Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ислямизацията на България  (Прочетена 26065 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен bojinkata
Hero Member
Публикации: 7047
мислите определят съдбата ти

« Отговор #435 -: (Четвъртък) 28 Юли 2016, 17:59 »

Операция „Пръст“: От 1-и октомври Турция ще разполага с данните на 6 млн. българи

автор: koshava категория: Други   
прочетен: 80 коментари: 1   гласове: 3

С въвеждането на пръстовите отпечатъци се прикрива скандала с ваксините от Турция, от който България е загубила 15 млн. лв. Софтуерът на системата за отпечатъци е турски. Това означава, че от 1-и октомври Турция ще разполага с личните данни на 6 млн. българи. Това заяви в предаването „Делници“ независимият депутат Велизар Енчев.

Енчев изрази възмущението си от това, че ще трябва отпечатъци да даваме не само в болниците, но и в аптеките, когато си купуваме лекарства с рецепта. Някой у нас си е заработил комисионната. Той е с фамилията Томов и е главния мозък на тази операция, коментира Енчев.

Бойко Борисов се изживява като българския фюрер, коментира Велизар Енчев. Според него българите сами са си виновни за тези, които ги управляват. Той даде пример с Полша и Чехия, където хората протестират срещу всяка нередност. Независимият депутат заяви, че докато не се научим да си търсим правата и да протестираме за това, с което не сме съгласни няма да се оправим.

Той даде пример с поскъпването на билетче за градски транспорт в София, което към момента се продава на цена от 1.60 лв. Енчев коментира това, че протестите срещу поскъпването са били символични. Той припомни и драстичното увеличение в цената на винетките, които от 60 лв. скочиха на 90 лв., а общественият отзвук отново беше твърде пасивен.

Велизар Енчев коментира най-актуалната тема от днешния ден – предстоящото ни председателство на Европейския съюз, което ще започне на 1-и януари 2017 година, шест месеца преди планираната дата. Това, което наложи изтеглянето на дата беше гласуването на британците за напускане на Европейския съюз. Енчев коментира сумата в размер на 50 млн. лв., която ще бъде вложена в ремонт на Партийния дом в София, за да бъдат осигурени две зали, каквото е изискването на Европа. В обновените зали ще се провеждат заседания. По думите на независимия депутат този ремонт е напълно излишен разход за бюджета. / Телевизия Евроком
http://koshava.blog.bg/drugi/2016/07/28/operaciia-pryst-ot-1-i-oktomvri-turciia-shte-razpolaga-s-dan.1467333
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #436 -: (Вторник) 16 Август 2016, 14:46 »

ИСТИНСКАТА ЗАПЛАХА ЗА БЪЛГАРИЯ – НАЦИОНАЛНОТО ПРЕДАТЕЛСТВО НА БЪЛГАРСКИТЕ ПОЛИТИЦИ. ВИЕ СТЕ ПРЕСТЪПНИЦИ, ГОСПОДА!

РОДОПИПозволете ми да се аргументирам, когато ви казвам да не се страхувате от външни заплахи. Да предположим, че Ердоган разиграва в съучастие сложна и груба игра спрямо Европа и спрямо българския интерес. Основният му инструмент и оръжие в случая се явяват около 3 милиона бежанци, които се намират на турска територия. Без тях той ще се превърне в маргинален политик от азиатски тип и със средновековно мислене. Кой би се лишил от „оръжието“ си, нали!?

Нека сега предположим, че всички тези хора бъдат изпратени към нас, по път за цяла Европа. З милиона човека ще потънат в 750 милионен европейски континент. Нищо и половина! Ако, обаче, той реши да го направи на практика ще бъде в реална икономическа и други форми на война с всички държави от ЕС. Само за няколко месеца Турция ще попадне в изолация и тежка икономическа и политическа криза. Последствията ще са катастрофални!

Именно затова нямам страхове от подобни политически „играчи“ на световната сцена в съучастие с наши подобни. За мен те са свършили своя поход, преди да са го започнали. Истинската заплаха за България остава поведението и извършеното от български политици национално предателство и пряк/вътрешен/ удар срещу националната ни сигурност! Това вече е юридически факт, изчакващ произнасяне на съд. А такъв неизбежно ще има, въпреки неверието ви!

В този смисъл, господин Бойко Борисов, уважаеми български политици! Вижте долната снимка направена съвсем скоро. Защо допуснахте с действие и бездействие това да се случи с българските деца в село Върбина? Защо целите Родопи са забулени в черно и набучени със стотици чисто нови джамии, без да има реално критичен брой население в тези места? Защо със собствените си ръце забулихте в черно една трета от европейска България?

Вие сте престъпници, господа! Никога не сте били български политици! Алчна и престъпна гангрена, в сърцето на Свободна България…

НИКОЛАЙ МАРКОВ

http://afera.bg/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8.html
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #437 -: (Събота) 20 Август 2016, 13:58 »

ЗОВ ЗА ПОМОЩ ОТ ЕДНА БЪЛГАРКА!

автор: koshava

Публикуваме писмото на Бисерка (Mis Bis), която моли за помощ

Без редакторска намеса

«Днес реших да проговоря след дълго мълчание и разкажа на всички, какво се случва с мен.

Правя го,защото има опасност да бъде посегнато на живота ми. Преди известно време,поради разклатено здраве и възраст, реших да попрекарам време на къщата в балкана в Сливенското село Изгрев. Половин година живеех спокойно и си отпочивах.

Но, след изборите,бе назначен за кметски наместник Осман( не зная фамилното му име) Осман държеше селския,така наречен магазин, с полупразни рафтове,но алъш-вериша се развихряше вечер от продажба на ракия.

Осман реши да раздвижи бизнеса чрез забрана на пътуващия 2 пъти седмично магазин със стоки от първа необходимост от град Елена. И бабата-отворковца, сиреч аз, реши да направи нещо,за да имаме подвижния магазин. С хиляди разправии постигнахме съгласие подвижния магазин да идва само веднъж,та да може и кметския магазин да живне. Осман не можа да преживее тази моя наглост и ми изпрати бияч.

Местен културист,на име Рамадан,120 кила,който е известен,че е набил поне половината село.Рамадан директно ми каза,идвайки у дома ми,налитайки да ме бие,да не закачам неговите хора.На въпроса кои са,ми отговори-Осман.Тормоза от Рамадан,заплахите,обидите като *урва българска ,*бал съм ви мама**, махай се от селото,докато не е станало късно,форсиране колата около мен на макс продължават и до днес.

Миналата година,на връх Великден,Рамадан дойде със заплахи у дома и само наличието на камерите ми го спря да ме набие. Понеже всички опити да получа помощ от полиция,112,про*урор в Сливен,завършваха с “няма свидетели,няма престъпление“и благодарение,че Осман осигурява чадър над Рамадан, тормоза си продължава. След Великденския инцидент,когато пак бях обиждана на пол и етнос, подадох жалба в комисията по дискриминация,с наивното мислене,че могат да осигурят медиаторство.

Познайте,дали свидетелите ми И този път не се отказаха от показанията си против Рамадан. Сега,кмета,който вече не държи магазина и не се страхува да го погнат за злоупотр*ба със служебното положение,и от както герб завзеха Сливен, кмета е решил да ме доунищожи.

Помощник му е адвокат от Сливен Евгени Минчев. Кмета ми го каза в очите. Ще ме обвини в — крадене на даърва,метровки от гората, носене на оръжие,агресивно поведение и че съм заплаха за сигурността на селото,лъжепоказания,опетняване на име…и не помня всичко. Аз,бабата с 5-6 диагнози съм заплаха.Адвокатките,които имах бяха заплашени тоже. Те,адвокатките ми,според твърдението на кмета били си говорели ( абе,един прост селяндур,дето не може да говори български ли ще ни върти на пръст) и кмета ме попита дали да им говори на турски,че да го разберели.

Адвокатките ми биха отбой. Чувам от хора в селото,че се готви физическа разправа над мен,не в къщата ми,където има камери,а по пътя из гората. Всички опити да се защитя пропаднаха.Адвокати,към които се обърнах, не желаят да поемат случея.

Това е.

Искам да се знае от всички за терора на който съм подложена и ако някой иска да ми помогне с нещо,моля пишете на лични. Моля ви,не ми пълнете стената с коментарии,че тука е така и ако си бях траяла нямаше да се случи.

Само конструктивни предложения. Благодаря».

NewsFront – Bulgaria
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #438 -: (Петък) 21 Октомври 2016, 11:20 »

ТАЕН СВИДЕТЕЛ ПРОПЯ: Ахмед Муса е готвил кървав джихад в България! Ще ви вцепени от ужас!
Oct 20, 2016

В проповедите си имамът Ахмед Муса Ахмед призоваваше мюсюлманите да се присъединят към ИДИЛ с всички средства. Казваше още, че това е религиозно задържение на всеки мюсюлманин.

Това твърди в показанията си таен свидетел по делото срещу 14-те подсъдими обвинени в проповядване на религиозна омраза и призоваване към война, което в четвъртък продължи в Пазарджик, пише "24 часа". Показанията бяха прочетени от съдия Кристина Пунтева пред про*урорите, защитата и самите обвиняеми в съдебната зала от протокола за разпит на свидетеля, които тя проведе в отделно помещение. Основа за проповедите на подсъдимия пазарджишки имам бил салафизма и заявявал, че вярващите трябвало да зачитат и се подчиняват единствено на шериата. Поради това мюсюлманите не били длъжни да зачитат държавните институции и да спазват законите. Според свидетеля Ахмед Муса не изпитвал никаква толерантност към останалите религии и открито заявявал, че християните трябва да горят в Ада. Свидетелят твърди още, че е слушал проповедите на Ахмед Муса в джамията "Абу Бекир" в ромския квартал на Пазарджик и по Интернет. За някои от твърденията си той се позова на разкази на близки сподвижници на пазарджишкия имам. Според свидетеля Ахмед Муса е поддържал постоянни контакти, чрез социалната мрежа, със сподвижници в Германия и е получавал пари от Турция. С такива пари имамът е финансирал и превода на книгата "Вероотстъпничество" направен от подсъдимата Александрина Ангелова. Общо шестима тайни свидетели ще бъдат разпитани по време на съдебния процес в Пазарджик.
http://bradva.bg/bg/article/article-97610#.WAndJPmLQkV
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #439 -: (Събота) 21 Януари 2017, 12:41 »

Геноцид. За семантиката на понятията. Велислава Дърева

Автор: 1997
http://1997.blog.bg/politika/2017/01/18/genocid-za-semantikata-na-poniatiiata-velislava-dyreva.1504221

Дума 19. Януари 2017 , брой: 13
В едно и също време се случиха две неща.
Едното. Българският парламент отказа да обсъди Проект на Решение за осъждане на геноцида над българите в Османската империя (1396-1913 г.).
И другото. В януарския си брой за 2017 г. сп. Military History публикува пространен текст на проф. Ричард Селсър със заглавие "Лицето на злото? Клането в Батак разобличава османското варварство".
Както обикновено, Лютви Местан - български (Божем) политик и предводител на ердоганистката партия ДОСТ, заяви от висотата на своята надменност: "Този период не може да бъде определен като робство, защото не се побира в семантичните граници на понятието робство. Този период не може да определим и като геноцид, защото това ще е абсолютен прецедент в световната политическа история и гавра с нея".
В същото време проф. Селсър, очевидно непросветен семантично, започва своята статия с думите: "Модерната ера на геноцида започва в забравен край на Османската империя - не в Армения през 1915 г., както много хора смятат, а в малко българско селище през 1876 г. Клането на жителите на Батак е част от Априлското въстание срещу османското управление в България. Историческите корени на конфликта датират от края на 14 век, когато османците завладяват региона и се опитват да го турцизират във всяко отношение - вкл. религиозно".
Удивително как Местан още не е притичал до турското посолство - да си поплаче зад фикуса.
Модерната ера на геноцида започва с Баташкото клане. Така е. Но откак османските орди стъпват на българска земя през 1344 г. до Баташкото клане, са изминали 532 години. 532 години - сеч, насилие, издевателства. До Освобождението през 1878 г. кланетата на българи не спират, защото "тяхната кръв е без стойност". Направих си труда и подредих всички кланета над българския народ. Само ги маркирах - по години и по селища, без обяснения и подробности. Само този зловещ списък е с обема на един вестник. Само през Априлското въстание избитите са 180 хиляди.
И само в първите десетилетия на робството 3/4 от българите са посечени, живи изгорени, набити на кол, потурчени, продадени по робските пазарища, забегнали в далечни земи. Останали сме около 700 хиляди. Това е критичната граница за съществуването на една нация.
През първите 400 години на робството (как звучи - "първите 400 години"!) тук е мрак, съвършен, безчовечен, непрогледен мрак. Българинът е заличен като личност, като човешко същество, смазан, стъпкан, натъпкан в земята, безсловесен, безправен, безгласен, безпаметен, българската земя е опустошена, българската държава - зачеркната, православните църкви - осквернени и обърнати на джамии. Животът на българите "не струва колкото едно кучешко лайно". На българите е забранено да яздят кон, забранено е да се усмихват, забранено е да ходят с вдигната глава, забранено е да говорят с висок и ясен глас, забранено е да пеят своите елегични песни; забранено е да се обличат в своите красиви носии, с пъстрите шевици; те "трябва да носят дрехи, които да показват тяхната немощ и мизерия".
Това, разбира се, е "националистически мит", измислица, фантасмагория, "кръчмарски предразсъдък", роден от "болни мозъци" на "тъмни, нецивилизовани балкански субекти", или в най-добрия случай - метафора, стилистична фигура някаква. А инак 500 години сме си изкарали дивен рахатлък, както ни поучават вече четвърт век високонаративни умници и красавци. Толкоз сладостен ще да и бил тоз рахатлък, та затуй на всеки 10-12 години (средно) сме вдигали по едно въстание.
И за да му е пълен рахатът, българинът плаща безумни данъци, 40 на брой.
За всичко, за което се сетите, и за това, което никога няма да ви дойде наум. И главно за това, че го има, че не са му резнали главата:
Данък за овце и кози; данък за кошара; данък за сено; данък за пасище; данък за стоки, изнесени на пазара; данък за намерен изгубен добитък (!); данък за правото на мъжете да се оженят; данък, ако не се оженят; ако пък се заженят, плащат данък за сватба; данък ако построиш къща; данък, ако не построиш; данък за спахията, и за този над спахията, и за събирачите на данъци; данък за оръжие и изхранване на войската - минимум 5 различни данъка; поголовен данък за всички неверници - мъже, жени деца, старци; данък, ако си навършил 15 г.; данък като навършиш 18 г.; поземлен данък; данък в натура (половината от произведеното жито и царевица); данък десятък (всяко десето яйце, десета лъжица мед и пр.); ангария; диш хакъ (ако правоверният ти се е натресъл в къщата и си е изхабил зъбите да яде гяурска храна, с която, ако не го нагостиш, ще те претрепе и ще изнасили цялата женска челяд); най-унизителен е данъкът хизмет - агите "канели" гяурките да им слугуват с всички извратени последствия след това.
Но най-страшен, чудовищен, нечовешки е кръвният данък, девширме. Девширме означава "събиране на цветен нектар от пчелите". Така турците "събирали цветния нектар" на българската нация - грабвали най-красивите, най-здравите, най-силните български момчета, откарвали ги на групи от по 100-150 в Одрин, Бурса и Цариград, обрязвали ги, ислямизирали ги свирепо, заличавали тяхната родова памет, превръщали ги в еничари и ги хвърляли да избиват, да потурчват, да поругават своите братя и сестри, майки и бащи. Каква извратена политика! Взимали момчета до 3 години; от 3 до 8 години; от 8 до 15 години; до 18 години; и от 18 до 20 години. Българите, като се чудели как да спасяват децата си, криели ги по дупки и пещери, осакатявали ги, обезобразявали ги. Били сме принудени сами да осакатяваме и обезобразяваме собствените си деца, собствения си народ!
Ето няколко документа:
Един свещеник е записал в своя молитвеник следното стенание: "Поганците дошли в съседното село да взимат децата. И тук ще дойдат! Ох! Ох! Горко на мене, окаяния! Що да сторя? Какво е туй зло, което ни връхлетя!"...
Из заповед на султан Сюлейман I от 1564 г.
"Чу се [имаме сведения], че момчетата [за еничари] по моя височайша заповед събрани преди [известно време] от подвластните ви селища, дойдоха в щастливата ми столица [Цариград], и след като станаха мюсюлмани, някои от тях избягаха и стигнаха обратно по местата си и се отметнаха от мюсюлманството... Заповядвам... да заловиш поменатите момчета и неверниците [техните роднини], които са ги подвели, и всички да изпратиш в императорския ми двор..."
Из "Пътеписи" на Жан Палери Форезиен, 1582 г
"... От три мъжки деца едно се взема [за еничарин]; щом видят, че са красиви, и ако те по външност са обещаващи, вземат ги и трите. Невъзможно е да се изплъзнеш от това, защото навсякъде има кадии, които държат списък на всички родени и умрели..."
Из заповед на султан Мехмед III, 1601 г.
"До славния и могъщ бейлербей на Румелия... да се изпращат в еничарските оджаци младежи от неверниците [християни] от 15- до 20-годишни, снажни, здрави и годни за война... ако някой от неверниците родители [на момчетата] или друг някой се противопостави да предаде за еничарин сина си, да се обеси веднага на прага на вратата му, като кръвта му се счита без стойност..."
И това продължава 500 години.
Между 3 и 4 милиона български момчета са завлечени в еничарския корпус. Между три и четири милиона! А колко са завлечените български момичета? Не знаем. Само по време на Априлското въстание, само от Пловдивско са отвлечени в робство повече от 20 000 девойки и жени.
Към всичко това прибавете трагедията на Тракийските българи! На българите от Егейска Македония! Внимание! Вече сме в 1913 г., в "модерната епоха"! Над 150 хиляди избити мъже, жени и деца! Над 500 хиляди прокудени от своята земя, от своите домове! И отново историята се повтаря, отново опожарени села и осквернени църкви, отново посечени българи, отново поругани жени и девойки, отново - в модерната ера - хиляди отвлечени в робство!
Ах, какво мило присъствие! Какво съжителство! Какво блаженство! Какъв рахатлък! Каква идилия! Даже метафора!
Престъпление е това. Геноцид.
Убийството на 3/4 от българския народ е геноцид.
Насилственото отнемане на българските деца е геноцид.
Унищожаването на българския генофонд е геноцид.
Насилствената ислямизация на православни българи е геноцид. Съзнателното създаване на невъзможни условия за живот на българите е геноцид.
Целенасоченото и систематично унищожаване на българската нация е геноцид.
Препоръчвам на комплексираните любители на идиличното съжителство да се справят с определението на геноцида като най-тежко престъпление срещу човечеството. Конвенцията на ООН от 1948 г. е само 4 странички.
Толкова по въпроса за семантиката.

(Очаквайте подробности за статията на проф. Ричард Селсър в сп. Military History)
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #440 -: (Понеделник) 06 Март 2017, 13:31 »

Южна България е пред откъсване! В Турция вече спорят как ще станем икономическа част на Анкара!

Публикувано на 15.04.2016 в България

ТЮРКЯН ДЮРАН: В ТУРЦИЯ СПОРЯТ КАК БЪЛГАРИЯ ЩЕ СТАНЕ ИКОНОМИЧЕСКА ЧАСТ НА АНКАРА, СПРЕТЕ БЕЗСРАМИЕТО!
Арогантността при учредяването на ДОСТ премина всякакви граници на спазването от благоприличие на дипломатичност и етика.

Що за безочие е да се домъкнат половината властимащи от Турция под формата на делегация?!

Що за безочие и арогантност е да накърниш сувернитета на Република България, изказвайки се „ЧЕ ТАМ КЪДЕТО ИМА ТУРЦИ, РЪКАТА НА ТУРЦИЯ ЩЕ ДОСТИГА ДОТАМ“?

Написах го малко по-меко, защото истинският превод е покъртителен.

Още преди три години, когато работих в Турция, по СNN в Турция се водиха спорове между политици и интелектуалци как България да стане икономическа част от Турция.

Настръхвах, не вярвах, негодувах, гневях се….само като слушах „просто полемики и спорове“.

Сега, като юрист, недоумявам как нашите управляващи допускат подобни изкази?!

Какво ще направят, как ще им посочат къде е мястото им, как ще ги накажат за тези изказвания и безсрамна дързост?

Трябва да внимаваме много, особено в този международен деликатен момент, когато Турция си мисли, че държи всички в ръката си, включително и Европа.

Амбициите на Турция са огромни – ако не се спре навреме, ще стане страшно.

Аз съм туркиня и обичам България като своя родина прекалено много, за да стоя безучастна.

КРАЙНО ВРЕМЕ Е НЯКОЙ ДА ГО Е ГРИЖА ЗА ТАЗИ НАША ДЪРЖАВА И КОЙ МИСЛИТЕ ЩЕ НАПРАВИ НЕЩО – НИЕ, НАРОДЪТ! / NewsFront – Bulgaria

loading...
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #441 -: (Вторник) 07 Март 2017, 18:04 »

Хроника на Османското "съжителство"

автор: valsodar
Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bgПостингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
  В 1352 г. турски нашественици извършват масови кланета в Айтос, Ямбол и Пловдив

• В 1359-1364 турски нашественици извършват масови кланета в Стара Загора, Пловдив и Сливен. Тогава е избито и отвлечено в робство цялото население на градовете Венец и Сотирград и те престават да съществуват.

• В 1372 турците избиват и отвличат в робство цялото население на Бактун и града престава да съществува.

• На 17 юли 1393 г. Баязид превзема Велико Търново и извършва масово клане на населението. След няколко дена в една от църквите са събрани и изклани още 110 оцелели търновски първенци.

• В 1598 г. турците извършват клане във Велико Търново при подавянето на Първото търновско въстание, за да спасят живота си най-малко 16 000 българи забягват във Влашко.

• В 1600 г. Мехмед паша изколва българите в Чепинската долина отказали да се потурчат и останали в селата си, а потурчилите се «за кашмер» са накарани да разрушат 218 църкви и 33 манастира в района.

• На 18 октомври 1688г. турската войска на софийският бейлербей извършва клане над българите от град Чипровци и селата Копиловци, Железна и Клисура, изклани са над 1000 мъже и стари жени [4], а селищата са изгорени и сринати до основи. Не са изклани само към 2000 млади момчета, жени и момичета които са отвлечени в робство. Оцелелите след подавяне на Чипровското въстание едва 3000 българи от района,  за да се спасят забягват в през Влашко в Банат.

— През юни 1679 година от татарите на Герай хан са извършени масови погроми и потурчвания на българите от Добруджа до Тетевенско. Това принуждава многобройно българско население да избяга през Дунава във Влашко.

• В края на ноември 1689г. турските войски на Халил паша, еничарите на Махмуд паша и татарският хан Герай изгарят град Крива Паланка и извършват клане на българите там и в Куманово при подавянето на въстанието на Карпош. [8]При повторното завладяване на освободените от въстанието и австрийските войски западни български земи в Поморавието, Видинско и Македония турците извършват такива кланета и палежи, които принуждават многохилядно българско население да избяга в Банат.
 ...................................................................
http://valsodar.blog.bg/politika/2017/03/06/hronika-na-osmanskoto-quot-syjitelstvo-quot.1513814
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #442 -: (Сряда) 08 Март 2017, 13:01 »

ТАКСИМЕТРОВ ШОФЬОР ИЗХВЪРЛИ МЮСЮЛМАНИН ОТ КОЛАТА СИ

автор: varg1

Мюсюлманин бил свален от колата на таксиметров шофьор в Атина, тъй като поискал да бъде спряна музиката в колата.
Според мюсюлманската религия по времето на Пророка не е имало музика, особено западна, която се смята за музика на неверниците. Шофьорът както подобава спрял музиката, отбил таксито и му отворил вратата да слезе.
На въпроса каква е причината да го изгони, шофьорът пояснил любезно: Скъпи приятелю, както знаеш през ерата на Пророка не е имало таксита, така че слез и чакай някоя камила.  Laugh Laugh Laugh Laugh Grin Grin Grin Grin Laugh
Активен

bojinkata
Неактивен herrian
Hero Member
Публикации: 648
Помни края

« Отговор #443 -: (Петък) 10 Март 2017, 08:25 »

https://vesti.bg/bulgaria/anadolskata-agenciia-bylgariia-e-bivsha-osmanska-teritoriia-6066471

Турците открито започват да изявяват претенции към страната ни. Ердоган явно здраво е впрегнал медиите там в пропагандата.

Толкова години ердоган не е скачал така заради дпс, но веднага застава зад дост. Направо е очеизваждащо, че това не е партия, а троянски кон целящ разединение, етнияески конфликт и пресъединяване на наши територии към турция. Така наречената дост трябва да се забрани, а ръководителите й да бъдат съдени за заговор срещу България. За предателство не говоря, понеже те не са български,  а турски граждани.

п.п. Няма ли кой да им каже, че по тяхната логика, тяхната земя пренадлежи на гърците?
« Последна редакция: (Петък) 10 Март 2017, 08:36 от herrian » Активен

Живота е свещен.
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #444 -: (Петък) 10 Март 2017, 08:51 »

herrian,

Относно последното ти изречение,и аз съм си го мислел преди.Отсам Босфора цялата територия на Турция е бивша гръцка територия.
Ние да им го кажем,няма да е от значение.А политиците ни не могат да го кажат,защото за такова нещо е нужно да са нещо повече от животни в човешки тела...което е непосилно за тях,както и за верните им електорати.

Когато резняците вземат част от територията ни,тогава истината ще бръкне в очите на тези,които сега ги държат затворени.
След като нещо достигне максимума си(предателство и отстъпление),тогава започва да се преобразува в своята противоположност (отрезвяване и мобилизация).Тогава,не по-рано,уви.
Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Неактивен Antistar
Sr. Member
Публикации: 425
Ние сме очите на небето.

« Отговор #445 -: (Петък) 10 Март 2017, 13:09 »

Премиерът в оставка Бойко Борисов цитира текстове от Библията и Корана на откриването на изградените 4 километра от обходния път на Смолян.

"Тоя, който строи земята, да я постеле за вас и прокара там пътища за вас", прочете министър-председателят пред множеството. Той допълни, че този текст от Корана му е посочен от районния мюфтия на Смолян Неджми Дъбов, предаде БТА.

"В Библията пише ли нещо за пътищата? В Корана го пише. Хора векове преди нас са преценили, че там, където има пътища, има бизнес, има растеж", заяви министър-председателят в оставка. От Библията той цитира фразата "Няма добро ненаказано". Така че от това, което чух (за изграденото в област Смолян през последните две години), заслужаваме си това, което ни се случва, допълни Бойко Борисов. Добре, че в Корана пише, че който строи пътища, е добре, заключи Борисов.

Със строителството на пътната отсечка ще се осигури връзка на пътя Асеновград - Смолян и пътя Смолян - Рудозем, като се избягва преминаването през кв. "Устово" на Смолян.

За двете години от втория мандат на кабинета "Борисов" са инвестирани 130 млн. лв. и над 120 км пътища в Смолянска област са изцяло рехабилитирани и завършени. Това посочи регионалният министър в оставка Лиляна Павлова при откриването на участъка.

Това са четири километра, които са знакови, посочи министър Павлова, тъй като са част от започнатата още през 80-те години на миналия век главна пътна артерия на града.

Регионалният министър отбеляза, че благодарение на волята и на усилията на премиера Бойко Борисов са осигурени 26 млн. лв., за да се завършат 4-те километра.
http://www.dnes.bg/obshtestvo/2016/12/20/borisov-otkri-pyt-v-smolian-s-citati-ot-bibliiata-i-korana.326246

Министерство на финансите: Смолян, Доспат, Мадан и Рудозем отпадат от списъка за финансово оздравяване
Община Смолян и още 14 общини отпадат от списъка за финансово оздравяване през 2017, съобщава на сайта си Министерство на финансите.
Приетите от тях мерки и планове за оздравяване са довели до положителни резултати и подобряване на един или повече от показателите, въз основа на които се прави оценка на финансовото им състояние, съобщават от финансовото министерство.
Това са общините Кресна, Лясковец, Кирково, Дупница, Рила, Ловеч, Батак, Карлово, Доспат, Мадан, Рудозем, Смолян, Костенец, Опан, Омуртаг.
http://www.24smolian.com/2017/03/blog-post_45.html

Планът „Зелен диамант“ и ислямизацията на България и Балканите
Всъщност планът за раздробяването на нашата страна и откъсването на територии от нея, които да бъдат присъединени към Гърция и Турция, първоначално е разработен в ЦРУ. Наречен е „Зеленият диамант“ и предвижда и разсичане на православната общност в региона чрез създаването на Ислямски пояс, обхващащ Босна, Санджак, Косово, Македония, Кърджали, Източна (Одринска) и Западна (Беломорска) Тракия.
Операцията периодично мени наименованието си – от „Зелен диамант“ става „Мюсюлманска дъга“, после за благозвучие и за да прикрият истинските й цели, е наречена „Зелени Балкани“. Което изглежда съвсем мирно, че дори и екологично.
Но целта остава една и съща – превземането на територия, която да свърже единствената ислямска страна в Европа – Албания, с Турция.
Такъв сценарий се подготвя и за България, която, както по всичко личи, е следващата спирка на радикалния ислям. Вече усилено се работи в районите на Кърджали, Хасково, Лудогорието, Североизтока и Якоруда. По няколко начина.
Първият е класическият – този с изкупуването на земите. Вторият е икономическият – прави се всичко възможно всяко производство в тези райони да бъде закрито. Когато това стане, младите сами почват да се изселват и на тяхно място се настаняват турски семейства. Старите остават все пак, но пък те измират…

Ето така тихо, но неотклонно се работи за промяна на етническия състав на цели области в нашата Родина. Знае се и какво следва – искания за повече права на малцинствата, после – автономия.
Пресен е и примерът в Каблешково, където човек от сирийски произход продава земя и 17 къщи на кувейтски граждани уж да прекарвали те лятото на хладинка… Интересно защо тези така богати хора не си купуват имоти в Швейцария, където би им било много по-комфортно включително и от чисто климатична гледна точка?..
https://alterinformation.wordpress.com/2014/08/30/984914012/
Активен
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #446 -: (Понеделник) 13 Март 2017, 12:02 »

Става страшно! Радикалният ислям се опитва да пусне корени във Факултето в София

В квартала се отварят нови обекти, които са собственост на араби София

България 12 Март 2017

Проводници на радикален ислям се опитват да проникнат в емблематичния ромски квартал Факултета в София, пише в. „Труд“. Бедността в гетото е видима навсякъде, дори в състоянието на магазините и заведенията тук. Повечето от тях са малки и невзрачни. Всякакви храни се продават в семейни магазинчета с размери почти като на будка за вестници. Един от новите и представителни търговски обекти край главната улица е дюнерджийница. Работещите в нея са местни роми, но не и собственикът. Според източниците на изданието притежатели на няколко подобни заведения са преселници от мюсюлмански държави в Близкия Изток, които живеят и въртят бизнес в страната ни от години. Закупуват малки магазинчета или отварят дюнерджийници, като по този начин се опитват да навлязат в квартала и общността. Това гарантира влияние, защото във всеки магазин тук има книга с длъжници – вересията е масово явление. Плащането й не винаги е в пари. Може да бъде и под формата на глас – на изборите. Друг начин за навлизане на ислямизма в гетата е чрез спечелване доверието на някой тартор с голям род, той става нещо като имам. Подобни примери има в ромските квартали в Пазарджик и Пловдив. Небезизвестният имам Ахмед Муса, обвинен в проповядване на радикален ислям, е бил християнин евангелист преди да приеме исляма, да пусне брада и да се увлече по доктрината на „Ислямска държава“. В момента такива опити за налагане на опасни влияния се правят и във Факултета, потвърдили източниците на изданието. В началото се организират тайни сбирки и срещи, на които се опипва почвата с беседи за исляма. Преценяват се хората и ако бъде открита склонност към радикализация, се избират няколко, на които се предлагат примамливи възнаграждения с цел привличане към каузата. Това са хората, които заедно със своите близки по-късно манифестират религиозната си принадлежност с поведение и външност – бради, бурки и т.н. Пример – Пазарджик. Всеки, който отиде във Факултета, ще забележи, че там има множество евангелистки църкви. Това не са храмове в класическия смисъл, а къщи или помещения, преустроени в молитвени домове. Отличават ги само табелите край вратите. Пасторите са роми. Евангелистите от години са силно представени в циганските гета. През 90-те това християнско течение навлезе у нас и набра широка популярност не само сред ромския етнос, за което не малка роля изиграха и така наречените „помощи“ – регулярни дарения в натура, основно на храни и дрехи втора употр*ба, изпращани от църкви в Западна Европа и САЩ. Днес подобен похват използват и лица, които се опитват да насаждат радикални течения на исляма в гетата. Те обаче плащат кеш. Ромските гета са благоприятна почва за развитие на всякакви опасни радикални идеи, защото бедния, гладен и необразован човек е уязвим за манипулация, коментира изданието. В период на предизборна кампания от това се възползват и политически сили от всички диапазони по оста ляво-дясно.
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #447 -: (Понеделник) 20 Март 2017, 12:55 »

България за НЕбългарите, очаквайте скоро-За какво ни подготвят?

автор: koshava

ТОВА Е ТЕСТ ПО ЛИТЕРАТУРА!!! НАБЛЯГАМ! ПО ЛИТЕРАТУРА ЗА 5 КЛАС!?!? Моля за коментар!

България няма да бъде за българите, а те ще бъдат само едни от многото по днешните й земи и без никакви претенции за изключителна собственост.
Ще могат да използват майчиния си език, но той вече няма да е единственият официален.

Ще могат да се кръстят от дясно на ляво, но православието вече няма да е традиционното вероизповедание.

Така трябва да изглежда собственото ни бъдеще. И току-що сме съвсем официално предупредени, че то предстои в точно този вариант, като предупреждениетото идва от Посланика с най-главна буква – самото Американско превъзходителство.

„Бъдещето на България е като мултиетническо, мултирелигиозно общество”. Реплика, която повече очакваме и е за предпочитане да излезе от устата на турския посланик, защото тогава би било по-неудобно да я оставим да мине покрай ушите ни. Когато обаче я произнася Американското превъзходителство, можем само мълчаливо да ръкопляскаме на нея. И със сигурност точно това са направили пробитите българи, които са имали късмета да я чуят на живо.     

Дал Бог такива българи, вероятно ще даде и такова бъдеще. Каквото ни каже Превъзходителството, точно такова ще го построим. И вече сме близо до издаване на обекта.

Защото това не е просто нетактична реплика, изтървана от глупост или нахалство. А е крайна цел на доктрина, по която систематично се работи вече трето десетилетие. И тази доктрина беше почти изцяло платена с нови хрупкави долари. Падаше и по някоя турска лира, но официалната валута беше щатският долар.

Българите трябваше първо да бъдат емоционално подготвени, че на собствената си земя ще бъдат третирани като „едни от многото”.

Трябваше здраво да им се насади комплексът, че не правят достатъчно за НЕбългарите. Трябваше да заживеят с трагическата вина, че по презумпция са злодеите, отговорни за провалите или за изолацията на цели етноси и малцинства.   

Трябваше да понасят всичко това тихо и засрамено, без много-много да разсъждават кой какви права заслужава и какви задължения има. Ако тук-таме някой излезеше от отредената роля, веднага се намираха по десет продажни българи, които да го скастрят – къде се намираш, бе, да не би случайно да си у дома си.

Българите сте едни от многото тук и крайно време е да свикнете с това, защото скоро ще издаваме обекта.

Тази доктрина наистина беше платена с долари и някоя друга лира, но не можем да скрием истината, че беше изпълнена от българи. Изключително долнопробни, но все пак българи.

Ослушайте се кои българи от години подстрекават за смяна на Конституцията и помислете какво биха записали в новата. Хубава или лоша, в сегашната поне е уточнено, че българският език е единственият официален, че източното православие е традиционната религия, че не може да има автономни райони.

Тези детайли дали няма да бъдат редактирани, дали въобще няма да отпаднат, дали Американското превъзходителство няма да даде някои мултиетнически препоръки. И дали не можем да предположим кой наоколо би имал най-голяма полза от предначертаното ни мулти бъдеще.

Дали след планираните загуби на традиционен език, традиционна вяра, традиционно население и традиционни семейни ценности може да се окаже, че сме загубили и традиционни наши територии.

За тази перспектива, минаваща през налагането на доктрината „българите са едни от многото”, работиха и то работиха добре не един и двама изключително продажни, но все пак българи. И точно те днес, когато мулти бъдещето изглежда сякаш на една историческа ръка разстояние, би трябвало да се къпят в студена пот.

Би трябвало да живеят в ужас всеки ден, че този ден може да е последният за тях. Защото тогава Американското превъзходителство ще си е заминало, но те къде ще отидат. Ще успеят ли всички заслужили да избягат навреме и ще могат ли да скрият толкова добре главите си, че да не ги загубят.

Не ги плашим, но загубите на земи или са предшествани, или са последвани от загуби на глави. Неизбежно е, единствено може да свиквате и с тази подробност от мулти бъдещето.     

Автор Калин Руменов

www.lentata.com/page_9358.html
http://koshava.blog.bg/drugi/2017/03/20/bylgariia-za-nebylgarite-ochakvaite-skoro-za-kakvo-ni-podgot.1516569

И кой е един от съветниците на радев? СПаси, с култовата реплика - майната му на православието!
Активен

bojinkata
Неактивен bojinkata
Hero Member

« Отговор #448 -: (Сряда) 22 Март 2017, 10:30 »

Граничарят Цонков: Държавата да ме защити, както аз нея!
В Бургас връчиха обвинителните актове, дошли от Турция

Прочети още на: http://www.dnes.bg/temida/2017/03/21/granichariat-conkov-dyrjavata-da-me-zashtiti-kakto-az-neia.335559,2

Актове от Турция срещу българин! Това къде го има? Само в булгаристан!
Активен

bojinkata
Неактивен HomerCat
Hero Member
Публикации: 1067

« Отговор #449 -: (Сряда) 22 Март 2017, 13:19 »

Понякога под трибуквен псевдоним пиша коментари на днесбеге.

http://www.dnes.bg/temida/2017/03/21/granichariat-conkov-dyrjavata-da-me-zashtiti-kakto-az-neia.335559,2#comment-newest

И не за пръв път ми се случва да не мога да ги публикувам.По техническа причина май...ама не при мен,смятам.
Но тук мога.Ето така:

https://s3.postimg.org/3wjs3vy0z/mnenie.jpg
Ислямизацията на България

Активен

Сънят на Разума ражда борба с Егото.
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: