Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Принципи на Лечението  (Прочетена 2966 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #15 -: (Сряда) 27 Април 2016, 23:07 »

https://www.youtube.com/watch?v=GSriXmq0ROo    Ето  нещо  за  любителите  на  дълголетието!! 

Не разбирам руски и ще се лиша от идеята на видеото. Можеш да кажеш с 2-3 думи за какво става въпрос.

Става  въпрос  за  дълголетниците  в  Кавказ,  твърдят,  че  основните  им  ястия  са  от  животински  произход! 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 425
Ние сме очите на небето.

« Отговор #16 -: (Сряда) 27 Април 2016, 23:27 »

Според теб на яденето на месо ли се дължи?
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #17 -: (Сряда) 27 Април 2016, 23:27 »

Знам руски много по-добре, отколкото твърдя, Митко. А ти разбираш ли български, майчиния си език?
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #18 -: (Сряда) 27 Април 2016, 23:34 »

Страшко, може би трябва да преместиш коментарите на Митко в някоя тема, където различните потребители отбраняват личните си хранителни пристрастия?

Аз предлагам, в >тази<, доколкото си спомням там беше подет един разговор, в който всички месоядни се опитваха да си изложат особено неаргументираните мнения с цел оправдаване на чисто вкусово предпочитание.
Активен

Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #19 -: (Сряда) 27 Април 2016, 23:44 »

Някога, около тринайстата ми годишнина попаднах на книгата на Пол Брег, тогава издадена у нас на руски под заглавие: "Чудо голодания". Тъй като съм израстнала всред природа, винаги е имало наблизо растителна храна, бях свикнала от дете,  идеята му бе естествена за мен. Обикновенно,  още тогава бях забелязала, че на слънце въобще не огладнявам. Така че зачетох книгата. Пол Брег разказва, че докато обикалял из разни племена, обитаващи девствени, недокоснати от напора на цивилизацията кътчета, срещал хора с най-различен хранителен режим. Помня ясно думите му, че те се хранели с това, каквото средата им предоставяла, някои били месоядни, други не, но естествеността на тяхното битие се отразявало в перфектното им психическо здраве и красиви, силни тела.
 Аз не мисля, че всички човеци обитаващи Земята са еднакви, а всеки бива да познае своите нужди и комфорт. Не ям месо. От дете аз имам нисък хемоглобин, ниско съдържание на желязо. Докато бях бременна миналата година постоянно чувах, че трябва да включа месо в диетата си или таблетки, дори желязо ми бе изписано, какви ли не препоръки. Мълчах и аз правех каквото чувствам. Защото знам, че от дете живея с ниско съдържание на желязо. А първото ми посещение в болница е на около девет месеца, поради хранене с телешко, била съм на системи...
Колкото хора, толкова многообразие, всяка диета бива да е индивидуално съобразена без никакво насилие! Както и с всичко останало засягащо пространството и витализацията на един човек.
« Последна редакция: (Четвъртък) 28 Април 2016, 00:36 от Мила » Активен
Неактивен Мила
Hero Member
Публикации: 1209

« Отговор #20 -: (Четвъртък) 28 Април 2016, 00:33 »

Страшко, може би трябва да преместиш коментарите на Митко в някоя тема, където различните потребители отбраняват личните си хранителни пристрастия?

Аз предлагам, в >тази<, доколкото си спомням там беше подет един разговор, в който всички месоядни се опитваха да си изложат особено неаргументираните мнения с цел оправдаване на чисто вкусово предпочитание.

Виж какво пише тук:
Цитат на Antistar:
Цитат
      ШЕСТО ПРАВИЛО
Лекуващият и групата лечители трябва да държат волята си под контрол. Лекува се не с воля, а с любов.

« Последна редакция: (Четвъртък) 28 Април 2016, 00:38 от Мила » Активен
Неактивен Antistar
Sr. Member
Ние сме очите на небето.

« Отговор #21 -: (Четвъртък) 28 Април 2016, 13:00 »

отегчаващо..
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #22 -: (Четвъртък) 28 Април 2016, 16:20 »

Да  се  поясня!
       Може  да  спазвате  диети,  определени  начини  на  хранене,  но  ако: 
       1/  Децата  ..........
       2/  Шефовете  и  колегите......
       3/   Мислите  се  за..... но 
        4/  Ако проблемите  отвън  и  необходимостите  отвътре  непрекъснато  провокират  психично  напрежение  как  мислите,  какво  ще  стане  с  имунната  система? 
        Например  рака  възниква  при  срив  на  имунната  система  в  определена  област  на  тялото.   
        Първата  стъпка  към  здравето  е  емоционална  и  психична  диета!  Ако  черпите  по  мляко  ще  ви  я  напиша.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #23 -: (Четвъртък) 28 Април 2016, 16:51 »

Я да видим - още колко дни ще ти отнеме, докато се самообразоваш по въпроса и от спам преминеш към нещо за казване. И да видим колко години ще ти отнеме, за да се издигнеш над пазарен зарзавадчия.
Активен

Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #24 -: (Четвъртък) 28 Април 2016, 18:10 »

Ей за това е казано, че не е важно какво влиза, а какво излиза. И с планинска вода да се поиш, и водорасли да ядеш, повярвай ми няма да ти помогнат, защото това, което допусна да бъдеш,  извира като отровен извор из теб. 

Ей този цитат много ми хареса, написан от един потребител в раздел ГЮМ.

Cool
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #25 -: (Четвъртък) 28 Април 2016, 18:19 »

Готови ли сте да се откажите от канибализма в човешка и животинска форма на планетата ?

„Не превръщайте храносмилателната си система в гробище
на животни"
е призивът на велики вегетарианци като Леонардо да Винчи, Бърнард Шоу Алберт
Айнщайн, Сократ, Платон, Буда и Христос. Авторът директно задава въпросът, дали убиването на
животни и изяждането им е морален и хуманен акт. Дали стремежът на всяко мислещо човешко
същество към духовно и физическо съвършенство няма да остане безплоден докато властва брутал-
ният навик да се яде месо.

На  обща  диета  съм!  Ям  месо  и  мляко  на  корем  колкото  по-сурово  толкова  по-добре. Да  отбележа  - ...  смятам,  че  не  си  струват  лишенията!
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #26 -: (Четвъртък) 28 Април 2016, 19:29 »

Ей за това е казано, че не е важно какво влиза, а какво излиза. И с планинска вода да се поиш, и водорасли да ядеш, повярвай ми няма да ти помогнат, защото това, което допусна да бъдеш,  извира като отровен извор из теб. 

Cool

Допълвам: 

Ей този цитат много ми хареса, написан от един потребител  "ГНОМ„   в раздел ГЮМ.

Не  съм  против  вегетарианството,  самият  аз  съм  бил  веган  4 години.  Например     организмът  ми  не  харесва  алкохол  и  никотин,  но  за  прясно  мляко  -  литри  на  ден  и  никога  не  ми  омръзва,  в  къщи  млякото  се  крие.   Та  питам  да  вървя  ли   срещу  себе  си  като  съм  хищник? 
         Ето  Мила  казва,  че  месото  не   й  понася  и  сега  какво  -  нека  си  е  веган!
         Смятам,  че  да  вървиш  срещу  природата   си  е  много  по-вредно  от  това  да  си  хапнеш  пържола.   
Активен

Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #27 -: (Четвъртък) 28 Април 2016, 19:39 »

Готови ли сте да се откажите от канибализма в човешка и животинска форма на планетата ?

„Не превръщайте храносмилателната си система в гробище
на животни"
е призивът на велики вегетарианци като Леонардо да Винчи, Бърнард Шоу Алберт
Айнщайн, Сократ, Платон, Буда и Христос. Авторът директно задава въпросът, дали убиването на
животни и изяждането им е морален и хуманен акт. Дали стремежът на всяко мислещо човешко
същество към духовно и физическо съвършенство няма да остане безплоден докато властва брутал-
ният навик да се яде месо.

На  обща  диета  съм!  Ям  месо  и  мляко  на  корем  колкото  по-сурово  толкова  по-добре. Да  отбележа  - ...  смятам,  че  не  си  струват  лишенията!

Точно това имах предвид!

Храниш се с "ферментирали храни",  поливаш се със студени ДУШОВЕ,  но  "брауновия  газ" ( отрова),  който изпускаш от себе си, като свободна енергия в простанството, вследствие ( храната-горивото), което си приел, как влияят на мислите ти и съзнанието в околната среда ?

И възможно ли е сменяйки диетата си на хранене, да промениш и "отровния газ" , около себе си и Аурата си ?
Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #28 -: (Четвъртък) 28 Април 2016, 19:51 »

Смятам,  че  да  вървиш  срещу  природата   си  е  много  по-вредно  от  това  да  си  хапнеш  пържола.    

Значи в такъв случай Мите, човек да опрърже човека и си го хапне на пържоли, остава като ПРАВИЛО, в природата?
И що са ни тогава наставници, като и човека е хищник? Дали ще е опечена  свинска или човешка пържола все тая май, излиза по тия правила   на природата  Undecided

П.П. Сега се сетих нещо да те питам и ако можеш и П. и Х. да попиташ.

Как разпределят "душите"  там горе на хищниците - човеци или свине ....Нали сме едно?,
След като ги направят на пържоли или консервират?
« Последна редакция: (Четвъртък) 28 Април 2016, 20:11 от galaxsis » Активен
Неактивен Antistar
Sr. Member
Ние сме очите на небето.

« Отговор #29 -: (Четвъртък) 28 Април 2016, 20:15 »

Целта на темата е образователна, не оправдателна. Като сибирска язва сте.

Карнизмът е абстрактна система от възгледи, т.е. идеология. Тя е идеологията, която кара голям брой хора да се хранят с определени животни.

Карнизмът на практика се явява невидимата система от вярвания, която е противоположна на веганизма; карн означава плът или на плътта, и –изъм показва, че става дума за система от възгледи. Повечето хора гледат на яденето на животни като даденост и свое право, а не като на избор; в „месоядните“ култури по света хората обикновено не се замислят защо намират консумирането на месото на определени животни за гнусно, а на други – за вкусно, нито пък защо изобщо се хранят с животни.

Карнизмът е насилствена система от възгледи, която създава социални и психологически защитни механизми при хората, които ядат месо. С други думи, карнизма е идеология, която кара състрадателни и човечни хора да взимат участие в нехуманна система и практики – дори и да не осъзнават, че го правят. Карнизмът съществува благодарение на по-широката идеология на видизма, която носи схващането, че хората са венец на природата и всички останали животни могат да служат за задоволяването на техните потребности и експлоатацията им е оправдана.

Принципите на карнизма са противоположни на основните хуманистки принципи, които хората обикновено имат по отношение на други хора, но животните като съзнателни същества притежават същите основни нужди като хората. Така че карнизма, като всички останали насилствени, експлоататорски идеологии, трябва да се скрие и загнезди като норма в съзнанието на хората, за да може те да я подкрепят.

Няма никакво оправдание да извършиш убийство! И не е нужно някой да ви го казва, защото природата винаги си отмъщава. А вие бягайте от истината и от себе си колкото си искате.

Жалко е, че такива като вас живеят с висшата цел да ползват външен инкубатор в който да слагат и облекчават проблемите си, и се възползвате от всяка възможност като куче на което се подмята храна.
 Продължавайте безсмисления си спор и надувайте балона на безсмислието си, никой няма да ви пречи. И един ден може да погледнете какво оставяте след себе си, и когато този ден дойде няма да има връщане. Каквото е сторено е сторено.
 Вместо да търсите същността на проблема и да разпознавате шаблонното мислене, вие го демонстрирате чрез държанието си най-добре от всички.

Толкова е жалко а думите ви  са толкова неискрени и празни

Ай живи и здрави
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: