Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Законите на Вселената  (Прочетена 15382 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Неактивен форум
Hero Member
Публикации: 3754

« Отговор #225 -: (Сряда) 17 Август 2016, 10:43 »

че космосът е стъклена топка, пълна с вода,

А това как тълкувате? - сравнено с

Битие 1.6

И Бог каза още: Нека да има пространство между водите и нека да бъдат разделени води от води!“  Тогава Бог направи пространството и раздели водите, така че да има води под пространството и води над пространството. И стана точно така. 8  И Бог нарече пространството небе. И беше вечер, и беше утро: втори ден.

+++++++
Toeст, пространството е прието за небе, и води има и под и над него.

Това може да се интерпретира по цели три различни начина. Ти кой си си избрала?
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*
Публикации: 1892

« Отговор #226 -: (Сряда) 17 Август 2016, 12:42 »

Паци,  за  да  разбереш  голямото  е  нужно  да  си  обясниш  дреболиите  около  голямото,  в  дребните  неща  (подробностите)  е  истината.  И  си  задавай въпроса  ЗАЩО  и  кой  има  сметка  от  това?
        Това  което  дискутирате  в  момента  е  същото  само,  че  в  доста  умален  мащаб  като  в  нашият  форум.  Както  виждаш  Форум  иска  да  ни  убеди,  че  той  е  центъра  на  форума,  даже  името  му  е  Форум  да  не  би  някой  да  се  заблуди  кой  дава  папата.  
         Справка  -  Виж  кои  са  първите  пишещи  в  този  форум  и  се  запитай  -  Защо  са  го  изоставили?
         Аз  ще  бъда  тук  докато  е  тук  и  Божинката  и  нито  пост  повече.  
         Бих  попитал  даже  защо  във  форума  се  пише  на  шльокавица  и  се  допускат  лични  обиди?  Все  дреболийки.

Форуме, обичаш ли предизвикателствата?
Ако да, предлагам да впрегнем интелектът ти за нещо полезно за всички.
Изгледай ако искаш филмчето, и ако решиш го коментирай/анализирай.
Тематиката, заложена в него е повече от интригуваща.
За да разберем какво наистина представлява светът в който живеем, все от някъде трябва да се почне.
Умни глави като твоята биха били доста полезни в това начинание.

https://www.youtube.com/watch?v=bdxgIyEPCxk

След  този  пост  отношението  на  Форум  се  промени  -  ЗАЩО
« Последна редакция: (Сряда) 17 Август 2016, 12:51 от МИТКО » Активен

Въобръжението  е  по-важно  от  знанието
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #227 -: (Сряда) 17 Август 2016, 13:11 »

Ще ти отговоря... спри да се измъчваш...

Относно центъра на форума, отдавна ти го обясних тук -> http://xcombg.net/index.php?topic=2218.0. Само че темата е в кофата, така че може да се чете само след логване с регистрация.

paci1 каза нещо важно, и му отговорих с повече внимание. Така е. Хората понякога казват нещо важно, Митко. Ще запаля свещичка някой ден и на тебе да ти се случи да кажеш нещо важно.

П.П.
И не се опитвай да се прикрепваш към невинни хора като кърлеж. Колкото и народ да се изнесе, ти ще си последния и най-накрая ще се прикрепиш и към мене, ако остана само аз. Тъпотията дърташка си е само твоя и никой не ти е виновен - заслужи си това бреме за всичките ти безсмислени десетилетия, сега ще си го влачиш докато не изкъркориш.
Активен

Неактивен galaxsis
Restricted
*
Публикации: 694

« Отговор #228 -: (Четвъртък) 18 Август 2016, 17:42 »

че космосът е стъклена топка, пълна с вода,

А това как тълкувате? - сравнено с

Битие 1.6

И Бог каза още: Нека да има пространство между водите и нека да бъдат разделени води от води!“  Тогава Бог направи пространството и раздели водите, така че да има води под пространството и води над пространството. И стана точно така. 8  И Бог нарече пространството небе. И беше вечер, и беше утро: втори ден.

+++++++
Toeст, пространството е прието за небе, и води има и под и над него.

Това може да се интерпретира по цели три различни начина. Ти кой си си избрала?

Всичко се ражда във вода, включително и ние хората, когато излезем на суша, от утробата на майка ни.

Защо не и Земята така да се е зародила?

Има ли организъм, човешко или животинско създание на Земята, което би могло да оцелее без вода, а Земята е жив организъм.

Относно теорията за сферата, имам информация, че сме затворен " цикъл".

И пак ще го обясня, като за малките деца, относно това, което е по небето.

Представете си една сфера и всичко, полепнало на тавана й!

Така, че звездите не са това, което учените наблюдават с Телескопи. (Газ...плазма..)

Дето Митко вика да ближеш бучка захар през стъкло, как ще разбереш вкуса й ?

Та същото и с телескопите и учените.
ЦРУ- са програмирани Монарх роби.
Обикновено, човешко същество никога не е стъпвало на някоя (Газ плазма) -звезда, на слънцето...на Луната (холивудска манипулация)

На движещите се  в Астрала, виртуално им предоставят среща "УЖ" на някоя планета. Веднъж и мен ме закараха на една, странно бе че с мен пратиха и Буш и Саркузи  и трябваше да правят нова раса, ( бяха 3-4м високи, слаби с лилави очи , сухи и безнадежни)...жени плачеха, че вече не могат да се върнат там от където са дошли, в телата си и че са с ЕДНОПОСОЧЕН билет. Предложиха ми договор, но Духът ми ме издърпа веднага и ми разкри лъжата.

Е, преди този случай, предложението бе реално в 3Д с физическото ми тяло и с реални хора свързани с нацистките служби, на Хитлер и Менгеле, експериментите в Аушвиц.

Също духът ми ме издърпа и разкри ИСТИНАТА.

Сега схвана ли, връзката между "нацистите" и СЙ?

И защо сравнявам всяка информация, като последна с най-старите източници и защо заставам зад тях?

Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #229 -: (Четвъртък) 18 Август 2016, 18:02 »

П.П.

Битие : 1:2

2:   А земята беше неуредена и пуста и тъмнина покриваше повърхността на
водната бездна. И Божията действена сила* се движеше над повърхността на водите.
Активен
Неактивен vaseto
Newbie
*
Публикации: 25

« Отговор #230 -: (Четвъртък) 18 Август 2016, 20:39 »

Привет на всички.
Аз съм от четящите във форума, но имам много въпроси и моля Ви коментирайте ги (при добро желание). Те са много общи и дори да са глупави за Вас, на мен ще ми е интересно да прочета коментарите Ви.

Състава на човешкото общество във видимия материален свят е съставено от :
-   Отделната личност
-   Родове
-   раси
-      нации

Кое е по-важно за отделната личност:.
а.  Да научи уроците си на Земята и да се извиси духовно за следващата си инкарнация
- а ако поставените му задачи за научаване са да бъде негативна личност. Има противоречие между научените уроци и извисяването на духа му, (най-общо казано , няма да са спазени 10-те божи заповеди)
б. Да не се съобразява с останалите членове на нацията си и да се развива сам.
- при такова самостоятелно развитие, какво става със силата на егрегора. В егрегора се натрупва негативна енергия, и логично е да отбележим, че не всички членове на дадена нация ще са си поставили за задача да бъдат негативни, то силата на егрегора ще е около „0”. Така нацията има вариант да изчезне.

Каква е ролята на егрегора, ако е важно индивидуалното духовно развитие на човека.
     -  Защо се вълнуваме от историческото си минало и се бием в гърдите, колко велики сме били и търсим истината за него. Защо искаме държавата да ни е силна, като това не е важно за индивидалното израстване. (В отвъдното духа на индивида е на изпит, не нацията)

Каква е разликата между обикновенния човек и илюминатите.
-   Илюминатите се грижат преди всичко за благополучието на живота си на Земята. 
-   Те нямат ли прераждания, та не се интересуват от духовното си развитие. Нямат ли духовен свят.
  6.  Човека всяка вечер в съня си отива в дрги светове. Това ни е заложено. Защо са ни
           накарали да се страхуваме да ходим там.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #231 -: (Четвъртък) 18 Август 2016, 22:23 »

vaseto, ще започна дългото си изказване с много важно предисловие.

Бидейки от четящите този форум, ти виждаш и вече знаеш, че това място е размирно. Голяма част от добре известните лица са хора, които злоупотребяват с възможността за публична изява. Това са хора, които действат безрасъдно с коментарите си. Всеки от тях има характерна за него си система от силно изразени комплекси и всеки един от тях е непълноценна личност, но всички си приличат по един общ за всички признак - целят да се облагодетелстват чрез публичната си изява, наваксвайки за непълноценностите на личността си.

И ще ги назова по име, о да - това са Митко, meander, galaxsis, тримата осъзнати вредители, грабители и разрушители. На тях често угодно им пригласят няколко допълнителни потребители, които са неориентирани в обстановката на тукашната социална динамика и самите те още се двоумят за собствената си ценностна система и позиции и не осъзнават значимостта на действията си.

Тяхното влияние на това публично пространство обаче е обречено, защото те разчитат на неинформираността, невежеството, наивността и неукостта на публиката, за да привличат вниманието й. Информацията във форума се натрупва все повече всеки ден и на тях им е все по-трудно да натякват глупостите си, губейки възможност за изява.

Те стават все по-отчаяни за изява, и когато ги приканваш към изява по този начин, трябва да очакваш вълна от простотии към себе си - или за да те отлбъснат, или за да те погълнат. Поради което трябва да разсъждаваш внимателно върху отзивите на въпросите си.

Кое е по-важно за отделната личност:
а.  Да научи уроците си на Земята и да се извиси духовно

Истинският отговор на този въпрос е наречен "просветлен егоизъм" във философията. Насочил съм читателите към едни от най-стойностните философски материали по въпроса... като преводът е по-скоро за хващане на вниманието, защото не е по силите ми (за сега) да преведа цялата книга. Можеш да зачетеш началото й на български в темата "Егото и неговата собственост".

Изводите в този обемен труд, написан още в зората на 20ти век, се преоткриват в 21ви век, и се обобщават с термина "просветлен егоизъм". Какво представлява това...

Това представлява идеята, че най-доброто за човека винаги идва от човешката общност. Един съвършен, завършен егоист, винаги иска най-доброто за себе си. Следователно, ИСТИНСКИЯТ егоист осъзнава, че трябва да се грижи за обществото на себеподобните си като за градина, ако иска да получи най-добрите плодове от него.

Така, ИСТИНСКИЯТ егоист е най-заинтересуван от благосъстоянието на обществото си - род, нация, раси и всички други подразделения. Колкото по-високи цели има истинският егоист за себе си, толкова по-голям е обхвата на неговата грижа: естествено е, например, че егоистът, който иска да постигне звездите, трябва да го е грижа най-вече за човешкият род и човечеството като цяло, защото само чрез човечеството като цяло един индивид може да постигне звездите.

И това е елементарна логика...

Въпросът, който задаваш, възниква от ЗАБОЛЯВАНЕТО на съвременната ценностна система на обикновения човек. Значението на думите е изгубено. Архетипните простаци, на които Митко и meander са само образи, изкривяват цели схващания във всички сфери на познанието и ги пречупват през нездравата призма на моралното си разложение.

Така, в днешно време думата егоист носи отрицателен смисъл в уличния речник на "общата култура". Малцинството на добронамерените хора, търсещи отговори, се опитват да поправят злото от архетипните образи на моралното разложение, като "оздравяват" стари, опетнени и отровени думи с прилепени епитети.

Така се ражда словосъчетанието "просветлен егоизъм". това естествено не е правилният път да се поправят нещата. Защото не думата има нужда от оздравяване и украсяване, за да започне да означава онова, което ВИНАГИ е означавала... а трябва да се бори моралното разложение в сърцата на нищите духом.

Така че въпросът ти - сам, или с обществото - не би трябвало да възниква въобще. Той е следствие не от това, че има несъвместимост между двата въпроса, а е следствие на това, че обществени отровители разпространяват разпад и разложение във всички сфери на познанието.

Естественият ход на нещата диктува, че човек трябва да инвестира вниманието и силите си в себе си и единствено в себе с в началото - изхождайки от мотивацията, че да бъде пълноценна и силна единица би било в най-голяма услуга на обществото.

На по-късен етап, естественият ход на нещата диктува, че човек трябва да инвестира вниманието и силите си в обществото и единствено в обществото - изхождайки от мотивацията, че единственият начин да запази собственото си максимално благополучие е чрез благополучното, здраво и функциониращо общество.

Така че.. както виждаш... в ЕСТЕСТВЕНИЯ ход на нещата, двете страни на въпроса никога не са разединени, те са неразделно сплетени една с друга.

Архетипните отровители обаче ще ти кажат нещо съвсем друго. И вариантите са два - то ще е или религиозен Ню-Ейдж, или националистически комплекс, а може и да е специална каша от двете.

Каква е ролята на егрегора, ако е важно индивидуалното духовно развитие на човека.
 -  Защо се вълнуваме от историческото си минало и се бием в гърдите... Защо искаме държавата да ни е силна, като това не е важно за индивидуалното израстване.

Аз мисля... че съвременното понятие "егрегор" (в кавички), както се възприема в езотериката, е нещо напълно въображаемо и е измислица.

Проблемът е, че във философията и психологията от векове насам има ДОСТАТЪЧНО ТВЪРДИ УСТОИ за това понятие, което се разглежда изцяло като функция на индивидуалната психика, и нищо повече. В "най-добрия" случай (за да се доближи до езотеричното "егрегор"), това може да се разглежда като така наречената психология на тълпата. Но нищо повече от това.

В съвремието хората не четат книги. Те не познават натрупаното през столетията и хилядолетията знание. Навсякъде из този форум ще срещнеш как meander дори АНАТЕМОСВА книгите, с пренебрежителното "книжките", и как се правят някакви опити книгите и като цяло писменото предаване на знание да бъде ДЕМОНИЗИРАНО, обявено за опасно и обвързано с всякакви измишльотини, изсмукани от пръстите фантасмагории, засягащи спорни и противоречиви (в най-добрия случай) концепции за демони, астрали, фини светове и прочие.

Поради тази остра криза, която засяга човечеството на световно ниво, на ден днешен процъфтяват изкуственти заместители на знанието и заместители на много стари, отдавна установени понятия в психологията и философията (същото се наблюдава в хранителната индустрия и всички останали сфери на живота).

Егрегор е точно едно такова понятие. Модерна измишльотина на съвременната езотерика, която го е нарочила за носител на всевъзможни мистификации.

Аз съм на мнение, че няма такова нещо като егрегори. И не съм в тези среди от вчера. В началото, когато бях на 16 години, изсмуквах всяка буква по езотерика, която можех да намеря и съм минал повечето литература... но за разлика от много свои близки спътници по този път, аз исках да знам и ПОВЕЧЕ. Не бях доволен просто да изчета всичко за езотериката. Докато някои хора стават доволни, достигат едно задоволяване, развиват спокойствие, че това, най-накрая, е всичко, и спират до там, спокойни в знанието си относно езотеричните егрегори.

Продължавайки да се информирам, обаче, с годините започнах да знам повече, и напълно се отказах от предишните си, първоначални вярвания. В момента мисля, че точно както така наречените измислени "психо-патогени" са функция на елементарна диета, битови навици, начин на живот и околна среда, по същия начин и егрегорите са функция на елементарното, отделно, индивидуално човешко поведение, което е МАСОВО СТЕРИОТИПИЗИРАНО, довеждайки до илюзията за "егрегор".

Ако ме послушаш и хвърлиш един поглед на първите няколко страници от "Егото и неговата собственост", ще откриеш едно от най-добрите обяснения за природата на така наречения "егрегор", които класическите времена на философията могат да предложат.

Що се отнася до гордостта от държавата и миналото... Аз също не виждам никаква логика в това.

Единствената здрава логика, която според мен е очевидна, е Новият Световен Ред. Всички държави, граници между държави, култури, граници между култури, раси и граници между раси, трябва да отпаднат. (Научна обосновка защо човечеството може да възвърне пълния си първоначален потенциал единствено по този начин, можеш да откриеш в частично преведената книга "Старата Земя - защо Не!").

Без осъществяването на Новия Световен Ред никога няма да постигнем космоса и звездите.

Има опасност обаче... както много добре знаеш и както всеки навярно много добре знае. Не само човечеството се опитва да постигне Новия Световен Ред за свое добро, но и ВРАГОВЕТЕ НА ЧОВЕЧЕСТВОТО също искат да постигнат Новия Световен Ред, за негово зло.

Надпреварата и борбата се състои именно в това - кой първи ще стигне и обладае този ключов момент от съзряването на цивилизацията и изгряването на човечеството като космически, а не само земен вид - самото човечество, или неговите врагове.

Така че, отговорът на въпроса ти става очевиден - чрез борбата за запазване на културите, запазване на културните граници, запазване на нациите и националните граници, на расите и расовите граници... ние се връщаме НАЗАД в тази надпревара... давайки на ВРАГОВЕТЕ НА ЧОВЕЧЕСТВОТО спокойствието и нужната преднина да постигнат Новия Световен ред вместо нас, за да го използват с цел да унищожат всички ни.

Тук ще намериш множество потребители, които не осъзнават този проблем, а образите на Архетипното морално разложение Митко, meander и други техни безсъзнателни подгласници дори презират идеята, че всички хора на планетата са един вид и следователно съдбата на всички хора е една.

Каква е разликата между обикновенния човек и илюминатите.
-   Те нямат ли прераждания, та не се интересуват от духовното си развитие. Нямат ли духовен свят.

Това е много хубав въпрос и отговорът му със сигурност звучи стряскащо. Превел съм едва една пълна глава и само части от други глави от книгата на Фриц Шпрингмаер - "Формулата за създаване на съвършен неоткриваем Монарх-роб", и на всичкото отгоре преведеното е публикувано тук хаотичон и непоследователно. Но от за сега наличното на български можеш да прочетеш много интересни неща.

Едно от тези неща е, че има съществени ФИЗИОЛОГИЧНИ и АНАТОМИЧНИ разлики между илюминати и обикновените хора. Това не би трябвало да те очудва, обаче, защото както знаеш, в медицината е добре известно, че психопатията е ФИЗИЧЕСКО МОЗЪЧНО ИЗРАЖДАНЕ, а НЕ психологическо заболяване. Надявам се се интересуваш от медицина, защото илюминати много се интересуват от медицина, така че това ще ти помогне да ги разбереш.

Ще прочетеш, също така, че за техния "духовен свят" може да се говори само в кавички. Защото той е изкуствено създаден от тях самите - той е продукт, произведен в завод, на конвейерен принцип. Разликата между духовния свят на обикновените хора и "духовния свят" на илюминати е като разликата между един саморасъл, див домат и доматено пюре консерва.

6.  Човека всяка вечер в съня си отива в дрги светове. Това ни е заложено. Защо са ни

Само споменавам въпроса ти, защото му обърнах внимание... Но не мога да го коментирам в това му състояние. На мен лично ми се струва, че има някакъв фундаментален проблем в задаването му. Струва ми се, сякаш, има твърде много навързани предположения в него, за да съществува "правилен" или по-скоро достоверен отговор, отговарящ на истината.
« Последна редакция: (Четвъртък) 18 Август 2016, 22:44 от форум » Активен

Неактивен Psyhea
Restricted
*
Публикации: 3138
Дата на регистрация 2012-12-12!

« Отговор #232 -: (Четвъртък) 18 Август 2016, 23:10 »

Мдам.. Прав си за НСР...
 То установяването му е неизбежно, рано или късно... Лошото е, че ако " враговете на народа" успеят, то техния НСР ще бъде обeзличаващ И хомоgенизиращ..Разбира се,мотивът е " хуманен" и се действа за добруването на хората. А те, хората, в тоzи си етап са толкоз различни едни от други,че само конфликти vuznikvat...
А може да е различно... Може да живеем без граници и псевдопатриотизъм,но да запазим различията си, защото все си мисля че това е най- ценното тук.Пъстротата и разнообразието. Все си мисля че ако се научим истински да уважаваме различията между етноси и култри, тази планета ще бъде рай.... А дано, ама надали.. И като така..Ще има обезличаване и хомоgенизация... Като не щем мира, ще има секира.
Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #233 -: (Петък) 19 Август 2016, 00:21 »

quote author=icicle link=action=profile;u=930 date=1471237393]
Надявам се вече наистина всички да сте удовлетворени!

Искаш да кажеш, като "задоволен" ли? Неее... твърде малко е. Твърде евтино. Митко и galaxsis сами взеха решението да ме изнудват, и то многократно. Множество пъти им дадох възможност да помислят дали са сигурни, те решиха, че да. Така че от момента, в който чашата преля, до края на времената ще са ми изтривалка.

Така седят нещата. Като в покера. Ако някой има по-силни карти - да ги сваля и да ме обори. Ако не... двамата излизат от играта.

[/quote]

Толкова си жалък форум , че и аз не мога да ти помогна в БОЛЕСТТА, но ще тe дам за прмер, за да не объркваш, ЗДРАВИ хора.

ТОВА Е:

ЛС-  изпратен от ФОРУМ,  до Ключаря, Психия, Мила, галакси и  icikle:

""""""
В какво сте забъркали жената?

Който има очи да види, който има уши да ЧУЕ!!!

« Последна редакция: (Петък) 19 Август 2016, 00:56 от galaxsis » Активен
Неактивен galaxsis
Restricted
*

« Отговор #234 -: (Петък) 19 Август 2016, 01:52 »

6.  Човека всяка вечер в съня си отива в дрги светове. Това ни е заложено. Защо са ни

Само споменавам въпроса ти, защото му обърнах внимание... Но не мога да го коментирам в това му състояние. На мен лnично ми се струва, че има някакъв фундаментален проблем в задаването му. Струва ми се, сякаш, има твърде много навързани предположения в него, за да съществува "правилен" или по-скоро достоверен отговор, отговарящ на истината.

Ех, да имаше способността само да зърнеш " фрагмента",  който ти прожектира съня никога нямаше да отговориш така.

П.П. Ние не отиваме никъде в съня си. В леглото сме си. За хората, които са наясно с тънките светове ",  ако могат да се адаптират на една определена честота, между будност и сън, могат да наблюдават изцяло процеса на прожекция от "фрагмента", който се излъчва, както и подробности (как изглежда), причината  точно за този сън?

Най-добрия вариант ако успеете да засечете този фрагмент, е да прекъснете влиянието му върху вас.

Сънищата са предизвикани,  предимно от чужди тела, и някой целят източване на енергия и залагане на програми,  предскасвания за бъдеще...най-добре е да се игнорират, и не им се обръща внимание.
Активен
Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #235 -: (Петък) 19 Август 2016, 05:23 »

Знаех че ще направиш тази грешка отново, galaxsis =) Като калкулатор си. Точно когато трябваше и точно както исках.

Исках да ти напомня как започна разкола на отношенията ни. ТОТАЛНИЯТ, защото доста време ти давах шансове да се опомниш какво правиш. Но тоталният разкол между нас започна точно по същия начин, както в момента.

Мислиш ли наистина, че не знаех на кого пиша това ЛС, и че те няма в списъка. Не се ли зачуди какво прави името ти до онези другите.

Не, разбира се че не. Ти си едно животно без никаква бистра мисъл. Животно, което не се е променило, и което никога няма да се промени - исках всички да видят това. Отново. За да престанеш да ми се мазниш и дори да не си помисляш да ми се мазниш отново.

А това, което съм ти написал на ЛС е именно за пред всички. Поведението ми и думите ми са абсолютно неприкрити.
« Последна редакция: (Петък) 19 Август 2016, 05:32 от форум » Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #236 -: (Петък) 19 Август 2016, 06:01 »

Вятърът духа от месеци... има ли вече половин година... Не, дори бушува! А вие все още се чудите накъде духа.

Този форум ще стане едно чудесно място. Тепърва ще се превърне в информационна платформа, централна за езотеричната, конспиративна и уфологична общност в България, и дори отчасти вече е.

И вие, глисти, си мислехте че ще можете да паразитирате върху надебелялото и натрупало жизненост преродено тяло на тази информационна платформа? Мислехте си, че възходящото развитие на това място ще облагодетелства и вас наравно с цялата останала аудитория, за която са предназначени тези полезни промени? Мислехте си, че идва рахат, нали - че до сега се пълзяли из затлачените черва на форума и че хубавото тепърва предстои, понеже някой се е хванал да увеличава съдържанието и да поразчисти глупостите, нали...

За тъпак ли ме мислиш.

Наистина ли си мислехте, ветропоказатели, че съм някаква безмозъчна природна сила... че ще забравя? Че ще минете между капките? Че съм безхаберен и че си играя на не се сърди човече като другите неориентирани хорица?

Вятърът бушува от повече от половин година. Жалко, че чак сега започваш да си даваш сметка за посоката на нещата. Надеждата, предполагам, умира последна.
Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #237 -: (Петък) 19 Август 2016, 08:00 »

Кое е по-важно за отделната личност:.
а.  Да научи уроците си на Земята и да се извиси духовно за следващата си инкарнация
- а ако поставените му задачи за научаване са да бъде негативна личност. Има противоречие между научените уроци и извисяването на духа му, (най-общо казано , няма да са спазени 10-те божи заповеди)
- при такова самостоятелно развитие, какво става със силата на егрегора. В егрегора се натрупва негативна енергия, и логично е да отбележим, че не всички членове на дадена нация ще са си поставили за задача да бъдат негативни, то силата на егрегора ще е около „0”. Така нацията има вариант да изчезне.

" а.  Да научи уроците си на Земята и да се извиси духовно за следващата си инкарнация"
     Тук,  на  Земята  не  се  учим,  тук  полагаме  изпити  по  практическото  приложение  на  научено  теоретично  в  ирационалният  свят.  Например  -  Любовта  е  основният  принцип  за  духовното  израстване  -  тук  трябва  да  го  приложим  на  практика!  КАК??
     Тук  на  Земята  трябва  да  бъдем  личности,  а  какви  -  това  е  наш  избор.  Няма  запланувана  негативна  карма.

Да  бъде  личност,  работеща  (грижеща)  се  за зависимите от  нея.  Чрез  грижата  на  практика  се  изразява  любовта.  Не  е  достатъчно  една  майка  да  каже  на  бебето,  че  го  обича  -  трябва  да  смени  памперса.  

За  егрегора  -  Трябва  да  си  зададем  въпроса  защо  сме  се  родили  християни  и  Българи?

И  никога  не  бъди  егоист  -  винаги  поставяй  интересите  на  зависимите  от  теб  по-високо  от  твоите
« Последна редакция: (Петък) 19 Август 2016, 08:05 от МИТКО » Активен

Неактивен МИТКО
Restricted
*

« Отговор #238 -: (Петък) 19 Август 2016, 08:20 »

Форуме,  за  какво  да   те  изнудвам  бе  "човече"  та  ти  си  ...... !!!!!   Подигра  се  с  всеки  който  ти  се  е  доверил,  както  Психея  с  Танграта  лика  прилика  сте  си!!

Активен

Неактивен форум
Hero Member

« Отговор #239 -: (Петък) 19 Август 2016, 08:40 »

Подигра? Аз въобще не съм си помислял да спирам да се подигравам с онези, на които АЗ съм се доверил, но които ме ПРЕДАДОХА, възползвайки се от доверието ми.

Наистина, все още допускам грешката да се доверявам на слаби хора, със слаби добродетели и паянтова ценностна система. Доверието ми им идва в повече, губят чувство за пропорция и се самозабравят, извършвайки предателство.

Това не означава, че няма да си платят. Не предателствата, а отказът и съзнателно отхвърлените възможности да се поправят и да изберат да бъдат по-добри хора.
Активен

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: