Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Трагичния манталитет на българина  (Прочетена 1509 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Гост
« Отговор #15 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 18:51 »

Абе и аз съм забелязал, като се прибера в България, че всички българи почват  да ти  реват, като  на  " Многострадална Геновева " , по улиците пълна оплаквачка, трагедия, като ги слушаш за какво говорят  Grin
Настръхнали един срещу друг било то в метрото, магазина,  кръчмата, пазара се от несгоди се оплакват. Чак не ми се слушат, добре че съм здрав, че покрай тях може и  да прилепна синдромите им.

Grin

Активен
Гост
« Отговор #16 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 18:58 »

Някой да ви е карал на сила да идвате в България? pardon
Като не ви харесва стойте си там. На нас разглезени мамини детенца не ни трябват Tongue
Активен
Гост
« Отговор #17 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:07 »

Дайте да се изясним какво е "трагедия".
Начи тва нещу  пръво-изначално е билоо ритуал в чест на Дионис. Поради популярностъ нъ тос убав ритуал постепенну съ израждъ жанръ Дръмътургия. Начии Дениса бил тракийски бог та и тъс Трагедийъ й тракийски ритуал. Grin

Убряяя! То ко излея бря? То си ний у кръфтъ туй нещу тракетията Grin Grin Grin
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #18 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:09 »

А комедията де я забрайхте?
Активен
Гост
« Отговор #19 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:13 »

Ами тя трагидията нали е другата част на комедията, тъй то който не е учил драматургия, зле.. Grin
Активен
Гост
« Отговор #20 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:15 »

Някой да ви е карал на сила да идвате в България? pardon
Като не ви харесва стойте си там. На нас разглезени мамини детенца не ни трябват Tongue

И  ас тей си мисла бате. Grin
Кату ти ревнат ма тука у България мръсну ма мрачну ма грозну ма бедну ма мизерну. Да им са чуди човек ТЕ с какво съ дупринесли нещу дъ са прумини. Ма те по-зле от нащи хора гуворят за България ве! Вааа!   и съ бият в гърдите чи българи били.

Активен
Гост
« Отговор #21 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:18 »

Ами тя трагидията нали е другата част на комедията, тъй то който не е учил драматургия, зле.. Grin

Сбиват се двама глупака в метрото, за тях трагедия за мен комедия, ей ту му се вика Дионисиев  ритуал  Cool
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #22 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:24 »

Защо кучето лае по преминаващия керван, е сложен психологически въпрос. Не е толкова праволинейно, колкото се изкарва, защото кучето не иска хляб в случая.

Каквото и да е психологическото разковниче на въпроса обаче, важното е най-вече едно:  докато кучетата лаят, докато кервана върви, всичко е наред. Ако кучетата не лаеха по преминаващия керван, тогава е уместно човек да провери задкулисието на нещата, дали например не наближава земетресение или нещо такова.

Така че, коментирайки себе си, аз в момента съм спокоен и доволен.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #23 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:25 »

Уф,ми щото драмата никога не била тва дето я представят..И все забравям..

Знаеш от де иде името?От старогръцкия..Драма - "действие"..Само дето ще ме хванат за петата..Драма е "път" ..Като "друм"..Ама ..Кат не мога да го докажа.. Grin

п.п.Има и Сатир-а
Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 649
Помни края

« Отговор #24 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:25 »

Някой трагикомедия ли ще пише? Smiley
Активен

Живота е свещен.
Гост
« Отговор #25 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:32 »

Сатира е. Е,  дамата го е казала.
Активен
Гост
« Отговор #26 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:47 »

Айде стига сте умували. Оклепахте трагедията на одвъдокенския океан!
Сега човека как ще си пише темата по народопсихология?! Аааа !
Активен
Гост
« Отговор #27 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 19:49 »

Преди години работих в Белгия, като зидаро мазач и  съм си чист българин и какво съм забелязал от колегите си там .Идват българи ( турци, цигани, чисти българи) и всичките си развяват червените паспорти пред белгийските власти, че българи. И кат дойде  при мен някой от тях и се заприказваме с колегите от Украйна и беларус и аз го представям, кат българин. Той ми скача, като нацист и ми вика, къв българин съм ти аз бе, аз съм турчин и никога няма стана българин. И са представя кат турчин пред украинец и белгиеца и пред властите. И аз му викам как бе нали паспорта ти червен и пише, че си българин - не е еее...турчин съм точка. Че тъй де трагекомедия дет, колегата вика.
Активен
Гост
« Отговор #28 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 20:28 »

От всички постове нещо смислено има само в номера 2 и 3.
Останалите са театър сълза и смях Grin Grin Grin
Активен
Гост
« Отговор #29 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 20:36 »

Тя темата била фейк. Не било тема,  а експеримент на тема,  колко риби ще се хванат.  Или колко голяма била глутницата безпризорни кучета. И сега ний анонимните де да търсим арменски поп?
Активен
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: