Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Трагичния манталитет на българина  (Прочетена 1589 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Гост
« -: (Вторник) 19 Януари 2016, 12:52 »

Здравейте  hi

Чета ви от дълго време, но реших и аз да се включа във форума ви, от далечният отвъд океан, за да споделя някой неща за манталитетът на българина.

Това, което ми прави впечатление е мрачното, подтиснато и безжизнено състояние в което са изпаднали някой от хората, не открили себе си и своето предназначение, както в България, така и във форума.

Разбира се не отричам и такива, които са успели да придобият познание за себе си и в постовете им се чувства ведрост, житейска мъдрост и оптимизъм. Настроението им не се влия от собствените им неуспехи и крахове в материалното и житейското, а от духовното им състояние и развитие на Духа.

Има обаче такива, които отегчават целия форум, с мрачното си подтиснато настроение, завистта и злобата си, която изпитват към останалите потребители.

Чувството за загуба, нараняваност на Егото, загуба на авторитет, който смятат са си изградили от години, нахлувайки регистриран Аватар, върху прозрачната си същност.

Причините за един такъв модел на поведение могат да бъдат много и корените им да се простират дълбоко още в  детското съзнание на индивида.

В много от случаите подобни хора са били лишени още от детството си от любов и разбиране, семейство, родители. Такива хора са твърде опасни за обществото ни и с тях трябва да се подхожда много внимателно, защото ще внасят мрачното и трагично настроение навсякъде в системата.

Ще обвиняват държавата, управниците, и всеки който им се изправи на пътя в неморалност и агресия, без обаче да погледнат реципрочно себе си в огледалото.

Такива хора ще търсят " Изход "  от състоянието си в алтернативни методи и  технологии, а не в психологичните си проблеми, изграждайки политически платформи, върху прозрачната си същност, правейки се на богомили, мислещи за спасяването на човечеството.

Как да ги познаете за да не ви заблудят  hi

Те са твърде мрачни, отчаяни,  пусти от страна на Дух, отмъстителни и агресивни.Пазят си черупките, да не би някой да ги пробие, и открие, че в тях има само въздух под налягане.

Държат се като политически гамени, с изградена собствена платформа -с откраднат чужд патент.

Информираността им се свежда до там - "Аз не мога си оправя собственото състояние, но ще оправя ВАС "

Готови са да сменят правителства, държави, хора, но не и да променят себе си.

Това е скромното ми мнение отвъд океана,  за трагичното състояние и мрачно поведение на българина, когато се прибера на родна територия.

Ще ми е интересно да чуя и от вас какво мислите за такива хора, които нямат усмивка на лицето си и светът им е виновен за вътрешното състояние.

hi

Активен
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 649
Помни края

« Отговор #1 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 13:08 »

Немога да говоря за някого когото не познавам. Ти предладаш да си правим профили един на друг?
Мога само на себе си Smiley и имам право да говоря само за себе си. Всеки знае себе си.

Ето ти моя профил : Дървен философ,  който из нета умува,  щото в реалността "робува". Нета е като кръчма и като училище Wink Още можеш да очакваш лекомислие,  безотговорност,  майтапи , бъзици...кажи Близнаци и спри до там. Описанието на зодията точно си ми приляга Grin   Нещо друго? Grin

Профайлър неставам. Хората са такива каквито ги е направил живота.

Ако ти виждаш друго казвай. Все тая.
« Последна редакция: (Вторник) 19 Януари 2016, 13:37 от herrian » Активен

Живота е свещен.
Гост
« Отговор #2 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 13:12 »

Гласът на истината

Океане,за съжаление НАПЪЛНО СИ ПРАВ!Но тук във форумът форумите просто са ТВЪРДЕ МНОГО!Бедни,жалки и ОТЧАЯНИ индивиди без Критично мислене(ако изобщо са Я чували тая дума НЯКЪДЕ),ама тръгнали Те да ти говорят за НАУКА и "правилно" мислене  Cool Той НЕ знае ПЪРВО какво казва Науката,па тръгнал да Я оборва!Муахахахахахахахахахахахахахахахахахаха  Laugh  Grin

На вързано КУЧЕ Леб не мое да даде,пъ Света ше ни „опрая“.Лелелелелелелеле,Гледам и Не Вярвам на УШИТЕ СИ!Както и на прочееее Миндили,„Титани“(Де НЕ знаят що е ТиТаН),мири,криви,анунаки,хермеси и ЩО ли Не индивиди!Те СеБе Си НЕ моят да 'опраят,пък тръгнали света................................Смях в залата!  Laugh

П.П.Не,че и Аз не допускам грешки от време на време,ма ЗА РАЗЛИКА от такия „индивидЕ“ Аз ПОНЕ СЕ ОПИТВАМ да стоя "в едно русло" и да си намеря ПЪТЯ!    Cool
Активен
Гост
« Отговор #3 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 14:48 »

" По моето скромно мнение..." - казал някой си. А тая реплика обикновенно не се ползва поради скромност.
Активен
Гост
« Отговор #4 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 15:01 »

Простете г-н Океан от отвъд океана но вие безгрешен ли сте?
Съжалявам,  но не познавам лично хората в цяла България,  за да говоря за тях и от тяхно име каквото и да било. Имам право да съдя само себе си!
Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #5 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 15:15 »

Ще ми е интересно да чуя и от вас какво мислите за такива хора, които нямат усмивка на лицето си и светът им е виновен за вътрешното състояние.

hi

Има далеч по интересни занимания на този свят,отколкото да мисля на неудачниците що им е наудачно дереджето..
Активен
Гост
« Отговор #6 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 15:17 »

Окен ли си,  Тетия ли си,  незнам,  но мнението ти за хората е абсолютно порешно. Всичките тия мрачни и безнадежни хленчове и агресивни нападки из интернет са МАНИПУЛАЦИИ. Всичките новини по телевизора също са манипулации,  за да внушат на всеки,  че другите мислят именно негативно. И всеки,  който се върже се чуди къде е грешката. И се връзват само тези,  които чустват нужда да са от някакво стадо. Можем да мислим и положително,  но ако всички заедно го направим,  къде ще се скрият такива като теб?
Активен
Гост
« Отговор #7 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 15:23 »

И кои са тия в тоя форум дето толкова са те обидили?

Що сте обидили укияна ве? Grin  Хм! Ни въ й срам! Grin

Чи и пътентъ му сти му зели ейиии Grin
Активен
Гост
« Отговор #8 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 15:44 »

А ти Океан променен ли си и с какво?
Активен
Гост
« Отговор #9 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 16:19 »

Горкия океан. Cry
Жал ми стана като го четох.

Активен
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #10 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 16:22 »

И кои са тия в тоя форум дето толкова са те обидили?

Що сте обидили укияна ве? Grin  Хм! Ни въ й срам! Grin

Чи и пътентъ му сти му зели ейиии Grin
Къв укян бе..Жива локва..

Укян бил.."Уко" ще ми бъде като се върне ПриРодата..
Дотогаз..Локва трансатлантическа..

Ама па те такава тема досега си немахме..Мрънкяща..Мрън-мрън,срещу мрънкането на българите..Типикъл..Или май беше Пумукъл..Все тая..
Да беше написал позитивен пост..Ей така..За разнообразие..И колкото да покажеш да останалите как да мислят позитивно..
Активен
Гост
« Отговор #11 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 16:25 »

А бе сериозно,  някой да не изплагиатствал нещо от книгата,  която е написал. Да вземем да молим за разрешение всеки автор вече,  преди да го цитираме.  Дори покойните. Shocked
Активен
Гост
« Отговор #12 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 16:33 »

Ти неразбра ли,  че господина уж говори общо,  но има предвид хората от този форум. Явно не си е направил труда да попрочете малко преди да пише. Всички ние общо сме му виновни за нещо.

pardon  Huh?
Активен
Гост
« Отговор #13 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 16:43 »

Хора с чуство за хумор по далече от такива теми моля! Wink
Тук се говори за трагедия,  като на Шекспир или Есхил. Тук трябва да се реве,  а вие какво правите безсрамни българи. Оборвате отвъдокеанския океан,  превръщайки всичко в сиир и комедия!
Как не ви е срам да излагате така клета макя България!
Вий трагедия знаете ли какво е. Туй Шекспир,  Ибсен,  Софокъл,  пет реда сълзи,  десет реда сополи.

Активен
Неактивен teodordt
Full Member
Публикации: 151
"Защото няма от какво (да се страхува)."

« Отговор #14 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 16:47 »

Ей, пън, благодаря, че ме светна какво се иска в тази тема. Най-накрая ми е ясно! Отивам да си купя кърпички, че то 
пет реда сълзи,  десет реда сополи.
Активен

В нашата история (а и в историите на други страни) от XVIII в. до сега няма нищо по-задушаващо от "братската любов" на една голяма европейско-азиатска страна с имперски амбиции и нейните "освободителни" напъни.
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: