Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нещо странно  (Прочетена 554 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Гост
« -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 18:21 »

Здравейте.
Не съм сигурен къде точно да питам, заради това пускам темичка  тук.
Та въпросът ми е следният.
От около 2-3 месеца ми се появи някакъв странен, едва доловим високочестотен шум в ушите.
Нещо като едва доловимо пищене, а на моменти и нещо като заглъхване на ушите.
Някой имал ли е подобни проблеми?
Благодаря предварително на отзовалите се.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #1 -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 18:39 »

Повече информация е нужна. 2-3 месеца са много време, трябва да си забелязал много неща.

Писклив или шумящ е шумът? На пресекулки ли е, на тласъци или постоянен?
Променя ли се преди или след хранене?
Променя ли се при глад или жажда? Или изтощение? Или силно желание за сън?
Променя ли се преди заспиване или при събуждане?
Има ли униформени промени в часовете от денонощието? Повтарящи се промени всеки ден по едно и също време?
Променя ли се в момент на силна възбуда и след оргазъм?
Променя ли се преди или след консумация на алкохол?
Променя ли се при кихане и кашляне?

Променя ли се в зависимост местата, които посещаваш? Близо или далеч от дома ти?
Променя ли се в градския транспорт? Променя ли се в метрото? Променя ли се в самолет?
Променя ли се на море? Променя ли се на планина?

Променя ли се при качеството на дишания въздух, проветрено/непроветрено? При различни миризми?
Променя ли се при смяна на осветеността към очите?

Опитвал ли си да слушаш дълго време само него, и нищо друго?
Активен

Гост
« Отговор #2 -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 19:14 »

По скоро е  постоянен, без значение къде се намирам и в какво физическо състояние съм.
След 5 сутринта се получава и заглъхването.(Работя предимно нощни смени).
Нямам предвид медицински проблем, а по-скоро определена енергийна или ако щеш, технологична намеса.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #3 -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 19:26 »

Аз също не съм си помислял за медицински проблеми. Каквото и да е - следите му се намират в начина ти на живот и навиците, БЕЗ значение какво е... медицински, технологичен или енергиен проблем.

Какво значи "след 5 се получава и заглъхването"? Какво заглъхване?
Активен

Гост
« Отговор #4 -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 19:31 »

Заглъхване на ушите. Усеща се все едно има промяна в атмосферното налягане примерно при излитане със самолет.
Активен
Неактивен Bobi
Hero Member
Публикации: 666

« Отговор #5 -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 19:41 »

И аз минах от там. Няма да мине, но ще спре да дразни. Чувството е сякаш някой иска да ти каже нещо, но ти не си способен да го разкодираш.
  Аз го чувам като тона "си".
 За себе си установих, че това е звука на сахасрара чакра.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #6 -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 19:47 »

Значи шуми цяла вечер, и след 5 се появява заглъхването? Предполагам имаш предвид, когато си бил нощна смяна?

А когато не си бил нощна смяна? Как изглежда събуждането?

А спиш ли след нощна смяна? И как изглежда следобедното събуждане?

П.П.
Много неща се случват енергийно при нощното будуване. Организма (или Съществото, ако щеш) минава през разнообразие от фази. Това от кой тип будуващи си също говори много - дали си от онези, които просто издържат на доспиването, или си от онези, които някакси успяват да изтикат симптомите на доспиването на заден план и да продължат с дневна бдителност.

Нощният сън е коренно различен от дневния сън, затова питам как изглежда шумовия фон при различните събуждания.

Аз за себе си съм забелязал, че студените душове и дихателните техники влияят на шума в ушите (понякога го правят, понякога го махат).
Активен

Гост
« Отговор #7 -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 21:05 »

От години работя нощем. Имам предвид вече 15-16 години.
Пищи си почти постоянно, и съм свикнал.
Като защъка народа по улиците след 5 сутринта, тогава се появява заглъхването.Иначе си бачкам до 8 и в около 13 ч. си лягам. Добре се храня, пийвам по малко. Пуша.
Активен
Неактивен memento mori
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #8 -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 21:48 »

И аз го имам от време на време същото, винаги само в лявото ухо. Аз обаче имам леки проблеми с кръвното и го отдавам на това, обаче кой знае, а и защо само в лявото. Иначе е точно както ти го описваш.
Активен
Неактивен memento mori
Newbie
*
Публикации: 1

« Отговор #9 -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 21:53 »

Сега се сетих, че и аз работих 6 години на режим с нощни смени, и тогава няколко пъти имах драстични сънни парализи, с всички екстри. По-късно чак разбрах, че съм могла да ги използвам да изляза от тялото си, даже единия път го направих, защото се опитвах да изгоня с мисълта си едни сенки на човешки крака, които скачаха зад мен на леглото, но като видях, че ме надвиват и стават все повече, реших да се върна в тялото си и започнах да казвам на ум Отче наш,тогава всичко приключи. Още ме е яд, че се върнах, а не пробвах повече неща, но паниката беше голяма, а и не знаех тогава нищо по въпроса. Сега вече не ми се случва, защото ме съкратиха и се наспивам добре всяка нощ.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #10 -: (Вторник) 02 Февруари 2016, 22:10 »

Anton, защо не пробваш да научиш някакъв стоеж на глава? Мисля, че ще има интересни резултати.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: