Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Досиетата "Панама"  (Прочетена 846 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 151
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« -: (Вторник) 05 Април 2016, 09:39 »

http://www.zona-news.com/displaynews/103648 и не само там.

Доста шум се вдига по медиите, а на мен ми се струва, че има нещо друго.

Цял свят знае, че се работи с офшорки и за никого не е изненада, че такива практики съществуват. Изтекоха имена на доста известни личности, в т.ч. Камерън, Путин, Прошенко и т.н.

Странно ми е как изведнъж от тази адвокатска кантора се изля толкова много информация (26 г.били необходими за да се изчете цялата).

Дали пък някой умишлено не я "пусна"? За да покаже на останалата част от елита, че трябва да слушат защото има какво да губят? 
Ако съм прав, вероятно сме на прага и съвсем скоро ще прекрачим в НСР.

Ще са ми интересни коментарите Ви.
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7220
мислите определят съдбата ти

« Отговор #1 -: (Вторник) 05 Април 2016, 10:26 »

Ще има реакция само в страните, където има будно гражданско общество. А другото ще изтече в канала, както много други случаи и "досиета". Офшорките ги създадоха тези, които най-много пищят за откритост и борба с наркотрафик, тероризъм и тн. Ми да ги закрият! Ама няма да стане! Всяко чудо за три дни!
Активен

bojinkata
Неактивен AllCatRaz
Full Member
Публикации: 157

« Отговор #2 -: (Вторник) 05 Април 2016, 14:01 »

Не са я пуснали "Изведнъж".Работи ли са над 500 журналиста от цял свят цели 4г.
Активен

Обикновеният едноок човек ще трябва да открие своя път,за да оцелее в царството на слепите.

Ако не си спомним за изгубеното добро,трудно ще си представим по-добро бъдеще.
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #3 -: (Вторник) 05 Април 2016, 19:17 »

САМИ СЕ НАБУТАХА. ПУТИН ВЗЕ РЕШЕНИЕ ЗА РАЗСЕКРЕТЯВАНЕ НА АРХИВИ: „НЯКОИ ДОКУМЕНТИ ЩЕ УДИВЯТ СВЕТА!“

путинВчерашните врътки с панамските „досиета“ получиха достоен моментален отговор. Момчетата, получаващи грантове от фондовете на Сорос, техните държави и прочие заинтересовани лица, мислеха, че играят в нападение. Само че този път с тях играха на пинг-понг, а те даже и не забелязаха. Наивници такива…

Разпространиха документи по 80 страни и 400 журналюги изчетоха фамилии и явки. А най-малко един от тях е бил от СВР, а няколко стотин от ГРУ… И си го получиха. Не те, разбира се, а техният господар.
Президентът на Русия Владимир Путин заяви, че е взел решение за разсекретяване на множество архивни документи – той подписа това с указ днес.
И тихо добави: „Става дума, доколкото аз знам по информация от архивното ведомство, за период от 1930 до 1989 година. Там има дела, простете, стукачай – както и невинно репресирани с много интересни фамилии“, „някои документи ще удивят обществото и света…“.
На практика това, което сега се случва е изпит за обществото и президента. Той е даден за „лидера на нацията“, обществото – за „свръхдържава“. Резултатът у мен не буди никакво съмнение. Както нямам съмнение и за количеството политически трупове, които ще се появят в близко време в глупавата Европа. Която мислеше, че играе в нападение, а с нея играха в „засада“.

http://politikus.ru
http://afera.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%B1%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD-%D0%B2%D0%B7%D0%B5-%D1%80%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%80.html
Активен

bojinkata
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #4 -: (Вторник) 05 Април 2016, 20:16 »

http://www.bfm.ru/news/319645

Овшорният  скандал  не  е  засегнал  нито  една  американска  компания,  тази  бъркотия  може  да  е  стратегия  на  САЩ 
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #5 -: (Вторник) 05 Април 2016, 20:43 »

http://www.bfm.ru/news/319645

Овшорният  скандал  не  е  засегнал  нито  една  американска  компания,  тази  бъркотия  може  да  е  стратегия  на  САЩ 

Просто поредната операция на ЦРУ! Офшорките се създадоха  и се контролират от тях не само в Панама, а по целия свят! Капанчета за наивници! И който не слуша - през пръстите!
Активен

bojinkata
Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 151
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« Отговор #6 -: (Сряда) 06 Април 2016, 08:38 »

Нека не го обръщаме за/против Русия/САЩ.

На мене ми се струва, че случаят е режисиран и насочен срещу онези, които започнаха да се имат за най-велики и да не слушат "големите". Нещо като бой през пръстите - "Ако не слушаш, губиш каквото имаш. Засега само ще те осветим от кои си, а за по-натам...."
"Еди колко си журналисти работили в продължение на еди колко си месеца/години" - да, бе, да! И един мармот завивал шоколада! Ако сървърите на компанията са хакнати, източването на информацията ще е продължило няколко часа и толкова. От там нататък как и с каква цел се използва е съвсем друг въпрос.
Ако сървърите не са хакнати, значи целенасочено се е действало в посока "изтичане" на информацията и пак стигаме до въпроса как и с каква цел се използва информацията.

Относно разкриването на информация от Путин - преди около повече от година Медведев беше обещал да разкрие истината за извънземните на форума в Давос. Нищо подобно не се случи, освен, че спря да се говори публично за окупацията на Украйна - с две думи "ти мълчиш = ние мълчиме".
Тази сутрин по Нова, Владимир Каролев каза, че "Путин ще си го премести от левия в десния крачол и все му е тая". Та, споделям това му мнение.
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #7 -: (Сряда) 06 Април 2016, 09:43 »

teodordt, така е! Ще слушкат, иначе .........! Имаше също заплаха от Путин, че ща каже истината за 9/11 в НЙ/някакви снимки от спътници- алабала/ и пак нещо се договориха! След два-три дни друго ще се говори!
Активен

bojinkata
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #8 -: (Сряда) 06 Април 2016, 09:53 »

Абсолютно споделям мнението на teodordt.  Аз не мога да повярвам как някой може да повярва, че това било разработка на 500 клюкарки, и то по цял свят, и то 4г.

Първо на първо, 500 гадни журналиста, ако се съберат в единно организирано тяло с ясна йерархия и ръководство, информацията ще изтече още първия ден. После ще се разсмърди още на втория ден, и 4г ще се говори как нещо се готви и всичко ще ври и кипи задкулисно и още на втората година вече ще е бизсмислено да се прави каквото и да е разкриване, защото половината от фактите ще са минало свършено, а доказателствата за другата половина ще са се замъглили и компроментирани.

А на нас ни се казва, че нямало такива неща, ами 500 кръвожадни медийни кариериста, всеки на своя глава по цял свят, го били изработили този труд. Не само, че мармота им увива шоколадите, ами най-вероятно това разкриване е било планирано от неандерталци в пещери на Алкайда.

Чудесна забележка на teodordt и за обещанието за извънземните. Играта този път е, че ако отсрещната страна не си затрае, Путин ще наизкара документи за кого? - За нацистите. С целия период, който твърди - 1930-1990 - всъщност Путин иска да каже, че ще разсекрети черно на бяло документи, точно и ясно описващи отзвука от Втората Световна война.

Неизвестни на масовото общество неща за Втората Световна война обсъждаме - тук.
Активен

Неактивен AllCatRaz
Full Member

« Отговор #9 -: (Четвъртък) 07 Април 2016, 14:11 »

Нямало американци?Има има и още имена ще излизат.Но вие винаги обвинявате преди да изчакате.Било атака нямало Американци,атака срещу Вожда.Ставате смешни вече.Прочетете историята зад разследването ,журналистите зад този Leak.Ама не вие винаги виждате конспирации.

http://dailycaller.com/2016/04/05/hillary-clinton-ties-emerge-in-panama-papers/

http://www.nytimes.com/2015/04/24/us/cash-flowed-to-clinton-foundation-as-russians-pressed-for-control-of-uranium-company.html?_r=0

http://dailycaller.com/2015/04/29/firm-co-founded-by-hillarys-campaign-chair-lobbies-for-russias-uranium-one/

http://www.washingtonexaminer.com/clinton-campaign-chief-linked-to-russian-bank-listed-in-panama-papers/article/2587741?custom_click=rss
« Последна редакция: (Четвъртък) 07 Април 2016, 14:20 от AllCatRaz » Активен

Обикновеният едноок човек ще трябва да открие своя път,за да оцелее в царството на слепите.

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #10 -: (Четвъртък) 07 Април 2016, 16:10 »

AllCatRaz, ти всъщност искаш да ми кажеш, че не се съмняваш в този свят? Има ли нещо в този свят, което да те съмнява?
Активен

Неактивен AllCatRaz
Full Member

« Отговор #11 -: (Четвъртък) 07 Април 2016, 17:27 »

Такъв човек съм и поставям под въпрос всичко ,а не го приемам за даденост.Но да се казват неща от рода "То няма Американци" "Това е атака срещу Путин" са просто смешни.Хората още не са прочели 1/3 от документите и се правят изводи ,просто не е редно.Аз сега мога да кажа "Това е атака срещу Хилъри","Това е атака срещу Меси" и т.н.Сорос Морос няма значение кой спонсорира това.Документите не могат да се подправят.Те са хакнати директно от Панама и всичко е черно на бяло.Аз ако имам пари там естествено ,че няма да ги сложа на мое име ,това е най-голямата глупост.Както казах Делян използва Майка си и е видимо ,че са на Дебелчо парите.Камерън ползва баща си.Путин ползва приятелите си.И разбира се да имаш офшорка не е престъпно ако си плащаш данъците в своята родина.

Малко ОФФтопик: Смешно е като седиш неутрален отстрани и четеш постовете на някой хора видими привърженици на Русия да сеят омраза върху тези документи.Така е и е под всяка статия за Америка или ако тя е против Русия.Не можеш да отречеш ,че се води Информационна война както от Америка(CNN) така и от Русия чрез RT.Но да ти кажа освен Адам Иванов и още един човек които тролват за Америка ,едно 90% са Руски платени такива.В България е така "Всичко Руско е добро ,всичко Американско е лошо".Руската пропаганда в нашата мила родина е на огромно ниво.Блиц,Пик,НоваТв,Биволи миволи видимо сеят Пропаганда.Америка е създала много ядове на света ,но и Русия също.И да се твърди ,че Русия е мила и добричка е смешно.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #12 -: (Четвъртък) 07 Април 2016, 17:36 »

Определено е така, както казваш, да.

Но всичкото това случване и хакване е абсолютно поръчково. Ти се впускаш в това кой го е поръчал, и се подвеждаш по онези конкретни пишещи, които постоянно защитават Русия.

Аз казвам, че това е маловажно. Същественото е, че цялото това случване е поръчково хакване. Оттам насетне трябва да си правиш изводите за света.

Както се опитах да изтъкна и при онази книга за Алкайда. Няма никакво значение самата Алкайда и какво мислела. Същественото е именно това, че е поръчана разработка, и същественото приключва до там. Тоест същественото започваше някъде от финалните думи на онзи автор на книгата.
Активен

Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #13 -: (Събота) 09 Април 2016, 11:07 »

Обиколка на данъчните оазиси:
https://www.youtube.com/watch?v=gYd7Q8nZ9Jo

С бгсуб!

Къде мултинационалните компании плащат данъци и колко? Вникване по темата от международни данъчни експерти. Режисьора Marije Meerman прави преглед на данъчните оазиси, хората, които живеят там и пътищата, по които се избягват данъци в световен мащаб. Тези пътища имат гръмки имена като "Cayman Special", "Double Irish" и "Dutch Sandwich". Финансовия свят работи в сянка, заобиколен от висока степен на секретност. Място, където огромни капитали пътуват по света със скоростта на светлината и избягват плащането на данъци. "Обиколка на данъчните оазиси" е икономически трилър, отразяващ огромния риск както за правителствата, така и за гражданите. Това ли е цената, която трябва да платим за глобализирания капитализъм?
Активен

bojinkata
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: