube.com/watch?v=L1R2mAFybAk
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #5 -: (Вторник) 26 Април 2016, 00:06 »

Като гледам бдителния котешки поглед на голямата картинка по-горе, ми щукна,че се поотклоних към елементарно разобличаване на е(к)зотеричната (псевдо)духовност.Етап,който ми се ще да съм оставил зад себе си.
Така че,накратко ще си довърша мисълта за Нели Ангелката,без да се забивам в подробности,за да продължа в по-смислена посока.

След като виждам блато(според мен) и го посочвам,да продължавам да го правя отново и отново значи да губя време(то)(си).
Накратко,жената в бяло с натраплив(и бих казал -клиничен) ентусиазъм ни разправя за ангели,феи и прочие нюейджърска сган (крада от Форум),но това не е основателна причина да задръствам форума с линкове и коментари към видеата ѝ(и на разни като нея).
Обобщавайки,бих ви предложил да избягвате такива просветители(защо - достатъчно подробно е обяснено в "Паралелната").
В един от клиповете си говореше за ангели и пазители,тъй че ще предложа накратко алтернативното обяснение,ако някой го е пропуснал.А подробното обяснение е в статията за Sucker Punch на Издателството.

www.youtube.com/watch?v=-gl2I5exFfM

Първите думи са,че всеки има ангел/пазител,който го наблюдава,разбирайте препратка към хендлъри или контролиращи алтъри в мозъка/ума.Това е валидно за програмираните и тази лелка може да е от тях(бездоказателствено твърдение),но това не значи,че всички сте на това чердже...или се казваше "дередже"...все едно.

Но такива твърдения вкарват обикновените потребители на духовни е(к)зотеризми в мисленето,че задължително всички имат ангели,мангели и прочие.И като приемат това,приемат и друго и така,лъжичка по лъжичка ще погълнат всичкото ако от буркана с меда...който при това е ГМО.Забелязах,че в някои клипове говори с умалителни,примерно "ръчички" и подобни.Мен ме дразни,но тези с по-инфантилно(неосъзнато) мислене може да го намират за симпатичен стил.И тези,които вече са привлечени от определени послания нека дерзаят,има ли смисъл да им се обяснява...що да губим време.

Те това е е(к)зотерика - да слушаш Някой,който ти казва,че трябва да слушаш ангели и подобни,които ти казват как да слушаш истинското си аз...шантаво.
Всякакви разни учат заинтересованите на разни медитации.Примерно древни тибетски жречески практики...баси дългото.
От началото на 90-те почнах да чета по темата и не съм срещал точно тоя вид тибетски медитации.И от Далай Лама съм чел,ама явно той не знае за някои тибетски медитации,така както ги преподават някои руснаци с неправилен български(което не е грях).

Аз също мога да ви предложа някои тибетски медитации...е,мои модификации,поради което няма да ги обявявам за най-добрите щот' съм най-големия тибетец,раз'ир'ш ли.При това няма да ви искам пари за семинарите си,защото не провеждам такива.

Ако желаете,може да видите в ю тубето какви варианти се предлагат примерно на тонглен(само че умешано с ню кейдж подправки),а после да видите моя вариант(който не е оригиналния,но го казвам ясно).Може да се запознаете и с оригинала,има книги.А разни илитерати лапнишаранстват,докато самоназначили се специалисти им обясняват що е тибетска медитация.
Не им ли идва наум да се поинтересуват,да прочетат някоя книжка за тибетска медитация,писана...от тибетец,примерно?
Ама пък и аз,как ще прочетат,нали са илитерати.

www.youtube.com/watch?v=S1-S6EWFpX4&nohtml5=False

ཨོཾ་མ་ཎི་པདྨེ་ཧཱུྂ༔

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #6 -: (Сряда) 04 Май 2016, 18:18 »

Разбира се,няма нищо нередно по принцип,че хора със сходни интереси се познават.Но понеже тук параноята не е чак толкова неуместно явление,ще си позволя малко подозрителност.Нищо повече от косвени улики...или случаенос.

http://peternyagolov.com/

"Понякога идва и Бога…"

Това многоточие...еманация на самата скромност.
Под отзивите на незнайни благодарни клиенти пише за Боян Магесник.
Хайде на гости при GlobalLightWorks:

www.youtube.com/watch?v=0Vd0arVp31E

А Глобал Лайт Уъркс ни предлагат Пречистване с Бяла светлина.Разбира се.

www.youtube.com/watch?v=DGNejj59SEA

На 8:46  "На ум потвърдете: Приемам лечението..."

Приемете,ако искате,не е задължително.Те имат нужда от вашия дезинформиран избор.

Отново на първия линк.Надоолу...към "Книги"

"Върховната тантра".Аз съм чел невърховни,явно.

Под книгата има галерия.Под голямата сменяваща се снимка е лента с миниатюри.Може да изчакате или да цъкнете на третата миниатюра.Двете...хм...женски.

Тази в бяло отдясно ще ви разкаже прочувствената история за Сияйната Същност на име...ъъ...Анна.Изненадани от името?

www.youtube.com/watch?v=OrqBHVLG1lM

Двете  в съвместно мероприятие тук.Качеството не е баш добро,но просто ви представям канала на дружката ѝ.

www.youtube.com/watch?v=vnH3LZ5puVE

и тук:

www.youtube.com/watch?v=3g2v4KhxavI
Всички тези персонажи са обединени от Светлата идея.Споделени ценности,това не е повод за обвинения,особено без доказателства.А може и да съм завистлив хейтър,както и си го признавам саморъчно.

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #7 -: (Събота) 14 Май 2016, 15:23 »

Бих ли могъл да пропусна това?Не бих,не съм такъв човек.
Но първо отивам за цигари,като се върна ще продължа.
(Евентуално,защото,когато времето е лошаво,безжичният ми интернет идва,спира,отива си...идва...)
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #8 -: (Събота) 14 Май 2016, 19:02 »

О,Йога!Колко ни плени,
      туй име свято,Модно,мило.
      То в мрака бива нам светило...
      ...и шит в наивните глави.

www.youtube.com/watch?v=mxUZ6bhXilw

Не съм изгледал още цялото видео,но от видяното (отделно е агностичният ми уклон и нЕкои съображения против Официалното Църковенство) като цяло съм съгласен с някои от тезите на господина.Той се изрази доста деликатно относно пъстрото множество от различни хора от различни континенти.Аз бих казал "паплач,чието място не е тук,а в маймунистанските им родни земи".
      Дано не съм разочаровал нечие очакване,но няма да говоря против лектора(само ще вметна,че ми се ще да знам мнението му относно искането за пръстови отпечатъци от Здравната Деформа,като част от подготовката за чипиране/знакът на Звяра(?).
      За евентуалната полза от Йога ще пиша в друга тема,а тук ще разгледам евентуалните вредности.

Това е стар материал,но принципно актуален.

http://www.blitz.bg/article/34859

Във видеото горе вляво на снимката е основателят на споменатата в статията организация "Изкуството да живееш"- Шри Шри Рави Шанкар.Май съм чел злостно-тенденциозни клевети по негов адрес.Предполагам,от предполагаеми завистници.Това,че на мен ми прилича на предприемчив мошеник,не значи,че е така,нали.Не го твърдя.Но понеже дека е Йога,тамо некде се мотае и Кундалини, да идем на друго място.

http://yogawake.com/?page_id=38

Като чуя за Ерата на Водолея,ставам Подозрителен.Не знам за вас.Ако бях християнин щеше да ми се привиди,че тук е скрито почитане на Сатаната.

http://yogawake.com/?page_id=464

А тук Йоги Баджан май го хейтват,но не съм сигурен в английския си.

http://www.sikharchives.com/?p=5513

Някой ако иска да преведе барем заглавието и едно-две изречения.

Отново Кундалини-Водолейване.

http://kundaliniyogabg.com/%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0-%D0%B8-%D0%BA%D1%83%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%B9%D0%BE%D0%B3%D0%B0/

Сега разбрах,че Жена,носителка на Истината е символ на Ерата на Водолея.Да не е Аннчето?

Но стига съм хвърлял евентуално необосновани подозрения върху евентуално невинни личности и организации.
По-късно ще ви предложа некои мои съображения защо не е лоша идея да се внимава с туй Кундалини,да го еВа.

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #9 -: (Неделя) 15 Май 2016, 11:04 »

Да се внимава по две причини.Според мен,де.
1.Кундалини е реална сила(най-общо) и при неправилно боравене с нея може да се стигне до различни психо(-енергийно)-физиологични смущения.Ето какво прочетох през 1995г. в книгата на Мантак Чиа "Събуждане на лечебната енергия чрез Дао":

"Три случая на неправилна работа с Кундалини могат да се открият в книгата от Ицках Бентов,озаглавена "Stalking The Wild Pendulum".
И отново читателят може да открие тук много неща,сходни с тежи,описани от майстор Чиа.През март 1978 г.,"Ню ейдж ме*ъзин" публикува интервю с господин Бентов относно "Нещастните случаи при Кундалини".Това беше част от една по-широка програма,която се интересуваше изобщо от нещастните случаи в духовната практика.Голям брой читатели се заинтересуваха от тази серия публикации,нелепо прекъсната от смъртта на господин Бентов при самолетна катастрофа през 1979 г."

Днес намерих книгата и  набързо плъзнах поглед по нея.Интересен ми се видя предложеният от него модел на Вселената,реинкарнацията и Висшият Аз.(Руското заглавие е "Светът като махало.Човекът и съзнанието на Вселената")

http://www.klex.ru/dtt

2."Събудена",Кундалини минава през гръбн. стълб,където са чакрите и където е гръбначно-мозъчната течност,която е вид проводима среда.

Из темата "Без мозък":

"И да не забравяме и информацията от Фриц, който набляга, че съществува много стриктно пазена от илюминати медицинска тайна относно мозъчно-гръбначната течност, която илюминати намират за изключително ценна за интересите си."

Не знам какво знаят,но пропагандираните методи за издигане на Кундалини обещават чудеса с това издигане,но според М.Чиа ,ако енергията не се свали/върти по Малката орбита може да се получат проблеми.И аз се чудех как така запознатите с енергийната "анатомия" индийци са оставили това рисковано положение.А тия дни разбрах,че не са.

http://www.klex.ru/b11

(Пак има смущения,ще прекъсна,да не ми се загуби написаното)

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #10 -: (Неделя) 15 Май 2016, 12:50 »

Това е от книгата.Подчертаното значи "мозъчна течност".Включително гръбначната?

Бентов не е самоук гаражен ентусиаст.За разлика от тенденцията на индийците към сложно-мъгляво-символичен изказ,той се изразява понятно.Ще си позволя параноична спекулация.Правилната технология(практика) за активиране на Кундалини би могла(?) да даде на хората знание/възможности,които не устройват илюминати.За да "предпазят" хората от това знание,илюминати подменят истинската технология  с "хакната",тяхна "ГМО"-версия.Тя трябва да бъде представена на масите като нещо много яко и възвишаващо,омотана с и без това объркващите индийски символизми.

При това трябва да е безопасна(най-вече за илюминати),за да не се плашат хората и да е лесна,за да стане масова.При това положение е(к)зотеричната масовка ще предпочете точно този бърз-лесен-фалшив продукт,вместо реалното събуждане на Кундалини,което изисква системна,постепенна практика,при която грешките са опасни.Не трябва да се правят асоциации с думата "Кундалини"(такава,каквато е изгодна на илюминати) и думата "опасно".

А некъв си Бентов дава интервю за нещастни случай с Кундалини (1978).
    На следващата година - загива в самолетна катастрофа,която може и да е случаенос,но на мен ми е Подозрително.
    Накрая,относно маршрута,който Ню кЕйдж предлага за вдигане на Кундалини - само по гръбнака нагоре.
Като се имплантират и разни шитове за архангели,Ssветли Ssили и прочие.

Индийците,оказва се,също имат два маршрута.

Този е от друга книга,за лечение с Прана,което също е налазено от Ню Кейджърите.

http://www.klex.ru/9l8

А това е от предната книга за Кундалини Тантра.

Това е само една от подготвителните практики,които се правят по определена схема,но за да стигнеш до тях,първо трябва да си понапреднал в хата йога,при това ,по правилния начин.Което включва и устойчивост на ума/Дхарана,Дхияна.

С едната ръка илюминати създават полит-икономически хаос,а с другата ръка предлагат фалшиви решения,едно от които е захаросаната ГМО-духовност на Новата Клетка.На наивниците им се предлага бягство от грозната действителност(създадена от илюминати) във виртуалната реалност(създадена пак от Тях) на илюзиите,в един управляем колективен Сън.
Такава ГМО-Йога си е баш път към мрака.
Което не отменя стойността на автентичната.

Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #11 -: (Събота) 11 Юни 2016, 06:52 »

www.youtube.com/watch?v=Pyu5bRPwWbk
Активен

Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #12 -: (Понеделник) 27 Юни 2016, 21:11 »

Повтарянето на всяко изречение диагноза ли е,или паразитен навик?
'Начи,повтарянето на всяко изречение диагноза ли е,или паразитен навик?

Говоренето започва на 0:26.
Активен

Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 828

« Отговор #13 -: (Вторник) 28 Юни 2016, 00:06 »

Повтарянето на всяко изречение диагноза ли е,или паразитен навик?
'Начи,повтарянето на всяко изречение диагноза ли е,или паразитен навик?

Говоренето започва на 0:26.

HomerCat, само да не ти нарушавам монолога. Прости. Да речем пиша за себе си или някой като мен.
Та, за "Повтарянето на всяко изречение диагноза ли е,или паразитен навик?"  - Разгледай го като нужда и се запитай каква е.
Ако си се заглеждал някога в сериала "Монк", той имаше странни привички, обаче те му помагаха да се концентрира... примерно. Идеята ми е, по-добре натрапчив навик, но да му дадеш време да ти "разкрие" защо ти се натрапва, а и да си готов да чуеш отговора, т. е, да присъстваш докато се случва. Да присъстваш на срещата със себе си. Понеже да речем отхвърляйки някое "срамно качество" от себе си като "вреден навик", пропускаш да чуеш неговото уникално съобщение, обявено предварително от някой за "криво".
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #14 -: (Вторник) 28 Юни 2016, 07:03 »

"само да не ти нарушавам монолога"

Ама защо "Прости"?!

1.монологът (ми) не бъде нарушаван,не паразитен навик,диагноза ще стане.А това не е добре.
АКО    2.исках да е само монолог,щях да пиша в блог със спрени коментари.
         3.нечий монолог не бъде нарушаван,може да се превърне в Догматична Църква.Ментална Бастилия.

Думи като "нарушавам" и "нарушител" могат да имат И положителен потенциал.

Аз лично смятам да наруша/виртуално/ монолога на Екхарт Толе,във връзка с т.3.

И не се имам за Църква на Истината.Само за Еретик.

Открийте Нарушителя в себе си и Му вдъхнете Живот.
                                                Нека наруши вътрешния ви монолог,изкуствено привнесен отвън.

И след като смятам да съм нарушител спрямо Екхарт Толе,защо вие да се самоограничавате по отношение на моите монолози?
                                                                Нарушете ги.С ваше собствено Самодадено разрешение.

Активен

Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: