Страници: [1] 2 3 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Потребителски манталитет  (Прочетена 2346 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« -: (Сряда) 13 Януари 2016, 20:41 »

Правописната грешка е нарочна.

Ние сме животни(и това не е укор,а констатация),доколкото всички имаме животинска част - инстинкти и първични емоции.Но макар,че всички имаме животинска част,някои нямат друга.Тези индивиди са доминирани от животинското,затова дали ще ги наречем "животински хора" или "човешки животни" - все едно.За кратко ще използвам думата "анимАл",с ударение на края,за да назовавам тези индивиди,за разлика от английската дума "animal"(животно),където ударението е в началото.

Интелектът не е най-висшето ни качество,и някои животни го имат,макар и не толкова сложно развит-например делфините и шимпанзетата(е как,нали сме бра'чеди с тЕх!).

Анималите използват интелекта си,за да задоволяват първичните си потребности,човекът има потенциал за нещо повече и точно в тази посока трябва да използва интелекта си,иначе Системата,наричана още Голямата машина или Матрицата го механизира,превръщайки го в обслужващ придатък на Политико-финансово-медийно-идеологическата машинария.Човекът губи възможността за истински човешки живот,който е подменен с този на медийно зомбиран бачкатор-пре*бан-потребител-данъкоплатец,на когото са му осигурени доене,стригане,ей тия три неща.
« Последна редакция: (Сряда) 13 Януари 2016, 20:55 от HomerCat » Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #1 -: (Сряда) 13 Януари 2016, 20:47 »

Стига щампова,  не си ИНТЕРЕСЕН !

Знаеш ли к'в е облечена котка  Wink

Активен
Гост
« Отговор #2 -: (Сряда) 13 Януари 2016, 20:52 »

Grin Grin Grin

толкова не е интересен че предната му тема гони 50 коментара Smiley

май ти си безинтересНО  в противен случай щеше да се държиш малко по-културно а не като свадлива селянка на къръ Grin Grin Grin
Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #3 -: (Сряда) 13 Януари 2016, 21:01 »

"не си ИНТЕРЕСЕН"

Това,казано от Теб,ще приема като комплимент за интелектуалното ми ниво.Мерси.
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #4 -: (Сряда) 13 Януари 2016, 21:12 »

Да  бъдеш  или  да  имаш  .  не  това  е  вече  въпроса!
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Гост
« Отговор #5 -: (Сряда) 13 Януари 2016, 21:29 »

Животът на средностатистическият индивид : сън- ядене-  работа-  телевизия -  сън -  ядене - работа - ядене-  телевизия....
Животън на едно домашно куче : сън - ядене - разходка- ядене - сън - игра- ядене - разходка - сън...

Няма голяма разлика между двете и ако има тя е в полза на домашния любимец - кучето.
Май трябваше да сравня човека с магарето. Незнам какво е било преди 50-100 години,  но в днешно време хората са принизени до състоянието на покорни добичета.  Нещото,  което подтиска развитието им е липсата на достъп до възможност да го направят. Липсата на време пречи.

Активен
Неактивен HomerCat
Hero Member

« Отговор #6 -: (Сряда) 13 Януари 2016, 22:07 »

Първият пост беше от скоропостижно споминалият ми се блог.Рекох да го пусна тук,за да видя дали ще се получи някакво продължение.

"Липсата на време пречи."

Времето Е налично.Човек(ако е такъв,а не анимал) може да си го вземе.Ако се осмели.

Например,може да си вземе времето,което дава на телевизора си и да го даде на себе си.
Същото с четенето на вестници,интернет,безсмисленото бръщолевене,докато седи в заведение с други времегубци.
Или докато чака на спирката или се кандилка в транспорта в състояние на себенеприсъствие...би могъл да практикува някаква ментална...практика.Ако си спомни за себе си.
  А виж,да вземе времето си от недоволната вампирка,с която е подписал в гражданското(ах,защооо?!) или живее на семейни начала,това вече си е Херкулесов подвиг.
МИТКО,на мен ми изглежда,че това е въпроса.Макар че "да бъдеш" съдържа в себе си въпроса "да бъдеш кой/какво?".
Би ли развил твърдението си малко по-подробно?
Активен

Гост
« Отговор #7 -: (Сряда) 13 Януари 2016, 22:40 »

Гласът на истината

galaxis,Еееееееееееееееее що така бе,жено??!  Cool

Виж какво ХАРЕСВАШ МИ,говоря,че Ми Харесваш като Човек1да НЕ си помислиш нещо Cool    ),ама тоя път НЕ си права!Темата на "котето" си е [color]blue]СЪВСЕМ[/color] на място.И Аз самият ТРЯБВАШЕ да се сетя да пусна "нещо подобно". :о   Еееееееее,сега ОСТАВИ го човека!

П.П.Хоуми,споко,забележки.................НЯМАМ! Cool
Активен
Гост
« Отговор #8 -: (Сряда) 13 Януари 2016, 23:12 »

Гласът на истината

galaxis,Еееееееееееееееее що така бе,жено??!  Cool

Виж какво ХАРЕСВАШ МИ,говоря,че Ми Харесваш като Човек1да НЕ си помислиш нещо Cool    ),ама тоя път НЕ си права!Темата на "котето" си е [color]blue]СЪВСЕМ[/color] на място.И Аз самият ТРЯБВАШЕ да се сетя да пусна "нещо подобно". :о   Еееееееее,сега ОСТАВИ го човека!

П.П.Хоуми,споко,забележки.................НЯМАМ! Cool

За кое не съм права  Глас   по  темата......Cool..?
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #9 -: (Сряда) 13 Януари 2016, 23:18 »

Да  бъдеш  или  да  имаш  .  не  това  е  вече  въпроса!

МИТКО,на мен ми изглежда,че това е въпроса.Макар че "да бъдеш" съдържа в себе си въпроса "да бъдеш кой/какво?".
Би ли развил твърдението си малко по-подробно?

Даже  знам  и  как  може  да  се  оправи  това  положение.  
        Помня  времето  когато  на  село  вратите  се  затваряха  с  една  връвчица  замотана  на  пирон!
        Помня  времето  когато  между  дворовете  имаше  врати,  и  жените  се  събираха  на  седенки!  
        Но  дойде  времето  на  блиндираните  врати!!!
        Да  бъдеш  значи  правилно  да  разбираш  няколко  проблема 1/  Какво  е  това  любов   2/ Какво  е  това  власт  3/  Да  знаеш,  че  ще  изпиташ  всичката  болка  и  радост  която  си  причинил!!!!  4/  Да  знаеш,  че  на  Бог  не  са  му  нужни  нито  слуги нито  лакеи,  на  него  са  му  нужни  личности.  5/  Да  знаеш,  че  във  всичко  което  правиш  трябва  да  слагаш  поне  шепа  човещина  /морал/   6/ Не  се  ръководи  от  искам,  а  от  трябва  ли!  
         Да  имаш  и  това  да  значи  за  теб  престиж  е  типично  за  човек  с  наклонности  не  искам  да  ги  споменавам!

Активен

Гост
« Отговор #10 -: (Четвъртък) 14 Януари 2016, 00:00 »

Гласът на истината

Ами,НЕ си права да нападаш хоуми за темата тоя път!Както виждаш заглавието му не е на "особено" сериозна тема и форумът "чат-пат" има НУЖДАТА от такива "раздумки" като тези дето Хоуми Ги Прави.

Например положението стана много "напечено" В Оригиналната тема за Астралът и ние трябваше да си намерим един своеобразен "отдушник" в другата тема за да не "разрушим" напълно темата за Астралът.Затова И Аз се включих там с личните забележки,а пък Астралът да си остане "чиста" тема от към тях!Сега виждаш,че "котето" пак е "надушило" доста добре "пулсът" на форумът(отдава Му Се)и мисля,че точно СЕГА има нужда от подобна тема.
Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #11 -: (Четвъртък) 14 Януари 2016, 00:20 »

Ок. Разбрах те.......спирам да се меся в тия  теми...... Grin

Само в по сериозните!   Cool
Активен
Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #12 -: (Четвъртък) 14 Януари 2016, 10:01 »

"не си ИНТЕРЕСЕН"

Това,казано от Теб,ще приема като комплимент за интелектуалното ми ниво.Мерси.

Хей,  момко  хареса  ми!!!!!  Това  е  отговор  на  зрял  човек!  Така  се  подрязват  крилцата  на  злото  с  финес  и  усмивка! hi 
Активен

Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 649
Помни края

« Отговор #13 -: (Четвъртък) 14 Януари 2016, 10:32 »

Мисля,  че няма едовременно и желание и време. Но най-вече желание,  защото няма "немога" има "неискам",  понеже така е по-лесно да се живее. Като гледам "грим" имам чуството,  че сценаристите се опитват да покажат нагледно това,  което  homerCat  е описал. ( предполагам де,  няма как да знам дали е така).
По-лесно е да се живее като анимАЛ,  защото човек не си прави труда да мисли. Той е като работник,   вместо когото мислят началниците му,  без обаче да си даде сметка,  че началниците предпочитат Мислещи работници ( поне някои).
"Аз и стадото" . Тук стигаме до страха да не си част от стадото. Преди няколко дни по натгео уайлд гледах как биволи се защитават от лъвове. Скупчват се в кръг с рогата напред и нападат вкупом,  но отдели ли се някой става жертва на лъвовете. Страха от хищника кара плячката да се държи за останалите членове на стадото.
Хищника е неизвестното,  стадото е семейството,  рода,  приятелите,  колегите,  съгражданите,  съселяните или сънародниците. Заради страха от неизвестоно няма желание за промяна.
Липсата на време : 10-12 часа си по пътищата,  в един микробус или тир. Очите ти се оцъклят и кървясват,  болят,  тялото ти е схванато,  кръста гори,  единствената ти мисъл е да се пребереш и наспиш. Лято е ,  над 15-ет часа ти си зад бара,  главата ти пулсира в такт с музиката,  дима вече те задушава,  ръцете ти недържат от умора , очите ти се затварят и ти се ще да поседнеш малко,  но няма време. Това са примери с липса на време. Тази липса на време може да превърне и най-одухотворения  в животно,  за което най-важни са яденето и съня,  защото робския труд го убива.
Тия две неща оказват влияние на индивида и го водят към деградация.
Активен

Живота е свещен.
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 649
Помни края

« Отговор #14 -: (Четвъртък) 14 Януари 2016, 11:55 »

" Аз и Стадото".
Великите преселения на антилопите гну към пасбища сочна трева и  великите опашки в хипермаркетите при промоции и разпродажби. И двете тълпи имат еднаква цел и двата вида се водят от мисълта за изобилието,  което ги очаква. Разликата е,  че антилопите го правят от глад. Те нямат избор. Хората имат,  но  "прумоциътъ" често ги кара да се държат като гнутата при река Мара. Най-много загиват изпотъпкани от себеподобните си,  а не заради крокодилите. ( виждал съм побелели бабички с бастуни да се бият за пожълтели краставици,  защото са на промоция нищо,  че зад гърбовете им има още ). Внуците на тия жени на сто процента са готови да се изпобият я за телефон я за парцал,  само защото са на промоция.
Защо? Ами заради парите. По- евтино е. Защо хората се бият за евтини буклуци и се държат като животни? Действително ли искат това наистина ли им харесва? Аз мисля,  че не. Това са хора "ударени" от живота.  Един съсед през кумунизма бил началник,  имал две висши. После след 89-та когато икономиката била унищожена останал без работа,  понеже знанията му били  специфични. Пропил се и пропаднал на дъното,  защото целият му подреден свят се сгромолясал.  Сега е пенсионер и не пие,  защото сега има средства за нормален живот не му се налага  да бъде клошар. Повечето хора са "слаби" и лесно се "пречупват" въпреки,  че аз в тоя пример виждам сила.
Ето,  че пак опряхме до парите. Чрез парите хората биват заробвани и който откаже да робува бива отхвърлен от стадото. Няма манталитет,  има принуда. Никой нямаше да погледне пожълтелите краставици,  ако имаше средствата да си позволи хубавите.
Обществото или стадото диктува и индивида се подчинява за да не бъде отритнат.
Активен

Живота е свещен.
Страници: [1] 2 3 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: