Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Потребителски манталитет  (Прочетена 2580 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #60 -: (Събота) 16 Януари 2016, 21:00 »

Мхм. Стремежът към инедия е истинският стремеж към мир. Поне така твърдят всички успели инеяди, и така твърди базовата теория на феномена.
Mi то тва си мисля,че като е цяло е заложено в етапа на еволюция на материята/съзнанието/респективно хуманоида
В един етап от еволюцията си расите да минават на инеядство
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #61 -: (Събота) 16 Януари 2016, 21:02 »

Глас ,не го възприемам като заяждане,нито темата като само моя.Сега не съм във форма за усилени дискусии,но това,че няма измъкване  всъщност не е общоприета теза.Сума ти будисти твърдят обратното.Аз не твърдя,аз не знам.

मोक्ष
« Последна редакция: (Събота) 16 Януари 2016, 21:20 от HomerCat » Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Гост
« Отговор #62 -: (Събота) 16 Януари 2016, 21:17 »

Инеядство? 
Вземи едно цвете,  затвори го в мазата без светлина,  и да видим колко ще издържи без енергия.
Или не си зареждайте телефоните. Направете ги инеяди.
Активен
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #63 -: (Събота) 16 Януари 2016, 21:36 »

Инеядство? 
Вземи едно цвете,  затвори го в мазата без светлина,  и да видим колко ще издържи без енергия.
Или не си зареждайте телефоните. Направете ги инеяди.

Я ми кажи, "анунак", инеядите откъде имат енергия?

В замяна пък аз ще ти кажа как се гледат зелени растения на тъмно.
Активен

Гост
« Отговор #64 -: (Събота) 16 Януари 2016, 22:01 »

От там от където и мечките имат енергия за зимен сън.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #65 -: (Събота) 16 Януари 2016, 22:05 »

А искаш ли да знаеш повече за инедията, или по-скоро искаш останалите да не знаят?
Активен

Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 649
Помни края

« Отговор #66 -: (Събота) 16 Януари 2016, 22:09 »

От там от където и мечките имат енергия за зимен сън.

вземи прочеtи евангелие на мира от есеиtе Grin Grin Grin

мечки Grin
Активен

Живота е свещен.
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #67 -: (Събота) 16 Януари 2016, 22:29 »

Толкова сте убедени, че знаете всичко за този сътворен свят. Толкова сте убедени, че всичко в това съществуване ви е известно. И после хората като вас наричат мен "всезнайко", който "все знае" и "все иска да е прав". Визирам хора като теб, анунак, и като Гласа, и като други.

И винаги, когато ме наричате така, случаят за това наричане е все ситуация, в която ви казвам че нещо, което мислите за невъзможно, е възможно. Когато пък ви казвам, че нещо, което мислите за закон, е невярно и невъзможно, отново ме наричате така... защото с даденото нещо вие винаги се опитвате да поддържате оправданието за някаква косвена невъзможност. Винаги защитавате бедността на това Сътворение, че в него няма нищо повече и нищо ново.

С удоволствие обаче обсъждате разни версии и всякакви пародии и варианти на същите шаблонни ограничения, в които твърдо вярвате.

Установили сте здрави позиции и сте си изградили здрави вътрешни опори, които ви носят увереност... и в никакъв случай не позволявате условията на играта да се променят. Задължително се борите за запазването на същите стари правила, защото ако се промени матрицата на нещата, ще загубите позициите си. Не че ви дреме за самите ви позиции, а просто се опасявате от самото чувство на загубата, от самия механизъм на губене на нещо.

Човекът никога не се е променял, откакто е направен. Все е същия.

Но аз все пак ще ти кажа как се гледат зелени растения на тъмно. Всъщност... това е самата причина, заради която реших да преведа онази глава от книгата за конопа.

Знаеше ли, че това, което идва от Слънцето, може да върви по жица? Аз, между другото, не знаех, анунак... Дори не подозирах нещо такова. Затова реших да го споделя с всички - и с всеки, който някой ден може да мине оттук.

При мен... това ме накара да обичам света още повече, защото обичам да научавам нови неща. Но при теб... Колко неща мислиш, че ще се променят в системата ти от вярвания, ако се сблъскаш с такава идея? Да не кажа "с този факт"?
Активен

Неактивен Enigma
Newbie
*
Публикации: 20

« Отговор #68 -: (Събота) 16 Януари 2016, 23:07 »

Толкова сте убедени, че знаете всичко за този сътворен свят. Толкова сте убедени, че всичко в това съществуване ви е известно.

Ние не познаваме себе си, какво остава за околния свят.

Като простичък пример ще дам поносимостта ни към болка - винаги съм смятала, че имам нисък праг на поносимост към болка, винаги ме е било страх от това, но няколко житейски перипетии ме убедиха в обратното. Значи, преди да се случат конкретните събития, не съм познавала изобщо възможностите на физическото си тяло.. Какво остава отвъд това или за света, отвъд това..
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #69 -: (Неделя) 17 Януари 2016, 11:01 »

След като инедията представлява развиването на не-потребителски манталитет...

И след като инедията представлява истинското постижение на мир с обитавания свят...

Значи същността на инедията, същността на не-потребителския манталитет и същността на мира са едно и също нещо.

Както анонимния "анунак" много правилно повдига въпроса - важният въпрос при инедията е откъде инеядът си набавя енергията. Тя може да дойде от едно и от едно единствено място - от околната среда. Независимо дали става дума за околната материална среда, околната емоционална среда, околната духовна среда... или дори околната Божествена среда.

Храненето е процес, чиято цел е да РАЗГРАНИЧИ, а не да слее, консуматора и консумираното. Актът на комуникацията (под каквато и да е форма) е акт на разграничение, защото утвърждава разделеността, легитимира я. Нещо, което е единно, е само със себе си, то не извършва комуникация, защото е всичко, което е.

По същия начин инеядът спира да се храни, тоест спира да комуникира. В манталитета си, той се самоидентифицира със света, със самия свят. Тъй като светът не може да има край, по същия начин и самият инеяд не може да има край. Той е ОТВЪД комуникацията, защото в манталитета си е отвъд разделението.

Значи, същността на мира засяга разделението. И това може да се онагледи в манталитета на инеяда.

Следователно, за да се проумее същността на мира и какво значи да се преодолее комуникацията, трябва да се разбере кое снабдява инеяда с енергия. А това е околната среда.

Прочитайки и обмисляйки този материал внимателно:
Многовалентен магнитен потенциал
ще е полезно да се замислите за това:

ДАЛИ комуникацията се поражда от равновесието между силите?

ДАЛИ мирът означава победа на едната сила над другата?

Във физиката и магнетиката, това се нарича "нарушена симетрия", и "асиметрия" и е задължителното условие една физична система да поддържа КПД>1.

Инеядът е точно такава система, която е в състояние на КПД>1, телом, духом и мислено.

Следователно, онова, за което не е писано, както някой каза по-нагоре в тази тема - не-потребителския манталитет... е всъщност "многовалентен, не-консервативен манталитет".
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #70 -: (Неделя) 17 Януари 2016, 11:28 »

Това, което НАИСТИНА иска Дяволът... е равновесие между силите.

Без равновесие между силите не може да има комуникация, и следователно не може да има консумация на каквото и да е и на който и да е.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #71 -: (Неделя) 17 Януари 2016, 12:32 »

И като стана дума... след като сте прочели материала... искам да ви подсетя и за други неща, които се случват.

Искам да ви подсетя за поклоненията, за религиозните маршрути, обикаляния... или просто за хубавите разходки, които в евтината бутикова езотерика се обясняват с "вдъхновение" и прочие ню-ейдж глупости.

Всъщност, етерното поле е с многовалентен потенциал. Това означава, че ИМА значение откъде избирате да минавате, физически. Ако минете през някаква локална зона в пространството, която има "непродължителни валентни стойности на потенциалната енергия", както пишеше в материала... тогава вие изведнъж се сдобивате с потенциална енергия.

Изберете маршрута си правилно, и една обикновена разходка може "магически" да се окаже, че ви снабдява с енергия.

Всичко идва от характеристиките на енергийното/етерното поле, и особеностите на многовалентните му локалности.
Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #72 -: (Неделя) 17 Януари 2016, 12:44 »

Защо например евреите са обикаляли 40 години из пустинята?

Ами... защото Кивотът е имал нужда от зареждане. По-точно нещото, за което Кивотът е просто екраниращ корпус.

И понеже тогава човечеството не е разполагало с генератори и източници на правилния тип енергия, която Кивота поема (не електрическа), те са го заредили чрез етерното поле, поемайки 40-годишен маршрут през всички многовалентни локални етерни зони в тяхната географска ширина.

За да може чрез това пътуване нещото в Кивота да се нагълта с енергия.
Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #73 -: (Понеделник) 18 Януари 2016, 12:48 »

Снощи ми беше много зле/болна съм/и докато се унасях,"видях" подредбата на тонове и полутонове във 3 те основни кръга..
Просто като на клипче сферите се надграждаха една над друга,"цветовете" избиваха пред очите ми..И всеки цвят,нов звук..Като мини експлозия..
Трябваше да стана и да запиша всичко,но бях прекалено уморена..Надявах се като се събудя да го помня в подробности..
Уви,помня само че видях процеса..
Предполагам,пак е нещо де..Сега само ще тряя чакам нещата са уталожат и инфото само ще си избие,готово и подредено.. Undecided 
Активен
Гост
« Отговор #74 -: (Вторник) 19 Януари 2016, 10:20 »

http://www.blitz.bg/news/article/387621

Ето нещо за манталитета на повечето от нас. Една бележка буди възмущение,  защото се казва  " Старай се да носиш на хората добро...". И това е подигравка??? Веднага сме готови да разкъсаме всеки,  който не мисли като нас.

И вие ми говорите за Осъзнаване. Кога? Кога ще се научим да се поставяме на мястото на човека срещу нас,  преди да реагираме по какъвто и да било начин?
Това  е потребителски манталитет в сферата на услугите.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: