Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опит за обсъждане на паралелни реалности  (Прочетена 16119 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен ironia
Hero Member
Публикации: 523

« Отговор #240 -: (Сряда) 20 Март 2013, 02:00 »

1/  Но като цяло, ако божествената искра, за която говорите е толкова неизменна и в същото време уникална за всеки, дали аз с моето Съзнание и африканска бедна жена на моята възраст ще имаме наистина еднакви възможности за развитие и разширяване на Съзнанието си?

1/  Ако  тя  е  поставена  при  твоите  условия,  ще  се  учудиш  на  възможностите  й,  но  много  се  съмнявам   дали   обратното  ще  доведе  до  някакъв  резултат. 

Re 1: Условията са важни, поставени от кой как е без значение, въпросът е за Съзнанието и изначално дадената ни божествена искра, от там и развитието на Съзнанието как се осъществява?
Видимо моите условия може да са по-комфортни, но реално нейното съзнание да е по-чисто.
Тук изниква и следващия въпрос. Колко "ошлайфано" от опит е едно Съзнание и как това се отразява на неговото развитие? Реципрочност на чистота-опит-развитие?
От тук и възможностите на двете Съзнания да преминават портали или да трансформират .

Цитат
2/  Но аз за разлика от теб, не твърдя има или няма паралелна реалност, а предполагам, защото разбирам, че една паралелна реалност е не по-малко вероятна от нашата в момента.

2/  А  къде  ще  бъде  постоянният  Аз  -  монадата  е неделима?

Re 2: Над всичко това или в най-добрата възможна реалност, която не пречи да е и нашата спрямо други. Това (т.е. мястото на някакъв Аз или монада) не е съотносимо с място и пространство. Неделимост не означава нещо константно като количество, а като качество. Аз реално съм неделима, но мога да раждам. Когато една жена роди дете, нали не става с нещо по-малко жена или цяло. Дори на хора инвалиди и без определени видими телесни "инструменти" не са с По-бедно Съзнание.
За това е напълно възможно моето Съзнание, да си има различни паралелни "версии", без с това да се накърняват едно друго.

Цитат
3/  Граници "нагоре" не може да няма. Всяка информация, както и Съзнанието има определени качества . Качествата са обвързани с някакво количество, май, поне за информацията. И, ако тази информация (качествена, некачествена, проверена, изпитана, истинна или не) просто си я трупаш и обръщаш /трансформираш/, тя ако не е използваема е ненужна, излишна и натоварваща. Е, как ще стане тогава с "филтъра", ако нямаме граници? За това аз мисля, че Съзнанието ни има граници, не просто пространствени и на основа възприятие в три или петнайсе Де, а спрямо КПД(коефицента на полезно действие).

3/  Нагоре  като  съзнание  няма  граница  за  развитието  ни,  сигурен  съм. 

Re 3: И аз съм сигурна,пък, че има. Кой е прав?
Ти ако се усещаш безкрайно вдъхновен и развиващ се, аз мога да ти дам примери от живота, дори от ирационалното, когато научиш достатъчно и започваш сам да се оправяш. Ставаш лекар, адвокат, счетоводител, ...престъпник.
От един момент имаш базата информация, достатъчно опит и си най-добрия лекар, актьор с пет Оскара, адвокат със сто хиляди спечелени дела, счетоводител ревизиращ през колкото години е нужно закони и сметкоплани, всичко това е просто обновяване на опит и знания, но не и развитие, след което да можеш да лекуваш само с поглед без хирургическа намеса или телепатично да хипнотизираш съдии, за да си печелиш делата, да печелиш повече отколкото е възможно и накрая моментът с "престъпникът", до къде може да се развие "нагоре" неговото Съзнание? Ако е да убива без скрупули и е намерил начин да не го хванат и затварят, просто ще повтаря и практикува познатите полезни схеми,докато не го убият конкуренти или не реши да напише книга. Но развитието на Съзнанието е до определен момент. Освен, ако ти се занимава и имаш време да преоткриваш някакви таланти и да почнеш да свириш, пееш и рисуваш. И пак до един момент. След което просто или предаваш опита и знанията или умираш на определено ниво, без да е ясно дали всъщност точно това и свършил ли си каквото трябва в тази реалност

Цитат
4/  Че "Абсолюта създава Съзнания" ще го прескоча ... малко неблагодарно, ако трябва да съм задължена на Абсолюта за това Съзнание, което е решил да ми създаде. Но все пак след като този Абсолют се е прецакал да "набутва" тия Съзнания в тези ми ти смъртни тела, не мисля, че е много практичен да се хАби с толкова материал като може да създаде десет и да му е мирна "главата".

4/  Абсолюта  и  Боговете  не  искат  да  сме  им  задължени,  а  просто  да  се  развиваме, всичко  е  подчинено  на  това  изискване1   

Re 4: Еми радвам се,ако е така наистина и че няма да натрупам кофти карма, но въпросът ми не беше за оценка на това, което ми е дадено, за да разбирам, че трябва да го развивам.
Ако аз ти подаря една саксия с цвете, ти няма как да го направиш дърво или да живее вечно и след теб.
Ако си вземеш едно куче, грижиш се за него и направиш всичко за дресировка и да му е комфортно през по-малкото години от човешките, няма как да решиш да го заведеш в лаборатория и да го направиш мутант, който да може да стане и президент на държава, примерно.
Така и с хората, повечето от които нито изобретяват нещо, нито успяват да направят живота по-добър. Просто живеят с даденото им и в следващия момент, ако накрая,както обикновено става осъзнаят принципно какво е можело, а са пропуснали, язък за материала! За това, ако имаме достъп и разбиране за паралелните реалности ще ни е по-лесно с развитието на Съзнанието ... си мисля

« Последна редакция: (Сряда) 20 Март 2013, 02:07 от ironia » Активен

"Няма радост на света, която да замени радостта, която ти е отнета" Байрон
Неактивен old4
Hero Member
Публикации: 1105

« Отговор #241 -: (Сряда) 20 Март 2013, 06:58 »

Касиопея няма как да се разберете и знаеш ли защо, ти разглеждаш нещата от гледната точка на човека, а те нали са "висши" говорят от гледната точка на духа щот са аверчета с него а може и с лимонадата си  Grin.

Въпрос към тези които си мислят че знаят, има ли паралелни светове и да се разберем
приемаме че сме последователна инкарнация, сиреч в момента се раждаме сме на 5 10 20 50 и т.н. години.
Активен
Неактивен ironia
Hero Member

« Отговор #242 -: (Сряда) 20 Март 2013, 15:18 »

Прав си old4  Smiley

На мен просто ми е интересно и любопитно да чета различната позиция, съпътстващите обяснения, понякога и малко поезия,ако са вдъхновени хората.  !Възможно е, за мен, докато мислиш за нещо, невъзможно е ... когато вече не си жив Wink
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #243 -: (Сряда) 20 Март 2013, 20:17 »

Касиопея няма как да се разберете и знаеш ли защо, ти разглеждаш нещата от гледната точка на човека, а те нали са "висши" говорят от гледната точка на духа щот са аверчета с него а може и с лимонадата си  Grin.

Въпрос към тези които си мислят че знаят, има ли паралелни светове и да се разберем
приемаме че сме последователна инкарнация, сиреч в момента се раждаме сме на 5 10 20 50 и т.н. години.
      Олд,  съжалявам  ако  мислиш  така  за  мен!  Аз  съм  си  напълно  земен  човек,  и  нищо  човешко  не  ми  е  чуждо!   
      Не  може  едно  съзнание  да  бъде  едновременно  на  много  места!  Има  други  светове  и  други  реалности,  но  те  не  са  паралелни!!!!!  Инкарнациите  са  последователни
Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #244 -: (Четвъртък) 21 Март 2013, 07:04 »

Аз  съм  си  напълно  земен  човек ....  

Мите ти да , но това което говори чрез теб не.
Активен
Неактивен ironia
Hero Member

« Отговор #245 -: (Четвъртък) 21 Март 2013, 14:37 »

... което идва да покаже, че тези(този), който говори, наставлява чрез някой е от друга/паралелна реалност Smiley

Ако притеснението е, че едно съзнание не можело да бъде на няколко "места" едновременно не е съвсем така. Докато пиша тук аз косвено съм в две реалности едновременно. Веднъж тук чрез думите си- виртуално, но реално-виртуално, защото се "виждат" мислите ми написани и втори път стоейки и мислейки си паралелно какви ли ги върши кучето в съседната стая ... отделно, ако съм актриса примерно и някой гледа филм с мен в момента ще съм и на трето "място"  Cool
Активен

Неактивен Борислава
Jr. Member
**
Публикации: 87

« Отговор #246 -: (Петък) 22 Март 2013, 09:07 »

Ха,вчера ми попадна една холограмна картичка в ръцете.Много ги харесвах като малка.Гледам -надпис:"Ти си прост" и какво ми трепна ръката,видя се "о прекрасна".Има хора,обаче,които са "железни",не трепват,виждат само първото GrinДве различни изображения,върху едно пространство-въййй,чудо.
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Публикации: 856
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #247 -: (Петък) 22 Март 2013, 15:24 »

Така е, трябва да потрепват нещата иначе няма как да се види другото.  Smiley
Активен

Човешкото развитие е пътят от примитивното през сложното към простото.
Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #248 -: (Петък) 22 Март 2013, 20:10 »

И  какво  да  направя???  Не  мога  да  го  спирам   нито  да  го  игнорирам,  мога  само  да  скрия  всичко  каквото  знам  и  какво  се  случва  от  околните.  Ако  това  искате  няма  проблем,  не  съм  във  форума  за  да  досаждам!!   

Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #249 -: (Събота) 23 Март 2013, 00:23 »

Е 'айде сега. Ти и без друго си пестелив в думите, не се бой - не досаждаш. Прави това, което смяташ и чувстваш за добре. Аз досега така правя.  Smiley
Активен

Неактивен ironia
Hero Member

« Отговор #250 -: (Събота) 23 Март 2013, 00:45 »

И  какво  да  направя???  Не  мога  да  го  спирам   нито  да  го  игнорирам,  мога  само  да  скрия  всичко  каквото  знам  и  какво  се  случва  от  околните.  Ако  това  искате  няма  проблем,  не  съм  във  форума  за  да  досаждам!!   

Само поясни, моля те, как "нещо, което говори чрез теб" е от тази реалност?
Докато ти проговори или докато Съзнанието ти по един или друг начин е активно в астрал и реал, ти можеш ясно да "филтрираш" съвети от наставници, набези от негативни енергии и в един момент да се примиряваш, че тази твоя реалност/живот е най-добрата възможна?
Сам пишеш за неограниченост на съзнанието и в следващия момент не допускаш, че е възможно, твоето Съзнание да е просто един "вариант" от база "Митко" и да се развива и по-по успешен или различен начин.
Накратко казано, ти си се примирил с някакво състояние на Съзнанието си . Приемаш, че е достатъчно участието и евентуално обучение и оценка на наставници, но само по себе си твоето Съзнание, ако остане сам-само, какво конкретно можеш да направиш с него? Нима, просто трябва да приемаме всички грешки като поука в живота си, а да не успеем със Съзнанието си (развито и обучено) да се връщаме или променяме тези грешки в правилни решения, а поуките в необходими уроци за поколенията?
Повече Вяра в Съзнанието, а не в наставниците, ще свърши работа ми се струва. Smiley
Активен

Неактивен old4
Hero Member

« Отговор #251 -: (Събота) 23 Март 2013, 11:56 »

Прави това, което смяташ и чувстваш за добре. Аз досега така правя.  Smiley

Да вярно е, непрекъснато ме ръбаш  Grin.

това е добро за гледане
Активен
Неактивен Страшку
Hero Member
Заяц ты меня слышишь?

« Отговор #252 -: (Събота) 23 Март 2013, 12:24 »

Да вярно е, непрекъснато ме ръбаш  Grin.

Е, ръбам, ама поне е от сърце. 
Активен

Неактивен blade
Newbie
*
Публикации: 34

« Отговор #253 -: (Вторник) 03 Юни 2014, 20:19 »

От много време искам да изкажа мнението си за Паралелна реалност или както Танграта ги нарича - паралелна фантазия.  Grin
За мен повечето им схващания са доста вреди, защото създават лошо има на хора търсачи на истината и хора които оспорват статуквото. Защото заради теории свързани с рептили,антихристи и др. хората занимаващи се със сериозни теории свързани с икономика, политика, история. религия, наука и т.н. биват осмивани. Така покрай сухото гори и мокрото. И заради подобни теории не се обръща внимание на сериозни такива. Също така се създава илюзия,че е невъзможно да се победи статуквото, защото срещу нас има рептили, антихристи, зомбита и Бог знае още какво.

Такива обяснения за света са толкова простовати. Ако човек има достатъчно познания върху икономиката, политическите идеи, правото, религията, етатизма и други неща свързани със статуквото ще е наясно, защо нещата днес стоят по начина който стоят. 
Активен
Неактивен peppone1
Hero Member
Публикации: 531

« Отговор #254 -: (Сряда) 04 Юни 2014, 01:11 »

Има теория, че всеки път, когато правим някакъв избор създаваме собствена паралелна реалност, като в едната сме взели правилното решение, а в другата сме сгрешили и много пъти когато се разминавам на косъм от някакъв инцидент, преживявам и случката, въпреки, че такава няма и се поражда едно излишно и нереално безпокойство, но така ли е наистина, може да преживяваме страданието на другото ни Аз от другата реалност. Тук на Земята можем да се разминем на сантиметри от пътуващ автомобил, но в другата реалност, той да ни е блъснал и да сме осакатяли, а тук да ни болят краката без причина, да ни мързи и когато се разхождаме и т.н. В това число и кармата може да се разгледа като паралелна реалност, въпреки, че е от далечното ни минало, незнайно как винаги ни настига, колкото и бързо да бягаме от нея.
Активен

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.
Професионалистът не е човек който не греши, а този който е направил всички възможни грешки в най-тясната област.
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: